سلطان بردهای دقیقه نودی انگلیس؛ بهتر از منچستریونایتد!

سلطان بردهای دقیقه نودی انگلیس؛ بهتر از منچستریونایتد!

3012
19:04
13 فروردین 1398
لیورپول بار دیگر با گل لحظات پایانی به پیروزی رسید.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، وقتی سخن از بردهای لحظات پایانی در رقابت های لیگ برتر به میان می‌آید، این نام لیورپول است که با فاصله نسبت به دیگر رقبا در صدر قرار گرفته است.

لیورپول عصر یکشنبه با گل به خودی توبی آلدرویرلد در دقیقه 90 به پیروزی 2-1 مقابل تاتنهام رسید تا دوباره در صدر جدول قرار گیرد. این، سی و سومین باری بود که لیورپول در تاریخ رقابت های لیگ برتری با گلی بعد از وقت های قانونی مسابقات به پیروزی می‌رسید. این در حالی است که نزدیک ترین تعقیب کننده لیورپول در این عرصه، آرسنال، 25 برد کسب کرده و 8 پیروزی با لیورپول فاصله دارد. 

نکته جالب حضور منچستریونایتد در رده سوم مشترک است. یونایتد که سال ها با "فرگی تایم" و پیروزی در لحظات پایانی شناخته شده، با کسب 22 پیروزی بعد از دقیقه 90، مشترکا به همراه تاتنهام در رده سوم این لیست حضور دارد. چلسی نیز با گل دقیقه 91 روبن لوفتوس چیک کاردیف سیتی را شکست داد تا به بیست و یکمین پیروزی دقیقه نودی خود در لیگ برتر برسد و فاصله اش را با تاتنهام و منچستریونایتد به حداقل برساند. 

گل به خودی آلدرویرلد، لیورپول را برای سومین بار در فصل 19-2018 به پیروزی دقیقه نودی رساند. شاگردان یورگن کلوپ در دسامبر 2018 با گل دقیقه 96 دیووک اوریگی، برتری 1-0 مقابل اورتون در دربی مرسی ساید را جشن گرفتند و در ژانویه نیز به لطف گل دقیقه 93 سادیو مانه با نتیجه 4-3 مقابل کریستال پالاس به پیروزی رسیدند. (گل مانه بازی را 4-2 کرد اما در ادامه مه‌یر در دقیقه 95 یک گل برای پالاس زد تا ارزش گل مانه مشخص شود)

با این آمار، لیورپول تنها یک پیروزی دقیقه نودی دیگر تا رکورد خود در یک فصل در این زمینه (فصل 09-2008 با کسب 4 برد دقیقه نودی) فاصله دارد. لیورپول در آن فصل پشت سر منچستریونایتد نایب قهرمان شد و اکنون امیدوار است این 3 امتیازهای لحظات پایانی این تیم را در رقابت با منچسترسیتی قهرمان کند.

در ادامه به برترین تیم های تاریخ لیگ برتر در زمینه پیروزی های دقیقه نودی خواهیم پرداخت. (تعداد بردهایی که به لطف گل های وقت اضافه رقم خورده اند)

1- لیورپول: 33 پیروزی

2-آرسنال: 25 پیروزی

3=منچستریونایتد، تاتنهام، 22 پیروزی

5-چلسی: 21 پیروزی

7712

نظرات کاربران