سلطانی‌فر: اشتباهات داوری در فوتبال سهوی است

سلطانی‌فر: اشتباهات داوری در فوتبال سهوی است

3038
09:40
25 اردیبهشت 1398
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اشتباهات داوری سهوی است، فدراسیون فوتبال را نسبت به بررسی اشتباهات داوری و ایجاد شرایط مناسب برای به حداقل رساندن این اشتباهات ملزم کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، مسعود سلطانی‌فر در نشست مدیران عامل باشگاه‌های  لیگ برتری فوتبال ایران که با حضور رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد، با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی که با آن روبه‌رو هستیم، همراهی جامعه ورزش با مردم  را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در چنین شرایطی جامعه ورزش هم باید کنار مردم این شرایط سخت را درک و تحمل کنند، در همین راستا شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و جوانان نیز حجم اعزام‌ها را به نصف کاهش داده و با حذف سفرهای غیرضروری، بر روی رویدادهایی که مرتبط با کسب سهمیه المپیک است متمرکز شده‌ایم.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر درک شرایط حساس توسط جامعه ورزش، لزوم صرفه‌جویی هزینه‌ها در برگزاری اردوها، قراردادها و بقیه موارد را از سوی مدیران باشگاه‌های لیگ برتری مورد توصیه قرار داد و اظهار داشت: البته در این بین تیم‌هایی که به‌ عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می‌کنند و در شرایط فعلی ذوب‌آهن به مرحله بعدی راه یافته است باید درباره رفع نیازهای آنها حرکت کرد.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر شرایط خاص اقتصادی جامعه را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در این شرایط باید در ورزش از جمله فوتبال موجبات شادی و نشاط مردم را فراهم کنیم چرا که حداقل 50 میلیون نفر به‌نوعی با این رشته درگیر هستند و با آن زندگی می‌کنند به همین دلیل نباید اجازه دهیم رفتار و اظهارنظرهای برخی مربیان، لیدرها، بازیکنان و حواشی تیم‌ها باعث تلخ شدن ذائقه مردم شود.

وزیر ورزش و جوانان به اشتباهات داوری در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال اشاره کرد و با بیان اینکه قطعاً این اشتباهات سهوی است؛ فدراسیون فوتبال را نسبت به بررسی اشتباهات داوری و ایجاد شرایط مناسب برای به حداقل رساندن این اشتباهات ملزم کرد.

وی اهمیت مسائل فرهنگی را در عرصه فوتبال مورد توجه قرار داد و توضیح داد: در این مورد نباید با بعضی توجیهات از خود سلب مسئولیت کنیم و فدراسیون فوتبال باید با استفاده از ابزارهای کنترلی که در اختیار دارد و فارغ از همه فشارها و جوسازی‌ها، برخورد مناسب انضباطی با خاطیان داشته باشد.

سلطانی‌فر اظهار داشت: آنچه مسلم است فدراسیون فوتبال باید با تمهیدات لازم زمینه برگزاری خوب  مسابقات را با برخورد با خاطیان از همان هفته اول فراهم کند  و ابزار لازم برای تحقق این مهم نیز در اختیار فدراسیون قرار دارد و هرچند که تأمین نظم و امنیت ورزشگاه‌ها با نیروی انتظامی است اما فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها هم باید در این زمینه در حد وظایف و اختیارات خود موجبات ایجاد یک شرایط مناسب را فراهم آورند.

وزیر ورزش و جوانان استانداردسازی استادیوم‌ها را نیز در راستای برگزاری خوب رقابت‌های فوتبال مهم برشمرد و گفت: با وجود مشکلات و محدودیت‌های مالی تلاش می‌کنیم امکانات لازم را برای استادیوم‌ها فراهم آوریم همان‌طور که مشکلات ورزشگاه آزادی را برطرف کردیم و استادیوم شهید وطنی قائم‌شهر نیز در ظرف سه تا چهار ماه ساماندهی شد، در بسیاری از نقاط کشور از جمله تبریز، مشهد، اهواز، شیراز و مشهد مقدس نیز ورزشگاه‌های خوبی احداث شده است.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از تیم‌های مختلف فوتبال ایران به‌ویژه تیم ملی و تیم‌هایی که به‌عنوان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: فارغ از حرف‌ها و نقل‌هایی که در برخی محافل و فضای مجازی به‌وجود می‌آید، برای وزارت ورزش و جوانان هیچ کدام از باشگاه‌ها تفاوت ندارند و هرتیمی تلاش خوبی داشته باشد، برای ما مهم و قابل احترام است و سرآمد همه آنها تیم ملی فوتبال ایران است و هر تیمی هم که در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می‌کند به‌منزله فوتبال ملی مورد حمایت واقع می‌شود و قطعاً هر تیمی هم به لیگ قهرمانان آسیا برود مورد حمایت قرار می‌گیرد.

 سلطانی‌فر اهمیت حق پخش تلویزیونی را نیز به‌ منزله حق باشگاه‌ها مورد توجه قرار داد و با یادآوری جلسات متعدد و پیگیری‌هایی که با رسانه ملی صورت گرفته است، اظهار داشت: همه جلسات در نهایت با پیشنهادی از سوی صدا و سیما همراه بوده که با اجرای  آن درآمد جدیدی برای باشگاه‌ها حاصل خواهد شد که امیدوارم به نتیجه خوبی در زمینه تحقق حق پخش تلویزیونی منجر شود.

2051

سایت وزارت ورزش و جوانان
نظرات کاربران
جنگ نیست فوتباله
قابل توجه هوچیگرهای عزیز و بی منطق ابی برنامه موردعلاقه تون با حصور ۳کارشناس بیطرف (و نه یک کارشناس)اعتراف کردن که یه پنالتی دیگه روی بودیمیر گرفته نشد نه خداوکیلی دیدید یا نه ؟؟در نیم فصل دوم بیشترین اشتباهات داوری با اختلاف علیه پرسپولیس اعمال شد والا تا حالا قهرمان بودیم و دیگه استرس هفته اخر رو نداشتیم البته یادم نبود که کارشناس داوری فقط علی نیکی خخخخخخ
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱:۲۵
پاسخ
16
10
عشقممم نیمار
نمیدونم اگ‌داورا ..گل های صحیحه شیش_پولیس قبول نمیکردن ..باز از نظر شما ..اشتباهات داوری سهوی بووود ؟؟ :-P نمیدونم چرا هرداوری ..فقط یه سوت اشتباه علیه شیش_پولیس بزنه ..زود محروم‌میشه ولی اگ علیه عشق_تقلال یا سپاهان..داوری سوت اشتباه بزنه ..ن تنها محروم‌ نمیشه .. بلک‌ تشویقم‌میشه و‌از تصمیم اشتباهش دفاع میشه :-P
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵:۰۰
پاسخ
44
38
هوادار واقعی
شما تا 10 سال هم بگی باز میگن نه... چون با پخش فیلم و سند بازیها مشخص شدتقریبا همه تیمها هم سود داشتن هم ضرر .. جالب تر اینه همین استقلال اولا که دو ساله 5دقیقه هم تو صدر نبوده اینا اینجوری حساب کردن اگر داور اشتباه نمیکرد ما الان دو امتیاز بیشتر داشتیم و همه تیمهای مدعی دیگه همه بازیهاشون را میباختن ما قهرمان میشدیم . خححح حتی بازی پرسپولیس ماشین همه کارشناسان گفتند برای پرسپولیس باید 2 پنالتی گرفته میشد . فقط ضررهاشونا حساب میکنند نمیگن چقدر سود کردیم من بعنوان یک پرسپولیسی حاضرم تمام امتیازات سود و زیان بازیها نه فقط امسال بلکه در 10 سال گذشته فصل به فصل محاسبه بشه برای فصل خودش تا ببینم لااقل یکی از جامهای همین استقلال ازش گرفته میشه یا نه ؟؟؟؟ 11امتیاز فقط در یک فصل که جام گرفتن 6 امتیاز در یک فصل همین امسال بازیهای بزرگ3تا پنالتی برای تیم مقابلشون گرفته نشده چرا اون موقع فوتبال پاک بود ؟؟؟ الان نه ؟؟؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۵۸
پاسخ
48
42
زلزله 6 ریشتری سرخ
قهرمانی پاک فقط با جک تریدی و آب های آلوده
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹:۳۸
پاسخ
35
47
قشقایی کبیر محمدان فقید
چرا نمیذارین فتح الله زاده برگرده
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱:۵۷
پاسخ
38
33
ابی به رنگ اسمان
وقتی به ضرر تیم محبوبت سوت میزنن دستور رسیدگی میدی و نمیگی سهویه اما حالا که به سودش سوت میزنن شد سهوی؟؟؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵:۵۰
پاسخ
48
82
تراختوری زنجان❤️❤️❤️
آره ولی نمیدونم چرا این سهویا اکثرابنفع یه تیم خاصه؟!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴:۵۴
پاسخ
55
83
محمد جواد
یک هفته مانده به پایان لیگ برتر و کورس قهرمانی : یه پنالتی مضحک برای پرسپولیس ، یه پنالتی مضحک تر برای پدیده روبروی سپاهان ، گل کاملا سالم استقلال مردود شد . اشتباهات سهوی بوده ... #قهرمانی_پاک
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱:۰۳
پاسخ
60
82
هوادار واقعی
تو معلومه درصد سوختگیت از خیلیها بالاتره ... اصلا فوتبال میبینی یا بیکار میشی میای تو سایتها برای سر گرمی ؟؟؟بازی پرسپولیس ماشین 2 پنالتی باید میگرفتن یکی گرفتن برو ببین بپرس بعد نظر بده که کسی به فوتبالی بودنت شک نکنه..
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۸:۰۳
14
8
مسعود
باشه قبول،اشتباهات داوری عمدی نیست! ولی چرا این اشتباهات همش به نفع پرسپولیس و به ضرر سپاهان میشه؟! راسی آقای سلطانیفر!قهرمانی تیمتون پیشاپیش مبترک!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵:۰۹
پاسخ
51
69
ARYOBARZAN
آره آره همه باور کردیم
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹:۵۵
پاسخ
34
55
s
من به عنوان یه هوادار منطقی و با فهم میدونم اشتباه سهوی زمانیه که فقط به نفع ما سه تیم داداش باشه!!!در غیر اینصورت قطعا مهندسی نتایجه(جمله جدید یاد گرفتم)!!!فرشیدم سال بعد میره پرسپولیس!شاه فرهادم نماینده وزیر پرسپولیسیه که اومد طارق مسیو بیرون کنه تا نتونیم قهرمان شیم!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵:۴۷
پاسخ
27
51
رامین
سهوی است.ولی نمیدونیم چرا همش به سود تیم پرسپولیس و به ضرر پانزده تیم لیگ برتر هست
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲:۰۱
پاسخ
43
63
بلواستار
آرههههههههه، تو خوبی. ۵تا گل ۳ امتیازی رو سهوی قبول نکردن؟!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸:۵۲
پاسخ
35
56
تبعیض در فوتبال ایران
یک دهه پیش در لیگ برتر فوتبال ایران (نه لیگ یک) قانونی وضع شد که دیگر تیم‌ها اجازه نداشتند با دروازه بانان خارجی قرارداد ببندند. تیم برق شیراز یک دروازه بان اروگوئه‌ای به نام «مارتین رائول» داشت که آخر فصل نتوانستند قراردادش را تمدید کنند. تیم ملوان بندرانزلی هم گلری اهل مولداوی داشت به نام «سرگئی پاشنکو» که قرارداد دو ساله داشت ولی باشگاه مجبور شد قراردادش را تعلیق کند و ناگزیر پرونده‌ای حقوقی برایشان تشکیل شد. هر چقدر سران این دو باشگاه تلاش کردند نتوانستند قانون را عوض کنند. به فاصله دو سال محمد رؤیانیان که ضعف تیمش را در خط دروازه می دید (میثاق معمار زاده و ...) گفت این قانون باید لغو شود. ابتدا «آسمیر آودوکیچ» اهل بوسنی را برای لیگ آسیا آوردند و گفتند در لیگ برتر استفاده نمی‌کنیم و از سال بعد هم «نیلسون جونیور» برزیلی را جذب پیروزی تهران کردند و گفتند قانون دروازه بانی اخیر باید تغییر کند!!! کاری به درستی یا نادرستی قانون نداریم، چرا مدیران ملوان و برق شیراز و... نتوانستند کاری کنند ولی مدیر پیروزی توانست قانون را عوض کند؟ مسعود سلطانی فر وزیر ورزش ضمن تکذیب صحبت‎های مطرح شده در رابطه با حمایت وزارت ورزش از تیم یا باشگاهی خاص در فوتبال گفت: همه باشگاه ها برای این وزارتخانه یکسان هستند!!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶:۳۸
پاسخ
37
50
ساوالان
می تونیم قانون عوض؟ می تونید؟؟؟؟ ای بابا همین بازیکن افریقای پاتوسی غیر قانونی اوردید؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷:۰۵
26
24
پرسپولیسی گرگان
خوشحالم که اینقدر عصبی هستین اینجا فضایی هست که بچه 15 ساله احساساتی هم میتونه نظر بده نیاز نیس جواب داد ولی همینکه میبینم ایقدر عصبی وناراحت هستین و؟از قهرمانیهای پرس میسوزین خیلی خوشحال میشم
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶:۳۱
28
25
علی بارساا
احسنت نکته خوبی بود . تا بوده همین بوده همیشه قانون و اشتباهات داوری به نفع تیم های وزارت ( مخصوصا پیروزی ) بوده و و خواهد بود چون وزارت ازین دو تا تیم سود میبره و بیخود نیست نمیذارن خصوصی بشن . آقای سلطانی فر دیگه عالم و آدم متوجه شده ان شما چطور از تیم پیروزی حمایت میکنین مگه پارسال نبود که گفتین نمیذارم علی پور به ترکیه بره حتی به قیمت از دست رفتن صندلیم . مگه دستور وزیر آموزش پرورش برا تعطیلی دو ساعته مدارس برا بازی پیروزی نبود؟؟؟ اینا فقط دوتا نمونه کوچیک از حمایت تمام قد این دولت و وزراش از تیم پیروزیه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹:۴۰
29
36
EK
به به چقدر همه چی خوبه ، چقدر هوا عالیه ، چقدر خوبیم ما وااای خدایا شکرت
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱:۴۰
پاسخ
25
40