سوابق و عملکرد نمایندگان ایرانی در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

سوابق و عملکرد نمایندگان ایرانی در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

8752
16:17
01 خرداد 1396
مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با حضور سه تیم استقلال تهران، پرسپولیس تهران و استقلال خوزستان به عنوان سه نماینده کشورمان آغاز خواهد شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با حضور سه تیم استقلال تهران، پرسپولیس تهران و استقلال خوزستان به عنوان سه نماینده کشورمان آغاز خواهد شد.

به گزارش وب سایت نود، دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از امروز آغاز می شود و استقلال تهران در ورزشگاه آزادی میزبان العین امارات است؛ در دیگر دیدارهای این مرحله پرسپولیس میزبان لخویا قطر خواهد بود و استقلال خوزستان در زمین بی طرف به مصاف الهلال عربستان می رود.

 

2009

پرسپولیس به عنوان صدرنشین از گروه دوم صعود کرد و در تک بازی مرحله یک هشتم نهایی میزبان بنیادکار ازبکستان بود؛ اما در ورزشگاه آزادی مغلوب حریف شد و از دور رقابتها کنار رفت.

2010

سه نماینده فوتبال ایران به مرحله یک شانزدهم راه یافتند؛ استقلال تهران، ذوب آهن اصفهان و مس کرمان. آبی پوشان تهران به عنوان تیم دوم گروه اول در تک بازی خود در خانه الشباب عربستان 3 بر 2 شکست خورد و حذف شد. در دیگر دیدار این مرحله، دو نماینده کشورمان یعنی مس کرمان و ذوب آهن در اصفهان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود میزبان خاتمه یافت و مس کرمان هم از ادامه رقابتها بازماند.

2011

دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوب آهن به عنوان صدرنشین از گروه های خود صعود کردند. ذوب آهن در یک هشتم نهایی 4 بر یک النصر عربستان را مغلوب کرد و سپاهان هم با نتیجه 3 بر یک بنیادکار ازبکستان را شکست داد تا دو تیم به مرحله بعدی رقابتها صعود کنند.

2012

برای دومین بار سه تیم ایرانی به مرحله یک شانزدهم نهایی راه یافتند و باز هم دو تیم ایرانی باید در این مرحله به مصاف هم می رفتند. تیم های استقلال و سپاهان در این مرحله در اصفهان به مصاف هم رفتند که اصفهانی ها با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسیدند و راهی دور بعد شدند. پرسپولیس هم در دیدار برابر الاتحاد عربستان با 3 گل مغلوب شد و از ادامه رقابتها باز ماند.

2013

استقلال تهران تنها تیم ایرانی راه یافته به مرحله حذفی بود؛ آبی پوشان در این مرحله به مصاف الشباب امارات رفتند. دیدار رفت دو تیم در امارات با نتیجه 4 بر 2 به سود استقلال خاتمه یافت. تساوی بدون گل دو تیم در تهران حکم به برتری شاگردان امیر قلعه نویی داد تا این تیم به یک چهارم نهایی این دوره راه یابد.

2014

در این دوره هم فوتبال ایران تنها یک نماینده در مرحله یک هشتم نهایی داشت؛ فولاد خوزستان. شاگردان حسین فرکی در این مرحله به مصاف السد قطر رفتند و در دیدار رفت در قطر برابر این تیم به تساوی بدون گل رسیدند. تساوی دو بر دو در بازی برگشت سبب شد تا السد قطر به لطف گل زده در خانه حریف به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد.

2015

در این دوره تیم های پرسپولیس و نفت تهران به عنوان تیم های دوم از گروه های خود صعود کردند. حریف پرسپولیس در این مرحله الهلال عربستان بود که در دیدار رفت با گل به خودی بازیکن این تیم، پرسپولیس موفق شد یک بر صفر پیروز شود. دیدار برگشت با برتری سه بر صفر الهلال و صعود این تیم همراه بود. اما نفت تهران در دیدار رفت خود توانست با یک گل الاهلی عربستان را مغلوب کند؛ نفت تهران با وجود شکست دو بر یک در عربستان در بازی برگشت، اما به خاطر گل زده در خانه حریف توانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

2016

ذوب آهن اصفهان و تراکتورسازی تبریز دو تیم صعود کننده به مرحله یک شانزدهم نهایی بودند. ذوب آهن دیدار رفت برابر العین امارات به تساوی یک بر یک رسید اما بازی برگشت را دو بر یک واگذار کرد و در این مرحله حذف شد. تراکتورسازی هم بازی رفت را با نتیجه چهار بر یک برابر النصر امارات شکست خورد؛ سرخپوشان تبریزی گرچه بازی برگشت را سه بر یک پیروز شدند، اما در مجموع 5 بر 4 مغلوب نماینده امارات شده و در این مرحله از ادامه رقابتها بازماندند.

 

 

 

2081

نظرات کاربران
Sunshine
خداییش ، استقلال ، همیشه آبروی ایران ، در آسیا بوده ؛ آخه چرا هواداران سایر تیم ها ، بویژه تیم رقیب پایتخت باید از اینکه استقلال ، اغلب ، در آسیا موفق بوده و اغلب آبروداری کرده ، ناراحت باشن ..؟!؟ اونها هم باید به استقلال بزرگ ، افتخار کنن ... این حق رو دارن ...؛
۰۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۰:۲۸
پاسخ
9
22
محمد
مهمترین افتخار پرسپولیس تو اسیا صعود به ۱/۸ بوده
۰۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۹:۲۶
پاسخ
8
30
Aiiiza
درکل میشه گفت پرسپولیس به سه گل خوردن عادت داره همیشه :)))
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵:۰۱
پاسخ
11
27
reza
پر3پولیسی ها که میگن تیم اول پایتختیم کارنامتون رو نگاه کنیین بعد بیاین نظر بدین
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳:۰۰
پاسخ
34
72
آبی
شما تیم اول پایتخت.تیم اول آسیا. اصلا همه چی شما. دلتون به همین چیزا خوشه. دو تا جام فعلا مال ماست.
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸:۵۰
پاسخ
35
67
عشق =پرسپولیس + منچستر یونایتد
ایشالا هر سه تا نماینده صعود کنن
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰:۲۷
پاسخ
10
94
لستر خوزستان
سه نماینده مون کارشون سخته و اس خوزستان که سختره ، انشالله حداقل دو نماینده برن بالا
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۸:۲۶
پاسخ
5
124
میثم تاجی بارسایی
استقلال بهترررررررررین تیم ایران در رقابت های آسیایی بدون تررررررردید و همچنین بهترین تیم داخل ایرررررران...
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴:۰۸
پاسخ
103
118
Shamez
باشه بهش میگم!!!
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶:۲۵
36
36
شهروز
آرزو بر جوانان عیب نیست
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۵:۴۴
38
44
امیرحسین
جالبش اینجاست که تیم دوم پایتخت هیچ وقت نتونسته از این مرحله بره بالا.
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳:۱۴
46
74