سردار آزمون: مسی نه من زلاتان ایرانم/همه از رفتن کی‌روش ناراحتند جز یک تیم!

سردار آزمون: مسی نه من زلاتان ایرانم/همه از رفتن کی‌روش ناراحتند جز یک تیم!

21736
20:59
09 اردیبهشت 1398
مهاجم تیم ملی ایران و باشگاه زنیت روسیه گفت: همه ایران از رفتن کارلوس کی‌روش از تیم ملی ناراحت هستند جز یک تیم!

به گزارش وبسایت نود، سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران که در تیم فوتبال زنیت روسیه توپ می‌زند مصاحبه با Raw Talk داشته است.

متن این مصاحبه به شرح زیر است:

*من زلاتان ایران هستم

وی در ابتدای صحبت‌های خود که مجری وی را مسی ایرانی خطاب کرد، خود را زلاتان ایبراهیموویچ ایران عنوان کرد.

آزمون در ابتدای صحبت‌های خود گفت: ولی گل می‌زنی ، مزد زحمات خود را می‌گیری و تو خیلی چیزها را یاد می‌گیری. زنیت خیلی هجومی بازی می‌کند و سرگی سماک (سرمربی تیم) خیلی به ما کمک می‌کند و به ما نشان می‌دهد در تمرین.

برای یک بازیکن خیلی سخت است که درباره‌اش صحبت کنند، چه دروغ و چه راست، خیلی مسائل حریم شخصی است و دوست ندارم در حریم شخصی آدم‌ها وارد شوند. درباره بهترین بازیکن بودن همه بچه‌ها به من کمک می‌کنند و همین کمک‌ها باعث شد بهترین بازیکن ماه مارس شود و این جایزه را تقدیم به همه تیم می‌کنم.

*امیدوارم خودم را در لیگ قهرمانان اروپا نشان دهم

مهاجم ایرانی زنیت در خصوص اینکه زنیت قهرمان لیگ روسیه خواهد شد و به لیگ قهرمانان اروپا باز می‌گردد و چقدر برای حضور در این مسابقات آماده است و چه حسی دارد، گفت: لیگ قهرمانان اروپا بهترین بازی‌ها در کل دنیا است و آرزوی هر بازیکنی بازی در لیگ قهرمانان است، حتی رونالدو، و او هم وقتی برنده می‌شود خیلی خوشحال می‌شود. امیدوارم باز هم در لیگ قهرمانان بازی کنم و خودم را نشان دهم.

* اگر مغرور می‌شدم، نمی‌توانستم به کارم ادامه دهم

آزمون درباره حضور در روستوف و گلزنی به بایرن مونیخ گفت: احساس خیلی خوبی بود و تا وقتی که زیر دست قربان بودم و هر گلی می‌زدم نباید مغرور می‌شدم، و اگر مغرور می‌شدم، نمی‌توانستم به کارم ادامه دهم. فقط یک روز خوشحال بودم و روز بعد این موضوع تمام می‌شد.

مهاجم ایرانی ادامه داد: گلزنی در لیگ قهرمانان بسیار خاطره برانگیز خواهدبود و می‌توانم در آینده به فرزندانم توضیح دهم.

آزمون در واکنش به این سوال که ممکن است مقابل رئال بازی کند و آیا می‌تواند در مقابل مدافعی چون سرخیو راموس گل بزند، تأکید کرد: هر چه خدا بخواهد. هر چقدر تیم قوی‌تر باشد، مدافعان بهتری دارد و شما انگیزه و عطش بیشتری برای گلزنی دارید. 

* تنها چیزی که در فکرم است، قهرمانی زنیت است

وی در پاسخ به این سوال که سالی سخت را پشت سر گذاشت که ابتدا جام جهانی و پس از آن لیگ روسیه و بعد هم رسیدن به جام ملت‌ها و حضور در نیمه نهایی و شکست مقابل ژاپن و دوباره آغاز لیگ روسیه را پیش رو داشتی، چطور از نظر فیزیکی خود را آماده نگه داشتی؟ امسال واقعا برای من سخت بود، چون وقتی بازیکنی برای یک نیم فصل نیست به ریکاوری خیلی خوبی نیاز دارد و باید دوباره تجید قوا کند تا دوباره در اردوها کار کند و نیم فصل دوم را شروع کند، اینجا این طوری نبود، لیگ تمام شد و جام آسیا شروع شد و پس از چند روز استراحت دوباره لیگ و لیگ اروپا شروع شد. صد در صد در ابتدا عطش بازی بالا می‌آید چون در تیم جدید است و می‌خواهد خود را به تیم و مردم نشان دهد، و می‌خواهی اثبات کنی که به درد آن هزینه می‌خوری، این فوتبال است و باید حرفه‌ای فکر کنیم، من دوست دارم فوتبال بازی کنم و تنها چیزی که در ذهن من است قهرمانی زنیت است.

*قبل از جام جهانی بازی‌های دوستانه ضعیفی داشتیم

آزمون درباره حضور ایران در جام جهانی و عملکرد تیم ملی مقابل اسپانیا و پرتغال و حمایت هواداران در پایان این تورنمنت عنوان کرد: ما خیلی بازی‌های دوستانه کمی داشتیم و بازی‌های دوستانه ضعیفی داشتیم. مثلا با تیم‌های درجه دو آسیا بازی می‌کردیم. ولی ما وقتی به تورنمنت جام جهانی می‌روی باید بازی‌های تدارکاتی قوی برگزار کنید مثل دیگر تیم‌های ژاپن و کره جنوبی که باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. اما این کار اتفاق رخ نداد و به خاطر مشکلات مالی و تحریم‌ها اردوهای خوبی را پشت سر نگذاشتیم و می‌توانستیم درک کنیم که این تورنمنت یکی از سخت‌ترین رقابت‌های عمرمان بود و عدم نتیجه گیری ما یکی از عواملش عدم برگزاری اردوها و آماده سازی خوب بود که این اتفاق رخ نداد.

*من هیچ وقت نمی‌بازم؛ جزو 5 گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران هستم!

سردار درباره اتفاقاتی که پس از جام جهانی برایش رخ داد و از تیم ملی فوتبال خداحافظی کرد، عنوان کرد: من هیچ موقع نمی‌بازم. هواداران فکر کردند که من به خاطر آن‌ها خداحافظی کردم که این کاملا اشتباه است. ما دونوع هوادار داریم، یک هوادار قدر تو را می‌دانند و برخی قدر تو را نمی‌دانند. من فوتبالیست باید درک کنم که باید یک روزی از من قدردانی شود.

* 24 ساعت هم در جام جهانی بازی می‌کردم، نمی‌توانستم گل بزنم

وی ادامه داد: من الان 25 ساله هستم و جزو 5 گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران هستم، اما اینکه به خانواده‌ات فحاشی می‌شود و تو نمی‌دانی برای چه بوده، اما اگر رودر رو باشد و به من بگویند. اما این اتفاق را در اینستاگرام انجام دادند. می‌دانم از طرف چه کسانی بود و در این فحش‌ها هواداران یک تیم فقط به من فحش دادند و من آن را درک می‌کنم. آن هم به خاطر این بود که پدرم راجب تیم‌شان و مربی‌شان انتقاد کرده بود، چرا چون که هیچ پدری دوست ندارد پسرش مورد انتقاد قرار بگیرد. همه پدرها این گونه هستند. دست پدرم درد نکند که پشت سر من ایستاد و من توانستم در آسیا خودم را نشان دهم، در جام جهانی اگر 24 ساعت هم بازی می‌کردیم من نمی‌توانستم گلزنی کنم، چون سیستم تیم دفاعی بود و ما مجبور بودیم که دفاعی بازی کنیم و من هم مقابل مدافعان مطرح فوتبال جهان تنها بودم.

*در ایران خیلی‌ها نمی‌دانند که از اینستاگرام استفاده کنند

وی ادامه داد: ایسنتاگرام در ایران بد جا افتاده و این آدم را خیلی اذیت می‌کند و نمی‌دانیم که چگونه استفاده کنیم. همه جور هوادار داریم که گاهی خوبی می‌گویند و گاهی هم فحش می‌دهند. یک موضوعی است که من مردانه به دنیا آمدم و مردانه باید زندگی کنم و نباید پشت سر کسی فحش دهم و اگر اینکار را کردم، مرد نیستم. اگر حال مادر و پدر من همیشه خوب باشد، من همیشه مقابل انتقادات می‌ایستم و نمی‌بازم اما اگر حالشان خوب نباشد، نمی‌توانم کار خاصی انجام دهد. به نظرم همه بازیکنان اینطوری هستند.

*صد در صدر از رفتن کی‌روش ناراحت هستم

 آزمون درباره اینکه از رفتن کی‌روش از تیم ملی ناراحت بوده است و این موضوع را در اینستاگرام اعلام کرده، گفت: صددر صد از رفتن کی‌روش ناراحت بودم. چون او نسل جوانی را در تیم ملی را راه انداخت که در این نسل جوان من، علیرضا جهانبخش، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی و خیلی‌های دیگری هم به تیم ملی آمدند و خدمت بزرگی بود که برای تیم ملی ایران انجام داد ولی مربی‌های قبلی اینگونه نبودند. امیدوارم کی‌روش در کلمبیا عملکرد خوبی داشته باشد. مردم ایران او را همیشه دوست خواهند داشت جز یک تیم.

*ترکمن صحرا همیشه در قلب من است

مهاجم تیم ملی درباره کمک به سیل زده‌ها در گلستان گفت: فردای روزی که به ایران آمدم، سیل آمد. خیلی از هموطنان ما خانه‌های‌شان را از دست دادند و خیلی‌ها در این راه شهید شدند و زندگی‌شان را باختند. وضعیت خیلی بد بود و وظیفه من بود که به مردم خودم به خصوص ترکمن صحرا کمک کنم که همیشه پشت من بودند. من همه کار برایشان انجام می‌دهم، ترکمن صحرا همیشه در قلب من است و همیشه پشت سرشان هستم. دو روز نتوانستم تمرین کنم.

*گل اول خودم را به مردم گلستان تقدیم کردم

وی ادامه داد: خیلی دوست داشتم در ترکیب زنیت گل بزنم و گل اولم را به تقدیم مردم گلستان کردم و گل دوم هم به فردی که در زندگی شخصی‌ام بود تقدیم کردم. هدف اصلی من فوتبال است و باید خوب کار کنم تا نان حلال را به خانه ببرم.

*مردم ایران فهم و شعور فوتبالی بالایی دارند

آزمون درباره هوادار میلیونی فوتبال در ایران گفت: در ایران مردم خیلی به فوتبال علاقه‌مند هستند. درست است برخی فحاشی می‌کنند اما این فحاشی‌ها هم فقط برای اینستاگرام بوده است. خیلی از مردم به من لطف دارند. مردم ایران فهم و شعور فوتبالی‌شان خیلی بالاست و به من هم خیلی لطف دارند.

*در ایران الگوی من علی دایی است و در خارج از کشور زلاتان

مهاجم تیم ملی ایران به تمجید از علی دایی هم پرداخت و اشاره به این موضوع داشت که قدر وی چندان دانسته نشده است، گفت: علی دایی بهترین گلزن دنیا است و هیچ کس نتوانسته رکورد او را بزند، کاری برای او نشده است و این موضوع ناراحت کننده است، سطح او خیلی بالا بوده است و اگر برای او نکردند، برای من هم انجام نخواهد شد. در ایران الگوی من علی دایی بوده و در خارج از کشور زلاتان ایبراهیموویچ بوده است. جنگیدن و روحیه شکست ناپذیری او همیشه برای من فوق العاده بوده است.

وی در واکنش به رکورد علی دایی گفت: دایی خیلی گل زده است و 109 بسیار زیاد است و حقش بوده است. زحمات و سختی زیادی کشیده و خداوند هم به او این نعمت را اهدا کرده است.

*لیورپول قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا می‌شود

آزمون درباره اینکه علاقمند است چه تیمی قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شود، گفت: لیورپول و به نظرم این تیم قهرمان اروپا خواهد شد.

1004

نظرات کاربران
سینا
چهار تا گل خالی به تیم هایی که نصف قدرت زنیت رو هم ندارن زدی فکر کردی خبریه؟ :| بازی هات تو جام جهانی یادت بیاد میفهمی چرا انتقاد میکردیم ازت!
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶:۴۴
پاسخ
207
717
ارتش سرخ
آقای آزمون.هیچ وقت خودتو با علی دایی مقایسه نکن.علی دایی هیچ وقت به تماشاچی بی احترامی نکرد.شما با این اخلاق هیچ وقت علی دایی نمیشی چون علی دایی در وهله اول معرفت داشت
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶:۱۵
پاسخ
191
720
پرسپولیس ۵۴
بازم دوتا دروازه خالی گل کرده :) همون یه تیم دو سوم ایرانند
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲:۰۹
پاسخ
134
714
علیرضا
خدایی به لایک و دیس لایکا توجه کنید می فهمید اون تیم چند درصد طرفدار داره؟؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۸:۴۷
پاسخ
135
708
دانیال
خیلی دلم میخواد اینارو بخونی... خیلی خوشحال بودم که گل میزنی و پیشرفت میکنی از همون بچه گیتم که رفتی روسیه دوست داشتم و دارم و ولی پرسپولیس من حتی بیشتر از تو و هرکس دیگه ی دوست دارم و بااین که هیچ استفاده مادی از این فوتبال نمیبرم ولی عاشقانه با دستان کارگریم کمک مالی کردم تا پرسپولیس زنده بمونه و بدرخشه وقتی یاد این مصاحبه ت که میوفتم وحرف از پرسپولیس مو به تنم سیخ میشه که علی پروین و دایی ومهدوکیا وکریمی برانکو کلانی و ووو موفق باشی ولی دیگه برا خودت ارزشمندی نه برای مردمی که پشت این تیمن
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۷:۳۸
پاسخ
93
713
ایمان
کیروش رفت خسته نشی در حالیکه ما استراحت میکنیم
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۷:۱۴
پاسخ
72
458
ایداسادات25بهمن1380
کیروش ضد پرسپولیس بود مربی تیم ملی نباید ضد باشگاه باشه
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶:۵۳
پاسخ
98
632
میلاد
میگن زلاتان بعد شنیدن حرفای تو زده تو کار بلال فروشی تو و زلاتان خخخخخخ شوخی میکنی اقای از خود راضی ؟؟؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴:۵۶
پاسخ
97
622
مهیاس دختر همیشه سرخ
فقط میشه گفت اقا سردار ازمون متاسفم هنوز خیلی راه داری تا حرفه ای شدن
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶:۵۱
پاسخ
95
551
ایمون زاید
محبوب بودن نظر خداونده به هر کسی نظر نمی کنه . می بره بالا میاره پایین هنوز کجاشو دیدی .
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰:۴۸
پاسخ
73
462
غار نشینمون کردی شفر
بهتره سرت تو کار خودت باشه .در ضمن کینگ شوفر داره جایگزین مربیت میشه .برو حالشو ببر
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲:۲۶
پاسخ
74
440
Yaser Ranjbari
آبرو کشورتو جلو غریبه ها نبر یعنی چی در ایران کسی بلد نیست از اینستا استفاده کنه. میدونی مشکل چیه هنوز ک هنوزه بچه ای بچه.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲:۲۲
پاسخ
74
548
دوچرخه سواران
یه چیز میگم بخندید.زلاتان خخخ
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱:۴۸
پاسخ
72
474
مرتضی
فقط یک آماتور این جوری مصاحبه می کنه همه به جز یک تیم
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹:۳۹
پاسخ
79
508
محمدرضا
دعوت مجدد شما به تیم ملی اشتباه بزرگی بود که از سر بی لیاقتی و ندونم کاری همیشگی مدیران ورزشی سر زد. پیراهن تیم ملی برای تن شما گشاده عزیز.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۴:۳۸
پاسخ
94
519