ساکت: مشکلات شخصی اوکتاویو قابل قبول نبود/ فیفا لباس تیم ملی را تایید کرد

ساکت: مشکلات شخصی اوکتاویو قابل قبول نبود/ فیفا لباس تیم ملی را تایید کرد

5258
10:41
24 بهمن 1396
دبیرکل فدراسیون فوتبال می‌گوید موفقیت تیم ملی فوتسال متعلق به مردم و جامعه فوتبال است.

وبسایت رسمی برنامه نود - دبیرکل فدراسیون فوتبال می‌گوید موفقیت تیم ملی فوتسال متعلق به مردم و جامعه فوتبال است.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، محمدرضا ساکت در مراسم استقبال از تیم ملی فوتسال به واسطه کسب دوازدمین قهرمانی در آسیا اظهار کرد: از عزیزان‌ ما در بخش رسانه تشکر می‌کنم که در هر زمان و ساعتی همراه تیم‌های ملی هستند و امروز هم تیم ملی فوتسال را تنها نگذاشتند. تیم ملی فوتسال از یک هماهنگی و هارمونی کامل فنی، اجرایی و مدیریتی برخوردار است. شرایط بسیار خوبی را که برای هماهنگی این تیم فراهم شده حاصل تلاش ویژه آقای ناظم الشریعه و همکارانشان، کمیته فوتسال و آقای کفاشیان، اعضای هیات رییسه و ... است. به دستن آوردن قهرمانی سخت است اما سخت‌تر از قهرمانی حفظ آن است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره کم و کاستی‌های تیم ملی در چین تایپه، گفت: در طول هفت، هشت ماه گذشته نگاه ملی این بود که امکانات فوتسال نوسازی شود. همانند کف‌پوش مسابقه در چین تایپه، در کمپ تیم ملی هم نصب شد و بازیکنان توانستند دو، سه ماه زودتر روی آن تمرین کنند. در برگزاری مسابقات استانداردهایی است که میزبان‌ها رعایت می‌کند. وقتی خود ما میزبان هستیم، AFC تاییدها را از ما می‌گیرد. البته مشکلاتی را هم بازیکنان داشتند. وقتی میزبان نتوانست آن را حل کند، خودمان مشکل تغذیه را حل کردیم و بازیکنان با قدرت و توانمدی توانستند قهرمان شوند و جام را به مردم تقدیم کنند. این موفقیت در آغازین روزهای سال ۲۰۱۸ متعلق به مردم و جامعه بزرگ فوتبال ایران است.

او درباره نبود آشپز کنار تیم ملی در چین تایپه و استفاده از غذای کنسرو شده در این کشور گفت: میزبان متعهد است که غذاهای استاندارد بین المللی را فراهم کند. این جزو استانداردها است. متاسفانه در این کشور این امکانات فراهم نشده و بلافاصله از غذاهای موجود استفاده شد. چنین چیزی واقعیت ندارد. قرار نبود تیم ملی آشپز داشته باشد. تعهد میزبان بود که همه امکانات را فراهم کند.

ساکت درباره این که ترابیان و کفاشیان این کمبودها را به AFC منعکس کردند یا نه؟ تاکید کرد: همان روز اول کاروان ما مراتب اعتراض خود را اعلام کرد که میزبان نتوانست شرایط بین المللی غذا را فراهم کند. آن‌ها هم تلاش کردند شرایط رابهتر کنند اما وضعیت مطلوب مورد نظر فراهم نشد.

او در واکنش به این که اگر چه قرار است درباره اتفاقات برنامه نود صحبت نکند اما چرا البسه بازیکنان تیم ملی فوتسال بعد از بازی دوستانه با کرواسی در فرودگاه از بازیکنان پس گرفته شد، تصریح کرد: من از چنین چیزی اطلاع ندارم. ما چهار سبد لباس داریم. ما باید به فصل به بازیکنان لباس بدهیم. قبل از این که فصل تمام شود، مجددا لباس‌ها تمیز می‌شود و به بازیکنان می‌دهیم. اگر لباس‌ها از همین تیم گرفته شده باشد، بعد از شست و شو و تمیز شدن مجددا به آنها می‌دهیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: ما ضوابط خاص خودمان را داریم و آن را تفسیر کردیم. این که یک موفقیت بزرگ را تحت الشعاع قرار دهیم، زیبنده نیست.

ساکت درباره این که قرار بود همه تیم‌های ملی از البسه آدیداس استفاده کنند اما الان این طور نیست هم گفت: این برای موقعی بود که قرار بود با آدیداس قرارداد اسپانسری ببندیم. الان قرارداد تبلیغاتی شده است. هنوز لباس‌ها را نگرفته‌آیم. آن موقع قرار بود اسپانسری شود و همه تیم‌ها از آن استفاده کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین در پاسخ به این سوال که آیا آدیداس تولید و طراحی البسه ایران را شروع کرده است؟ گفت: دیروز (دوشنبه) فیفا لباس‌ها را تایید کرد. آدیداس لباس ما را به فیفا داد و تاییدیه هم صادر شد.

او درباره فناوری به کار رفته در این لباس‌ها گفت: نماینده آدیداس لباس همه تیم‌های ملی زیر نظر آدیداس را به فیفا برد. زمان خاصی مربوط به تیم ملی ایران بود. آدیداس تاییدیه لباس‌هایی را که فراهم کرده بود، گرفت. فیفا برای نقش یوز ایرانی روی لباس، موافقت کلی را اعلام کرده بود. البته طرح یوز روی پیراهن کوچک شده بود و قرار بود پشت پیراهن باشد. فیفا گفت باید جلو باشد. مجموعه بازاریابی در حال رایزنی با فیفا است که بهترین شکل را روی لباس داشته باشیم. الان طرح یوز روی لباس مورد موافقت قرار گرفته است. باید ببینیم کدام طرح خوب است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره رونمایی از لباس تیم ملی توسط آدیداس اظهار کرد: رونمایی لباس دست خودمان است. قرارداد ما قرار بود اسپانسری باشد اما به خاطر محدودیت‌ها، آدیداس از این موضوع سر باز زد. آنها به خاطر محدودیت تولید در ایران، قرارداد را تبلیغاتی کردند.

ساکت درباره مدت زمان قرارداد محمد ناظم الشریعه که یک ساله است یا چهار ساله گفت: من او را یک مربی توانمد و توانا می‌دانم و یک هارمونی فکری و فنی بین او و صانعی وجود دارد. برای ادامه همکاری با او از نظر من، ریاست فدراسیون و هیات رییسه مشکلی وجود ندارد. طبیعتا کمیته فنی فوتسال هم باید این موضوع را بررسی کند. البته ما عملکرد او را مطلوب می‌دانیم و ثبات در اندیشه‌های فنی را یک اتفاق خوب می‌دانیم.

او درباره اقدام اوکتاویو، برای ترک اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی بدون کسب اجازه از فدراسیون گفت: اوکتاویو به عنوان مربی تیم ملی فوتبال ساحلی مشکلات فردی زیادی را در دو، سه ماه اخیر داشت و احساس می‌شد تمرکز لازم را ندارد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره و قطع همکاری با این مربی، گفت: نمی‌گوییم قطع همکاری شده است. ما مدعی او هستیم. برای این که ما یک مسابقات پرشین کاپ و دو، سه اردوی امید را طراحی کرده بودیم که با نظرات او بود. او مشکلات شخصی خود را مطرح می‌کرد که قابل قبول نبود. ما پیگیری‌های قانونی را در ارتباط با کارمان در ارتباط با او انجام می‌دهیم.

ساکت درباره تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش نیز اظهار کرد: قبلا آقای تاج به این موضوع اشاره کردند. تاج و کی‌روش حرف‌های مقدماتی را انجام داده‌اند.

او در واکنش به این که موافق تمدید قرارداد سرمربی پرتغالی تیم ملی است یا نه تاکید کرد: کسی نمی‌تواند منکر تاثیرگذاری مثبت کی‌روش شود. او تاثیر خود را در فوتبال کشورمان داشت و ارزیابی ما از عملکرد او مثبت است و همان طور که گفتم تاج این پروژه را پیگیری می‌کند.

 

2051

نظرات کاربران
۲۵ جام با علی پروین
ای کاش علی کریمی درباره میزبانی تیم های ایرانی و دروغ و سوء مدیریت در اقدام و اعلام در این خصوص هم صحبت میکرد. کی روش همه رو به بازی گرفته به صعود ایران شک داره از الان دنبال فرار از مسئولیته
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵:۱۶
پاسخ
16
54
اقلیت آبی
بخاطر وجود امثال کفاشیان و تاج و ساکت و حسن زاده و ... دارم از فوتبال هم زده میشم!
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵:۴۳
پاسخ
28
123
Iman
شما مشکل از خودته.. چون دوست دارید موفقیت ها رو نبینید. اقای ساکت بسیار مودب و باشخصیت و توانمند هستند.. کریمی اگر راست میگه از ماجرای طارمی و ضعف مدیران پرسپولبس بگه
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۷:۲۷
32
11
hamed
مگه هدفت تو فوتبال چيه؟
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰:۲۸
24
8
سهیل
الان این آقای ساکت چیکار کردن به شما؟ مودب و با شخصیته. سابقه مدیریت فوتبالی داره. تیم های ملی هم که موفق بودن. لیگ هم که منظم برگزار میشه. الان واقعن مشکل شماها چیه. میخاین آدم های کم سوادی مثل کریمی بیان با آشوب و جنجال مدیریت کنن؟ از خودتون نپرسیدین این آقای کریمی تا حالا با کی ساخته؟ نکنه انتظار قهرمانی جام جهانی دارین؟
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴:۲۱
62
24
ayahoo
آقای کریمی خیلی راحت بیا بگو من تو فدارسیون دنبال صندلی هستم مدیریت نیار به ایم نداره نیاز به کار مدیریتی داره که شما ادعا داری با مدرک سیکل همه کاره اید که درست نیست آقای کیروش هرکس رو میتونه بیاره و ما موفقیت میخایم که بهش هم رسیده حالا چه کمک هاش آبدارچی باشن و چه فوتبالی... همین الان شفر پسرش شده دستیار و برانکو هم بردارش شده دستییارش و همچنین بادر آقای دایی کمک مربی هست
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴:۲۶
پاسخ
163
54
Amirsadr
درجواب به میلادقرمز: اولا که اصلا توهیچ زمینه ای فوتبال ایران رو با هیچ کجای دنیا حتی کشورهای آسیایی هم مقایسه نکن. دوما اگرواقعا همه تعصب بزاریم کنار چندتا حرف آقای کریمی درست بود به نظرمن شاید ۲تایا ۳تا. آقای کریمی میگه قوانین فدراسیون هرسال جوری که دلتون میخوادتغییرمیدین به نظرشما امکان همچین کاری هست؟ اگرهمین الان علی کریمی دستیارکی روش بود به نظرشما بازم به وجود سباستین اعتراض میکرد؟ بازهم به مرخصی های کی روش اعتراض میکرد.به خداوندی خدا اگریک کلمه حرف میزد. اینجا ایرانه وهمه به دنبال منفعت خودشون هستند وبس.هوادارها هم یک عده که فقط کورکورانه وتعصبی حرف میزنند یک عده هم که به ماجرا فکرمیکنندمیدونندکه چاره ای جزتحمل نیست.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۲:۳۸
4
9
مریم
تاجی واقعی یادش نمیره که ناصرخان حجازی وقتی لب به انتقاد باز میکرد کاری نداشت طرف مقابلش سیاسیه یا ورزشی،کار نداشت طرف مقابل آبی هست یا رنگ فساد،هرچی بود رو میگفت . ولی کسی که مثلا با ناصرخان مقایسش کردن تا جایی میگه که به ضرر تیم محبوبش نباشه . شاید عمد نبوده باشه ولی صددرصد حق واقعی قیام علیه فساد رو هم به جا نیاورد . ساکت اومده بود برای دفاع و با سوال از پرونده طارمی کاملا با خاک یکسان میشد ولی آقای کریمی اون رستمی نبود که بعضیا میگن
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶:۴۹
32
10
میکاییل
علی کریمی همیشه ناراضی هست و اگر یک ساعت صحبت کنه کسی متوجه نمیشه منظورش چیه و دنبال چی میگرده و همش سربسته حرف میزنه . این که تو فوتبال فساد اخلاقی و مالی هست یک اصل شده تو تیران ولی کیروش چرا مربی فلانی رو او رده و چرا تعطیلات میره و دستور میده ربطی به مردم نداره .مردم نتیجه میخوان همین
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۹:۵۶
33
11
میلاد قرمز
عزیز مگه گری لینکر یا دیگر فوتبالیست های خارجی که به عنوان کارشناس و منتقد میان دکتری دارن؟ فوتبال کسی رو میخواد که از جنس فوتبال باشه تا این چنین قرار داد های ترکمن چای بسته نشه. مثلا زمان دکتر دادکان شما شنیدی که خبری از همچین قرارداد ها باشه؟ کیروش چکار کرده که بقیه نکردن؟ رفتن به جام جهانی اونم تو آسون ترین گروه ممکن اونم با بهترین نسل بازیکن کار شاخی نیست. ما جلو همه دفاع و ضد حمله بازی می کنیم. دریغ از یه پلی میکر تو تیم ملی اینقد کیروش کیروش میکنیم که ایشونم به خودشون اجازه هر نوع سواستفاده و توهین می دن.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱:۱۳
22
58
وفا
باشما موافقم ضمنا کریمی بیشتر احساسی حرف زد تاحتی یک مورد را مستدل به اثبات برساندوقتی ایشان ازعدم کفایت مسیولین فدراسیون انتقاد میکند خودوی هم بانداشتن تجربه دوتیم نفت وسپیدرود را به خاک سیاه نشانددرحالیکه افاضلی همان تیم نفت راتابالای جدول رسانده یا فیروزکریمی تیم بحران زده گسترش رااحیاکرد ایکاش منصف باشیم ویک سوزن هم به خودمان بزنیم
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷:۵۴
68
27
جواد
آقای کریمی شما اگر به فکر فوتبال بودید چرا زودتر مطرح نکردید چرا الان که در آماده سازی جهانی هستیم جو راه انداختید ... میتونستید بعد از جهانیبحث کنید پس لازم نیست خودتون رو دایه دلسوزتر از مادر برای فوتبال نشان بدهید.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳:۴۴
پاسخ
123
42
هادی
داداچ نکنه قراره قهرمان جام جهانی بشیم،،، ما حتی با کیروش جام ملت ها رو هم نگرفتیم،،، الکی از الان جو ندیم تا بعد از حذف قریب الوقوع در جام جهانی بخوايم به گردن اين و اون بندازيم،،،، زنده باد کریمی
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰:۱۲
4
5