سکانس های برتر از ایران در جام جهانی؛ اشتباه بزرگ داور سوئیسی در آشکارترین صحنه پنالتی و اخراج سال

سکانس های برتر از ایران در جام جهانی؛ اشتباه بزرگ داور سوئیسی در آشکارترین صحنه پنالتی و اخراج سال

7751
06:57
23 خرداد 1397
خداداد عزیزی پس از بازگشت به ایران از جام جهانی 1998 فرانسه، در مورد این صحنه گفت به نظرم داور در آن صحنه جرأت گرفتن پنالتی را نداشت، وگرنه این صحنه صد در صد پنالتی بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - خداداد عزیزی پس از بازگشت به ایران از جام جهانی 1998 فرانسه، در مورد این صحنه گفت به نظرم داور در آن صحنه جرأت گرفتن پنالتی را نداشت، وگرنه این صحنه صد در صد پنالتی بود.

به گزارش وب سایت نود، ایران در دقایق ابتدایی دیدار با آمریکا زیر فشار حملات این تیم قرار داشت که در یک صحنه حمید استیلی توپی را برای خداداد عزیزی به پشت مدافعان حریف فرستاد. خداداد عزیزی هم با فرار تند و تیزی از سد مدافع آمریکایی گذشت و با کیسی کلر تک به تک شد؛ دروازه بان آمریکا هم که برای مهار توپ از دروازه خارج شده بود، با خطای شدیدی مهاجم ایران را متوقف و توپ را از منطقه خطر دور کرد. تصمیم داور سوئیسی بسیار عجیب بود و حتی بدون اعلام خطا، دستور به ادامه بازی داد و پنالتی صد در صد ایران نادیده گرفته شد.

پس از جام جهانی، کمیته داوران فیفا 10 صحنه را برای استفاده در امور آموزشی داوران انتخاب کرد تا نمونه های خطای واضح و آشکار را برای داوران خود آموزش داده و به طور شفاف به آنها نشان دهد. صحنه خطای دروازه بان آمریکا روی خداداد عزیزی به عنوان اولین صحنه انتخاب شد که به گفته کمیته داوران فیفا مصداق کامل خطای آشکار و واضح بود که تصمیم داور در این صحنه قطعاً و حتماً باید اعلام یک ضربه پنالتی و اخراج مستقیم دروازه بان آمریکا باشد؛ مسئله ای که می یر داور سوئیسی در تصمیم گیری دچار اشتباه بزرگی شد تا شکست آمریکا سنگین تر نشود.

 

 

2081

نظرات کاربران
Wien
اگه پنالتی گرفته بود،حالا علی دایی هم یکی از گلزنان ایران در جام جهانی بود،البته آنزمان درست یادم نیست،دایی پنالتی زن اول بود یا کس دیگه.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷:۱۱
پاسخ
5
5
Cr7-18
تا شکست امریکا سنگین تر نشود فقط همین
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳:۰۴
پاسخ
5
11
محمد استقلالی
صد درصد پنالتی بود و ...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳:۴۱
پاسخ
1
39
۶.عدد خاطرها
اگر پیروز نمیشدیم .حسرت پنالتی هنوز تو دلم بود.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹:۱۲
پاسخ
4
32