رویایی‌ترین ترکیب استقلال در لیگ هجدهم؛ ترافیک علیه آرامش!

رویایی‌ترین ترکیب استقلال در لیگ هجدهم؛ ترافیک علیه آرامش!

23498
14:55
04 خرداد 1398
استقلال در این فصل با زوج دانشگر و منتظری هیچ شکستی نخورد. در سایر پست ها هم نیاز به این همه تغییر نبود و آبی‌ها می‌توانست زودتر به ثبات برسند. به همین بهانه با توجه به آمار متریکا بررسی می‌کنیم که رویایی‌ترین ترکیب این فصل استقلال چه بود.

به گزارش وبسایت نود، استقلال فصل عجیبی را پشت سر گذاشت. فصلی که خوب شروع نکرد، رویایی ادامه داد و پایان تلخی داشت. آبی‌ها در این فصل هرگاه که به بن‌بست می‌رسیدند، با خرید بازیکن تلاش می‌کردند از چاله‌های پیش‌روی عبور کنند. اتفاقی که ترافیک شدیدی را در خطوط ین تیم به وجود آورده بود. با توجه به آمارهای متریکا بررسی می‌کنیم که رویایی‌ترین ترکیب این فصل استقلال چه بود.

بهترین ترکیب استقلال در لیگ هجدهم

چرا رحمتی بهتر از حسینی بود؟
استقلال در این فصل دو دروازه‌بان آماده داشت که رحمتی عملکردی بهتری از حسینی ثبت کرد. مهدی رحمتی با وجود اینکه چهار بازی بیشتر از حسینی کرد، متوسط گل خورده‌اش یک‌دهم کمتر از حسینی بود. رحمتی 12 کلین‌شیت در 17 مسابقه ثبت کرد و حسینی در 7 مسابقه از 12 حضورش گلی نخورد. رحمتی به طور متوسط 1.6 مهار در هر مسابقه داشت و فقط 18درصد شوت‌های در چارچوبش را گل می‌خورد، ولی حسینی معدل 1.3 مهار در بازی را به ثبت رساند و حدود سی درصد از شوت‌های در چارچوب را گل خورد.

دفاعِ شکست‌ناپذیر
یکی از انتقادات همیشگی به شفر، تغییرات پیاپی خط دفاع تیمش بود. خط دفاع استقلال هیچ‌گاه رنگ آرامش را ندید و دائم در حال تغییر بود. ولی بهترین زوج دفاع میانی این تیم بین پژمان منتظری و محمد دانشگر تشکیل شده بود. زوجی که در 11 مسابقه کنار هم قرار گرفتند، استقلال رنگ شکست را ندید و 7 برد هم کسب کرد. استقلال با این زوج فقط 6 گل دریافت کرد که دو گل از این 6 گل هم در بازی مقابل استقلال‌خوزستانی بود که آبی‌ها چهار گل زده بودند و به نظر می‌رسد حریفِ در حال سقوط را خیلی جدی نگرفته بودند. 

تک گزینه؛ وریا
منتظری، محمدی‌مهر، دانشگر و خسرو حیدری در این فصل رقیب‌های وریا غفوری در سمت راست دفاع استقلال بودند. بازیکنانی که هیچ کدام وریا نشدند و غفوری با اختلاف بهتر از همه آن‌ها بود. وریا در یازده مسابقه به عنوان دفاع راست استقلال بازی کرد که حاصل آن 1 گل و 3 پاس‌گل بود. سه گل دیگر وریا زمانی به ثمر رسید که او یک خط جلوتر حضور داشت، ولی ترافیک خط حمله استقلال وریا را به دفاع راستِ این شماتیک برگردانده است.

معمای دفاع چپ
با وجود اینکه سهرابیان، زکی‌پور، تیموری و نورافکن در این فصل به عنوان دفاع چپ استقلال بازی کردند ولی هیچ کدام نتوانستند سمت چپ دفاعی این تیم را به طور کامل بیمه کنند. استقلال در مسابقاتی از این فصل که سهرابیان را در دفاع چپ داشت، هیچ‌گاه بازنده نشد و مجموعا شش گل دریافت کرد. ولی تعداد این بازی‌ها هم 6 مسابقه بود و به قدری کم بود که نمی‌شود روی آمارش حسابی باز کرد. دفاع اصلی استقلال زکی‌پور بود که در 20 مسابقه دفاع چپ استقلال بود. زکی‌پور بین همه استقلالی‌ها بیشترین توپ‌‌گیری از حریف را داشت و در هر مسابقه نزدیک به دو برابر سهرابیان از حریف توپ می‌گرفت. هر چند که تجمیع عملکرد دفاعی سهرابیان بیشتر از زکی‌پور بود.

مثلثِ جادویی
فرشید باقری: فرشید در ده مسابقه ابتدایی این فصل در پست هافبک دفاعی قرار گرفته بود که نمایشی معمولی داشت. از بازی با سپیدرود ولی فرشید یک خط جلوتر رفت و شکوفا شد. باقری در ده مسابقه به طور فیکس و دو بازی هم تعویضی یکی از دو هافبک میانی استقلال بود که در این پست 2 گل زد و 3 پاس‌گل داد. 
علی کریمی: یکی از شلوغ‌ترین پست‌های استقلال، هافبک دفاعی بود. جایی که رقابت شدیدی بین علی کریمی، روزبه چشمی، امید نورافکن و فرشید باقری شکل گرفته بود. ولی بهترین نمایش در این پست را علی کریمی داشت. بازیکنی که 25 مسابقه به عنوان هافبک دفاعی در ترکیب استقلال قرار گرفت. کریمی بیشترین لمس توپ، سومین دقت پاس، دومین بازیکن از حیث نبرد هوایی موفق و دومین توپ‌گیری را بین هم‌تیمی‌هایش داشت. 
پاتوسی: راس سوم مثلث میانی استقلال قطعا جای کسی نیست جز آیاندا پاتوسی. ستاره‌ای که حضور در 13 مسابقه از لیگ برایش کافی بود تا بهترین بازیکن فصلِ آبی‌ها لقب بگیرد و همه نگاه‌ها را خیره به خودش کند. پاتوسی در این فصل دو پاس‌گل داد و 4 گل زد.

ترافیکِ تیمِ گل‌نزن!
به جز استقلال‌خوزستان و نفت مسجدسلیمان، هیچ تیمی به اندازه استقلال در این فصل در گلزنی ناکام بود. استقلال در سیزده مسابقه این فصل نتوانست حتی یک گل هم به حریف بزند. هر چند که اگر آبی‌ها گل اول را می‌زدند، موتورشان روشن می‌شد و به هیچ حریفی رحم نمی‌کردند. اتفاقی که باعث شد مربیان این تیم گزینه‌های زیادی را در خط حمله تست کنند و جابجایی زیادی در این پست داشته باشند. بهترین گلزن استقلال در لیگ هجدهم، مرتضی تبریزی بود که فقط پنج گل زد. تبریزی سومین شوت و شوت‌ در چارچوب را بین استقلالی‌ها داشت و دومین نرخ تبدیل شوت به گل هم به نام او ثبت شده است. مرتضی تبریزی برای تصاحب این پست رقابت تنگاتنگی با اللهیار صیادمنش هم داشت که با وجود دقایقی کمی که بازی کرد، دو گل زد و یک پاس‌گل داد؛ و همچنین روح‌الله باقری با یک گل و 3 پاس‌گل.
بهترین مهاجم سمت چپ استقلال، فرشید اسماعیلی بود. هر چند که فرشید بهترین موقعیت فصل استقلال را در دربی از دست داد و عملا این تیم را از کورس خارج کرد، ولی در طول فصل به عنوان وینگر یک گل زد و 2 پاس‌گل داد، و همین آمار را در مواقعی که به عنوان هافبک تهاجمی در ترکیب قرار می‌گرفت هم ثبت کرده بود. 
رقابت سومین بازیکن تهاجمی استقلال بین قائدی و ایسما شکل گرفت. جایی که هر دو بازیکن 3 گل زدند و 1 پاس‌گل دادند، با این تفاوت که قائدی 210 دقیقه کمتر از ایسما بازی کرد و برخلاف او 1 پنالتی هم گرفت. 

14001

نظرات کاربران
No_One
قائدی و رحمتی با وجود حاشیه های امسالشون واقعا عالی بودن و بعد از پاتوسی بهترین های استقلال بودن! ای کاش اینقدر بازیکنامون درگیر حاشیه نشن که کلا تیمو میبرن تو وضعیت های نامطلوب :|
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۰:۴۶
پاسخ
19
14
قرمز عاشق.۶×۶
من فقط .به شوت زدن گرو تو چارچوب و خوشحالی کردن شیشتایی ها برام لذت داره ....+++ با این همه خرج و بریز و بپاش و دادن پاداش ..باز وزیر پرسپولیسی .....عصر هوچیگری...
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸:۱۶
پاسخ
37
60
فریادهای سکوت آبی
با این تیم گردن کلفت تونستیم بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر، بیشترین تفاضل گل و یکی از بهترین خط حمله ها رو داشته باشیم. اما زورمون به گردن کلفتای وزراتخونه پیروزی و انتصابیون و داورا نرسید.
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲:۱۱
پاسخ
81
51
alis
تا وقتی استقلال همچین طرفدارایی داشته باشه به هیچ جا نمی رسه خوشبختانه!!! وزارت دیگه براتون باید چیکار میکرد؟ چند میلیون دلار دیگه خرج میکرد؟ خوبه قرارداد ها هم دراومد!!! نکنه انتظار دارین وزارتخونه دست و پای بقیه تیما رو ببنده و شخص وزیر بیاد براتون پنالتی چیپ گل کنه؟! خجالت بکشین!!!
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶:۰۳
18
48
جادوگر88888888
بزرگترین مشکل استقلال بازیکنانی بودند که حاشیه داشتند و درست باهاشون برخورد نشد پیام صادقیان فوق ستاره پرسپولیس بود دقیقه نود برانکو به کریم گفت که پیام بره تو بازی پیام به اقا کریم گفت بازی تمومه چه کاریه حالا من برم تو بازی،این اخرین جمله پیام تو پرسپولیس بود.دیگه دوره باند بازی و تیم درست کردن تو تیم گذشته بازیکنی که سر تمرین نمیره به خاطر معوقات مالی باید رفتار خودشم حرفه ای باشه درست که با هم کری داریم اما به شخصه دوست دارم بازیکنای هر دو تیم برای ما هوادارای که تموم عشقمون یکی از این دو تیمه احترام قائل شن و الا برن جای دیگه بازی کنند
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶:۲۹
پاسخ
3
70
عشقممم نیمار
تک تک ستاره های عشق_تقلال دارن فراری میدن ..چ ترکیب رویایی ؟؟؟ :-/
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸:۰۸
پاسخ
52
16
مسعود گل باشی
نصفشون رفتنی شدن ازجمله وریا چشمی پاتوسی وشاید کریمی بعد میگن وزیر استقلالیه
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹:۰۵
پاسخ
55
24
توهم و هوچیگری خصلت بعضیاست
چه فایده که همیشه برای دومی و سومی میجنگند، البته گرو، نیومایر، منشا. پاتوسی، ایسما و طارق همام رو با دلار خریدند، تازه همه اش هم میگن وزیر پرسپولیسی نذاشت ما یارگیری کنیم
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳:۱۰
پاسخ
106
174
امیدبوکان
اره استقلال سروش رفیعی ومهدی ترابی روباپولای هدایتی خرید
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۳۱
54
25
زانیار
همش با دلار نیست با یورو هم خریدن
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱:۵۰
12
56
عارف
چرا جزئی از این پولهای کلان رو برای پیشرفت و بهبود کیفیت فوتبال پایه در کشور سرمایه گذاری نمیکنن تا هر ساله شاهد رشد هم فوتبال کشور باشیم و هم فوتبالیست هایی بهتر از تیام و گرو و بودیمیر و منشا و ... در کشور خودمون پرورش بدیم،مسئولین کجا هستن
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹:۲۵
پاسخ
14
158
آبی بیکران
چه نظر خوبی دادی ولی الان دروازبان سومتون و همین نوالهی از استقلال اومدن پرسپولیس از پایه های استقلال پس توهم نزن
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶:۱۵
60
4
پرسپولیس قلبم
این تازه اولشه ی تیم یازده نفره دیگه قراره بخرن‌ تو نقلو انتقالا ولی اخرشم یادومن یا سوم چون پرسپولیس قهرمانع باز..اخر فصل هم باز همین اش و همین کاسه
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳:۴۹
پاسخ
96
164
دو ستاره تو آسیا حسرت خیلیا
شمایی که ده سال برای بقا میجنگیدین از همش و همین آش و همین کاسه حرف نزن.
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۳۶
49
20
ممد
چرا انقدر پیگیر اخبار سرورتی ؟
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵:۲۷
139
76