زندگی جدید "پادو" پس از دقیقه ۴۲/ دوباره راه خواهم رفت، حتی اگر سال‌ها طول بکشد

زندگی جدید "پادو" پس از دقیقه ۴۲/ دوباره راه خواهم رفت، حتی اگر سال‌ها طول بکشد

23312
12:00
23 مرداد 1397
همه چیز از دقیقه ۴۲ بازی فولاد - استقلال شروع شد. حالا تمام زندگی‌اش شده، تردد با کمک دیگران در سه اتاق. "لئوناردو پادوانی" پس از آن برخورد لعنتی! از نخاع آسیب دید و گوشه‌نشین شد. او که روزی در زمین "رقص پا و توپ" می‌کرد، حالا تمام دغدغه‌هایش در تماشای با

وبسایت رسمی برنامه نود - همه چیز از دقیقه ۴۲ بازی فولاد - استقلال شروع شد. حالا تمام زندگی‌اش شده، تردد با کمک دیگران در سه اتاق. "لئوناردو پادوانی" پس از آن برخورد لعنتی! از نخاع آسیب دید و گوشه‌نشین شد. او که روزی در زمین "رقص پا و توپ" می‌کرد، حالا تمام دغدغه‌هایش در تماشای بازی‌های تیم محبوبش از تلویزیون خلاصه شده است.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، این روزها کنار بیمارستان خاتم‌الانبیاء و در مجتمع توانبخشی هلال احمر، بازیکنی حضور دارد که زمانی قهرمان لیگ برتر ایران بوده و حالا فقط تمام هدفش تمرین و تمرین و تمرین است تا بتواند حداقل دوباره بر روی دو پایش راه برود. رویای بازیکنی که با نفت به یک چهارم آسیا رفت و سودای قهرمانی در این مسابقات را داشت، حالا فقط "راه رفتن" است. کاری که یک بار در 2 سالگی به خوبی آموخته بود و حالا در ۳۴ سالگی تلاش دارد دوباره توانایی انجام آن را به دست آورد.

عمل‌های متعدد در یکی دو ماه پس از مصدومیتش باعث شد تا پزشک‌های او متوجه شوند که فوتبال "شیر برزیلی لیگ ایران" در همان دقیقه 42 دیدار تیمش برابر فولاد تمام شد و لئو دیگر نمی‌تواند حتی روی نیمکت تیمی بنشیند و آن را هدایت کند.

 زندگی جدید لئوناردو

در مجتمع توانبخشی هلال احمر و در طبقه اول آن سه اتاق کوچک وجود دارد که زندگی‌اش در آن‌ها خلاصه می‌شود. مصدومیت نخاعی "لئو" باعث شد تا صدها و شاید هم میلیون‌ها طرفدار او در لباس آبی‌، به پنج یا شش نفری خلاصه شود که این روزها حواس‌شان به او هست و هر روز در کنار تختش همراه او هستند و برای سلامتی‌اش تلاش می‌کنند تا او دوباره چند قدمی را کنار همسر و برادرش راه برود.

هر روز صبح‌ ساعت ۸، روز پادو با تمرین‌های فیزیوتراپی آغاز می‌شود. هر یک ساعت، ۱۰ دقیقه‌ای را استراحت می‌کند. ساعت ۱۲ ظهر، زمان خواب و ناهار است و او همراه با بردار یا همسرش و در کنار پرستار مشغول به خوردن غذا می‌شود. آن هم در اتاقی ۱۵ متری که تنها یک پنجره کوچک با پرده‌ای آبی به دنیای غریبه‌اش دارد.

پس از خواب، پادو باید به سراغ تمرین‌های اصلاحی برود و با نهایت سعی و تلاش تمرین‌های فیزیکی خود را انجام دهد. در یک صبح اول هفته به عیادت او رفتیم. اجازه نمی‌داد دوربینی وارد اتاق شود. اصرار داشت تصویر و فیلمی گرفته نشود. ما هم درکش می‌کردیم.

او که فارسی را به خوبی می‌فهمید اما در ادای کلمات به فارسی و فهم منظورش به مشکل برمی‌خورد، مراقب بود که غمش بروز نداشته باشد. بارها بغضش ترکید. تمایلی به گفت‌وگوی رسمی نداشت. گله‌هایی زیادی در دل داشت اما می‌گفت نمی‌خواهم بیان‌شان کنم. 

وقتی از او پرسیدم که اگر از آینده‌ات خبر داشتی، باز هم فوتبال را انتخاب می‌کردی؟ بغض کرد و پاسخ داد: نمی‌دانم، خیلی سخت می‌گذرد. فوتبال دیگر فقط برای تماشا کردن از تلویزیون است.

 او می‌داند که شاید دیگر نتواند سلامتی‌اش را به‌دست آورد، اما به شایعات توجه نمی‌کند و کارش را ادامه می‌دهد. پیشرفت یک ساله او در کارهای درمانی باعث شده تا او بتواند به سختی و کمک واکر دستگاهی به نام آفو راه برود. البته سختی این تمرین آن قدر زیاد است که او پس از ۲۰ قدم نیاز به استراحتی ۱۵ دقیقه‌ای دارد.

درباره امید به برگشت سلامتی‌اش پرسیدم؟ این‌گونه جواب داد: من سعی می‌کنم، تلاش می‌کنم. مهم نیست، یک سال دو یا پنج سال دیگر. من دوباره راه خواهم رفت.

جمعه هفته گذشته برای بازی استقلال و تراکتورسازی به ورزشگاه آمده بود. دوباره هواداران تشویقش کردند و برایش طرح موزاییکی آماده بودند تا دوباره اشک ذوق در چشمانش حلقه بزند. دقایقی از بازی تیمش را دید اما نتوانست تاب بیاورد. خیلی زود و حتی پیش از پایان یافتن نیمه نخست از آزادی بیرون رفت تا فرشید اسماعیلی از نبود او تعجب کند و نداند خوشحالی بعد گلش را با چه کسی تقسیم کند.

او درباره دل‌تنگی‌اش برای فوتبال گفت: زندگی من هلال احمر (مجتمع توانبخشی هلال احمر) است. همین سه اتاقی که در آن‌ها تمرین می‌کنم. زندگی من همین تمرین‌هاست. بازگشت سلامتیم تمام چیزی است که اکنون می‌خواهم.

هواداران استقلال را به شدت دوست دارد و دلش می خواهد گاهی به او سر بزنند و حالش را بپرسند. البته نه از عیادت‌ها، ملاقات‌های مجازی و اینستاگرامی؛ بدون عکس و فیلم گرفتن. عیادت‌ها برایش انگیزه خواهد شد، انگیزه‌ای که برای تقابل با آینده‌ای که پزشک‌ها به او گفته‌اند بجنگد. البته پزشکانش هم می‌دانند که پادو تنها با معجزه می‌تواند دوباره راه برود.

 خودش می‌گوید: حال من خوب است زیرا می‌دانم که می‌توانم. هر روز تمرین خواهم کرد تا دوباره در کنار همسرم راه بروم. این هدف من است و به آن دست پیدا خواهم کرد؛ مانند قهرمانی در لیگ برتر و حضور در لیگ قهرمانان.

مدافع استقلال چند ماهی است که بر تخت بیمارستان است و مدیران استقلال هم تنها دو بار به او سر زده‌اند و گفته می‌شود باشگاه هنوز هزینه‌های درمانی‌ بازیکنش را نپرداخته است.

لئو، دلش را به تیم‌ها و هوادارانی خوش کرده است که سال‌ها برای آن‌ها بازی کرده و قهرمانی به‌دست آورده است. او حالا ایران را خانه اول خودش می‌داند و دلش می‌خواهد این تیم‌ها و این هواداران هم وی را به عنوان فردی از ایران بدانند، برایش دعا کنند، به او انگیزه دهند و کمکش کنند تا زود درمان شود و بتواند راه برود.

 

2051

نظرات کاربران
y.m
اینکه میگه هنوز هزینه درمانش پرداخت نشده واقعا آدمو کلافه میکنه کاری به مدیرای استقلال ندارم چون اگه میخواستن تا حالا کاری کرده بودن اما الان به نظرم باید وزارت خانه های مرتبط دست به کار بشن حتی اگه لازم شد واسه درمان به خارج از کشور ساپورتش کنن چون اگه این خبر به جراید بین المللی برسه واقعا یه آبروریزی بزرگی رخ میده به امید بهبودی کامل پادوانی عزیز و دوست داشتنی
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۱:۱۰
پاسخ
0
3
میلاد
من تهران نیستم ، ولی اگه بودم نمیگم هر هفته ، ولی هر دو هفته و هر وقت حس و حال خوبی داشته باشم و بیکار باشم ، میرفتم پیش پادو خواهشا بهش کمک کنه باشگاه استقلال ، و تمام وظایفشو انجام بده واسش حساب هم واسش باز کنید کمک کنیم هر کس در حد توانش
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۷:۴۲
پاسخ
0
2
پرسپولیس + مسی
خدایا خودت کمک کن سلامتیش برگرده
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۴:۱۱
پاسخ
0
4
علی
انشاالله که هرچه زود تر بتونی راه بری
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۳:۴۹
پاسخ
0
1
علی
ان شا الله به زودی سلامتیشو بدست میاره.
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸:۱۹
پاسخ
0
8
....
پادو روزی که راه بری یکی از بهترین روزهای زندگیمه
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۳:۴۳
پاسخ
0
21
امیر خان
امیدورام هر چه زودتر خوب بشی
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۴:۵۷
پاسخ
0
14
عادل
انشاءالله سلامتیتو بدست بیاری هر چه زودتر... دیدن پادو رو ویلچر خیلی سخته... امیدوارم خوب شی زودتر
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵:۱۹
پاسخ
0
20
درنیکا
امیدوارم هر چه زودتر به سلامتی برسی . تو یه خانواده بزرگ داری که دوستدار به پا خاستن هستند
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۱:۰۱
پاسخ
0
22
میلاد اس
پادو عزیز شاید نتونیم این حس و حال تورو درک کنیم ولی واقعا اشک تو چشمام جمع شد تورو روی ویلچر دیدم پسر دوستداشتنی خدایا خودت شفا بده مریضارو
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶:۲۳
پاسخ
2
23
Mshh
پادو عزیز اینجا نه تنها برادر گوشت برادر را میخورد بلکه استخوناشونم میخورن. ببخش بابت این همه نامردی
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰:۵۳
پاسخ
4
26
فرشاد
به عنوان یه پرسپولیسی آرزو میکنم هرچه زودتر این بازیکن خوش اخلاق و با شخصیت سلامتی خودشو بدست بیاره . امیدوارم باشگاه استقلال هم نهایت کمک رو برای بهبودی و همینطور آرامش خیال مالی پادوانی داشته باشه .
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴:۵۲
پاسخ
0
36
محمود پرسپولیسی
من پرسپولیسی ام ولی امیدوارم حال پادوانی زودتر خوب بشه
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴:۱۱
پاسخ
1
30
هوادار پرسپوليس
واقعاناراحت كنندست
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۵:۰۱
پاسخ
0
29
ايمون زائد=10*10*3=4*2
بسياااااااااااااااااااااار دل هر انساني رو به درد مياره و واقعا خيلي خيلي سخته . از صميم قلب اميدوارم روزي انقدر علم پزشكي در مقوله ي ضايعات نخاعي پيشرفت كنه كه اين عزيزان هم بتونن به زندگي عاديشون برگردن .
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۴۶
پاسخ
0
39