زیدان و تکرار فرمول موفقیت؛ رئال مادرید، قهرمان لالیگا؟

زیدان و تکرار فرمول موفقیت؛ رئال مادرید، قهرمان لالیگا؟

6560
23:59
08 مهر 1398
نتایج این فصل رئال، یادآور نتایج این تیم در جریان آخرین قهرمانی لالیگایی است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، رئال مادرید در هفته هفتم لالیگا در دربی مادرید مقابل اتلتیکو به تساوی بدون گل رضایت داد تا تنها تیم بدون شکست جدول در پایان این هفته از مسابقات باشد. 

رئال از 7 بازی خود 4 برد (3-1 سلتاویگو، 3-2 لوانته، 1-0 سویا و 2-0 اوساسونا) و 3 تساوی (1-1 رئال وایادولید، 2-2 ویارئال و 0-0 اتلتیکومادرید) کسب کرده و با 15 امتیاز صدرنشین لالیگا در پایان این هفته است. صدرنشینی رئال در این مقطع شاید کاملا بی اهمیت و البته بدون حاشیه امن (رئال با تیم هفتم جدول، اتلتیک بیلبائو، تنها 3 امتیاز فاصله دارد) اما همین نتایج، آخرین رئال قهرمان لالیگا را تداعی کرده است.

رئال مادرید آخرین بار در فصل 17-2016 قهرمانی در لالیگا را جشن گرفت و نکته جالب آن که تیم آن روزهای زیزو نیز بعد از 7 بازی 4 برد و 3 تساوی در کارنامه خود ثبت کرده بود. شاید تنها تفاوت در نحوه کسب این نتایج و البته گل های زده و خورده باشد. 

رئال در فصل 20-2019 اولین بازی را برد، در دو مسابقه به تساوی رسید، سه بازی متوالی را با پیروزی پشت سر گذاشت و در آخرین بازی هم به تقسیم امتیازات رضایت داد. رئال فصل 17-2016 اما ابتدا در 4 دیدار ابتدایی خود پیروز شد (3-0 سوسیه‌داد، 2-1 سلتاویگو، 5-2 اوساسونا و 2-0 اسپانیول) در 3 دیدار بعدی به تساوی رسید. (1-1 ویارئال، 2-2 لاس پالماس و 1-1 ایبار) 

سومین تساوی برابر ایبار سرانجام صدر جدول را از رئال گرفت و این تیم را به رده دوم فرستاد. لوس بلانکوس بعد از برد 2-1 برابر بیلبائو در هفته نهم صدرنشین شد و تا پایان فصل و جشن قهرمانی، تنها 6 هفته را دور از رده نخست پشت سر گذاشت. 

تفاوت دیگر این دو تیم، عملکرد بخش های تهاجمی و تدافعی است. رئال در آن فصل تا پایان هفته هفتم 16 گل به ثمر رسانده بود اما رئال این فصل با 12 گل عملکردی ضعیف تر از گرانادا (دوم)، بارسلونا (چهارم) و حتی ویارئال (هشتم) داشته و آمار گل های زده اش با رئال سوسیه‌داد رده پنجمی برابری می‌کند. تیم این فصل اما در فاز تدافعی برتری نامحسوسی نسبت به تیم فصل 17-2016 (7 گل) داشته و تنها 6 گل دریافت کرده است.

یکی از نکاتی که صدرنشینی رئال را واقعی تر می‌کند، این است که نگاهی به برنامه بازی های رئال نشان می‌دهد این تیم در این هفته های رقبای آسانی نداشته و در همین 7 هفته، در خانه سویا و اتلتیکومادرید به میدان رفته است.

شاید کلید موفقیت تیم زیزو در فصل فشرده لالیگا، حفظ روند بدون شکست کهکشانی ها باشد. روندی که در فصل 17-2016 نیز یکی از نقاط قوت رئال بود. رئال زیزو در فصل 17-2016 شانزده هفته ابتدایی را بدون شکست پشت سر گذاشت (12 برد و 4 تساوی) و نخستین بار، در جریان شکست 2-1 مقابل سویا در رامون سانچز پیسخوان در هفته هفدهم طعم باخت را چشید. 

بعد از دیدار مقابل بروخه در لیگ قهرمانان، رئال خود را برای دیدار هفته هشتم در روز شنبه برابر گرانادا آماده خواهد کرد؛ تیمی که در فاصله یک امتیازی رئال ایستاده و کمتر از 2 هفته قبل، با نتیجه 2-0 بارسلونا را با شکست بدرقه کرده است. بعد از این دیدار، بازی های لالیگا به دلیل بازی های ملی با وقفه ای 2 هفته ای مواجه می‌شود. 

رفتن به وقفه بازی های ملی با صدرنشینی احتمالا مهم ترین هدف زیدان و رئال در روزهای پیش رو خواهد بود. صدرنشینی که تثبیت آن، نشان خواهد داد که رئال با زیدان روزهای اسفبار 19-2018 را تا حدود زیادی فراموش کرده است.

7712

نظرات کاربران
Mahdi jr cr7
زیدان میتونه جمع کنه فقط تصمیماتش اشتباهه . رودریگو و وینی بیشترین حق رو تو بازی کردن دارن وجدانن. بیل زیاد نباید روش اعتماد شه.
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵:۲۶
پاسخ
8
3
امین
هر کار دلت میخواد بکن ولی بیل رو بیرون نزار
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۶:۳۸
پاسخ
4
19
کهکشانی ها
قهرمانی لالیگا که خیلی بیشتر از تیم دوم اسپانیا داریم . باید چمپیونز لیگ رو برای چهاردهمین باز فتح کنیم . بارسا 5 قهرمانی زیدان دوتا دیگه بگیره یک سوم رئال جام دارن
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۷:۱۴
پاسخ
71
36
فوتبال پاک
امسال باید برای سهمیه بجنگید نمیخواد قهرمان لالیگا بشید اروپا رو که دیگه تو خواب ببینید درضمن رئال توی 10 سال اخیر 2 تا لالیگا برده پس از لالیگا نمیتونی برای بارسا کری بخونی متاسفانه وار اومده و دیگه از جام های مفتی و مافیایی خبری نیس و تعداد جام هاتون رو هم از زمان بعد از دیکتاتوری فراکی حساب کن چون قبلش با تهدید به مرگ بازیکنان جام هارو برای رئال میگیرفت ولی عیار تیمتون الان مشخص شده توی 10 سال اخیر 2 تا لالیگا؟؟ اینه تیم کهکشانی خخخ
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶:۱۵
24
36
رئال بدون سلطنت میرفت به زوال
بچه جان زیرمجموعه بارسلونا هستین به لحاظ کیفیت فوتبال و تعداد جام قهرمانی و تعداد جوایز انفرادی و برد بازیهای رو در رو و تعداد ستارگان تاریخ فوتبال و حتی بزرگی ورزشگاه حتی ها ها ها... راستی سه گانه چند تا داری؟؟ عه هیچی خخخ... چند بار دبل کردی؟؟ آخی الهی یکی دو بار همش خخخ...کسی غیر از خودتون برای شیش گلدان زمان فرانکو بدون حضور بزرگان اهمیتی قائل نیست حالا مسخره بودن این قهرمانی های خودجوش اخیرتون با آبکش شدن جلو بارسا بدون سه گانه که هیچ حتی دو تا دوگانه هم نداشتین پیشکش خخخ
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۲:۵۸
21
34
یک قدم جلو
پنجاه، پنجاه یه. با دو تا تیم ضعیف بازی دارن. اگه نتیجه نگیره، اخراج. آقای خاص خوش آمدی
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷:۴۲
پاسخ
68
33
حسین
اونجوری ام ک فکر میکنی نیست
۰۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵:۵۴
3
48