روزهای خوش کیه‌لینی؛ امتداد رکوردشکنی، از ایتالیا به یوونتوس!

روزهای خوش کیه‌لینی؛ امتداد رکوردشکنی، از ایتالیا به یوونتوس!

1880
19:10
30 آبان 1397
یک هفته بعد از ورود به باشگاه صدتایی ها، کیه‌لینی در یوونتوس نیز تاریخ سازی خواهد کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - یک هفته بعد از ورود به باشگاه صدتایی ها، کیه‌لینی در یوونتوس نیز تاریخ سازی خواهد کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، جورجو کیه‌لینی کاپیتان تیم ملی ایتالیا در بازی پایانی آتزوری در لیگ ملت های اروپا مقابل پرتغال به 100 بازی ملی رسید تا به هفتمین بازیکن تاریخ ایتالیا تبدیل شود که تعداد بازی های ملی خود را سه رقمی می‌کند. اما روزهای خوب کیه‌لینی تنها به بخش ملی برنمی‌گردد.

یوونتوس در بازگشت به سری آ، شنبه میزبان اسپال خواهد بود و کیه‌لینی در صورت بازی در این مسابقه، با رسیدن به 483 بازی با پیراهن بیانکونری از رکورد روبرتو بتگا، مهاجم یوونتوس در دهه های 70 و 80 خواهد گذشت و به پنجمین بازیکن باسابقه تاریخ بیانکونری تبدیل خواهد شد.

کیه‌لینی 34 ساله در سال 2005 از رم به یوونتوس پیوست و به همراه این تیم 7 قهرمانی سری آ، یک قهرمانی سری بی و 4 قهرمانی کوپا ایتالیا را تجربه کرده است. او همچنین به همراه بانوی پیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافته است.

در رده های بالایی کیه‌لینی، جوزپه فورینو با 528 بازی و جائتانو شیه‌را با 552 بازی دیده می‌شوند. دو رده نخست نیز در اختیار دو هم تیمی سابق کیه‌لینی است. جیان‌لوییجی بوفون با 656 بازی در رده دوم قرار دارد و آلساندرو دل‌پیرو با 705 بازی رکورددار است. البته اگر دقایق بازی را محاسبه کنیم بوفون بالاتر از دل‌پیرو قرار خواهد گرفت.

7712

نظرات کاربران
بارسا
مدافع که نیست ... تانکه تانک
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲:۴۱
پاسخ
0
22
علی
بهتره بگیم دکتر کیلیینی !
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷:۴۸
پاسخ
1
20