سلطانی‌فر: خطر حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا وجود داشت

سلطانی‌فر: خطر حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا وجود داشت

5005
16:36
16 مرداد 1397
وزیر ورزش و جوانان می‌گوید که بدهی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین تکلیف شده است و تا پایان سال خیال آنها از بدهی به اشخاص حقوقی نیز راحت می‌شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - وزیر ورزش و جوانان می‌گوید که بدهی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین تکلیف شده است و تا پایان سال خیال آنها از بدهی به اشخاص حقوقی نیز راحت می‌شود.

به گزارش وب سایت نود، مسعود سلطانی‌فر در جلسه با اعضای هیئت رئیسه هیئت تحقیق و تفحص باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: از همراهی و حمایت‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فصل تنظیم، تدوین و شکل‌گیری برنامه ششم توسعه کشور و پشتیبانی از ورزش تشکر می‌کنم. امیدوارم با استمرار در این همراهی‌ها موضوعات مختلف ورزش از جمله تحقیق و تفحص از باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال نیز محقق شود.

او افزود: بر خلاف برخی از مدیران که به تحقیق و تفحص اعتقادی ندارند، اما از حرکت مجلس شورای اسلامی استقبال می‌کنم، چرا که با رویکرد اصلاح گرایانه، جای بسی امیدواری است که با همراهی و همکاری یکدیگر در روند مسائل اجرایی بهبود به وجود آید تا زمینه خدمتگزاری به مردم در این حوزه بهتر و بیشتر از گذشته مهیا شود. از آبان ماه 95 که فعالیتم را در وزارت ورزش و جوانان آغاز کردم، یکی از موارد مهمی که به آن پرداختم بررسی وضعیت این دو باشگاه بود که در این زمینه از مجمع تا ساختار باشگاه‌ها و هیئت مدیره‌های آنها با مشکلاتی مواجه بود، چرا که به صورت کاملاً سنتی اداره می‌شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از ابتدای حضورم در وزارت ورزش و جوانان وقتی با مبالغ کلان بدهی‌های مالیاتی برخورد کردم، این سؤال به وجود آمد که هیچگاه منابع اعتباری این دو باشگاه بیشتر از مصارف آنها نبوده، پس چرا این مبالغ کلان بدهی مالیاتی به وجود آمده است. بر همین اساس جلسات مهمی را با رئیس سازمان مالیاتی کشور برگزار کردیم و طبق گزارشی که دریافت شد، متوجه عدم توجه به ارسال اظهارنامه‌های مالیاتی از سوی دو باشگاه در 10-15 سال گذشته شدیم که به دلیل همین بی‌توجهی باشگاه‌ها به ارائه اظهارنامه مالیاتی، مالیات آنها به صورت علی رأس محاسبه شده است.

سلطانی‌فر گفت: در شرایط فعلی برای اولین‌بار در تاریخ دغدغه‌ای برای تأمین منابع مالی جاری پرسپولیس و استقلال وجود ندارد. ضمن آنکه بدهی‌های گذشته آنها را پرداخت کرده‌ایم و تا پایان سال جاری هم خیال‌مان از بابت بدهی‌ها به اشخاص حقوقی راحت می‌شود و مباحث مالیاتی را نیز در ادامه پیگیری و به سرانجام خواهیم رساند. پرسپولیس و استقلال با چالش جدی به دلیل بدهی‌های فراوانی که داشتند، مواجه شده بودند و خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا آنها را به شدت تهدید می‌کرد، اما در این زمینه به دلیل احترام به خواست عمومی هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم صورت گرفت تا مشکلات حل شود تا پرسپولیس و استقلال بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: برای اولین بار این دو باشگاه پس از آنکه یکی لیگ برتر و دیگری جام حذفی را فتح کردند، حضور موفقی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند به طوریکه همزمان به مرحله یک چهارم صعود کرده‌اند و اگر در این مرحله مقابل حریفان قطری پیروز شوند، در مرحله نیمه نهایی به هم برخورد می‌کنند و آنگاه یکی از آنها در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت.

 

2051

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
عاقای وزیر گفتید منابع مالی .. یاد این سوال افتادم‌ ک‌چطور پول از اسپانسر مشترک‌دو باشگاه.. شیشپولیس و‌استقلال..پول زودتر ب شیشپولیس میده اما ب استقلال تا هفته اول لیگ صبر میکنه؟؟ جالبهه.نههه؟؟ :-P اینقد ب شیشپولیس کمک مالی شد ک تو‌نظرسنجی برنامه‌نود...نقل انتقالات شیشپولیس.. موفق ترین نقل انتقالات فصل میشه اونم با اینک محرومه ... :-P واایی دارم از تعجب .تبدیل ب علامت تعجب میشم... اخه چجور یه تیم از نقل انتقالات محرومه ولی موفق ترین تیم‌در نقل انتقالات میشه.. بعد سیدجلال حسینی میگ شیسپولیس مظلومه.. :-)
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵:۲۳
پاسخ
32
18
پرسپولیس یونایتد
عشقش نیمار:واایی دارم از تعجب .تبدیل ب علامت تعجب میشم... داداچ تو از همون اول ی علامت تعجب بزرگ بودی چون بی منطقی و نمیدونی با خودت چند چندی
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴:۵۵
6
23
محمد
اینجا ایرانه غیر ممکن وجود نداره.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۹:۴۹
4
6
ساوالان
خوب شد بدهی های استقلال را دادی وزیر پرسپولیسی؟؟
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴:۰۹
پاسخ
29
51
Abedi
کدوم بدهی رو دادن متوهم ؟؟؟ استقلال حتی برای خرید بازیکن هم مجبور شد از پولهای آسیا و بازیکنان تیم ملی و فروش بازیکن(سید مجید ) جور کنه
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۶:۲۳
21
10
دوستدار صیادمنش
پول بیت المال برای ما ها و پرسی ها همین الان یهویی .
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۲۳
پاسخ
44
13
هاکان
جناب وزیر خطر حذف استقلال همچنان پابرجاست چون جناب عالی دارید رنگی طرف داری میکنید.
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵:۲۰
پاسخ
58
25
فقط خدا
پرسپولیس که اگرم حذف بشه خیالی نیست چون ته ته آرزوهاشون لیگ برتر خودمونه اما استقلال! واقعا حیفه این تیم چون همیشه پتانسیل قهرمانی داره فقط زمان اون شومن تیم نابود شد جلو العین
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸:۱۸
پاسخ
79
30
حمید
اقا محسن داداش ۶ تا تو ۴۷ دقیقه نه ۴۸ دقیقه خواهشا تاریخ تحریف نکن خخخخ
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸:۳۹
11
25
mohsen
پتانسیل های زیادی داره استقلال مثلا پتانسیل 6 تا خوردن در 48 دقیقه
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۶:۴۹
16
42
اس اس
آقای وزیر شما که خیلیم خوشحال میشی استقلال حذف بشه،یک موقع فکر نکن استقلال ۳ تا بازیکن گرفته همه چیز تمام،!اصلا چنین چیزی نیست زمانی این بازیکنان باید میگرفت دوماه قبل نه الان که لیگ شروع شده،
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴:۰۷
پاسخ
67
26
گروهانک سرخک
اگر پس پس بیاد بالا مقابل استقلال دیگه شما قدرتی ندارید بالابی پس پس را برنده کنید.اونجا فقط قدرت واقعی خودشو نشون میده نه عوامل خارج زمین.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۰:۳۷
26
8
Asad
۲۰ تا بازیکن برادر
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۰:۲۲
10
30
ایمون زاید
خوشحالم شیشتقلال هوادارایی مثل تو داره بی منطق و احساسی عموما تو رنج سنی 13 تا 17 سال
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷:۲۷
17
46
حمید
خوب این خطر رو دولت با مدیریتش برای استقلال پرسپولیس به وجود اورده بود.انتظار تشکر که ندارین.بهتره هرچه زودتر فوتبالمونو خصوصی کنید تا خطرات از بین بره
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۹:۴۷
پاسخ
4
73