سردار آزمون: به خانواده‌ام گفته بودم می‌خواهم در روسیه بمانم

سردار آزمون: به خانواده‌ام گفته بودم می‌خواهم در روسیه بمانم

8538
20:11
10 اسفند 1397
سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ مدعی شد، در زمان مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با پیشنهاد این تیم مواجه شده بود.

به گزارش وبسایت نود، سایت شبکه تلویزیونی MATCH TV روسیه مصاحبه‌ای از سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ منتشر کرد که در زیر می‌خوانید:

* چطور شد که به تیم زنیت سن‌پترزبورگ رفتید؟

این پیشنهاد در طول جام ملت‌های آسیا 2019 دریافت شد و از آن خوشحال بودم. در تیم زنیت سن‌پترزبورگ مربی بسیار خوب و توانمندی وجود دارد. هر چند او (سرگئی سماک) نسبتاً جوان است. بسیاری از بازیکنان تیم زنیت را می‌شناسم و پیش از این ارتباط بسیار خوبی با هم داشتیم. زنیت صدرنشین لیگ برتر روسیه است و خیلی خوشحالم بودم که چنین تیمی به من علاقه نشان داد. هر زمانی که با خانواده‌ام صحبت می‌کردم به آنها می‌گفتم در صورت ترک روبین‌کازان همچنان در روسیه می‌مانم و می‌خواهم در زنیت بازی کنم.

* سرگئی سماک اخیراً به عنوان سرمربی در تیم‌های لیگ برتر روسیه شروع به کار کرده است. او چگونه توانسته است شما را به خود جذب کند؟

او اگر مربی خوبی نبود تیم یوفا نمی‌توانست در رقابت‌های باشگاهی اروپا بازی کند و یا زنیت صدرنشین نیم‌فصل نخست لیگ برتر روسیه نمی‌شد. به طور کلی باید این موضوع را در نظر بگیریم همه چیز در تیم زنیت در حال توسعه است و هر بازیکن در این تیم پیشرفت می‌کند. مسئله دیگر این است که چنین فرصتی نصیب هر بازیکنی نمی‌شود و نمی‌تواند از آن بهره ببرد.

* آیا در رابطه با انتقال به زنیت با قربان بردیف (سرمربی روبین‌کازان) مشورت کردید؟

هر بازیکنی در چنین شرایط به سرمربی خود اطلاع می‌دهد. اگر این کار انجام نشود، غیرطبیعی است. سال‌های زیادی با قربان بردیف کار کردم و همواره ارتباط خوبی با هم داشتیم.

* چطور به شما اجازه جدایی داد، چون بازیکنی بودید که همواره در تیم‌های بردیف حضور داشتید؟

شاید قربان بردیف در شرایط کنونی از من خسته شده است! او زمانی به من گفته بود به تیم دیگری برو و نمی‌خواهم در تیمم بمانی! اما می‌خواهم جدی باشم. او و من می‌دانستیم که زنیت تیم بزرگی است. تمام چیزهایی که الان درباره زنیت گفتم فقط نظر من نیست. بنابراین قربان بردیف مانع انتقالم نشد و می‌خواهد که من همچنان پیشرفت کنم.

* زمانی که به زنیت رفتید قربان بردیف چگونه با شما خداحافظی کرد؟

صادقانه بگویم جدایی با مربی عالی که هفت هشت سال با او کار کردید بسیار سخت بود، اما زندگی همین‌گونه است. درباره حرف‌های بردیف هم باید بگویم او هنگام خداحافظی برای من در تیم زنیت آرزوی موفقیت کرد. زنیت اکنون تیم جدیدم در دوران فوتبال حرفه‌ای من است.

1004

نظرات کاربران
رضا یاور
امیدوارم موفق باشی سردار
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳:۲۹
پاسخ
13
63
فرشید
لیگ روسیه جای پیشرفت نیست.کسی پیشرفت میکنه که چالش جدید رو طلب کنه هفت هشت سال روسیه بودی هر چی میخواستی شدی
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵:۰۷
پاسخ
42
118
عشقممم نیمار
همه دارن پیشرفت میکنن بعد میهای روسیه بمونی ؟؟:-) خب میتونین یه جور دیگ‌بگین ..بگین ک من فقط تو‌باشگاههای روسیه میتونم بدرخشم :-)
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴:۵۹
پاسخ
124
53
سهیلا تهرانی
موفق باشی سردار
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵:۱۰
پاسخ
33
112
کیومرث
زنیت تیم خوبیه ، تو لیگ قهرمانان رئال رو رفت و برگشت برد ولی فکر می کنم سردار اگر یه مقدار رو قدرت بدنیش کار کنه می تونه تو بهترین تیم و لیگای اروپایی بازی کنه .
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵:۰۱
پاسخ
23
105
یک قدم جلو
بسیار کار خوبی میکنی. همیشه اینو در نظر بگیر وقتی واسه پایه های سپاهان بازی میکردی، حتی بهت جای خواب نداده بودن، فقط سردار سعی کن انقد واسه تیمت بدرخشی که مصاحبه بعدیت دلیلش نیمکت نشینیت نباشه، در ضمن کار خوبی کردی از تیم قبلیت جدا شدی
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷:۱۸
پاسخ
16
91