رکوردی که در انتظار ماهینی است؛ دومین فینال لیگ قهرمانان

رکوردی که در انتظار ماهینی است؛ دومین فینال لیگ قهرمانان

6707
17:03
26 شهریور 1396
مدافع پرسپولیس سومین بازیکن ایرانی لقب گرفت که با دو تیم مختلف در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته اند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدافع پرسپولیس سومین بازیکن ایرانی لقب گرفت که با دو تیم مختلف در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته اند.

به گزارش وب سایت نود، حسین ماهینی مدافع پرسپولیس پس از پیروزی برابر الاهلی عربستان و صعود به نیمه نهایی، برای دومین بار این موفقیت را جشن گرفت. حسین ماهینی در سال 2010 در تیم ذوب آهن توپ می زد، و همراه با این تیم موفق شد تا فینال این رقابتها صعود کند. پس از آن و با وقفه ای هفت ساله، ماهینی این بار با پیراهن پرسپولیس پس از یک فصل بسیار درخشان در رقابت های داخلی، در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هم فوق العاده خوب عمل کرد و راهی نیمه نهایی شد تا برای دومین بار حضور در این مرحله را تجربه کرده تا سومین بازیکن ایرانی باشد که با دو تیم مختلف به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده است.

پیش از حسین ماهینی، دو بازیکن دیگر از فوتبال ایران چنین تجربه ای را داشته اند. فرهاد مجیدی که به عنوان بازیکن کمکی در تیم العین امارات توپ می زد، با این تیم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد؛ همچنین محمد قاضی که او نیز در کنار حسین ماهینی در ذوب آهن حضور داشت، با این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. مجیدی و قاضی در سال 2013 با پیراهن استقلال در میادین حضور داشتند و موفق شدند همراه با این تیم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسیده و همزمان با هم دومین حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کردند.

اما تفاوتی آماری که بین فرهاد مجیدی و محمد قاضی با حسین ماهینی وجود دارد این است که هم محمد قاضی (در استقلال) و هم فرهاد مجیدی (در العین امارات) در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده اند اما حسین ماهینی هنوز موفق به انجام این مهم نشده است؛ کاری که می تواند در دیدار برابر الهلال عربستان انجام دهد و نام خود را در کنار دو بازیکن دیگر ثبت کند.

از سوی دیگر، در صورت موفقیت سرخپوشان برابر الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی و صعود به فینال لیگ قهرمانان، حسین ماهینی نخستین بازیکنی لقب خواهد گرفت که تجربه حضور در دو فینال این رقابتها را خواهد داشت. حسین ماهینی در اولین حضورش در فینال همراه با ذوب آهن برابر نماینده کره جنوبی مغلوب شد و دستش از کسب عنوان قهرمانی این رقابتها کوتاه ماند. در هر صورت، اگر پرسپولیس فینالیست رقابت های این فصل از لیگ قهرمانان آسیا شود، جدا از هر نتیجه ای که در فینال به دست آورد، حسین ماهینی اولین بازیکنی خواهد بود که به این مهم دست یافته است، موفقیتی که اصلاً برای او و پرسپولیس دور از دسترس نیست. 

 

 

 

2081

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
ارتش سرخ
غیرت، تعصب، اخلاق، بازی روان و زیبا و در خدمت تیم.... هر چی بگیم واقعا کم گفتیم در مورد این حسین فوتبالمون... انشالله همیشه موفق و سلامت تو زندگی ورزشی و غیرورزشی باشی...
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۲:۱۳
پاسخ
8
32
قاسم آنتی قرمز
پرسپولیس در مجموع 4-1 به الهلال میبازه و تمام
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷:۵۰
پاسخ
78
10
Alireza
4 تا رو برا شما گذاشتیم عزیزم
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۲:۲۰
6
37
shahriyar
ماهینی باغیرت♥♥
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰:۴۷
پاسخ
7
46
پرسپولیس یک هویت
مطمئنم اگه پرسپولیس بره فینال که ایشالا میره صد درصد قهرمان میشه
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰:۵۲
پاسخ
7
52