رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال؛ از شفر، تیام و پاتوسی تا گرو، ایسما و نیومایر + سند

رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال؛ از شفر، تیام و پاتوسی تا گرو، ایسما و نیومایر + سند

37803
10:28
04 خرداد 1398
باشگاه استقلال در یکی دو فصل اخیر همانند سال‌های گذشته اقدام به جذب بازیکنان خارجی کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم،  باشگاه استقلال در چند سال اخیر بازیکنان خارجی زیادی را به خدمت گرفته است. ساموئل، رودریگو توزی، لیام ردی،  بوبکر کبه، ویسنته آرزه، گوران لاوره، تونی کاروالیو، رافائل داسیلوا، هرائر مگویان، پروپیچ، هنریک هلمکه،  عادل شیحی، ریوالدو باربوسا، پادوانی، رابسون جان واریو، جپاروف، مامه تیام، بویان نایدوف، الحاجی گرو، مارکوس نیومایر، پاتوسی، ایسما گونکالوس و منشا 23 بازیکن خارجی استقلال هستند که از سال 90 تاکنون به استقلال پیوسته‌اند.

پرونده برخی از این بازیکنان به فیفا کشیده شده و پرونده‌ای نبوده که استقلال در آن صاحب حق بوده باشد. هر مدیری به استقلال آمده، از نحوه قرارداد مدیران قبل از خود ایراد گرفته است. مدیران قبلی نیز به دفاع از خود پرداخته‌اند. استقلال اما، ضربات زیادی خورده و هیچ نهادی نیز به قراردادهای بسته شده ورود نکرده تا مدیران باشگاه را مواخذه کند. بررسی تک تک قرارداد این بازیکنان نیاز به زمان بیشتری دارد و با یک جست‌وجو در اینترنت می‌توان به سرنوشت پرونده بازیکنان سال‌های اخیر استقلال در فیفا دست یافت.

در دو سال اخیر اما، باشگاه استقلال با ماجراهای زیادی روبه‌رو بوده، از جدایی مامه تیام گرفته تا نحوه قرارداد با الحاجی گرو، نیومایر و وینفرد شفر. در این گزارش قصد داریم با انتشار قرارداد چند بازیکن خارجی استقلال این موارد را بررسی کنیم. این گزارش نه دفاعی از عملکرد مدیران قبلی دارد نه فعلی و صرفا جهت اطلاع‌رسانی منتشر شده است.

مامه تیام
وقتی نام این بازیکن مطرح می‌شود، آه از نهاد هواداران بلند شده و با وجود گذشت یک‌سال از جدایی تیام، هنوز از او یاد می‌کنند. نیم فصل دوم لیگ هفدهم بود که مسئولان باشگاه استقلال به دنبال جذب مهاجم خارجی افتادند. گزینه وینفرد شفر الحاجی گرو مهاجم نیجریه‌ای بود، اما با توجه به قراردادی که گرو با اوسترشوندس سوئد داشت، امکان جذب او نبود. مسئولان وقت استقلال با تیام وارد مذاکره شدند، بازیکنی که سابقه بازی در یوونتوس را داشت و به دلیل مصدومیت یک نیم فصل دور از میادین بود.

خیلی‌ها از موفقیت مامه تیام در استقلال مطمئن نبودند، اما او آنقدر خوب کار کرد که به یک ستاره بی‌مانند تبدیل شد. با پایان فصل، ماجرای تیام و استقلال شروع شد. او با استقلال یک فصل دیگر قرارداد داشت، اما با پرداخت 200 هزار دلار می‌توانست جدا شود. آنقدر مدیران باشگاه برای بازگشت او به استقلال تحت فشار بودند که رفت و آمدهای زیادی به ترکیه داشتند، اما موفق نبودند و دست خالی به ایران برمی‌گشتند. پس از اینکه تیام راهی عجمان امارات شد مدیران باشگاه استقلال با انتقادهای زیادی روبه‌رو شدند که چرا این گونه با تیام قرارداد بسته بودند. رضا افتخاری و پندار توفیقی مدیرعامل و معاون ورزشی باشگاه بارها توضیحات خودشان را ارائه کردند، اما برای هواداران و رسانه‌ها کافی نبود. این دو یک هفته پیش از شروع فصل جدید، از استقلال رفتند.

* قرارداد تیام برای نیم فصل لیگ هفدهم 440 هزار دلار خالص به همراه مالیات بود. قرارداد فصل هجدهم در مجموع 785 هزار دلار بود. در زمانی که تیام به استقلال پیوست قیمت دلار بین 3800 تا 4200 تومان بود. اگر میانگین قیمت دلار 4 هزار تومان (در آن زمان) فرض شود، تیام برای نیم فصل حضورش در استقلال یک میلیارد و 760 میلیون تومان فقط از مبلغ قرارداد خالصش دریافت کرده است. قرارداد او برای فصل آینده نیز برای باشگاه 3 میلیارد و 140 میلیون تومان آب می‌خورد که با توجه به قراردادهای میلیاردی بازیکنان ایرانی، مبلغ متعارفی بود.

* بحث‌برانگیزترین بند قرارداد تیام، نحوه فسخ قرارداد بود که می‌توانست در صورت داشتن پیشنهاد خارجی بالای 400 هزار دلاری با دادن مبلغ 200 هزار دلار از استقلال جدا شود. اگر چه سهل‌انگاری برای دادن پول به تیام مسئله‌ساز شد، اما بعدها مدیران فعلی استقلال توانستند از تیام این مبلغ را گرفته و با توجه به گران شدن دلار، سود خوبی کنند.

* تیام بندهای دیگری برای گلزنی داشت که می‌توانید جزئیات آن را در تصاویر زیر مشاهده کنید:

الحاجی گرو
با روی کار آمدن امیرحسین فتحی و علی خطیر در باشگاه استقلال، آنها تحت فشار بودند که جانشینان تیام و سرور جپاروف را پیدا کنند. طبق درخواست وینفرد شفر، آنها سراغ گزینه‌های خود یعنی گرو و نیومایر رفتند. هواداران استقلال امیدوار بودند این دو بتوانند جانشینان خوبی باشند، اما عملکرد ضعیف آنها باعث شد نیم فصل دوم قراردادشان با استقلال فسخ شده و از این تیم جدا شوند. مدیران باشگاه مدعی شدند که بدون پرداخت یک ریال قراردادشان را فسخ کردند. اگر چه قرارداد این دو بازیکن نشان می‌دهد که باشگاه برای فسخ قرارداد باید رقم سنگینی بپردازد یا مبلغی را برای توافق به آنها بدهد اما باشگاه استقلال اعلام کرده که بابت این موضوع هزینه‌ای انجام نداده است.

* قرارداد گرو سه ساله بوده که سال سوم توافقی بود. قرارداد مهاجم پیشین استقلال برای هر سال 350 هزار یورو بوده و سال سوم در صورت توافق 15 درصد افزایش می‌یافت. قرارداد گرو بندهای زیادی اعم از تعهدات باشگاه به بازیکن و بالعکس دارد که به برخی از تعهدات و همچنین نحوه پرداخت دستمزد باشگاه استقلال به گرو اشاره خواهیم کرد.

پاداش‌ها به شرح زیر به بازیکن پرداخت می‌شود:

- هر گل و پاس گل مستقیم توسط شخص بازیکن در لیگ برتر یا لیگ قهرمانان آسیا 860 یورو جایزه نقدی دارد.حداکثر پاداش نقدی بابت گلزنی در هر فصل 17 هزار و 200 یورو است.
- قهرمانی در لیگ برتر 12 هزار و 900 یورو پاداش نقدی به همراه دارد.
- کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا 8 هزار و 600 یورو پاداش نقدی دارد.
- صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا 17 هزار و 200 یورو پاداش نقدی دارد.
- صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 8 هزار و 600 یورو پاداش نقدی دارد.
- اگر بازیکن در 20 بازی رسمی حداقل به مدت 45 دقیقه حضور داشته باشد، 17 هزار و 200 یورو پاداش خواهد گرفت.

6.6- در صورتی که هر یک از طرفین به صورت یکطرفه و بدون دلیل موجه، اقدام به فسخ قرارداد کنند، ملزم به پرداخت غرامتی معادل 600 هزار یورو به طرف مقابل خواهند بود.

مبلغ قرارداد و شرایط پرداخت

باشگاه می‌بایست برای هر یک از فصول فوتبالی 19-2018، 20-2019 و 21-2020 مبلغ 344 هزار یورو به صورت خالص بپردازد.

7.3- برنامه پرداخت پول به گرو به شرح زیر است:

پرداخت‌های سال اول:
15 آگوست 2018: 68 هزار و 800 یورو
پرداخت در در پایان هر ماه، از آگوست 2018 تا سی‌ام می 2019: 20 هزار و 640 یورو
30 ژوئن 2019: 68 هزار و 800 یورو

25 آذرماه سال 97، باشگاه استقلال خبر از فسخ قرارداد گرو داد. طبق قرارداد، مهاجم پیشین آبی‌پوشان در ابتدای قرارداد 68 هزار و هشتصد یورو دریافتی داشته است. او هر ماه باید 20 هزار 640 یورو دریافت می‌کرده است. این بازیکن 17 مرداد به جمع استقلالی‌ها اضافه شد و با توجه به فسخ قراردادش در نیم‌فصل، او حداقل 4 ماه حقوق ماهیانه دریافت کرده که مجموع آن، 82 هزار و 560 یورو شده و با جمع مبلغ دریافتی ابتدای فصل در مجموع باید 151 هزار و 360 یورو دریافت می‌کرده است.

متن قرارداد گروه به همراه دعوت‌نامه برای حضور او را در زیر مشاهده می‌کنید:

نکته: قرارداد گرو به یورو و نیومایر به دلار بسته شده بود.

نیومایر
قرارداد نیومایر با استقلال دو ساله بوده که سال دوم آن بر اساس تعداد بازی‌های هافبک آلمانی با آبی‌پوشان تمدید می‌شد. ضمن اینکه باشگاه قید کرده بود که اگر نیومایر در بیش از 20 بازی برای استقلال به میدان رفته باشد، قرارداد تمدید شده و امکان فسخ یک طرفه وجود نخواهد داشت.

پاداش‌ها به شرح زیر به بازیکن پرداخت می‌شود:

- هر گل و پاس گل مستقیم توسط شخص بازیکن در لیگ برتر 1000 دلار آمریکا و هر گل و پاس گل مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا برای او 1500 دلار آمریکا جایزه نقدی دارد. حداکثر مجموع پاداش‌های نقدی برای این بند 75 هزار دلار آمریکا است.
- قهرمانی در لیگ برتر ایران 20 هزار دلار آمریکا پاداش نقدی به همراه دارد.
- کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا 10 هزار دلار آمریکا پاداش نقدی دارد.
- هر مرحله صعود در لیگ قهرمانان آسیا تا مرحله نیمه نهایی شامل 5000 هزار دلار آمریکا پاداش نقدی است.
- صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا 30 هزار دلار آمریکا پاداش نقدی دارد.
- صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 25 هزار دلار آمریکا پاداش نقدی دارد.
- قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا شامل پاداش اضافی به مبلغ 20 هزار دلار آمریکا مضاف بر پاداش‌های قبلی می‌شود.

6.6- اگر هر یک از طرفین بدون دلیل موجه و به صورت یکطرفه قرارداد را فسخ کنند، می‌بایست به طرف مقابل 900 هزار دلار آمریکا به عنوان غرامت پرداخت کنند.

6.7- تمامی پاداش‌ها باید در ماه بعد از محقق شدن شروط دریافت، به بازیکن پرداخت شود.
6.8- چنانچه مطابق بند 2-3 قرارداد تمدید شود، در آن صورت پاداش‌ها و جرایم نقدی در نظر گرفته شده برای بازیکن مطابق با بند‌های 1-6 و 7-6 خواهد بود.

ماده هفت) مبلغ قرارداد و شرایط پرداخت

7.1- باشگاه باید برای فصل فوتبالی 2019 مبلغ  450 هزار دلار آمریکا به صورت خالص به علاوه پاداش‌های مورد توافق بپردازد.
7.2- چنانچه مطابق با بند 2-3 قرارداد برای فصل 2020-2019 تمدید شود، باشگاه باید به بازیکن 540 هزار دلار آمریکا به علاوه پاداش‌های مورد توافق بپردازد.
7.3- مطابق بند 2-3 در صورت تمدید قرارداد، باشگاه باید به عنوان پاداش عملکرد به بازیکن 25 هزار دلار آمریکا بپردازد.
7.4- برنامه پرداخت ضمیمه این قرارداد شده است.
7.5- پرداخت تمام مالیات‌های مربوط به این قرارداد برعهده باشگاه بوده و باید به موقع صورت بگیرد.

پرداخت‌های سال اول

20 درصد به صورت پیش قرارداد به مبلغ 90 هزار دلار آمریکا با امضای قرارداد به علاوه یک پرداخت اضافه بر آن به مبلغ 10 هزار دلار آمریکا مجموعاً‌ به مبلغ 100 هزار دلار آمریکا.
5 پرداخت ماهانه به مبلغ 27 هزار دلار آمریکا در پایان ماه‌های آگوست، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر سال 2018.
پرداخت 20 درصد قرارداد در تاریخ 30 دسامبر سال 2018 به مبلغ 90 هزار دلار آمریکا.
5 پرداخت ماهانه به مبلغ 27 هزار دلار آمریکا در پایان ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس،، آوریل و می سال 2019.
متن قرارداد نیومایر را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

وینفرد شفر

از روزی که مدیران استقلال تصمیم گرفتند فعالیت وینفرد شفر را تعلیق کنند، دردسرهای باشگاه شروع شد. فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال در تاریخ 13 اردیبهشت‌ماه در برنامه ورزش و مردم اعلام کرد که قرارداد بسته شده با شفر غیرحرفه‌ای و یک طرفه بوده است. 

فتحی درباره مبلغ قرارداد شفر گفته بود:یکی از آیتم‌هایی که ما را به این روز انداخت و ناچار شدیم این تصمیم را بگیریم انعقاد قرارداد صد درصد غیرحرفه‌ای و یک‌طرفه بود. در دنیای فوتبال مرسوم نیست که با مربی قرارداد ببندید و حق فسخ با او باشد و باشگاه در هیچ شرایطی نتواند قرارداد را فسخ کند. هرکس این قرارداد را می‌بیند می‌گوید این چه‌ نوع قراردادی است! یک رقم خیلی نجومی با توجه به سن و سال ایشان بود. رقم قرارداد ایشان بالای یک میلیون دلار بوده است. در همین جام جهانی گذشته در 32 تیم حاضر شاید هفت هشت تیم چنین قراردادی را داشته‌اند.

مدیران قبلی استقلال در واکنش به این اظهارات عنوان کرده بودند که زمان عقد قرارداد با شفر مبلغ سال دوم 600 هزار دلار قید شده بود، اما وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که سال دوم بر اساس توافق طرفین باشد. با نتیجه گرفتن استقلال با شفر، این مربی حاضر نشد با چنین مبلغی قرارداد امضا کند و در نهایت روز فینال جام حذفی، قرارداد دو ساله که سال اول 750 و سال دوم 900 هزار دلار بود، با سرمربی آلمانی بسته شد.

کاری به دعوای مدیران قبلی و فعلی نداریم و صحت دخالت وزارت ورزش در عقد قرارداد با شفر را نمی‌دانیم، اما یک نکته در صحبت‌های مدیران قبلی استقلال دیده می‌شود، اینکه جو بدی علیه باشگاه بود که چرا قرارداد شفر تمدید نمی‌شود. حتی پژمان منتظری مدافع استقلال نیز از این مسئله انتقاد کرده بود. افتخاری و توفیقی برای اینکه همه اعضای هیئت مدیره را در جریان درخواست‌های شفر برای بستن قرارداد دهند، آنها را به آبادان کشاندند. تنها اکبر عباسی ملکی در آبادان حضور نداشت، اما حسن زمانی و جواد قراب هنگام امضای قرارداد بودند. مدیران وقت استقلال در تماس تلفنی نیز به ملکی اعلام کردند که شفر چنین درخواستی برای قراردادش دارد که عضو هیئت مدیره وقت باشگاه اعلام کرد او نتایج خوبی گرفته، مربی خوبی هم هست و وزارت ورزش می‌خواهد قراردادش تمدید شود.

نسخه قرارداد انگلیسی شفر 13 اردیبهشت سال 97 در آبادان امضا شد. قرار شد که نسخه فارسی آن نیز آماده و تحویل سازمان لیگ و هیئت فوتبال داده شود. در زیرِ قرارداد نسخه فارسی، امضای امیرحسین فتحی به عنوان سرپرست باشگاه استقلال دیده می‌شود. اگر چه مدیرعامل فعلی استقلال آن زمان نمی‌توانست تغییراتی در قرارداد ایجاد کند، اما قطعا در جریان جزئیات این قرارداد بوده است.

اکنون به بررسی جزئیات قرارداد شفر می‌پردازیم:

ناخالص قرارداد جهت فصل 2018 - 2017 معادل 900 هزار دلار است که به شرح زیر پرداخت می‌شود:

مبلغ 750 هزار دلار خالص برای سرمربی بوده و مالیات نیز توسط باشگاه پرداخت خواهد شد. مبلغ 150 هزار دلار به عنوان گارانتی پرداخت مالیات با در نظر گرفتن این شرایط که مبلغ خالص پرداختی بیشتر از 750 هزار دلار نشود.
مبلغ 90 هزار دلار پس از عقد قرارداد و ثبت آن در سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال به زودی به او پرداخت می‌شود.
باشگاه موافقت کرده که مبلغ 460 هزار دلار (با خودکار آبی نوشته شده 660 هزار دلار) به عنوان حقوق ماهیانه پرداخت کند.
از اول نوامبر ژوئن 2018 تا اول ژوئن 2019 مبلغ 55 هزار دلار در ماه پرداخت شود.

مبلغ ناخالص جهت فصل 2020 - 2019 یک میلیون و 80 هزار دلار است که به صورت زیر پرداخت می‌شود:

مبلغ خالص 900 هزار دلار از قرارداد در طول این فصل فوتبالی به سرمربی تعلق دارد. مالیات قرارداد سرمربی توسط باشگاه پرداخت می‌شود و رسید آن تحویل داده می‌شود. مبلغ 180 هزار دلار به عنوان گارانتی پرداخت مالیات با در نظر گرفتن این شرایط که مبلغ خالص پرداختی بیشتر از 900 هزار دلار نشود.
مبلغ 90 هزار دلار به عنوان پیش قرارداد بعد از ثبت در سازمان لیگ پرداخت می‌شود.
باشگاه استقلال موافقت می‌کند مبلغ 810 هزار دلار به عنوان حقوق ماهیانه پرداخت کند.

شرایط اختصاصی قرارداد

عدم پرداخت حقوق ماهیانه و یا پاداش‌ها به مدت بیش از 60 روز موجب فسخ قرارداد یک طرفه خواهد شد.

برخی از شرایط عمومی قرارداد

10 درصد از تمامی درآمدهای لیگ قهرمانان آسیا متعلق به سرمربی و دستیارانش است.
سرمربی موظف است حقوق دستیاران اضافی دیگر مانند مربی بدنساز که برای دوره بدنسازی تیم لازم است را خود بپردازد و باشگاه مسئولیتی ندارد.

متن قرارداد فارسی شفر را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

ایسما گونکالوس

ایسما گونکالوس بازیکن گینه‌ای بود که پس از پایان لیگ ازبکستان، به استقلال پیوست. اضافه وزن او در همان روزهای ابتدای حضورش در استقلال خیلی به چشم می‌خورد، اما کم کم توانست به شرایط ایده‌آل برسد. زمانی که از او تست پزشکی گرفته شد، کادر پزشکی در نامه‌ای به باشگاه اعلام کرد که دچار مصدومیتی در ناحیه زانو است. به همین دلیل در قرارداد ایسما اشاره شده که اگر مصدومیت او طولانی باشد، رقم قراردادش کاهش می‌یابد. اگر چه ایسما کیفیتی به مراتب بهتر از الحاجی گرو داشت، اما موقعیت‌های حساسی که او در بازی‌ها از دست داد، صدای تماشاگران را درآورد و این روزها شنیده می‌شود که باشگاه تمایلی برای تمدید قرارداد او ندارد.

ماده دوم) مدت قرارداد

2.1- این قرارداد برای مدت یک سال و نیم از تاریخ 23 ژانویه 2019 تا سی‌ام ژوئن سال 2020 معتبر است.
2.2 - باشگاه استقلال از این حق برخوردار است که در صورت رضایت، به صورت یکطرفه مدت قرارداد را برای یک فصل دیگر، یعنی برای فصل 2021-2020، از طریق یک اطلاعیه کتبی پیش از روز سی‌ام ماه مارس 2020، تمدید کند.

ماده سوم) رقم قرارداد و شرایط پرداخت

3.1- رقم قرارداد برای نیمه دوم فصل 19-2018 250 هزار دلار آمریکا به صورت خالص است و رقم قرارداد برای فصل فوتبال 2020-2019 نیز 550 هزار دلار خالص است.
3.2- مبلغ 50 هزار دلار آمریکا به صورت خالص، بلافاصله پس از صدور ITC‌ و ثبت نام بازیکن در فدراسیون فوتبال ایران به او پرداخت می‌شود.
3.3- ماهانه مبلغ 40 هزار دلار آمریکا به صورت خالص برای نیمه دوم فصل 19-2018 در 5 بخش از ماه فوریه 2019 تا ژوئن 2019 به بازیکن پراخت می‌شود.
3.4- مبلغ 100 هزار دلار آمریکا به صورت خالص از رقم قرارداد بازیکن برای فصل فوتبالی 2019-2018 در ماه جولای سال 2019 به بازیکن پرداخت می‌شود.
3.5- در یک بازه زمانه 10 ماهه از آگوست 2019 تا می 2020، بازیکن ماهانه حقوق خالص 45 هزار دلار آمریکا دریافت خواهد کرد.
3.6- چنانچه بند 2.2 این قرارداد را برای تمدید فعال شود، باشگاه به بازیکن 605 هزار دلار آمریکا حقوق خالص سالانه به علاوه پاداش‌های مورد توافق پرداخت خواهد کرد.
3.7- پرداخت حقوق هر ماه در روز دهم ماه بعد صورت می‌‌گیرد.
3.8- باشگاه به بازیکن مطابق با عملکرد فنی‌اش به شرح زیر پاداش می‌پردازد:

- 75 هزار دلار آمریکا به صورت خالص برای نیم فصل 2019-2018
- 125 هزار دلار آمریکا به صورت خالص برای فصل 2020-2019
- 150 هزار دلار آمریکا به صورت خالص برای فصل 2021-2020 در صورت فعال شدن بند 2.2 قرارداد از سوی باشگاه.

3.9- جزئیات ارائه پاداش‌های مرتبط با عملکرد فنی بازیکن که مورد توافق باشگاه و بازیکن قرار گرفته، در پیوست یک مشخص شده است.

یکی از بندهای ماده ششم

6.4- طرفین قرارداد تأیید می‌کنند که تست‌های پزشکی پیش از عقد قرارداد بازیکن نشان دهنده آن است که زانوهای چپ و راست او از قبل دارای مصدومیتی جزیی هستند (پیوست گزارش پزشکی). دو طرف توافق می‌کنند که اگر بازیکن به سبب مصدومیت مذکور از ناحیه زانو برای مدت مشخصی نتواند برای تیم اصلی باشگاه در بازی‌های رسمی به میدان برود، حقوق پایه ماهانه برای مدت زمانی که نتوانسته بازی کند، به شرح زیر کاهش می‌یابد:

- اگر بازیکن نتواند برای حداقل یک ماه نتواند بازی کند: 25 درصد از حقوق پایه ماهانه او
- اگر بازیکن نتواند برای حداقل دو ماه متوالی بازی کند: 30 درصد از حقوق پایه ماهانه او
- اگر بازیکن نتواند برای حداقل سه ماه متوالی بازی کند: 40 درصد از حقوق پایه ماهانه او
- اگر بازیکن نتواند برای حداقل 4 ماه متوالی بازی کند: 50 درصد از حقوق پایه ماهانه او

به منظور جلوگیری از ایجاد شک و شبهه، کاهش پرداخت می‌بایست بر اساس تشخیص کادر پزشکی صورت بگیرد. در صورتی که تشخیص نادرست باشد به نحوی که بازیکن زودتر یا دیرتر از موعد اعلام شد برای باشگاه بازی کند، پرداخت ما‌به‌التفاوت رقم کسر شده اضافه یا کاهش بیشتر حقوق اعمال خواهد شد.

پیوست-1 (پاداش‌های مرتبط با عملکرد)

نیم فصل دوم 2019-2018

امتیاز: 1000 دلار آمریکا برای یک امتیاز - حداکثر 15 هزار دلار آمریکا
گل: هر گل که بازیکن به ثمر برساند، 1000 دلار آمریکا - حداکثر 20 هزار دلار آمریکا
قهرمانی در لیگ برتر ایران: 10 هزار دلار آمریکا
لیگ قهرمانان: اگر باشگاه از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به دور دوم صعود کند: 15 هزار دلار آمریکا
پاس گل مستقیم: 500 دلار - حداکثر 5 هزار دلار آمریکا برای 10 پاس گل مستقیم
صعود از مرحله اول حذفی لیگ قهرمانان آسیا: 5 هزار دلار آمریکا
صعود از مرحله دوم حذفی لیگ قهرمانان آسیا: 5 هزار دلار آمریکا
مجموع تمامی پاداش‌های فوق‌الذکر نباید از 75 هزار دلار آمریکا بالاتر نخواهد رفت.

تصویر قرارداد ایسما را در زیر مشاهده کنید:

 

آیاندا پاتوسی
یکی از خریدهای خوب استقلال پاتوسی بود. بازیکن اهل آفریقای جنوبی استقلال با بازی‌های خوب به یکی از چهره‌های ویژه نزد هواداران تبدیل شد. پاتوسی به صورت قرضی به استقلال پیوست و رقم قرارداد خالص او برای نیم فصل، 50 هزار دلار است.

ماده دوم) مدت قرارداد
2.1- این قرارداد برای یک نیم فصل فوتبالی از تاریخ یکم فوریه 2019 تا سی‌ام ژوئن 2019، پایان فصل 2020-2019 معتبر است.
2.2) در صورت فعالسازی بند خرید مندرج در توافق میان باشگاه، بازیکن و باشگاه فوتبال کیپ تاون،‌ یعنی فعالسازی بند 6 قرارداد، بازیکن به صورت قطعی و برای مدت دو فصل (2029-2020 و 2021-2020) به باشگاه استقلال منتقل خواهد شد و به این ترتیب مدت قرارداد او دو سال دیگر تمدید می‌شود.

ماده سوم) رقم قرارداد و شرایط پرداخت

3.1- رقم قرارداد برای نیم فصل دوم 19-2018 پنجاه هزار دلار آمریکا به صورت خالص است و حقوق ماهانه 10 هزار دلار آمریکا به صورت خالص در 5 ماه از ابتدای فوریه 2019 تا ژوئن 2019 پرداخت می‌شود.
3.2- در صورت فعالسازی بند 2.2، پرداختی‌های باشگاه به بازیکن به شرح زیر خواهد بود:

فصل 2020-2019: 240 هزار دلار آمریکا به صورت خالص که در 12 ماه، ماهانه 20 هزار دلار آمریکا پرداخت خواهد شد.
فصل 2021-2020: 300 هزار دلار آمریکا به صورت خالص که در 12 ماه، ماهانه 25 هزار دلار آمریکا پرداخت می‌شود.

3.3- باشگاه پاداش‌های مرتبط با عملکرد بازیکن را به شرح زیر پرداخت می‌کند:

- 5 هزار دلار آمریکا برای نیم فصل 2019-2018
- 125 هزار دلار آمریکا برای فصل 2020-2019 در صورت فعالسازی بند 2.2
- 150 هزار دلار آمریکا برای فصل 2021-2020 در صورت فعالسازی بند 2.2

3.4- جزئیات ارائه پاداش‌های مبتنی بر عملکرد بازیکن که به توافق او و باشگاه رسیده، در پیوست یک مشخص شده است.
3.5- پرداخت حقوق هر ماه در روز دهم ماه بعد صورت خواهد گرفت.

ماده ششم) سایر شرایط
بازیکن این حق را دارد که به صورت یک‌طرفه در پایان فصل قراردادش را فسخ کند در حالی که در مدت قرارداد باید مبلغ یک‌ میلیون و پانصد هزار دلار به باشگاه برای جدایی پرداخت کند.

پیوست یک (پاداش‌های عملکرد)

 نیمه دوم فصل 2019-2018

امتیاز: 1000 دلار برای یک امتیاز حداکثر تا 10 هزار دلار
گل: هر گل هزار دلار حداکثر تا 10 هزار دلار
قهرمانی در لیگ برتر ایران: 10 هزار دلار
لیگ قهرمانان
صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مرحله دوم: 10 هزار دلار
پاس گل مستقیم: 500 دلار برای هر پاس حداکثر تا 5 هزار دلار
صعود از مرحله حذفی اول لیگ قهرمانان آسیا: 2 هزار و 500 دلار
صعود از مرحله حذفی دوم لیگ قهرمانان آسیا: 2 هزار و 500 دلار
مجموع تمامی پاداش‌های فوق‌الذکر از رقم  50 هزار دلار فراتر نخواهد رفت.

فصل 2020-2019

قهرمانی در لیگ برتر ایران: 15 هزار دلار
قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا: 40 هزار دلار
گل: هر گل 1000 دلار حداکثر تا 20 هزار دلار
پاس گل مستقیم: 1000 دلار بابت هر پاس حداکثر تا 20 هزار دلار
امتیاز: 1000 دلار بابت یک امتیاز حداکثر 20 هزار دلار
نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا: 10 هزار دلار
مجموع تمامی پاداش‌های فوق‌الذکر از رقم 125 هزار دلار فراتر نخواهد رفت.

تصویر قرارداد پاتوسی را در زیر مشاهده می‌کنید:

2051

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
23 نفر عدد کمی نیست.دو تا تیم میشه با یه ذخیره.چه طوماری هر چی میخوندم تموم نمیشد.اینم از استقلال که ادعا میکرد وزیر پرسپولیسی هست و نمیزاره ما بازیکن بگیریم و سنگ میندازه.
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۷:۰۹
پاسخ
15
74
mohammad javad
قرارداد بازیکنا که معقول بوده یک تا سه میلیارد (نسبت به قیمت دیگر بازیکنان لیگ) و قیمت شفر هم که از برانکو کمتر بوده. کجاش زیاده؟ حالا قرارداد پرسپولیسیا رو قرار میدادین و میدیدیم چه خبره.
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۳۳
پاسخ
82
21
محمد جواد
الان من فاز دوستان پرسپولیسی رو خریدارم . مثلا بیرانوند و رفیعی و ترابی و برانکو نذر کردن و صلواتی کار میکنن . خخخخخ خدایا ممنون که این جماعت رو آفریدی تا منطق رو بشه از بی منطقی تشخیص داد .
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲:۵۲
پاسخ
68
22
اهوازسرخ
علی برکت الله وزیرپرسپولیسی...
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۴۰
پاسخ
6
60
حق طلب ۴
ممنون که نشون دادین بازیکن با ارزشی مثلا پاتوسی فقط ۵۰ هزاردلارگرفته وبیشترازده برابرارزشش اثرداشته لطف کنید قرار بودیمیر روهم منتشرکنید وقرارداد رسن وبرانکو بدنیست
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸:۴۹
پاسخ
59
20
حکیم
جدی شما 3.5 میلیارد تومن پولی رو که به ایسما گونزالوس دادین رو به یه جوون 20 ساله ایرانی که تمام عمرش رو کشاورزی کرده پرداخت کنید حداقل توی نیم فصل 10 تا گل میزد.
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷:۵۷
پاسخ
6
59
6
استقلال شده تیمی که به دلار خرج میکنه و به ریال نتیجه میگیره این عداد و ارقام فقط برای 4 بازیکن خارجی و مربی بوده طارق و منشا را حساب نکردن تازه پول رضایتنامه تبریزی تمدید بازیکنا و گرفتن 25 بازیکن را به این هزینه ها اضافه کنید میفهمید که واقعا وزیر پرسپولیسیه
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷:۰۶
پاسخ
5
63
خدای سرخ، خدای صلح
سلام ب همه، بدجور قرمزم، اماتورو خدا بیاین رنگی نباشیم سر این قضیه، آبی ها خودشون قضاوت کنن، اول اینکه شاکله ی باشگاه ایراد داره ک این اسناد رو شده خب تقصیر ما چیه،بعدم خدایی کدومتون با منطق فکر کردید،اگ یک درصد تو این چن سال بیشتر از شماخرج کردیم خب بیشتر ازاین چ بازدهی باید داشته باشه ک نداشته،خدایی من حاضرم قراردادهای عشقم پرسپولیس رو بشه، بخدا اینا ک رو کردین فقط خارجی هاتون بودن،یکم منطق رو کنید، ادمین برسون بهشون،، ممنون
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸:۴۸
پاسخ
4
58
ابی به رنگ اسمان
پرسپولیس نمیتونه و نبایدم بازیکن خارجی بگیره مجموع همه این پولا رو جمع کنی تازه میشه قرارداد برانکو حالا بشارم بهش اضافه کن و صد در صد قرارداد بازیکنای داخلی پرسپولیس خیلی بیشتر از استقلالیاس در ضمن قرار داد تیام و پاتوسی خیلی منطقیه و حرفه ای اما قرار داد ایسما و نیومایر و گرو فاجعه ست فاجعه
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸:۰۱
پاسخ
50
4
رضادارابی
دوستان استقلالی میگن وزیر پرسپولیسیه.....خنده دار نیست واقعن ؟؟؟پرسپولیس پنج تابازیکن شاخص اول فصل ازدست داد ....پنجره بسته داشت ....و در کل توی این چند فصل یک سوم استقلالم بازیکن نگرفته حدود سی میلیارد پاداش آسیایی فصل قبلش بوده ....توی سامانه هواداری هم دوبرابر شما درآمد داره ......ولی بازم دوستان یک توهم همه گیر به خاطر حسادت میگه وزیر پرسپولیسیه .....دوستان آبی چشم خودتون رو روی واقعیت ها نبندید
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰:۴۱
پاسخ
2
59
زانیار
واسه هر گل هزار دلار و حداکثر 20 هزار دلار و واسه یک امتیاز هزار دلار دیگه و حداکثر 15 هزار دلار !!!!!!! پول بیت المال رو چطور هدر میدن . کاش این پول ها رو مدیراشون از جیبشون میدادن . حالا چندتا قهرمانی اوردن که هزاردلار هزاردلار اونم حداقلش میدادن بهشون ؟
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۷:۱۸
پاسخ
2
52
جی اچ
قراردادترکمانچای بایدبیادپیش ایناتعظیم کنه،واقعا فتح الله زاده راست گفته که استقلال تواین فصل400میلیاردهزینه کرده وزیرهم که انگارکاملا پرسپولیسیه!
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱:۲۳
پاسخ
2
53
محمد مهدی
وزیر هم پرسپولیسیه:)))
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵:۵۳
پاسخ
2
45
زلزله 6 ریشتری سرخ
بعد از انتشار این اسناد فقط یه کودک میتونه بگه وزیر پرسپولیسیه
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷:۲۰
پاسخ
65
409
سرخ جامه
از قدیم الایام استقلال همینقدر بریز و بپاش داشت نمونش احمد مومن زاده زمانی که قراردادها 7_8 میلیونی بود با 70 میلیون که پول خیلی زیادی بود به استقلال رفت ... یا زمانی که سقف قراردادها 20_30 میلیون بود هاشمی نسب با 100 میلیون به این تیم رفت ... از وقتی یادم میاد تمام دولت ها و وزیرا پرسپولیسی بودن آره ! ادمین تو رو به مقدساتت قسم بچاپ
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۸:۱۷
2
54
ابی دلان
عزیزه من اجازه بده ماله پرسپولیسها هم بیرون بیاد و اونوقت ببینیم نظرتون چی هست. الان یکطرفه چی چی رو دارین قضاوت میکنین. حداقل استقلال این شجاعت رو داشت که رسانه ایی بکنه قراردادهاش رو. ببینیم آیا باشگاه پرسپولیس هم این شجاعت رو داره که رسانه ایی بکنه مبلغ قراردادهاش رو یا نه؟مخصوصا ماله برانکو و بودیمیر رو؟؟؟؟
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰:۳۶
39
5
Cr7-18
ما مطابق با نرخ بازار قراردادبستیم لااقل پول رشوه ودزدی توباشگاهمون خرج نشده و بااون پولاقهرمان نشدیم
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲:۴۹
47
3
Zahra
اگه راست میگین چرا قرار داد بازیکنان تیم شما منتشر نمیشه؟!ازکجا معلوم شما چندبرابر استقلال هزینه نکرده باشین؟!چرا فقط و فقط قرار داد بودیمیر و برانکو رو منتشر نمیکنن تا واقعیت ها آشکار بشه؟!همیشه مبلغ قرار داد استقلالیا (حالا به چه دلیل فقط استقلال که اونم خودش جای سوال داره)منتشر میشه و از قرار دادهای تیم دیگه پایتخت خبری نیست.حالاکه قرار داد تیم شما مشخص نیست چطور میگین استقلال بیشتر هزینه کرده؟!با چه عقل و منطقی؟!
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱:۵۱
45
5
قرمزهم شدرنگ
منتظرلیست پیروزی هم هستیم...
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴:۴۶
44
4
11
خسته نباشی وزیر پرسپولیسی منشا و طارق نبودن درلیست چه میکنه وزیر پرسپولیسی
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷:۰۱
پاسخ
41
364