روایت کیانی از قول و قرار بازیکنان تراکتورسازی برای بازی با استقلال و گلایه از لیدر پرسپولیس

روایت کیانی از قول و قرار بازیکنان تراکتورسازی برای بازی با استقلال و گلایه از لیدر پرسپولیس

17861
11:52
12 دی 1396
کاپیتان تیم تراکتورسازی صحبت‌هایی را راجع‌به قول و قرار بازیکنان تیمش برای دیدار مقابل استقلال انجام داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان تیم تراکتورسازی صحبت‌هایی را راجع‌به قول و قرار بازیکنان تیمش برای دیدار مقابل استقلال انجام داد.

به گزارش وب سایت نود، مهدی کیانی درباره شکست تراکتورسازی مقابل پرسپولیس، حواشی رخ داده پیرامون این دیدار، رأی کمیته انضباطی، اختلاف باشگاه و یحیی گل‌محمدی، دیدار مقابل استقلال و ... صحبت‌هایی را انجام داده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

* از شکست هفته هفدهم مقابل پرسپولیس شروع کنیم، چطور شد که تراکتورسازی چنین بازی ضعیفی مقابل پرسپولیس انجام داد؟!
در طول هفته تمرینات خوبی داشتیم و همه تمرکزمان را گذاشته بودیم که بیاییم و در تهران بازی را ببریم. ما در 25، 20 دقیقه اول هم خوب بازی کردیم، اما متأسفانه گل‌های بدی خوردیم. آن روز، روز بد ما بود و خوب هم بازی نکردیم. اگر خودمان بودم، اگر روزمان بود و اگر توان فوتبالی خودمان را به نمایش می‌گذاشتیم، راحت پرسپولیس را می‌بریم، اما روز فوتبال‌مان نبود و بازی را باختیم. شرمنده هوادارانی شدیم که تا تهران آمده بودند که ما را تشویق کنند. از این ناراحتیم که در این سه چهار سال همیشه پشت سر هم پرسپولیس را بردیم، اما به‌خاطر یکسری مسائل چند بازی است که نمی‌توانیم آنها را شکست بدهیم.

* سوای نتیجه، اتفاقات زشتی هم روی سکوهای ورزشگاه آزادی رخ داد و توهین‌های زیادی هم به هواداران تراکتورسازی شد ...
متأسفم. ما ابتدای بازی فرهنگ‌سازی کردیم، کل هواداران و باشگاه آن‌قدر به پرسپولیس احترام گذاشتیم که عکس مرحوم هادی نوروزی را با خودمان به زمین آوردیم که اگر خدایی نکرده چیزی بین دو طرف بوده باشد، از بین برود. با این کار ما می‌خواستیم نشان بدهیم اگر دلخوری وجود دارد، ما دنبالش نیستم. من متأسفم برای لیدری که آن کارها را انجام داد. او هر توهینی به مردم شریف آذربایجان کرده، به خودش کرده است. هواداران تراکتورسازی آن‌قدر بزرگ هستند که در سرما و گرما به ورزشگاه آمدند و تیم‌شان را تشویق کردند. فوتبال ارزش این کارها را ندارد. همه چیز یک روز تمام می‌شود، فوتبال هم تمام می‌شود، اما انسانیت می‌ماند.

* به‌نظرت ریشه این اتفاقات از کجاست؟ فکر نمی‌کنی این بی‌ادبی‌ها یک روزی و یک جایی باید تمام شود؟
اینها از این ناراحتند که وقتی به ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز می‌آیند، نمی‌توانند در اینجا هوادار پیدا کنند، اما شما ببینید که هواداران بافرهنگ و با شعور تراکتورسازی هر جای ایران که بازی کردیم به ورزشگاه آمدند و ما را سربلند کردند. وقتی در ورزشگاه آزادی 40، 30 هواداران تراکتورسازی به ورزشگاه می‌آید، به آنها هم فشار می‌آید که چرا تراکتورسازی این همه هوادار در ورزشگاه دارد. به‌خاطر این بی‌ادبی‌ها ناراحتیم، اما آن کسی که این بی‌ادبی را انجام داده به خودش بی‌ادبی کرده است.

* کمیته انضباطی هم روز گذشته (دوشنبه) رأی خود را درباره اتفاقات بازی پرسپولیس - تراکتورسازی صادر کرد که اعتراض باشگاه شما را در پی داشت.
امیدوارم آرای سنگین فقط برای شهرستانی‌ها نباشد. امیدوارم طوری حکم بدهند که آن تیمی که حقش است، جریمه شود و آن افرادی که بی‌ادبی کردند به سزای اعمال‌شان برسند. الان سردار آجورلو پیگیر ماجراست و امیدوارم اتفاقی رخ بدهد که به‌نفع فوتبال ایران باشد.

* اتفاقی که زیر سایه شکست تراکتورسازی مقابل پرسپولیس و اتفاقات ورزشگاه آزادی ماند، سه کارته شدنت مقابل پرسپولیس و از دست دادن دیدار مقابل استقلال بود.
واقعاً آقای دکتر (بیژن حیدری، داور دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی) داور خوبی است. من در کل 90 دقیقه یک تکل زدم. به‌خدا توپ را زدم و خطا هم نبود، اما کارت زرد گرفتم و دیدار مقابل استقلال را از دست دادم. این بازی برای من خیلی مهم بود، چون برای هواداران تراکتورسازی مهم است. من هم بازیکنی نیستم که بگویم اگر کارت بگیرم فلان بازی را از دست می‌دهم و در بازی مراعات کنم. مقابل پرسپولیس هم دوست داشتم خوب و محکم بازی کنم. یک بازیکن چهار پنج خطای بد می‌کند، اما کارت نمی‌گیرد، اما در خطای اول به من کارت زرد می‌دهند و همین مسئله باعث می‌شود 90 دقیقه دست و پا بسته بازی کنم. از اینکه بازی برابر استقلال را از دست دادم ناراحتم، اما چیزی نمی‌توانم بگویم و اگر هم بگویم چیزی درست نمی‌شود. ان‌شاءالله بچه‌هایی که به زمین می‌روند با تمام قدرت بازی می‌کنند.

* به‌نظرت تراکتورسازی می‌تواند استقلال را ببرد؟
استقلال الان در نیم‌فصل دوم با آقای شفر نتایج خوبی گرفته و خوب هم بازی می‌کند. به استقلال احترام می‌گذاریم، اما ما هم تراکتورسازی هستیم و تیم دست و پا بسته‌ای نیستیم. بچه‌ها هم همگی گفتند که با تمام قوت از دقیقه یک تا 90 تمام زورشان را می‌گذارند که ان‌شاءالله روز جمعه بازی را ببرند. امیدوارم هواداران هم بیایند و از تیم‌شان حمایت کنند. همه ما رفتنی هستیم، اما این هوادار است که می‌ماند. من خودم خیلی خوش‌بینم که استقلال را می‌بریم.

*در یکی دو روز گذشته کش‌مکش‌هایی میان باشگاه تراکتورسازی و یحیی گل‌محمدی به‌وجود آمد. به‌عنوان کاپیتان تیم، فکر نمی‌کنی بهتر بود دو طرف حداقل تا بازی استقلال صبر می‌کردند؟
بله، در این شرایط همه باید پشت هم باشیم. نمی‌دانم باشگاه چه شرایطی دیده که این جریمه را اعمال کرده است. ما خودمان هم دیروز این مسئله را فهمیدیم. باشگاه تراکتورسازی، باشگاه بزرگی است. فکر می‌کنم سردار (مصطفی آجورلو) این کار را کرده که کمی از ناراحتی هواداران به‌خاطر توهین‌ها کم شود. ان‌شاءالله اگر استقلال را ببریم و تیم به روال بیفتد، این جریمه را هم می‌بخشند تا هم یحیی گل‌محمدی و هم اعضای کادر فنی‌اش تمام تمرکزشان را روی تیم بگذارند. هدف همه موفقیت تراکتورسازی است.

* ... و صحبت پایانی؟
از هواداران خواهشی که داریم، این است که در دیدار مقابل پرسپولیس فقط و فقط به تشویق تیم خودشان بپردازند. تراکتورسازی را کل دنیا با هوادارانش می‌شناسند. امیدوارم آنها در بازی با استقلال هم به ورزشگاه بیایند. من قول می‌دهم که از شرمندگی‌شان دربیاییم و با تمام قدرت بازی کنیم. بار دیگر از آنها خواهش می‌کنم که فقط تیم خودشان را تشویق کنند. ما دوست نداریم در این زمان محروم شویم و کوچک‌ترین مشکلی برای‌مان پیش بیاید.

 

2051

نظرات کاربران
سعید.م
اگه یه ذره -فقط یه ذره- حسن نیت و البته جرات! داشتی همون بازی رفت, فردایه اتفاقات فرودگاه, در شهر خودت با عکس هادی نوروزی میومدی تویه زمین. الان اومدی با یه قاب عکس کل فحاشی فرودگاه و اتفاقات ورزشگاه رو فرهنگ سازی کنی؟!! زود نیست؟! میخوای بزار فصل بعد؟!
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷:۰۶
پاسخ
2
11
Mehdi Red Army B.N.D
به خاطر هوادار نیست به خاطر اینکه پارسال تو کورس بودین ولی آخر سر سوم شدین بهتون فشار اومده و به کاپیتان فقید و اسطوره های پرسپولیس توهین میکنید . مظلوم نمایی تا کی ؟
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳:۳۶
پاسخ
2
11
mahdi kerman
پرسپولیس طرفداراش دیگه همه میشناسن بیشترین هوادار تو ایران داره , فیلمهای فرودگاه تبریز همه دیدن پر فحاشی بود , روی سکوها شعارهای نژادپرستانه ترکها رو همه شنیدن به نظرم تراکتور هم باید بدون تماشاگر حداقل یه بازیش باشه . قرمز خون من پرسپولیس جون من
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۳:۰۲
پاسخ
12
19
تا ابد قرمز
نمیدونم یه تیم بی افتخار که تازه چند ساله به لیگ برتر اومده چرا انقدر خودشو بزرگ میدونه آقا میگه تو این چن سال همش بردیم بهتر یه نگاه به آمار بازی ها بندازی. در ثانی این جمله که اگه خودمون بودیم راحت بازی رو میبردیم با رتبه جدولتون همخونی نداره در ضمن اگه پرسپولیس مثل الان مدیریت بشه شما هرگز برنده نخواهید شد
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۴:۵۴
پاسخ
10
21
Hassi
بدون هیچ ،اغراقی ،همین اقای مهدی کیانی ،به اصطلاح با تعصب ،تو خیلی از مقاطع با تحریک طرفدارشون ،خواسته ،یا نا خواسته عامل فجیع ترین ،اتفاقات تو یادگار و تبریز ،در زمان بازی با پرسپولیس و استقلال شده ،،اقای کیانی ، تو اون مقطعی که علی اقا کریمی ،تو تراکتور بود ،یادته ،با جو دادنات ، تو بازی با پرسپولیس ،هر کاری برای اتیش سوزوندن انجام دادی ،از این نمونه ها زیاده ،فقط خواهشاً ژسته ادمهای مُبادیه اداب به خودت نگیر ،،،،،،
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۴:۰۱
پاسخ
6
25
حامد
واقعا آدم شاخ در میاره که حرف از ادب تماشاگرای تبریزی میشنوه!! کی بود توی تبریز توی فرودگاه جلو چشم خانواده ها به مرحوم نوروزی و علی پروین توهین کرد ؟! کی توی استادیوم سنگ و بطری و .... پرت کرد؟! خداراشکر مدعی هیتید که غیر از تماشاگرای تراکتور کسی تو یادگار نمیاد ( البته بهتره بگیم به دلیل تهدید جانی کسی جدات نمی کنه بیاد ) وقتی فقط خودتونید دیگه فحاشی ها و شعارها علیه خلیج تا ابد پارس و بقیه شعارها که همه می دونبد هم کار خودتونه قطعا که هست البته فرهنگ!!! این فرهنگ نیست کاپیتان تیم قهرمانی ندیده، این اوج بی فرهنگیه
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۷:۵۵
پاسخ
7
24
مهریار
من خودم آذری هستم و از توهین طرفداران تیم محبوبم به آذریها ناراحتم ولی آقای کیانی این درست نیست که شماهاخودتون رو به مظلوم نمایی بزنیدچرا که شعله این آتش در تبریز وبا اهانت به پرسپولیسیها و هادی نوروزی روشن شد .در ضمن پرسپولبس در تبریزهم طرفدار داره ولی وقتی اونجا کتک میخورند و اب از آب تکون نمیخوره معلومه که نمیتونن تو تبریز از تیم محبوبشون حمایت کنند.البته درمورداینکه ۴۰هزار نفر از طرفداران بازی جمعه تراکتوری بودند(نقل از کیانی)پس بایدنتیجه گرفت که تراکتوریهابه آذریها توهین کرده اندپس مطمئن باش که بیش از۵هزار تراکتوری تو ورزشگاه نبودند
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷:۴۰
پاسخ
10
23
Farshid
ایشالا استقلال بزرگ تو شهرتون برنده میشه و جواب توهین رو تو زمین جلوی چشم طرفدارتون میده
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷:۴۴
پاسخ
16
24
هوادار
بنده خودم فارسم اما باید فارس و ترک و ... را جمع کنیم. توهین از هر طرف زشته. رفتار هواداران عزیز تراکتور تو تبریز با بازیکنان پرسپولیس اشتباه بود. شعارهای نژادپرستانه تو استادیوم آزادی هم همینطور ما فارس و ترک و .... نداریم. همه باید فرهنگ و شعور را رعایت کنیم تا زمینه برای حضور خانواده ها توی وزرشگاه فراهم بشه. به امید روزی که یاد بگیریم فقط تیم خودمونو تشویق کنیم.
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲:۳۰
پاسخ
3
77
3-10-10
واقعا ادم از شدت حیرت و حرص زبونش بند میاد و نمیدونه چی باید بگه اقای کیانی هر بار پرسپولیس و استقلال اومدن یادگار امام فحشی نمونده بود که نشنیده باشن یادت رفته اون زمانی علی دایی سرمربی پرسپولیس بود چه برخوردی با دایی و کریم باقری شد تو تبریز؟؟؟؟ شعار های زد ملی و میهنی که سر داده میشه رو نمیشنوی؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا چرا حتی یک بار با این رفتارها برخورد نشد؟؟؟؟ بازی با ماشین سازی که 10 تن سنگ اومد توی سر وکله ی بازیکنای پرسپولیس و سر رادوشوویچ شکست کمیته ی انظباطی خواب بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲:۱۰
پاسخ
24
78
مسعود گل باشی
بشین تا ببرین
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸:۴۸
پاسخ
23
62
حمید
تراکتور رو کل دنیا با هوادارش میشناسن؟؟ کل دنیا؟؟؟ خخخخخخخخخ
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸:۰۲
پاسخ
35
84
زنجان
کاپیتان خوب گفتی از اینکه دردانه های پایتخت در اذربایجان هوادار ندارد بهشون فشار میاد اما تو ورزشگاه آزادی نصف جمعیت تراختورین با اینهمه ما هم تو تبریز شعارهای آنچنانی میدیم نهایتا یک جلسه محروم میشیم
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶:۴۹
پاسخ
150
55
رضا پرسپولیس
هوادارای تراکتور وجدانم خوب چیزیه اولین کی شعارهای نژاد پرستانه تو‌استادیوم داد کی شعار ضد کشور داد چرا به عالیشاه فحش دادید شما تا عمر دارید رنگ خوشی رو نمیبینید چون اه بچه یتیم پشت تیمتونه بازم به هادی فحش بدید بعد که نتونستید تو‌زمین نتیجه بگیرید برید پای نماینده مجلس بکشید وسط تو زمین چند چندید ؟ بچاپ ادمین لطفا
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۵:۴۰
16
51
ج بالایی
تیم های پایتخت خاری هست درچشم هواداران بی افتخارلیگ
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۳:۴۳
18
51
وحید پرسپولیسی
از کی تا حالا 6-7 هزار نفر جلوی 70 هزار نفر شده نصف جمعیت.. ریاضی تا کلاس چندم خوندی ؟؟ خخخخ
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱:۰۵
16
55
صبا
من کار هوادارای پرسپولیس رو تائید نمیکنم اما رفتار زشت هواداران تراکتور رو یادتون هست تو بازیه رفت .هیچوقت فراموش نمیکنیم ک چقدر به هادی نوروزی توهین کردن و حتی بعدازبازی تو آزادی ریختن تو پیج هانی آقای کیانی فراموشتون شده هوادارای بافرهنگتون اومدن فرودگاه و به کسی که دستش ازاین دنیا کوتاهه توهین کردن شمانمیتونید باآوردن یه عکس جواب اشکای هانی رو بدین
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵:۵۹
پاسخ
22
71
Tiaxturci
چه زود ۴ـ۱ و ۳ـ۱ ها فراموشتو میشه مگه یادتون رفته؟؟؟؟؟
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵:۴۴
پاسخ
152
53
4فینال آسیا 4 برد دربی
افتخار تیمای کوچیک بردن تیمای بزرگه ..بابا بخدا در حدی نیستید که ماها بخوایم باهاتون کری بخونیم ..اگه حساسیتی هم بوجود اومده بخاطر دلایل غیر فوتبالیه .... در ضمن ببینید تاج و پرسپولیس چقدر بزرگن که هواداراتونو از تبریز به تهران میکشونند .. اینم بدونید حداقل 20 درصد از شصت ملیون هوادارای این دو تیم آذری هستند ... یکیش خود من
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۳:۵۸
18
67