سجادی:وقتی فدراسیون از دولت کمک می‌گیرد، نمی‌شود که غیر دولتی باشد

سجادی:وقتی فدراسیون از دولت کمک می‌گیرد، نمی‌شود که غیر دولتی باشد

1144
20:25
29 دی 1394
وبسایت رسمی برنامه نود - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان گفت: با توجه به وقفه به وجود آمده از پایان دوره ریاست کفاشیان تا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، بهتر است سرپرست تعیین شود.

وبسایت رسمی برنامه نود -  معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان گفت: با توجه به وقفه به وجود آمده از پایان دوره ریاست کفاشیان تا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، بهتر است سرپرست تعیین شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، نصرالله سجادی در گفت‌وگوی تلفنی با رادیو ورزش در پاسخ به این سوال که آیا از برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال راضی بوده است؟ اظهار داشت: نسبت به دو مجمع قبلی در مجموع این بار کمی برابر دستور جلسه پیش رفت و تعداد بیشتری از اعضا در مباحث شرکت کردند. در مجامع فدراسیون‌های دیگر تلاشم این است که مجمع جدی باشد و هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون احساس پاسخگو بودن داشته باشند و گزارش‌ها و سایر مسائل جدی‌تر مطرح شود.

وی افزود: نه فقط فدراسیون فوتبال، بلکه ما تا الان 44 مجمع دیگر را نیز برگزار کردیم و تا 20 اسفند مجامع عمومی فدراسیون‌ها را پیش‌رو داریم که برخی از آنها حتی دو، سه سال این مجمع را نداشتند. برگزاری این مجامع بخشی از وقتم را می‌گیرد اما تاکید دارم که در همه آنها حضور داشته باشک. فدراسیون فقط یک ساختمان در تهران نیست و باید به اندازه گستردگی آن ورزش در کشور باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش با تعویق زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال موافق بود؟ گفت: من از کفاشیان پرسیدم و استدلال او این بود که اگر بخواهیم 26 اسفند را اعلام کنیم، این تاریخ تقریباً در تعطیلات پایان سال است. مجمع این استدلال را کرد که شنبه آگهی بدهیم و 2 ماه بعد از آن تاریخ 26 اسفند ماه می‌شود، اگر اجازه بدهید این انتخابات در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار شود که این موضوع در مجمع رأی آورد.

سجادی درخصوص اداره شدن فدراسیون با سرپرست عنوان کرد: این مسئله معلوم نشده و باید به دستورالعمل‌ها یا تفسیرها برگردیم. به نظرم فدراسیون‌های دیگر زمانی که زمان ریاست‌شان تمام می‌شود، با سرپرست اداره می‌شوند. با توجه به اینکه از زمان پایان ریاست فدراسیون فوتبال تا برگزاری انتخابات وقفه 2 ماه وجود دارد، بهتر است که با سرپرست اداره شود تا شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش می‌تواند سرپرست را معرفی کند، گفت: در همه فدراسیون‌ها شرایط این است که با توجه به پایان زمان ریاست و فراهم نشدن فرصت برگزاری انتخابات، سرپرست تعیین می‌شود. این کار به نظرم می‌تواند با کمی تعامل و هماهنگی با وزارت ورزش و از این نظر که وزارت ورزش یک نهاد بالاتر است، انجام شود.

«فدراسیون فوتبال عنوان کرده که یک نهاد مستقل دارای شخصیت حقوقی است که مشمول این قانون نمی‌شود که زیر نظر وزارت ورزش باشد. اگر این مسئله واقعاً صحت داشته باشد، وزارت ورزش نهاد بالادستی برای فدراسیون فوتبال محسوب نمی‌شود.» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان در این باره خاطرنشان کرد: این یکی از مشکلات اساسنامه است. ما نهاد غیر دولتی نداریم. در واقع فدراسیون باید یک نهاد عمومی غیر دولتی باشد. عنوان شده که فدراسیون به ثبت رسیده، اما مستنداتی در این باره وجود ندارد. خودِ این اساسنامه چنین ایراداتی دارد  اما روی آنها دست گذاشته نشده که درست شود و روی مسائل دیگر دست گذاشته‌اند که اصلاح صورت بگیرد. زمانی که فدراسیون از دولت کمک می‌گیرد، نمی‌شود که غیر دولتی باشد.

سجادی در پایان درباره عدم اعزام مدیران فوتبال به ایتالیا برای شرکت در کلاس مدیریتی که اجازه شورای برون مرزی در این باره صادر نشده، عنوان کرد: جلسه شورای روز گذشته برگزار شد. ما قانونی داریم که باید درخواست‌ها برای اعزام به خارج از کشور 45 روز تا نهایتاً یک ماه زودتر صورت بگیرد که دلیل این مسئله نیز سیر اداری کار و بررسی شرایط است. درخواست اعزام مدیران کمتر از 10 روز است که آمده و در دستور جلسه دیروز وجود نداشت.

 

کد/2020

نظرات کاربران
soso
مجلسیان یه چیز میدوستن به شما رای اعتماد برای تصدی وزارت ورزش ندادن!! اقای گودرزی چه کسانی دارند بنام شما و بکام..... با نام و ابروی شما بازی میکنند؟ به تیم کاری خود اعتماد کامل دارین؟ این چه حرف ها و صحبت هاییست؟ این همان حرف ها نبود که دولت محترم یازدهم با نسبت دادن آن به دول نهم و دهم توانست رای اعتماد از مردم بگیرد؟؟؟ این چه سیاستیست؟؟؟
۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۴:۳۷
پاسخ
0
0