زمانی: از آسیا کنار می‌کشیدیم بهتر از بازی با این شرایط بود

زمانی: از آسیا کنار می‌کشیدیم بهتر از بازی با این شرایط بود

9474
10:32
20 بهمن 1396
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با گلایه از فدراسیون به خاطر عقب نشینی مقابل عربستان، گفت: اگر از لیگ قهرمانان آسیا کنار می‌کشیدیم بهتر از این بود که کشور ثالث را هم به ما تحمیل کنند.

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با گلایه از فدراسیون به خاطر عقب نشینی مقابل عربستان، گفت: اگر از لیگ قهرمانان آسیا کنار می‌کشیدیم بهتر از این بود که کشور ثالث را هم به ما تحمیل کنند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مهر، حسن زمانی به پیروزی استقلال مقابل سپیدرود اشاره و تاکید کرد آبی پوشان با ادامه این روند نایب قهرمان لیگ برتر خواهند شد. وی همچنین با بیان اینکه فدراسیون فوتبال مقابل کشور عربستان موضعگیری و عکس العمل مناسبی نداشته است، گفت: فدراسیون در این بخش ضعف نشان داد و اگر از لیگ قهرمانان کنار می کشیدیم بهتر از این بود که همه چیز به ما تحمیل شود.

عضو هیات مدیره استقلال همچنین با اظهار امیدواری نسبت به نتایج استقلال در آسیا، گفت: نام وینفرد شفر و نشستن وی روی نیمکت استقلال، حریفان آسیایی را دچار استرس می کند.

*ارزیابی شما از برد استقلال مقابل سپیدرود چیست؟

یکی از زیباترین بازی های این فصل استقلال را مقابل سپیدرود شاهد بودیم. استقلال تمام خواسته هایش را به حریف تحمیل کرد. ما بیش از تعداد انگشتان دست موقعیت گلزنی داشتیم ولی فقط سه گل زدیم. این خوب است که بازیکنان استقلال تشنه گلزنی باشند. قطعا با ادامه این روند نایب قهرمان لیگ می شویم و در کنارش جام حذفی را هم با موفقیت به پایان می رسانیم. در لیگ قهرمانان آسیا هم قصد داریم جبران سالهای قبل را داشته باشیم.

* هدف گذاری شما در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟ آیا فکر می کنید بتوانید با این تیم در مقابل تیم هایی که تا دندان مسلح هستند موفق باشید؟

- هدف اول استقلال صعود از مرحله گروهی است. ما گروه سختی داریم و در صورت صعود، ۵۰ درصد راه را برای قهرمانی طی کرده ایم. ضمن اینکه روی نیمکت خود سرمربی سرشناسی به نام وینفرد شفر داریم. نام شفر و دستیارانش به حریفان ما استرس وحشتناکی می دهد! با این حساب قبل از سوت آغاز بازی ما ۱۰ تا ۱۵ درصد شانس بیشتری نسبت به حریفانمان داریم!

* شما در حالی باید با الهلال عربستان در عمان بازی کنید که نه تنها خواسته ایران برای بازی در کشور ایران و قطر برآورده نشد، بلکه حتی انتخاب کشور ثالث هم به اختیار ایران نبود. چرا اینقدر باشگاه و فدراسیون فوتبال از موضع پایین و ضعف در این پرونده عمل کرد؟

- به هیچ عنوان مسیری که طی شد مورد تایید ما نبود و شدیدا از فدراسیون فوتبال گلایه داریم که مقابل یک کشور کوچک حوزه خلیج فارس عقب نشینی کرد! حتی اگر نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا کنار می کشیدند بهتر از این بود که این موارد را به ما تحمیل کنند حتی انتخاب کشور بی طرف را. این فقط ضعف فدراسیون فوتبال بود. حالا ما این مرحله را باید جلو برویم. فدراسیون باید تلاش کند تا حقانیت ایران در این بخش ثابت شود و زورگویی بچگانه عربستان را در مجامع بین المللی منعکس کند.

* چرا مجلس و یا وزارت خارجه در این بخش ورود نکرد؟

- ما این آمادگی را داشتیم که اگر فدراسیون فوتبال ضعف دارد، از طریق بخش بین الملل مجلس و دولت به صورت قوی ورود کنیم. ما در محافل بین المللی و سیاسی بازی هایی را برده ایم که هیچکس فکرش را نمی کرد ولی در این بخش عقب نشینی کردیم.

* آیا درخواستی از فدراسیون فوتبال برای کمک در این بخش آمده بود؟

- هیچ درخواستی نیامده بود. دولت و مجلس پتانسیل عظیمی دارد. می توانستیم از طریق مجالس آسیایی و کشورهای اسلامی فشار بیاوریم تا این اتفاقات رخ ندهد. به هر صورت این کار اتفاق افتاده و ما باید در زمین «تو دهنی» محکمی به عربستانی ها بزنیم و ثابت کنیم باوجود هر کاری که انجام دادند نمی توانند حریف قدرت شیربچه های ایران شوند.

* در روزهای گذشته فریده شجاعی همسر مرحوم پورحیدری از پرداخت نشدن مطالبات همسرش گلایه داشته است. آیا باشگاه اقدام جدیدی در این ارتباط انجام داده است؟

- من با خانم شجاعی صحبت کردم و قول دادم در هیات مدیره پیگیر باشم. برای همین این بحث را در هیات مدیره هم مطرح کردم و دو نفر مامور شدند تا اسناد و مدارک را بررسی کنند تا میزان پرداختی ما به ایشان مشخص شود.

* از مهدی قائدی خبر جدیدی دارید؟

- خوشبختانه حال قائدی خوب است. امیدواریم شرایطش به جایی برسد که بتوانیم در دور دوم لیگ قهرمانان آسیا از این بازیکن استفاده کنیم.

* یکی از مباحث روزهای گذشته قیمت مامه تیام مهاجم جدید استقلال است. آیا پرداخت یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورویی به این بازیکن صحت دارد؟

- خیر، مبلغی که به این بازیکن داده شده است، در حد بازیکنان فعلی استقلال است.

* اما در میان بازیکنان فعلی استقلال هم نفراتی هستند که قراردادهای سنگینی دارند.

به هر حال ما در موقعیتی بودیم که نمی شد جذب بازیکن را عقب انداخت!

 

1004

نظرات کاربران
شهریار
کل مصاحبه یه طرف این یه جمله یه طرف "ضمن اینکه روی نیمکت خود سرمربی سرشناسی به نام وینفرد شفر داریم. نام شفر و دستیارانش به حریفان ما استرس وحشتناکی می دهد! با این حساب قبل از سوت آغاز بازی ما ۱۰ تا ۱۵ درصد شانس بیشتری نسبت به حریفانمان داریم!" یه لحظه فکر کن رامون دیاز بگه وای ساناک واااااای شفر :))))))))))))
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸:۱۷
پاسخ
1
18
چهارجانبه
اره اینا از قبل شیش هیچ جلون ماشالله خخخخ ادمین هیچوقت نمیچاپیا
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲:۱۸
2
4
وامنان دهکده خورشیدی
خوشم میاد هرچی طرفدارای جعلپولیس کامنت میذارن، تاجی ها تحويلشون نمیگیرن. زنده باد استقلال
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹:۵۸
پاسخ
16
3
امین
از لیگ قهرمانان آسیا کنار میکشیدیم بهتر از این بود که شما و افتخاری همچنان توی هیئت مدیره استقلال باقی بمونید!!! امان از وزیر پرسپولیسی و دخالت های سیاسی به نفع سوگولی!!
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸:۱۸
پاسخ
38
11
شيشتايي اسيا
در جواب امين تاج واسه شيشتقلال جون كند بازياش تو ايران برگزار بشه ولي سال قبل هيچ حركتي واسه پرسپوليس نكرد اونوقت پرسپوليس سوگلي فدراسيون و وزيره؟؟؟؟اين حجم از منطق واقعا بي سابقست!
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹:۲۰
7
16
مرتضي
اقا قرار بود تا هفته بيست و پنجم پرسپوليس رو بگيرد منظورتون اين فصل بود يا فصل بعد
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵:۰۹
پاسخ
20
53
مسعود
جناب زمانی عزیز.شما استاد پیش بینی صحیح هستید.حالا دو تا پیش بینی فرمودید اول اینکه استقلال نایب قهرمان میشود
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲:۰۲
پاسخ
9
43
سپهر عارفیان
کشور ثالث یعنی کشوری که نه عربی باشه و نه فارسی. عمان و قطر پر از طرفدارای تیم های عربی هستن برای تیم های باشگاهی عربستانی فرقی به اون صورت نداره...ولی واسه ایرانی ها هم اب و هوا و هم مسایل طرفداری به ضرر هست.
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴:۵۶
پاسخ
1
44
رک طهروون
اصلا در صورت صعود، استقلال ۱۰۰ درصد راه قهرمانی رو طی کرده. این قرعه کابوس وار، مثل قرعه پارسال پریپولیسه. ببینم چن مرده حلاجید
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴:۳۲
پاسخ
16
54
mehrab
واقعا فوق العاده گستاخن این عربستانی ها تاج هم مسئول نیست فقط یاد گرفته بیاد 2 تا حرف امیدوار کننده تحویل دوربین بده و بره ما پیروز شدیم ما اینجوری کردیم آخرشم خبر اومد نه تنها آقای تاج دروغ زد و دروغگو بود بلکه نتونست زمین ثالث رو انتخاب کنه ..
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸:۵۹
پاسخ
6
50
قرمزم اونم چه قرمزی قرمز برانکوئی
شما همین الانشم خودتونو حذف شده بدونید لازم به کنار کشیدن نیست 24
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷:۱۲
پاسخ
37
62
مسعود گل باشی
شما که تنها افتخارت 4شدن تو اسیا س حرف بیخود نزن
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۴:۲۶
6
12
سارا اس اسی
این زمانی در گذر زمان نشون داده که یک قدم از خیلی ها تو باشگاه جلوتره. واقعا فدراسیون ضعیف عمل کرد باید امسال همه تیم ها کنار میکشیدن
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶:۴۸
پاسخ
46
41
دوچرخه بی فرمان
ترسیدی از رقابت در اسیا خب سفارش میدم چندتا تیم دسته سومی کشورهای خلیج فارس بیان تهران مسابقه بدین شاید دوباره قهرمان شدید...پرسپولیس هم سال گذشته ۷بازی داخل کشور ثالث انحام داد چرا کنار نکشید ادمین چرا نمیچاپی
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵:۰۶
پاسخ
42
62
سجاد پرسپولیسی
اقای زمانی اینارو بیخیال .. یه سوال : میگم هفته 25 نزدیک شدهاااا به نظرت تا اونموقع میای تو کورس قهرمانی یا از اول منظورت کورس نایب قهرمانی بود!!!؟؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳:۵۳
پاسخ
32
78
ملایر
درود بر غیرت ملایریت... در زمین باید تیم های ما جواب این عرب ها رو بدهند با آرزوی موفقیت برای 4 نماینده کشورمون
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱:۳۸
پاسخ
22
51