زمانی: به اظهارات خطیر در مورد گرو و نویمایر بخندید/ قرارداد شفر با نظر وزیر بسته شد

زمانی: به اظهارات خطیر در مورد گرو و نویمایر بخندید/ قرارداد شفر با نظر وزیر بسته شد

10541
15:37
15 اردیبهشت 1398
عضو سابق هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: صحبت‌هایی که علی خطیر در مورد گرو و نویمایر کرده بیشتر دروغ 13 است و باید به این صحبت‌ها فقط خندید.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، اظهارات پندار توفیقی در برنامه تلویزیونی شب گذشته و واکنش های علی خطیر و اکبر عباسی ملکی شائبه های زیادی را در مورد مدیریت این فصل و فصل گذشته استقلال ایجاد کرده است. در همین راستا درخصوص اتفاقاتی که رخ داده با حسن زمانی که به هنگام عقد قرارداد وینفرد شفر در خرمشهر حضور داشت تماس گرفتیم و گفت‌وگویی را با عضو سابق هیأت مدیره این باشگاه انجام دادیم که متن آن را در زیر می‌خوانید:

آقای زمانی! حتما از صحبت‌های پندار توفیقی، علی خطیر و عباس ملکی مطلع هستید.

من برنامه را ندیدم، اما برای خودم تأسف خوردم که ما به کدام سمت و سو می‌رویم. متأسفانه ورزش ما را به جایی بردند که بخش فرهنگی آن کاملا از بین رفته است. 

چطور؟ 

حرکتی که در مورد شفر چند روز پیش رخ داد در شأن باشگاه استقلال نبود و اصلا نباید چنین برخوردی با این مربی می‌شد. 

 رفتار مسئولان باشگاه استقلال در زمان حضور شما با شفر چگونه بود؟ 

تا آنجایی که من در جلسات می دیدم، آنها مشکلی نداشتند، ولی اینکه چطور به یکباره چنین اتفاقاتی افتاد، باعث تعجب خود ما هم شده است. 

 شما می‌گویید قرارداد شفر با نظر وزیر ورزش بسته شده چون عباسی ملکی شب گذشته گفت این موضوع صحت ندارد و وزیر گفته قرارداد را دو ساله ببندید. 

آقای ملکی و فتحی مستقیما با وزیر ورزش در ارتباط بودند و بدون اجازه او حتی یک قدم هم برنمی‌داشتند. 

 یعنی شما تأکید دارید قرارداد شفر قطعا با نظر نهایی وزیر بسته شده است؟ 

صددرصد، حتی یکبار آقای افتخاری در مصاحبه‌اش اشاره کرد که برای جذب بازیکن ۶ بار یک مورد را با وزیر هماهنگ کرده است، این را می‌توانید از داخل مصاحبه‌های آقای افتخاری خارج کنید. 

آقای زمانی! اما صحبت شما قطعا روی ذهن شما تأثیر دارد و آنها دوست دارند بدانند تیم محبوبشان تحت نظارت چه کسی مدیریت می‌شود. 

من خودم در خرمشهر حضور داشتم و شک نکنید قرارداد شفر با هماهنگی وزیر ورزش امضا شده است، من الان با زبان روزه با شما صحبت می‌کنم و یکی از مسائلی که باعث ابطال روزه می‌شود دروغگویی است. تأکید می‌کنم بدون اجازه وزیر ورزش، مسئولان استقلال قدمی بر نمی‌داشتند. شما اگر به استعفای چند ماه پیش من و بندهایش دقت کنید خیلی مسائل دستگیرتان می‌شود. متأسفانه دستورات و دخالت‌ها از جای دیگری صورت می‌گرفت.

یعنی در زمان حضور آقای افتخاری هم شرایط به همین شکل بود؟ 

بله، اتفاقا برخوردی که با آقای افتخاری شد یکی از برخوردهای غیراخلاقی و غیرفرهنگی با مدیرعامل باشگاه بود، او عزادار بود و متأسفانه او را دعوت کردند و از بالا از او خواستند که برود، من خودم در آن مقطع مخالف رفتن افتخاری بودم و چند بار اعلام کردم که او نرود ولی زمانی که استقلال بازی را به العین ۶ بر یک واگذار کرد، نزد وزیر ورزش رفتم و به او گفتم الان وقت رفتن افتخاری و منصوریان است، اما سلطانی‌فر اصرار کرد که بمانند، تأکید می کنم چون افتخاری عزادار بود در آن شرایط مخالف رفتنش بودم، ولی در مقطعی دیگر خودم موافق جدایی وی بودم. 

در مورد قرارداد بازیکنان چطور؟ مثلا علی خطیر شب گذشته ادعا کرد که گرو و نویی‌مایر بدون دریافت پول از استقلال جدا شدند و اسناد آن هم موجود است...

(می‌خندد). این حرف خطیر را دروغ سیزده حساب کنید، چون اگر کسی چنین حرفی بزند فقط باید به او خندید. بازیکن حرفه‌ای و خارجی قرارداد سه ساله بسته و بعد از مدتی هم می‌گویند تو را نمی‌خواهم، او هم عاشق چشم و ابروی باشگاه استقلال است و به خاطر همین چشم و ابرو پولی از استقلال نمی‌گیرد و می‌رود. 

صحبت خاصی باقی مانده؟ 

متأسفانه مواردی که طی هفته های اخیر اتفاق افتاده باعث ناراحتی شده اما این اتفاقات غیرفرهنگی و غیرارزشی را به هیچ وجه به نام استقلال ننویسید، این اتفاقات و رفتارها را به نام افرادی بنویسید که عامل ایجاد این قضایا شده‌اند. استقلال باشگاه بزرگی است که ۳۰ میلیون هوادار دارد و من خواهش می‌کنم آقایان با احساسات هواداران بازی نکنند. 

2051

نظرات کاربران
Mm
کلا همتون مثه همید فرقی نداره که از یه طرف میگید وزارت هیچ پولی برای این دو تیم نمیده از یه طرف زیر نظر وزیره خنده داره به خدا
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴:۲۱
پاسخ
1
45
حسین
مشکل آنجاست که آقایان زمانی وخطیر و....در فوتبال چه می کنند.خدمتگذاران بی خیال فوتبال.کارتان خراب کردن است وبس
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶:۰۶
پاسخ
1
33
MR
نمیدونم وزیر پرسپولیسی چرا کمک کرده برای خرید سرمربی استقلال
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۱:۵۹
پاسخ
16
128
حسام
هیچی که نبوده.گفت دیگه چقدر پول دادیم.450هزارتا به گرو و نویمایر پول دادن.گفت پول اضافی ندادیم.برای نیم فصل 450هزارتا دادن.برای شفر هم گفت همونقدر که قرارداد داره یعنی 1/200خودش و 200تا هم دستیارا 1/400 باهاش توافق می کنیم 500تا به شفر بدیم 700-800 تا هم به مربی جدید بدیم که از همون مبلغ بالاتر نره.انقدر حاشیه نداره دیگه...وزیر هم مسول باید دخالت کنه دیگه.حالا اگر نتیجه گرفتن میشه ما کردیم.اگر نتیجه نگرفتن می گن وزیر کرد!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳:۳۳
پاسخ
8
77
عشقممم نیمار
پ عامل ضعیف بودن عشق_تقلال در این چن سال ..با این حرفا ..مشخص شد چ کسی است :-)
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۱۰
پاسخ
116
6
GODFATHEr
فکر کنم عامل ریخت و پاش های تیم سوگلی مشخص شد وزیر پرسپولیسی!! برای اینکه دل هوچیگرا اس ذق لالی نشکنه ب همه درخواستاشون با دست و دلبازی عمل میکرده
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۲۶
3
41
استقلال
اقای زمانی . خطیر داره اشتباهات شما رو جبران میکنه . قرار داد یک میلیون دویستی رو شما بستید . اون موقع خطیر سمتی نداشت . بندهای قرار داد رو باید اقای توفیقی قرار میداد. حق فسخ یعنی چه که شفر بتونه یک طرفه فسخ کنه استقلال نتونه . توفیقی میگفت جوری قرار داد بستم که تیام نتونه بره . چقدرم که موند. چرا اگه نمیتونست بره رفته بودین ترکیه دنبالش . نورافکن با پنجاه هزار تا بره بلژیک . بعد اقای توفیقی میگه من صیاد منش رو اوردم عملکردش تو تیم ملی نوجوانان خیلی خوب بود همه میدونستن بازیکن خوبیه . اقای توفیقی که بهش فوتبال یاد نداده فروشش که به فرض هم برای پرداخت بدهی باشه بازم درسته . شفر شکایت کنه . اقای توفیقی جواب میده یا اقای زمانی ؟
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵:۰۴
پاسخ
60
28
سوگلیا
تا 1400 با وزارت ورزش و چهارپولیس!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹:۵۰
پاسخ
147
43
مصطفی پرسپولیس زاده
دروغ سیزده..من دیگه حرفی ندارم.. اها ببخشید یه دروغ سیزده هم مدیر عامل باشگاه گفتن ک گفتن پرسپولیس امسال قهرمان میشه
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸:۳۴
پاسخ
5
111
سپهر۰۰۷
الان باز میگن وزیر پرسپولیسی
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸:۵۳
پاسخ
17
196
zhizho
این زمانی خیلی آی لاو یو داره:))) دیگه با زبونه فارسی و واضح گف ک وزیر با کدوم تیمه ولی ی عده بی منطق میگن وزیر پرسپولیس آخ خدا مذهبو شکر:\ دروغه ۱۳رو برا گرو نیومایر خیلی خوب اومد خخخ
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶:۲۵
پاسخ
17
208
یوسف
اتفاقا همین مصاحبه نشون میده وزلرت ورزش عامل تیره روزی حال استقلال است اون هم با انتخاب غلط سرمربی و هیات مدیره
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۵:۵۴
126
25
بهروز
جالبه استقلالی‌ها مدعی هستند که پرسپولیس از جانب دولت حمایت میشه و میگن فدراسیون پرسپولیسیه اما الان اعترافات آقایون به وضوح میگه برای جذب یک بازیکن 6 بار با وزیر صحبت شده میفهمی؟ ۶بار!!!! این عدد دست از سر استقلال برنمی‌آید داره!!! ولی ۶تا۶تا هم برید مشورت کنید بازهم ۶تا۶تا گل می‌خورید سوگلیهای ایران نور چشمی ها عزیز دردونه هاهاهاها
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳:۱۴
پاسخ
22
191
حسین
اتفاقن حالا معلوم شد این شایعه که وزیر اجازه نداد تیام و جباروف تو استقلال بمونن راست بود چون تو کوچکترین امور دخالت میکرد که یه وقت خدای ناکرده استقلال از پرسپولیس قویتر نشه!!!!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۵۸
107
21
علی
بهترین جمله این بود که اینکاررو به حساب افراد بگذارید نه بحساب استقلال . البته اینم روشنه که قطعا وزیر تو کوچکترین امور دخالت میکنه لذا بعضا نمیتونه تو تخلفات کاری کنه و به عوض کردن چن نفر ختم میشه . علی پروبن گفت ندیر فنی یعنی کشک و الان هیت مدیره حداقل تو باشگاههای مشابه و صنعتیا یعنی همین
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲:۰۰
پاسخ
3
84
❤❤❤فرهاد❤❤❤
بعد از اخراج شفر هر روز صفحه ی جدیدی از نابسامانی های باشگاه استقلال رو میشه
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷:۴۵
پاسخ
6
136
عشقم پرسپولیس
هردم ازین باغ برای میرسد !!!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷:۲۸
پاسخ
5
123
6*4
فقط میندازن گردن همدیگه :)
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴:۲۲
پاسخ
3
106