رکوردشکنی های آقای گل سری آ تمامی ندارد؛ برابری با رکورد باتیستوتا

رکوردشکنی های آقای گل سری آ تمامی ندارد؛ برابری با رکورد باتیستوتا

6302
17:55
15 مهر 1397
پیونتک باز هم برای جنوا گلزنی کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - پیونتک باز هم برای جنوا گلزنی کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، در یکی از مسابقات هفته هشتم سری آ ظهر امروز (یکشنبه) جنوا میزبان پارما بود و در پایان با نتیجه 3-1 مغلوب مهمان تازه وارد خود شد. گل اول این مسابقه و تک گل جنوا را کریشتوف پیونتک، آقای گل فعلی سری آ به ثمر رساند تا شروع کم نظیر خود در سری آ را تداوم بخشد.

آمار گلزنی پیونتک در سری آ حالا به 9 گل در تنها 7 مسابقه رسیده است. (یکی از مسابقات جنوا لغو و به زمان دیگری موکول شد) بازیکن لهستانی این 9 گل را در تک تک 7 مسابقه برای جنوا به ثمر رسانده تا با رکورد 21 ساله گابریل باتیستوتا برابری کند.

در حقیقت آخرین بازیکنی که توانست در هر 7 بازی نخست سری آ در یک فصل گلزنی کند، گابریل باتیستوتا مهاجم نامدار آرژانتینی بود که در فصل 95-1994 و با پیراهن فیورنتینا این رکورد را ثبت کرد. 

البته پیونتک راه بیشتری تا کامل کردن رکورد باتیستوتا دارد. مهاجم آرژانتینی در آن فصل این آمار را به گلزنی در 11 مسابقه ابتدایی رساند و در نهایت با 26 گل، به عنوان آقای گلی آن فصل دست یافت. هرچند فیورنتینا با گل های باتی‌گل نیز به توفیقی نرسید و فصل را در جایگاه دهم به اتمام رساند. 

افزون بر این 9 گل، پیونتک 4 گل هم در تک بازی جنوا در کوپا ایتالیا مقابل لچه به ثمر رسانده تا آمار کلی اش، 13 گل در 8 مسابقه باشد. او از اکنون به چند باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان از جمله بارسلونا لینک شده است.

7712

نظرات کاربران
حامد مسی عشق آرژانتین
این جوجه‌ها عمرا به گرد پای باتی گل برسن، باتیوستوتا مثل افسانه بود
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۶:۰۱
پاسخ
7
23