سرنوشت خریدهای خودسرانه در پرسپولیس؛ فقط یک عاقبت بخیر!

سرنوشت خریدهای خودسرانه در پرسپولیس؛ فقط یک عاقبت بخیر!

55421
18:48
26 تیر 1398
قراردادهای بدون رضایت مربی در پرسپولیس، معمولا سرنوشت خوبی ندارند.

به گزارش وبسایت نود، تمرینات پرسپولیس کالدرون وارد فاز سخت‌تری شده و او در اولین تصمیم جنجالی، دو بازیکن را بخاطر ناامادگی کنار گذاشته است. بازیکنانی که به نظر می‌رسد، آخرین خروجی‌های این تیم نخواهند بود و نام‌های دیگری هم به آن‌ها اضافه می‌شوند. یکی از دو خروجی پرسپولیس، شایان مصلح بود. بازیکنی که این فصل قراردادش به پایان رسید و مدیران باشگاه قبل از ورود سرمربی جدید و تایید او، قراردادش  را تمدید کردند. نتیجه اینکه مربی فعلی باشگاه، مصلح را نمی‌خواهد و اگر باشگاه نتواند با او به توافق برسد، بابت این قرارداد بدون هماهنگی به دردسر می‌افتد. مصلح، اولین بازیکن پرسپولیس نیست که بدون نظر مربی و با اصرار مدیران باشگاه قرارداد می‌بندد. بازیکنانی که در سال‌های اخیر، معمولا سرنوشت خوبی نداشته‌اند.

اعتراف رامین

شاید پرحاشیه‌ترین نمونه بازیکنان تحمیلی به مربی در سال‌های اخیر را بتوان رامین رضاییان دانست. رضاییان لیگ پانزدهم، ستاره پرسپولیس و یکی از بازیکنان محبوب برانکو بود اما رفتنش به ریزه اسپور، رابطه‌شان را شکرآب کرد. رضاییان در تغییر مسیری عجیب، تصمیم گرفت به پرسپولیس برگردد و برانکو او را نخواست. اصرار مدیران باشگاه، در نهایت باعث شد مدافع راست تیم ملی پیراهن پرسپولیس را بپوشد. خود رضاییان اخیرا در مصاحبه‌ای، اعتراف کرده با فشار مدیران باشگاه برگشته و برانکو، راضی به حضور دوباره او نبوده است. رضاییان بازی‌های زیادی روی نیمکت نشست، هر وقت به زمین رفت تاثیرگذار بود و با این حال، نتوانست دوباره به لیست بازیکنان محبوب برانکو برگردد. قبل از پایان فصل، برانکو بخاطر درگیری با علیپور او را از تیم اخراج کرد و حتی اجازه شرکت کردنش در جشن قهرمانی را هم نداد.

کنار گذاشتن مهندس

لیگ پانزدهم پرسپولیسی‌ها در نقل و انتقالات دنبال یک بازیساز بودند. محمد نوری، باشگاه را ترک کرد و به قطر رفت و در بازار تابستانی، بازیکنی در سطح او پیدا نمی‌شد. تنها گزینه باشگاه پس از فعالیت زیاد در بازار نقل و انتقالات، محسن مسلمان بود. مسلمان، بازیکن مورد علاقه برانکو محسوب نمی‌شد. با این حال باشگاه با او قرارداد بست تا بازیکنی که چند ماه قبل در یک قدمی استقلال قرار داشت را به پرسپولیس برگرداند. برانکو ماه‌های ابتدایی فصل، مسلمان را روی نیمکت یا سکوها می‌گذاشت. حتی شایعه قهر کردن او در یکی از بازی‌ها مطرح شد. فوت نوروزی و مصدومیت و محرومیت چند بازیکن مقابل صبای قم، مسلمان را به ترکیب پرسپولیس اضافه کرد و او به مرور، توانست به یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان برانکو تبدیل شود. با این حال، پایان قصه باز هم خوش نبود. لیگ هفدهم، برانکو از اواسط فصل مسلمان را نیمکت نشین کرد و آخر فصل، به باشگاه اطلاع داد تمایلی برای تمدید قرارداد او ندارد.

تنها نمونه موفق

اولین خرید پرسپولیس در لیگ پانزدهم، جلال حسینی بود. توافق با او، شروع خوبی برای پرسپولیس بعد از یک فصل بد محسوب می‌شد. با این حال، برانکو روی این توافق خط قرمز کشید و فصل بعد، تیمش را بدون سیدجلال به زمین فرستاد. گل‌های خورده پرتعداد پرسپولیس روی اشتباهات مدافعان، فصل بعد دوباره باشگاه را به سمت حسینی برد. این بار هم به نظر می‌رسید، نظر برانکو تغییر نکرده اما باشگاه با سیدجلال قرارداد بست. حتی فصل بعد هم گفته می‌شد برانکو قصد دارد با ورود شجاع از زوج او و انصاری استفاده کند. با این حال سیدجلال خیلی زود به ترکیب برگشت و دوباره درخشان ظاهر شد. حسینی، تنها نمونه موفق این سبک بازیکنان بود که در سال‌های اخیر، برای پرسپولیس بازی‌های فوق العاده‌ای انجام داده و یکی از ستون‌های تیم شده است. مدافعی که نقش کاپیتان و ستاره را به یک اندازه خوب بازی می‌کند.

نمونه جدید

روزهایی که مدیران پرسپولیس حسابی بخاطر جدایی برانکو تحت فشار بودند، سراغ تمدید قرارداد بازیکنان رفتند و اولین نفر، با شایان مصلح قرارداد بستند. بازیکنی که همان زمان هم مشخص بود در صورت باقی ماندن نادری و بازگشت انصاری از مصدومیت، می‌تواند یکی از کاندیداهای خروج از تیم باشد. همین اتفاق هم افتاد و کالدرون او را کنار گذاشت. حالا پرسپولیسی‌ها، باید امیدوار باشند مصلح بدون دردسر از باشگاه جدا شود و به باشگاه جدیدی برود. با هزینه و تاوانی معقول، بابت قراردادی که هیچ فایده‌ای نداشت.

مورد بعدی؟

در بین کاندیداهای خروج از باشگاه پرسپولیس، چند نام بیشتر از همه تکرار می‌شوند. حسین ماهینی که کالدرون از آمادگی جسمانی او رضایت ندارد و مهدی شریفی و محسن ربیع‌خواه، که فصل پیش هم زیاد مورد انتقاد بودند. با توجه به کمبود هافبک دفاعی، احتمال قرار گرفتن ربیع‌خواه در لیست خروج کمتر از سایر گزینه‌هاست اما اگر او در لیست مازاد کالدرون قرار بگیرد، باشگاه دردسر تازه‌ای خواهد داشت. ربیع‌خواه بدون تمدید قرارداد هم فصل آینده، بازیکن پرسپولیس بود و با این حال، مدیران باشگاه تصمیم گرفتند یک فصل دیگر هم قراردادش را تمدید کنند. این یعنی فسخ قرارداد دو ساله او که تازه هم تمدید شده، برای باشگاه آسان نخواهد بود.

22330

نظرات کاربران
داریوش کبیر
آخه کجای دنیا اول فصل بدون نظر سر مربی بازیکن می گیرن. حالا اگه وسط فصل سرمربی عوض بشه یه چیزی چون مربی مجبوره با اون بازیکنان تا آخر فصل تحمل کنه نه اینکه هنوز مربی جدید نیومده بازیکن بگیرن. یکی نیست بپرسه اینها با نظر کی جذب شدن یا تمدید کردن. هیچکس هیچوقت در این رابطه پاسخگو نبوده و نیست
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰:۱۶
پاسخ
8
164
یاشار
بستن قرارداد با بازیکنان خوب کار درستی هست، اما اگر مدیران پرسپولیس واقعاً به فکر درآمدزایی باشند، باید با قرض دادن یا فروش مصلح، رفیعی یا هر بازیکن دیگه ای برای باشگاه درآمد ایجاد کنند.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱:۴۷
پاسخ
11
108
علیم علییییی
من فقدازاین موندم ک چطورمیشه بازیکنانی مانند ربیع خواه شریفی ماهینی وحتی احمدزاده باوجوداینکه یکسال تمام دورازفوتبال بودن جزلیست نبودن بعد مصلح وسروش رفیعی ک حداقل ی سروگردن ازاینابالاترن جزاین لیست بودن؟؟حالاموردمصلح ک میشه گفت درحدواندازه های نادری وانصاری نیست منطقی بود رفتنش اما سروش ثابت شدس قطعاهربازیکنی مقطعی دوران افت داره اماربیع خواه ماهینی مصلح شریفی چندین ساله تو سطح پایینی هستن.واقعا حیف شدرفتن سروش
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۶:۰۰
پاسخ
24
136
Esi
میخواستن مثلا جبران مافات کنن بابت برانکو.ولی نمی‌دون با این کاراشون همیشه درگیر دادگاه و فیفا هستیم هر سال.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۰:۵۹
پاسخ
10
156
علی
مشکل اصلی تیم در حال حاضر فقط ندیر و هیت مدیره هستن وگرنه بازیکنانی اومدن تو پرسپولیس و ستاره شدن . برن کام مارو شیرین کنن نرن بعدها انشاالله بصورتی برن که امکان رودر رو شدن با یک هوادار رو نداشته باشن
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷:۰۴
پاسخ
28
123
یا
موافقم
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳:۰۵
پاسخ
7
80
رضا کریمی
اون روزی که آقای عرب مدیر ممتاز قبل از انتخاب سرمربی میرفت دنبال بازیکن میگشت این روزها قابل پیش بینی بود.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۹:۰۶
پاسخ
3
119
عشقپولیس
ماهینی بهتره که بره
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۳۱
پاسخ
34
123
کوهمره.جروق
عرب باید بره
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۲:۲۸
پاسخ
27
171
مهدی یاوری
یک ساعت باید وقت گذاشت تا حاشیهای پیروزی را بخونیم بعد میان در مورد تیمهای دیگر نظر میدند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲:۱۴
پاسخ
148
49
بابک
محسن کاسمیرو رو دستش نمیاد تو فوتبال ایران!!! سلطان پاس به عقب خخخخ
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹:۰۲
پاسخ
149
40
yaser
سال گذشته تو بازی رفت با الدحیل ربیع خواه بهترین بازیکن زمین شد . تو بازی با الاهلی عربستان بعد از اخراج کتمیابی نیا کولاک کرد و حکم صعود را امضا کرد . بازیش به چشم نمیاد ولی خیلی تاکتیکی و در اختیار فرامین مربی در زمین کار میکنه .
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳:۱۰
18
97
امیر
شریفی با انگیزه س و نسبت به اون دوتا جوون تره بود و نبود ربیع خواه فایده نداره بهتره ربیع خواه بره بیرون
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶:۵۰
پاسخ
40
93
هدیه
و باز هم مدیران نا لایق
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۷:۱۱
پاسخ
16
88
jon snow
همه اینا واسه چیه؟؟؟ اصلا هدف چیه؟ میخوایم به کجا برسیم؟؟؟؟؟ خب .... هرچی بوده خرج کردیم اخراج کردیم خرید کردیم .. جـــــــــام گرفتیم نتیجه داده نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی بعضی تیم ها چطور؟؟؟؟؟؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴:۲۱
پاسخ
31
59
مافیای سرخ
طفلک شریفی
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۲:۵۱
پاسخ
50
50