روسیه 5-0 عربستان سعودی، قدرت نمایی میزبان و تحقیر عربستان در روز افتتاحیه

روسیه 5-0 عربستان سعودی، قدرت نمایی میزبان و تحقیر عربستان در روز افتتاحیه

16485
21:24
24 خرداد 1397
روسیه میزبان در گام نخست جام جهانی پیروزی دلچسب 5-0 را رقم زد، عربستان نیز همچون دوره های گذشته، یک شکست سنگین دیگر را متحمل شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - روسیه میزبان در گام نخست جام جهانی پیروزی دلچسب 5-0 را رقم زد، عربستان نیز همچون دوره های گذشته، یک شکست سنگین دیگر را متحمل شد.

به گزارش وبسایت نود، در بازی افتتاحیه جام جهانی 2018، روسیه میزبان به مصاف عربستان سعودی رفت. این بازی با قضاوت پیتانا انجام شد و میزبان موفق شد در یکی از مقتدرانه ترین بردهای تاریخ افتتاحیه جام های جهانی، عربستان را 5-0 شکست دهد.

ترکیب تیم های روسیه و عربستان در بازی افتتاحیه جام جهانی به شرح زیر بود:

ترکیب روسیه:

ایگور آکینفیف؛ ماریو فرناندز، ایلیا کوتپوف، سرگی ایگناشویچ، یوری ژیرکوف، یوری گازیسنکی، رومن زوبنین، آلکساندر سامدوف، آلکساندر گولووین، آلن ژاگوئف، فدور اسمولوف

ترکیب عربستان:

عبدالله المعیوف، اسامه هوساوی، عمر هوساوی، محمد البریک، سلمان الفرج، یحیی شهرانی، محمد السهلاوی، یاسر الشهرانی، عبدالله عطیف، تیسیر الجاسم و سالم الدوسری.

از ساعت 19 و 30 دقیقه به وقت تهران و با سوت نستور پیتانا، جام جهانی 2018 روسیه رسماً شروع شد.

طبق انتظار روسیه میزبان توانست در ابتدای مسابقه شروع بهتری را رقم بزند و البته به گل اول برسد تا به کسب برد امیدوار باشد. در دقیقه 12 بود که سانتر ژیرکوف از روی نقطه کرنر بعد از یک رفت و برگشت به گلووین رسید و این بازیکن با یک سانتر دقیق روی تیر دوم، گازینسکی را صاحب توپ کرد، ضربه سر این بازیکن هم، اولین گل جام را رقم زد.

بعد از این گل، پیش از دقیقه 20 روسیه شانس رسیدن به گل دوم را هم داشت که عربستان در این مورد خوش شانس بود تا همچنان در بازی بماند. دقیقه 23 ژاگوئف به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد و چریشف راهی زمین شد.

بعد از آن که بازی در دقایقی دچار افت شد، این تیم روسیه بود که موفق شد بار دیگر به گل برسد، در دقیقه 43 پاس خوب زوبنین، در جناح چپ به چریشف رسید و تو سر توپ این بازیکن با ضربه عالی او همراه شد تا بازی 2-0 شود. 

به این ترتیب نیمه نخست دیدار افتتاحیه با برتری کامل میزبان و پیروزی 2-0 روسیه پایان یافت.

نیمه دوم دیدار روسیه سعی کرد تا کنترل بازی را بیشتر در اختیار بگیرد و کمتر شاهد پیشروی این تیم به سمت دروازه حریف بودیم، در آن سمت هم عربستان در لحظاتی در نیمه دوم روی دروازه حریف خطرهایی ایجاد کرد ولی در رسیدن به گل ناکام ماند.

در دقیقه 72 بود که ژیوبا همچون چریشف دقایقی بعد از ورودش به زمین گلزنی کرد. سانتر گلووین باز هم خطرساز شد و ضربه سر عالی ژیوبا بازی را 3-0 کرد.

بعد از این گل باز هم بازی کمی دچار افت شد تا این که در لحظات پایانی مسابقه توفان واپسین روسیه از راه رسید. دقیقه اول از وقت های اضافه بود که چریشف بار دیگر در نقش گلزن ظاهر شد، پاس این گل توسط ژیوبا ارسال شد و چریشف تعویضی با یک ضربه کات دار دیدنی دروازه عرب ها را برای بار چهارم باز کرد.

این پایان کار نبود، در آخرین دقیقه از مسابقه، گلووین شب خوبش را تکمیل کرد و با یک ضربه آزاد بسیار زیبا موفق شد گل پنجم را بزند تا حسن ختام دیدار افتتاحیه این گل تماشایی باشد.

 در این مسابقه داور دو بار از کارت های زردش استفاده کرد، روسیه اگرچه 39 درصد تملک توپ داشت ولی 5 گل زد! جالب اینجا بود که از 13 شوت روسیه، 11 مورد در چارچوب بود. عربستان فقط دو ضربه داشت که در چارچوب بود. با این برد روسیه نمایشی دلچسب به عنوان میزبان ارائه کرد.

1878

 

نظرات کاربران
درود بر غیرت ایرانی
کشور عربستان بعد از قرعه جام جهانی با یک تفکر واهی و پوچ خودشو مستحق صعود میدونست به خاطر همین در مرتبه اول با یک قرار داد میشه گفت یک طرفه که به چند باشگاه اروپایی پول دادن تا حداقل بازیکنانشون اون جا تمرین کنن ودر مرحله بعد جام باشگاه آسیا رو به خاطر جام جهانی بیخیال شدن تا شاید در روسیه موفق باشن (که فعلا ....) سوما به لطف دلار های زبون بسته بازی های دوستانه درجه یک برگزار کردن تا روحیه تیم بیشتر بشه و در روسیه با انگیز باشن (ولی.....) اما ایران درست برعکس این ها بود بازیکنان سطح یک در اروپا آقای گل هلند دومین گلزن برتر یونان و خیلی های دیگر در جام باشگاهای آسیا دو تیم در جمع هشت تیم برتر (سرخابی) بازی های دوستان سطح ضعیف(به دلایل سیاسی و اقتصادی و..) حتی به خاطر تحریم ها از داشتن امکانات ورزشی شخصی خود محروم شدن ولییییییییییییی با افتخار و با بازی زیبا دل مردم رو شاد میکنن چون از جان و وجود شون مایع میزار ایرانی = غیرت
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۶:۲۴
پاسخ
1
8
IRAN ZENDEBAD
با هر حرکت پوتین به بن سلمان انگار به من چن صد میلیارد دلار پول میدان.انقد حال داد شما چطور ....
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۴:۴۱
پاسخ
2
5
آرمان طلایی
دم روسیه گرم حال کردم
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۱:۴۴
پاسخ
1
1
James10
اینای که به مستاجر همش گیر میدین.. این فقط تو این بازی طرفدار عربستان بوده..عیبه? یعنی هرکی هوادار ایران نباشه شما باید تو صد تا کامت بهش گیر بدین? من اینو نه میشناسم نه کاری دارم طرفدار کیه ولی کامنت ها رو دیدم..فقط متاسم براتون همین...
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۲:۰۵
پاسخ
16
2
زکریا ترکمانی
عربستان بدون امتیاز حذف میشه
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۷:۰۴
پاسخ
2
9
محمدرضا
من هم ازعربستان بدم میادهم ازروسیه ازهردوکشوربه شدت متفرم امیدوارم مصرواروگویه برن بالاازاین گروه انشاالله
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۳:۴۵
پاسخ
1
11
redkish
ای کاش ایران در این گروه بود
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۴:۲۴
پاسخ
1
26
farzad
این باخت عربستان خیلی چسبید جگرم حال اومد من موندم این تیم عربستان چطور میخواد جلوی اروگوئه بازی بکنه مقابل کاوانی و سوارز احتمالا 8 تا گل بخوره
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۰:۲۵
پاسخ
1
14
chelsea cf
بابا این دفاعشون شماره پنج خیلی نابود بود. تو روسیه هم گولوین محشر بود. اینم عربستان با این همه بازی تدارکاتی ابروریزی کرد. خدایا شکرت کیروش رو به ما دادی
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۷:۵۳
پاسخ
4
13
رامین
عربستان درحدجام جهانی نبود
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶:۵۶
پاسخ
1
11
فرشاد سپاهانی اصفهانی
ما هرچیزی که باشیم وطن فروش نیسیم... تو ایرانی نیسی ی ادمی هسی که زندگیت سرتاسر کمبود...واسه همین از تیم کشورت دفاع نمیکنی ایشالا ایران میبره... یاعلی مدد
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱:۳۰
پاسخ
3
24
عشقیم تراختور
آقا این گربه پیشگو چی شد این عربستان این گربرو نکشه این که قبلش بهشون برد گذاشته بود فکر کنم یه طوری بشه شاید ۵55555555555555۵55555555
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰:۴۷
پاسخ
2
13
هادی
عربستان آبروی تیم های اسیایی رو برد
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۸:۴۱
پاسخ
2
19
Hamid
عربستان شاهکار فوتبال اسیاست
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۴:۵۱
پاسخ
0
17
CR 6+4 FCP
کاش 2 بر 0 شده بود پیش بینیم درست میشد چه خبره 5 تا
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۱:۴۸
پاسخ
0
10