رونمایی از رای عجیب درباره بزرگترین پرونده جعل فوتبال پایه ایران/ بازیها را 3-0 نکردند!

رونمایی از رای عجیب درباره بزرگترین پرونده جعل فوتبال پایه ایران/ بازیها را 3-0 نکردند!

85248
23:32
25 بهمن 1396
جالب اینجاست که کمیته انضباطی هیات فوتبال تهران در رای صادره خود اعلام می کند که بازیکن اقرار به جعل اسناد کرده است و دارای سه هویت به نام های رضا و حسین توکلی و همچنین یاسر قدمی بوده است

وب سایت رسمی برنامه نود- اول آبان ماه همین امسال بود که وب سایت برنامه نود گزارشی از پرونده ای عجیب در فوتبال پایه ی استان تهران را روی خر‌وجی خود قرار داد.

به گزارش سایت نود، این گزارش در این لینک منتشر شد. پرونده ای جنجالی و عجیب و غریب از بازیکنی با دو هویت که برای جوانان استقلال تهران و با سن بیست و چهارسال بازی می کرد.

اما داستان از چه قرار بود. رضا توکلی آغچلو بازیکن موردنظر در این پرونده ، با چند هویت در فوتبال پایه ایران بازی کرده بود.  او‌ در تیم صبای قم در رقابت های لیگ جوانان کشور با هویت حسین توکلی آغچلو حضور پیدا کرده بود. در حالی که در سال های ما قبل از پیوستن به صبا دارای هویتی به نام رضا توکلی آغچلو بود. موضوع وقتی جالب تر شد که هویت سومی هم از رضا توکلی پدیدار شد.

در حین تولید آیتمی در این زمینه در برنامه نود، افرادی مطلع هویتی سوم از این فرد را با توجه به اسناد و مدارک موجود مشخص کردند. هویتی به اسم یاسر قدمی که بازیکن تیم گسترش ویژن تهران بود.

این آیتم را در این لینک می توانید ببینید.

تمام اتفاقات و اسناد و مدارک موجود درباره ی پرونده ی فوق، نگاه اذهان عمومی و رسانه ها را معطوف به واکنش سریع و محکم کمیته های انضباطی،استیناف،اخلاق و ... می کرد. اما با گذشت سه ماه از برملاشدن جعل صورت گرفته چه اتفاقی افتاد؟

در روزهای ابتدایی پس از گزارش وب سایت نود و پخش آیتم برنامه نود، کمیته  انضباطی هیات فوتبال استان تهران به ریاست عبدالله پور از در دست بررسی بودن این پرونده خبر داد.  عبدالله پور‌ البته در جواب به مربیان تیم های متضرر از حضور این بازیکن در بازی های مقابل آنها همراه با تیم جوانان استقلال ،ایراد و مانع بزرگ رای قطعی هیات فوتبال را ،وجود یک رای از مرجعی بالاتر به نام کمیته استیناف فدراسیون فوتبال می دانست.

 پرونده وارد فاز جدیدی شد

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ، بعد از ارائه اسناد و مدارک جدیدی از تخلف رضا توکلی توسط باشگاه وفایی شیراز‌ (پس از گزارش سایت و برنامه نود) حکم قبلی برائت او را لغو و با استناد به مواد ۵۸-۶۱ و همینطور ۷۴ آیین نامه انضباطی دادنامه قبلی ( برائت بازیکن و باشگاه ) را مردود و رای به محرومیت بازیکن ،محکومیت مالی باشگاه متبوع یعنی صبای قم، و سه بر صفر شدن بازی هایی که رضا توکلی با هویت حسین توکلی برای صبای قم در لیگ جوانان کشوری حاضر بوده ، داده است.

رای جدید کمیته استیناف

در حالی که به نظر می رسید با وجود چنین حکمی از سوی کمیته استیناف که مرجعی بالاتر در رسیدگی پرونده های انضباطی است، دست کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران برای صدور حکمی قاطع باز باشد، اما این کمیته انضباطی در اقدامی عجیب با مردود دانستن شکایت تیم های المپیک اندیشه،راه آهن،مقاومت ، جهان ورزش ، پرسپولیس و پیکان، در حکمی بیان داشت که نتایج مسابقات فوق مقابل استقلال ،بدون تغییر باقی خواهد ماند و فقط بازیکن به جزای نقدی و محرومیت محکوم می شود!

دلیل صدور این حکم هم، بی خبری باشگاه استقلال به جعلی بودن مدارک و استناد این باشگاه برای عقد قرارداد با بازیکن فوق به رای قبلی کمیته استیناف اعلام شده است.

 

حکم عجیب هیات فوتبال استان تهران

جالب اینجاست که کمیته انضباطی هیات فوتبال تهران در رای صادره خود اعلام می کند که بازیکن اقرار به جعل اسناد کرده است و دارای سه هویت به نام های رضا و حسین توکلی و همچنین یاسر قدمی بوده است و علا‌وه بر اقرار وی استعلامات صورت گرفته هم ادعای شاکیان پرونده را ثابت می کند، با همه این تفاسیر اما کمیته انضباطی حاضر به تغییر نتیجه بازی های تیم های متضرر نشده و این در حالی است که هفته پایانی رقابت های لیگ جوانان استان تهران پنج شنبه و جمعه همین هفته برگزار می شود و همین تیم استقلال در دیداری فینال گونه برای کسب مقام قهرمانی روز جمعه مقابل تیم مقاومت قرارخواهد گرفت!

دیداری که شاید با سه بر صفر اعلام شدن نتایج تیم استقلال مقابل شاکیان پرونده، برای مقاومت نقش دیداری تشریفاتی داشت و برای استقلال نبردی برای بقا در لیگ برتر جوانان!

چند سوال اینجا مطرح می شود. سوال اول اینکه آیا کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران که عدم رای قطعی خود را وجود رای از مرجع بالاتر می دانست، حال با رای قطعی کمیته استیناف دال بر سه بر صفر اعلام شدن بازی های صبای قم (تیم قبلی رضا توکلی ) مقابل حریفانش، به این قطعیت و نظر نرسیده است که رای عادلانه سه بر صفر اعلام شدن نتایج استقلال تهران است؟

سوال دوم این است که دلیل طولانی شدن پروسه ی رای هیات فوتبال استان تهران چیست؟

در حالی که رای کمیته استیناف سوم بهمن ماه صادر شده است، چرا کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران، صدور رای را تا بیست و چهارم بهمن ماه یعنی روز ما قبل هفته پایانی مسابقات به درازا کشاند؟

یعنی باید باور کنیم که همه این تصمیمات اتفاقی است؟

کمیته اخلاقی که به پرونده ی جعل مهر و امضای باشگاه استقلال ورود کرد چرا رای خود را در این زمینه صادر نمی کند؟ آیا ارکان قضایی فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی هستند؟

نظرات کاربران
رسول
شماششتقلالیا خیلی تواین دوسال میسوزن میخواین عغدهاتون یجوری خالی کنن اخه طارمی کجاش جعل بود طارمی بازیکن پرسپولیس بود بعدوقتی رفت ترکیه قرارداد امضاکرد همه عالم ادم درجریان بودن حتی جلو دوربین قراردادبست هیچ چیزیش پنهون نکرد وقتی هم برگشت همه گفتن شایدباشگاه وبازیکن جریمه بشن حالا فیفا مارو محروم کرده ولی شما دارین بیشترمیسوزین خب بسوزین ماکه بخیل نیستیم
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۸:۴۱
پاسخ
12
8
امین
مگه طارمی با قرارداد جعلی که هم خودش خبر داشت هم باشگاه نتایج تیمش سه برصفر شد اون وقت این بازیکن جوانان استقلال که از سالهای قبل تخلف کرده و باشگاه رو با هویت جعلی فریب داده و تازه پی بردن که این بازیکن متخلف هست
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۸:۳۳
پاسخ
10
14
پیمان
در مورد طارمی و پرسپولیس هم طارمی هم پرسپولیس و هم فدراسیون میدونستن که قرارداد جعلیه و اگر بازی های پرسپولیس ۳ بر ۰ میشد الان دوستان باید زیر پست های لیگ آزادگان پیام میذاشتن. باشگاه استقلال از تخلف بازیکن خبر نداشته و منطقا فقط بازیکن محروم میشه.ادمین لطفا بچاپ
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۵:۴۸
پاسخ
14
10
Arman22
پس کجان اونایی ک میگفتن جعل پولیس اهای جعل دربیاو جعل دوپینگا بیاید خودتونو جمع کنید ک باید برید دسته سه دو ستاره های جعلی
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۳:۰۵
پاسخ
8
13
amir
دوستان استقلالی واقعن معنای جعلو نمیفهمین؟ طارمی قرارادادش چه جعلی چه درست تو زمان نقل و انتقالات بوده و کار خلافی نیست و فقط خواستن باشگاه ترکیه ای رو دور بزنن که نتونستن و این فرق داره با اینکه بازیکنی رو دانسته با یه هویت دیگه بازی بدی
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۱:۰۵
پاسخ
9
15
هاکان
جعل فقط جعل طارمی، شاهکار بود، نه شاهنامه بودخخخخ
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۸:۰۲
پاسخ
13
12
mojtaba
آخه این سوال داره چرا بازی های استقلال 3-0 نمیشه؟؟؟ خب معلومه دیگه تو لیگ برتر که نمیتونن قهرمان بشن گفتن تو جوانان قهرمانشون کنیم بگن ما قهرمان شدیم
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۳:۵۵
پاسخ
10
12
جبى
بنظر من اين جور مواقع بهتره كه خود هئيت فوتبال تهران رو با كميته انضباطيش ببرند كميته اسيناف !!! رأى بدهند ببينند اينها چه كسانى هستند ؟!
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۳:۵۳
پاسخ
2
12
دختر پرسپولیسی
مهدی ۴ماه محروم شد باشگاه هم از نقل وانتقالات محروم پس شماها چی؟!ادمین برا دوهزارمین بار بچاپ
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۶:۲۰
پاسخ
10
14
همیشه قرمززز
هرجا حرف از جعل باشد، نام ششتقلول است که میدرخشد خخخخخخ
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۱:۱۹
پاسخ
8
17
مهدی
تو قضیه طارمی باشگاه اومد یه قرارداد سوری نوشتن با تاریخ قبل که نشون بدن ما طارمیو تحریک نکردیم و از این راه محرومیت باشگاهو بردارن، ولی این قضیه اصل جنسه :) شنیده بودم جعلتقلال ولی دیگه ندیده بودم،
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۱:۳۶
پاسخ
9
13
فقط زلزله
استقلالیا خودشون استاد جعلن بعد به قضیه طارمی گیر دادن. در قضیه طارمی هر دو تاریخ در بازه قانونی بوده و خود فیفا حکم داده ولی برای شما فدارسیون ماسمالی می کنه فدراسیون پرسپولیسی نمی خوایم نمی خوایم خخخ
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۹:۴۲
پاسخ
17
24
Tractuur
از جعل پولیسیا یاد گرفتن هرچند این کجا و ان کجا؟
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۸:۵۹
15
11
قرمز سرور آبی
اگر ما بودیم بازیها رو 3-0 به نفع حریفان اعلام می کردند، الآن چون استقلال است همه چی اینجا تمام شد و آب هم از آب تکان نخورد. هواداران استقلال درباره این جعل اسناد بازیکن و باشگاه چی دارید بگید.
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۷:۵۰
پاسخ
22
23
radin
یه سری خیلی محدود استقلالی بعد حرفای کریمی میگفتن چرا از باشگاه پرسپولیس چیزی نگفت دوستان عزیز فساد این چیزاست اول واقعیت خودتونو ببینید بعد دنبال توهمات برید با اعمال نفوذ این رای مسخره صادرشد
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۵:۳۰
پاسخ
15
19
محمد
صدور همچنین رایی از سوی کمیته انظباطی اصلا تعجب آور نیست ! چرا که سالیان سال هست که فساد در فوتبال به صورت مافیایی و سیستمی در حال کار هست و هر روز هم عمق این فساد زیاد و زیادتر میشه و دیگه هیچ امیدی به اصلاح این امور نیست .
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۳:۲۹
پاسخ
2
18