"سندروم نیمار" قربانی می‌گیرد؛ پشیمانی پدیده 16 ساله از پیوستن به پاریسن‌ژرمن

"سندروم نیمار" قربانی می‌گیرد؛ پشیمانی پدیده 16 ساله از پیوستن به پاریسن‌ژرمن

15324
16:24
08 آبان 1398
ژاوی سیمونز از حضور در پاریسن‌ژرمن رضایت ندارد.

به گزارش وبسایت نود، کادناسر اسپانیا خبر داده ژاوی سیمونز یکی از درخشان ترین پرورش های لاماسیا اخیرا از پیوستن به پاریسن‌ژرمن ابراز پشیمانی کرده تا او نیز به نوعی به "سندروم نیمار" دچار شده باشد.

سیمونز 16 ساله که از 7 سالگی در بارسلونا حضور داشت و از او به عنوان یکی از بزرگترین پرورش های لاماسیا در سال های اخیر یاد می‌شد، در جولای 2019 با پایان یافتن قراردادش با بارسلونا تصمیم گرفت آبی اناری ها را ترک کرده و با گام گذاشتن به جای نیمار، راهی پاریسن‌ژرمن شود. 

سیمونز که متولد آپریل 2003 است و بعد از حضور در تیم های ملی زیر 15 و 16 ساله های هلند، به تازگی برای تیم ملی زیر 17 ساله های این کشور به میدان رفته، به رغم سن کم خود به تیم زیر 19 ساله های پاریسن‌ژرمن ملحق شد. او که یک هافبک مرکزی است، در لیگ قهرمانان اروپا در رده سنی جوانان هم برای پاریسن‌ژرمن به میدان رفته و موفق شده دروازه تیم جوانان رئال مادرید را هم باز کند.

ترک لاماسیا به دلیل پیشنهادات بهتر مالی، اتفاقی بوده که توسط استعدادهای این آکادمی در سال های اخیر بارها مشاهده شده است؛ هرچند به نظر می‌رسد این بازیکنان بعد از مدتی از اقدام خود پشیمان می‌شوند؛ همانند اتفاقی که برای خود نیمار هم رخ داد.

نیمار مدتی بعد از انتقال 222 میلیون یورویی خود به پاریسن‌ژرمن پشیمان شد و تمام تلاش خود را، به خصوص در تابستان 2019، برای بازگشت به جمع آبی اناری ها انجام داد. هرچند او فعلا در پاریسن‌ژرمن مانده و به نظر می‌رسد سیمونز هم فعلا باید به حضور در پایتخت فرانسه ادامه دهد. قرارداد سیمونز با پی‌اس‌جی تا پایان ژوئن 2022 معتبر است.

کادناسر در حالی خبر نارضایتی سیمونز از حضور در پاریسن‌ژرمن را منتشر کرده که این بازیکن در اوایل اکتبر در گفت و گویی با NOS عنوان کرده بود حضور در پاریسن‌ژرمن بهترین کمکی بوده که او می‌توانسته به پیشرفت دوران بازیگری‌اش کند:

"لیونل مسی بهترین بازیکن تمامی جهان است. همه آرزو دارند که در کنار او بازی کنند، اما گاهی اوقات باید مسیر متفاوتی را برگزید. تصمیم گرفتم چالش متفاوتی را امتحان کنم و فکر می‌کنم برای پیشرفتم تصمیم مناسبی بوده است.

برای تیم زیر 19 ساله ها بازی می‌کنم. بله، در ابتدا سخت بود، چرا که آن ها از نظر فیزیکی از من قوی تر هستند. اما اکنون به آن عادت کرده ام و حس خوبی دارم. حتی یک بار هم توانستم به همراه تیم اصلی (بزرگسالان) تمرین کنم. بابت آن بسیار خوشحالم."

سیمونز مورد توجه برخی از بزرگترین باشگاه های اروپا بوده و اگر خبر کادناسر حقیقت داشته باشد، این باشگاه ها تلاش زیادی برای جذب سیمونز انجام خواهند داد. یکی از این تیم ها هم احتمالا خود بارسلونا خواهد بود؛ باشگاهی که در قضیه نیمار نشان داد هرگز از تلاش برای بازگرداندن بازیکنان سابقش نمی‌هراسد. 

7712

نظرات کاربران
بارسلونای دابل سه گانه سلطان الکلاسیکو
فقط این جمله بالا: ترک لاماسیا به دلیل پیشنهاد مالی بالاتر مسیری بوده که برخی از این ستارگان در سالهای اخیر پیش گرفتند. هرچند بنظر میرسد این بازیکنان پس از مدتی از این کار پشیمان میشوند مثل خود نیمار... پس بنابراین: پول رو به جای شکوه بارسلونا و خوشبختی خودتون انتخاب نکنید عزیزان
۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳:۴۱
پاسخ
21
73
من
یاد بازیکنانی افتادم که زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیسو به خاطر پیشرفت ترک کردند
۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵:۵۸
3
45
بارسلونا❤
فقط جمله‌ی اخر نشانه‌ی هویت واقعی بارساست : باشگاهی که نشان داد ، هرگز دست از تلاش برای بازگرداندن بازیکنان سابقش نمیهراسد ... عاشق این مرامم❤
۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹:۲۷
پاسخ
24
67
فقط یوونتوس
تنها جایی ک میتونه بدرخشه یوونتوس بزرگه کاش یکی بهش بگ بیاد یووه
۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۱۴
پاسخ
187
34
Hassan
یوونتوس فقط بازیکن های آزاد و رایگان و جذب میکنه تنها ولخرجی اونها برای رونالدو بود دلیخت رو هم که رایولا ایجنتش به یوونتوس انداخت (ایجنت سیموئز هم رایولاست شاید اون رو هم با قیمت بالا بهشون انداخت)
۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۳:۴۶
12
68