رونمایی قطر از پنجمین ورزشگاه پیشنهادی جام جهانی 2022

رونمایی قطر از پنجمین ورزشگاه پیشنهادی جام جهانی 2022

9171
10:42
04 اردیبهشت 1394
وبسایت رسمی برنامه نود - کمیته برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 قطر، از ورزشگاه الریان، پنجمین ورزشگاه پیشنهادی برای میزبانی مسابقات جام جهانی 2022 رونمایی کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  کمیته برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 قطر، از ورزشگاه الریان، پنجمین ورزشگاه پیشنهادی برای میزبانی مسابقات جام جهانی 2022 رونمایی کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایرنا ، ورزشگاه الریان در منطقه باشگاه سابق ورزشی الریان ساخته خواهد شد که اخیرا تخریب شد.

این ورزشگاه با ظرفیت 40 هزار نفر میزبان مرحله گروهی، دور شانزدهم و مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام جهانی 2022 می باشد که بعد از پایان این تورنمنت، طرح این امکان را می دهد که از تعداد صندلی های آن کاسته شده و ظرفیت آن به 21 هزار نفر کاهش می یابد.

حسن آل توحیدی دبیرکل کمیته عالی تحویل و میراث درباره آغاز این طرح گفت: رونمایی از طرح ورزشگاه الریان گام مهم دیگری به منظور آمادگی ما برای مسابقات 2022 فیفا است. ما بدون خستگی ساخت آن را دنبال خواهیم کرد. الریان به عنوان یکی از موفق ترین ورزشگاه های پیشرفته در قطر همیشه بخش مهمی در برنامه های میزبانی ما ایفا کرده است. اطمینان داریم که برنامه ریزی و ساخت ورزشگاه الریان نقطه عطفی برای منطقه الریان و کل جامعه خواهد بود.

وی افزود: این باشگاه و محوطه اطراف آن، از تسهیلاتی همچون مسجد، زمین کریکت، تنیس، هاکی، پارک اسکیت و دوچرخه سواری برخوردار است که مورد استفاده مردم الریان قرار می گیرد.

مانولا جیمنز مربی اسپانیایی ورزشگاه الریان با تائید این خبر گفت: این لحظه مهمی برای باشگاه ما است. باشگاه جدید مدرن تر، کاربردی تر خواهد بود. این کار به باشگاه و هواداران انگیزه برای کار بهتر می دهد.

قطر اولین طرح خود، ورزشگاه 'الوکره' را برای میزبانی مسابقات در نوامبر 2013 با ظرفیت 40 هزار نفر رونمایی کرد.

دومین طرح ورزشگاه 'البیت' در شهر آل کور بود که نشانگر افتخار تاریخ و فرهنگ قطر بود. ورزشگاه البیت، در شهر الخور قرار دارد و توسط منطقه جدید البیت، احاطه شده که شامل فروشگاه های تجاری و رستوران های بسیاری است و فضای سبز آن، دارای مسیر مخصوص حرکت دوچرخه سواری، اسب سواری و دویدن می باشد.

ورزشگاه 'فاندیشن' چهارمین باشگاه و هم اکنون ورزشگاه الریان پنجمین و آخرین طرح پیشنهادی است.

 

کد/2020

نظرات کاربران
milad
دلم از فوتبال گرفته
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۷:۳۵
پاسخ
1
9
علی بارسایی دو آتیشه
اینا ورزشکاخه یا ورزشگاه!!! اینا دارن چی خرج می کنن و چی میسازن ما داریم به کجا میریم . واقعا متاسفم واسه خودمون
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۵:۱۰
پاسخ
1
15
reza
جالبه ما یه ورزشگاه ازادی خراب داشتیم اونم دادن به عراق! اون وقت قطر که 100برابر کوچیک تراز ایرانه 5تا زمین مدرن داره همش هم براخودشونه به کسی هم نمیدن! ادمین بچاپ!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۴:۲۳
پاسخ
1
29
محمد
"تاریخ و فرهنگ قطر" ؟؟؟!!! نه تاریخ و فرهنگ قطر؟! ن...ه تاریخ و فرهنگ؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۰:۳۲
پاسخ
3
22
Silver Man
استادیوم البیت که دیگه سرشار از نماد های "ایرانی الاصل" !! نقوش ایرانی ، رنگ فیروزه ای ، سیاه چادر عشایری و . . . قطر کلا از تاریخ و فرهنگ و منابع ما خیلی استفاده کرد و خودمون هیچ !!!!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۷:۵۴
پاسخ
2
28
علی
حالا دیگه نوبت تبعه کردن بازیکن هست
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵:۰۴
پاسخ
4
22
Silver Man
والا ما باید فوتبالمون رو یه مدتی تعطیل کنیم ، به جای پرداختهای میلیاردی به بازیکنای قلیونی و مربیان بی مدرک! بریم 7-8 تا استادیوم و زمینهای تمرینی مدرن بسازیم. بازیکنا هم برگردن برن زمین خاکی ها تمرین کنن یه چیزی یاد بگیرن اول..
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸:۳۹
پاسخ
4
37
iran
خیلی واسم عجیبه وجای تاسف داره که این همه پول توفوتبال ماخرج میشه ولی یه ورزشگاه درست وحسابی نداریم که از ابرو فوتبالمون دفاع کنه ماییم وفقط یه ورزشگاه ازادی که اونم پرایراد ازابخوریاش گرفته تاجایگاه تماشاچیاش.اقایان مسئول لطفا صدای ماروبشنوین دیگه خسته شدیم ازاین همه مشقت ازاینکه ادعامیکنیم اول اسائیم ولی زیرساختامون زیرصفر.خاهشا یه فکری به حال فوتبالمون بکنین مگه ماچیمون ازقطرکمتره که اوناهمچین استادیومی دارن ولی ما....!! خاهشا هرکسی که باحرف من موافقه لایک کنه که حداقل صدامون اگرچه کوچیکه ولی به گوش فوتبال دوستاومسئولین برسه.مرسی!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۲:۰۳
پاسخ
2
106