رونمایی از تیم رویایی تاریخ پرسپولیس/ جولان شاگردان استانکو

رونمایی از تیم رویایی تاریخ پرسپولیس/ جولان شاگردان استانکو

31947
14:13
30 تیر 1398
سایت رسمی برنامه نود، با برگزاری نظرسنجی از طریق سایت اقدام به انتخاب تیم رویایی تاریخ استقلال و پرسپولیس کرد.

به گزارش وب سایت نود، این نظرسنجی در 16 قسمت (8 قسمت برای استقلال و 8 قسمت برای پرسپولیس) برگزار شد. این  قسمت‌ها شامل  دروازه‌بان، دفاع راست، دفاع میانی، دفاع چپ، هافبک دفاعی، هافبک هجومی، مهاجم و سرمربی بود. 
از آنجایی که چیدمان 3-3-4 برای تیم منتخب در نظر گرفته شده است، در پستهای دفاع میانی و هافبک هجومی دو بازیکن، مهاجم  3 بازیکن  و در سایر پست‌ها تنها نفر نخست در تیم منتخب قرار گرفته است. با توجه به عدم اشراف نسل جدید علاقه‌مندان فوتبال به بازیکنان نسل گذشته، بزرگانی نظیر همایون بهزادی، حسین کلانی، و... در تیم منتخب تاریخ پرسپولیس قرار نگرفتند.


دروازه‌بان: احمدرضا عابدزاده
در اولین قسمت نظرسنجی، احمدرضا عابدزاده موفق شد 70 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و با قاطعیت بهترین دروازه‌بان تاریخ پرسپولیس شد. پس از او علیرضا بیرانوند در رتبه دوم جای گرفت.
دفاع راست: مهدی مهدوی‌کیا
در نظرسنجی دفاع راست، مهدی مهدوی‌کیا 89 درصد رای به دست آورد. ابراهیم آشتیانی و فریبرز مرادی دیگر گزینه‌های دفاع راست بودند.
دفاع وسط: محمد پنجعلی و جلال حسینی
دو دفاع وسط تیم رویایی پرسپولیس، از دو نسل مختلف این تیم هستند. محمد پنجعلی دفاع مستحکم پرسپولیس در دهه 60 و جلال حسینی دفاع فعلی پرسپولیس بیشترین رای را بین گزینه‌های دفاع وسط پرسپولیس بدست آوردند. جلال حسینی تنها بازیکن تیم رویایی تاریخ پرسپولیس است که در حال حاضر عضو این تیم هست.
دفاع چپ: مجتبی محرمی
مجتبی محرمی از جمله چهره‌های خاص تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود. این بازیکن توانست بیش از سایر گزینه‌ها نظیر رضا شاهرودی و مهرداد میناوند رای کسب کند و در تیم منتخب جای گیرد.
هافبک دفاعی: کریم باقری
کریم باقری با کسب 90 درصد رای، بیشترین درصد رایی که بازیکنی در 16 قسمت نظرسنجی بدست آورد تا هافبک دفاعی تیم رویایی پرسپولیس شود.
هافبک هجومی: علی کریمی و علی پروین
در پست هافبک هجومی نام دو اسطوره تاریخ پرسپولیس به چشم می‌خورد. علی کریمی در میان گزینه‌های صاحب‌نام پرسپولیس بیشترین رای را دریافت کرد و علی پروین پس از جادوگر دوم شد.


مهاجم: فرشاد پیوس، علی دایی و مهدی طارمی
فرشاد پیوس بهترین گلزن تاریخ باشگاه پرسپولیس در صدر نظرسنجی مهاجمین پرسپولیس قرار گرفت و پس از او علی دایی و مهدی طارمی دوم و سوم شدند.
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ  
برانکو ایوانکوویچ در مدت حضور خود در پرسپولیس جام‌ها را یکی پس از دیگری کسب کرد و با 3 بار قهرمانی در لیگ فتح جام حذفی و نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا در طی 4 سال بهترین سرمربی تاریخ پرسپولیس شد.
پرستاره‌ترین تیم تاریخ پرسپولیس: پرسپولیس ابتدای فصل 1375
همیشه در محافل فوتبالی این بحث شکل می‌گیرد که کدام تیم در کدام در دوره از بازیکنان بهتری برخوردار بوده است. بر اساس این نظرسنجی، پرسپولیس ابتدای فصل 1375 پرستاره‌ترین تیم تاریخ پرسپولیس محسوب می‌شود. در مجموع استانکو پوکله پوویچ در مدت کمتر از 2 فصل حضور خود در پرسپولیس بیشترین سهم را در تیم منتخب دارد و 6 بازیکن تیم منتخب شاگرد این مربی بودند. بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، اوایل فصل 1375 ( قبل از جدایی علی دایی)، تنها مقطعی است که همزمان 5 بازیکن تیم رویایی (احمدرضا عابدزاده، مهدی مهدوی‌کیا، مجتبی محرمی، کریم باقری و علی دایی) در پرسپولیس حضور داشتند.

60610
 

نظرات کاربران
میلاد
سال 75 تیم ملی همون پرسپولیس بود
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹:۵۲
پاسخ
1
34
پیمان رضازاده
این نظرسنجی اعتبار خودش رو داره اما چون اکثر شرکت کنندگان جوونای زیر بیست و پنج سال هستند طبیعیه که بطور مثال مهدی طارمی باشه ولی کلانی بهزادی و ایرانپاک نباشن. یا اینکه اسمی از آشتیانی کاشانی سلیمانی اصلی شاهرخی وطنخواه جاسمیان نباشه و حتا ناصر محمدخانی. کاری به مسائل شخصی ناصر ندارم اما از نظر فنی یگانه بود. البته باید یادی هم بشه از بازیکنان بزرگی که در پرسپولیس بازی کردند اما بدلایلی سابقه زیادی در تیم ندارند. پرویز قلیچ خانی محمدصادقی حسین فرکی شاهرخ بیانی نادر محمدخانی و وحید هاشمیان.
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۳:۴۶
پاسخ
0
26
perspolis
من به این نظر احترام میگذارم چون رای مردم است و به نظرم واقعا کسانی انتخاب شدند که واقعا زحمت بسیار زیادی رای پرسپولیس کشیدند و میکشند ( سید جلال حسینی ) با تشکر
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۳:۲۹
پاسخ
1
20
محسن
ناصر محمد خانی بهترین بازیکن تاریخ پرسپولیسه
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹:۳۶
پاسخ
0
14
محمد پایه
جای ناصرخان محمدخالی در پست مهاجم وحشتناک خالیه
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۰۵
پاسخ
0
19
کوهمره.جروق
این اصلا خودش یه تیم ملی هست و همشون در حد اروپا هستن.
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۶:۲۳
پاسخ
1
17
سعید
بین مهاجما فقط فرشاد پیوس لیاقت جایی ک قرار گرفته رو داره. عمو صفر ایرانپاک، حسین آقا کلانی و همایون خان بهزادی در واقع مثلث طلایی تاریخ پرسپولیس هستند که جز فرشاد پیوس کسی هم قواره شون نشده. حتی اگه دلگیریمون از طارمی و دایی رو کنار بگذاریم (که البته دلیلی نداره کنار بگذاریم، مخصوصا در مورد علی دایی که واقعا دیگه حداقل به عنوان یه پرسپولیسی دوس داشتنی نیست)، بازم در حدی نیستن که بخوان تو این تیم باشند...
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸:۱۰
پاسخ
3
11
مافیای سرخ
مهدی طارمی تو تیم تاریخی ۴پولیس خخخ
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷:۰۲
پاسخ
16
4
محسن
نظرسنجی بدترین های سرخابی هم بذارید
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۲:۲۶
پاسخ
0
10
یه مرد سال آسیا حسرت ششتقلالیا
این تیم رو با بی اسطوره ها مقایسه نکنید گناه دارند نفرین مون میکنند خخخ
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱:۲۱
پاسخ
2
10
ramin
ایجونم چه تیم منتخبی شده .. من حاضرم رعالو بارسا رو ول کنم تو pes بیام این تیمو بگیرم انلاین با همه مسابقه بدم ..
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷:۴۷
پاسخ
0
11
نستا
یحتمل دهه هشتادی ها به طارمی رای دادن . با افتخار رای من همایون خان سر طلایی بود .
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۲:۱۹
پاسخ
0
12
مهدی
خدایی جای آقای پنجعلی باید یحیی باشه ازسیدجلال بالاترباشه پایین ترنیست درودبه آقایحیی
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱:۲۰
پاسخ
8
0
محمد
ای کاش نام طارمی را برای همیشه از تاریخ پرسپولیس حذف می کردید
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۱۶
پاسخ
4
8
ستارگان سرخ ایران
وای چه ترکیبی
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴:۱۰
پاسخ
0
8