سرمقاله روزنامه ایران ورزشی/ کفاشیان برنده بازی با کی روش!

سرمقاله روزنامه ایران ورزشی/ کفاشیان برنده بازی با کی روش!

5821
13:09
16 فروردین 1394
کی روش شاید دوباره همکاری‌اش را با تیم ملی ادامه دهد و عجب اینکه اگر چنین شود، تمدید قرارداد با کی روش یک پیروزی برای فدراسیون کفاشیان جلوه می‌یابد.

وب سایت رسمی برنامه نود- روزنامه ایران ورزشی در سرمقاله امروزش، علی کفاشیان را برنده بازی با کی روش دانسته است.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود و به نقل از روزنامه ایران ورزشی، سرمقاله این روزنامه را بخوانید. به هر جهت این روزنامه ارگان ورزشی دولت است و مواضعش هم مواضع وزارت ورزش و جوانان:

بازی نیمکت تیم ملی را با هر سناریویی یک نفر به نفع خود تمام می‌کند: علی کفاشیان.

او خود را کنار کشیده، بازی را رها کرده و هر اتفاقی که بیفتد، اوست که نتیجه را به نفع خود ثبت می‌کند. اگر کارلوس کی روش برود، کفاشیان توپ را به زمین وزارت ورزش می‌اندازد و اگر کی روش بماند، اوست که در این بلبشو، کی روش را حفظ کرده است. کفاشیان راهی را انتخاب کرده که هیچ کس منتقد انتخاب بعدی او هم نباشد. او اگر هر مربی را به جای کی روش بنشاند، برای انتخاب بعدی‌اش توجیه دارد و آن را یک انتخاب از سر اجبار جلوه می‌دهد.

این جو در چند وقت اخیر کفاشیان را در موضعی فوق‌العاده قرار داده، موضعی برنده. کفاشیان استاد همین بازی هاست و ریاستش را مدیون همین سیاست‌هاست. این جو در حالی ساخته شده که وزارت ورزش در موضع مخالف کی روش قرار گرفته و حتی دبیر فدراسیون منتسب به وزارت ورزش معرفی می‌شود. وزیر ورزش اما هرگاه درباره فوتبال نقدی داشته واضح و شفاف مطرحش کرده و اگر می‌خواست زیرکانه کی روش را از تیم ملی کنار بگذارد، نقدی را شفاف به زبان نمی‌آورد یا به روشی پنهان‌کارانه‌تر چنین پروژه‌ای را پیش می‌برد. در اینکه وزیر ورزش منتقد شیوه مدیریت فوتبال در ایران است تردیدی نیست اما انتقاد از این سیستم بی حساب مدیریت در فوتبال به این معنی نیست که وزیر برای برکناری کی روش خود را متحمل هزینه کند.

وزیر ورزش همیشه از زاویه یک وزیر حرف نمی‌زند و گاه در نقش منتقد سیستم‌های مدیریت ورزش اظهارنظر می‌کند. این ویژگی منجر به این شده که زاویه او به فوتبال روشن باشد. کفاشیان از همین زاویه نگاه وزیر به فوتبال، کی روش و... همه چیز را به نفع خود مصادره کرده. برای کفاشیان شاید ادامه کار با کی روش دشوار شده، شاید مدیریت کی روش برای او سخت‌تر از پیش است و حالا کفاشیان بهترین بهانه را برای پایان همکاری با کی روش پیش روی خود دیده است.

کفاشیان این بار هم مصلحت خود را در این دیده که آن لیوان آب معروف دست خودش نباشد. او لیوان را در دست خود نمی‌گیرد تا بازی همکاری با کی روش یا برکناری او، در هر حالتی به نفع او تمام شود. چه خوب که رییس فدراسیون سیاست‌های حرفه‌اش را شناخته و بازی‌های اینچنینی را مدیریت می‌کند و چه بد که رییس فدراسیون از اینکه اختیارات خود را از دست رفته جلوه دهد، ابایی ندارد.

کی روش شاید دوباره همکاری‌اش را با تیم ملی ادامه دهد و عجب اینکه اگر چنین شود، تمدید قرارداد با کی روش یک پیروزی برای فدراسیون کفاشیان جلوه می‌یابد. کفاشیان بازی را آنگونه پیش برده که در هر حالتی چیزی را از کف نمی‌دهد. حالا اینکه دیگران بگویند لیوان آب هم دستش نبود، چه اهمیتی دارد!؟

نظرات کاربران
amirhossein
کیروش باید بمونه .
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۸:۱۳
پاسخ
0
7
afshin
آقا کفاشیان ازقدیم گغته اند گهی پشت به زین وگهی زین به پشت بالاخره یکی زرنگترازخودت هم پیدامیشه که بازیت بده مطمئن باش بازی دادن مردم اصلا به صلاحت نیست کاش توسیستم نبودی
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۹:۵۵
پاسخ
0
5
تاتا
دقیقاً کفاشیان مردم به بازی گرفته
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۱:۰۴
پاسخ
1
6
مرتضی
برنده کفاشیان نیست ولی بازنده کل ملت ایران و یا حداقل 90 درصد ملته
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۴:۰۱
پاسخ
1
30
حسن خادملو
در واقع کفاشیان مردمو به بازی گرفته کفاشیان برو برو نبینیمت
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۵:۲۴
پاسخ
6
27
امین
میگم اتفاقا ، تو روزنامه ها همش موقع جام ملت ها میخوندم ، میدیدم همه راجع به تیم ملی و کیروش خوب گفتند ولی فقط این روزنامه کاملا تعجب آور و مغرضانه از کیروش بد میگفت! مخصوصا بعد از بازی با عراق ، پس نگو این روزنامه وابسته به بعضی جاهاست!!!
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۵:۱۶
پاسخ
1
21