سیروس پورموسوی: اگر مثل آقایان 10 برد می‌آوردم می‌گفتند مرتاض هندی آورده

سیروس پورموسوی: اگر مثل آقایان 10 برد می‌آوردم می‌گفتند مرتاض هندی آورده

8563
11:04
29 مرداد 1397
اختصاصی- سیروس پورموسوی، سرمربی فولاد خوزستان در آستانه دیدار مهم این تیم با استقلال تهران درباره حواشی اخیر خودش و تیمش به صورت مفصل با سایت نود صحبت کرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی فولاد خوزستان تمامی حرف ها درخصوص بودن جادوگر و دلال  در کنار تیم فولاد را کذب خواند و گفته است بعضی قصد شیطنت دارند.

به گزارش وبسایت برنامه نود، سیروس پورموسوی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سایت نود با صحبت های جذابی و خواندنی در مورد سکوهای ناآرام فولاد ، جادوگری و دلالی انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

* تیم شما در بازی های خانگی و خارج از خانه دو چهره متفاوت دارد در خانه خیلی خوب و با  گلزنی ولی بیرون از خانه بدون گلزنی و نمایش خوبی ندارید؟

-این حرف را قبول ندارم، تساوی بیرون از خانه نتیجه بدی نیست. تیم ما فقط در مقابل پرسپولیس بد بازی کرد که خود من هم به صراحت گفتم که نمایش خوبی نداشتیم. البته در هفته دوم تیم هماهنگ نبود و شرایط ده نفره شدن هم در این نتیجه بد سهیم بود.

*هفته سوم در مسجدسلیمان یک بازی نزدیک مقابل شاگردان ویسی داشتید و از این دیدار یک امتیاز کسب کردید. این نتیجه راضی کننده بود؟

-در این بازی شرایط خیلی تغییر کرد و در کنفرانس خبری بعد از بازی اعلام کردم از بازیکنانم راضی هستم. آن دوستی که گفت 300 بازی کنار زمین حضور داشتم اما تاکنون این را ندیدم که تیمی اینقدر موقعیت گل به وجود بیاورد و خراب کند! نظر خودش را گفت و فیلم بازی موجود است، تعداد موقعیت ها، درصد مالکیت توپ و زمین مشخص است.

*در هفته چهارم مقابل نساجی دونیمه متفاوت داشتید نیمه اول ضعیف و نیمه دوم عالی بودید، با انجام تعویض ها بازی باخته را پیروز شدید.

-در نیمه اول شروع خوبی نداشتیم و گل هم دریافت کردیم. اما با شروع نیمه دوم شرایط برگشت و سوار بر بازی بودیم . تعویض های تاثیرگذاری انجام دادیم و توانستیم پیروز میدان باشیم. این را هم بگویم ما تغییرات زیادی در تیم داشتیم و کسی این تغییرات را نمی بیند. بازیکنان زیادی به تیم آمدند خصوصا در خط حمله و این نیاز به زمان و فرصت بیشتری دارد.

*در این بازی سکوی های تماشاگران از دقیقه سی برعلیه شما شعار می دادند و به عملکرد شما اعتراض داشتند، اما در پایان بازی شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد و مورد تشویق سکوها قرار گرفتی! چه اتفاقی افتاد و در پایان چرا تصمیم به خداحافظی داشتی ؟

-تا زمانی که مدیریت باشگاه ، کانون هواداران و مسئولین انتظامی دست به دست هم ندهند برای امنیت بازی، مطمئن باشد هفته به هفته بدتر می شود. فصل پیش اتفاقات از قبل سازماندهی شده باعث شد تیم ما از رده دوم به رده هفتم سقوط کند و اسیر حاشیه شویم. مدیریت بیرون از مستطیل سبز با من نیست و کسایی که مسئول امنیت و برگزار کننده مسابقات هستند باید سکوها را آرام کنند. آنهایی که سکو ها را ملتهب می کنند نه غریبه هستند و نه تازه وارد ولی متاسفانه هیچ برخوردی هم صورت نمی گیرد.

 *چرا از سمت سکوهای فولاد به شما اعتراض می شود؟ آنها چی کسانی هستند؟

-وقتی ما میزبان هستیم باید از شرایط میزبانی بهره ببریم و هرکسی در جایگاه هواداران فولاد می نشیند به عنوان هوادار فولاد است اما کسایی به این جمع وارد می شوند که اصلا هوادار نیستند. سکوهای ما و لیدرها مشخص است. هر لیدر مسئول آرام کردن سکوها مربوط به خود است و کسی نمی تواند سکوها را برعلیه مربی ناآرام کند . مدیریت باشگاه باید به این موضوع ورود کند و نظارت کند.  دود ناشی از این نارآرامی ها به چشم خود باشگاه و تیم می‌رود . ما تلاش می کنیم شرایطی برای بازیکنان مهیا کنیم در کمال آرامش اما مطمئن باشید این اتفاقات از سکو به داخل زمین سرایت می کند و روی مسائل روحی و روانی بازیکنان تاثیر دارد.

*پس نمی توان گفت هواداران فولاد هستند که باعث وقوع اینگونه اتفاقات می شوند؟

-متاسفانه اسم هواداران فولاد را دارند بدنام می کنند و مطئنم آنهایی که شعار دادند هوادار فولاد نیستند . من از سال 78 در این باشگاه بودم و هواداران فولاد را به خوبی می شناسم. کسایی که تا چند سال پیش اصلا در فوتبال نبودند حالا شده اند شناسنامه باشگاه فولاد .

*شما و آقایان ویسی و یزدی از نسل مربیانی جوان بومی هستید که یک شبه به این سطح از مربیگری نرسیده اید. این قبیل اتفاقات را حتما تجربه کردید؟

-از لحاظ شخصی من نه با لابی و نه با دلالی و نه با پارتی به این سطح رسیدم. یک شبه هم نشدم سرمربی فولاد، سالیان سال زحمت کشیده ام و نمی توانم تحمل کنم یک عده که هدفشان مشخص است بیایند و با آبروی من بازی کنند. اما از لحاظ تیمی ، این تیمی که بسته ایم از نظر فنی بسیار خوب و امیدوارکننده است. حیف است این حاشیه‌ها گربیان گیر این تیم شود.

*از شعار آن تعداد تماشاگران مشخص بود که در نیمکت مربیگری فولاد باید تغییراتی صورت گیرد؟

-من بروم چه کسی به جای من می آید؟ آنهایی که دم از تعصب و غیرت می زنند آیا می دانند بعد از من یا ویسی و یزدی چه مربی بومی می خواهد فعالیت کند؟ آیا فقط بازیکن سرمایه است ؟ مربی سرمایه نیست؟ وقتی برای مربیان بومی حاشیه درست می کنند و نمی گذارند کار کنند باشگاه هم تصمیم می گیرد یک مربی خارجی بگیرد تا متوجه نشوند که از روی سکوها تعداد انگشت شماری تماشاگران چه می گویند!

 *چرا کسی در بازی با نساجی سکوها را آرام نکرد؟ مسئول ناآرامی سکوها چه کسی بود ؟

-قبل از بازی وقتی به ورزشگاه آمدم با دیدن آن همه نیروی امنیتی تعجب کردم و گفتم چه خبر است این همه نیرو؟! اما این همه نیروی امنیتی توان آرام کردن 4 نفر تماشاگرنما را نداشتند. وقتی سوت پایان بازی زده می شود از مسیر دالان تا اتوبوس 40 دقیقه توی راه هستیم . این همه آدم شخصی چگونه وارد می شود؟

*سختی های زیادی کنار تیم فولاد تحمل می کنید....

-من پله پله به اینجا رسیدم و به سختی. در استقلال خوزستان با همه نداریش ساختم و حالا همه فکر می کنند فولاد دریاست و همه چیز مهیاست اما من برای یک تی شرت باید 10 تا دعوا بکنم. تصور همه این است فولاد همانند زمان حسین فرکی با هزینه هاست. بودجه من نسبت به سال گذشته اصلا اضافه نشده است.

*از گوشه و کنار شنیده  شده است کنار تیم شما جادوگر و دلال وجود دارد، آیا آدم های که  در تیم به شما نزدیک هستند کامل می شناسید؟

-از فصل قبل هر قدمی من برمی داشتم برایم حرف در آوردند، از پیراهن مشکی گرفته تا اتفاقات دیگر. عادل فردوسی پور  به من زنگ زد و گفت بازهم پیراهن مشکی دکمه سفید می پوشی؟! گفتم رنگ دیگه ای می پوشم که عادل گفت صورتی بپوش!. فصل قبل بعد از بازی با گسترش که دقیقه 96 گل پیروزی را زدیم و آن بازی مثل بازی با نساجی شرایط خاص خودش را داشت تا مرقد علی ابن مهزیار را پیاده رفتم بعد پشت سرم حرف در آوردند که پورموسی جادوگر است. پارسال 5 بار مشهد رفتم و چهار بار راهی کربلا شدم آنوقت توی باشگاه پشت سر من حرف و حدیث بود.

*این فصل هم از این قبیل حرف و حدیث ها اطراف تیم شما هست.

من اگر جادوگر داشتم مقابل نفت مسجدسلیمان سه تا گل می زدیم ، اگر در کنار تیم من جادوگر بود می بایست در تهران مقابل پرسپولیس مساوی می کردیم. اگر جادوگری وجود داشت در بازی با نساجی همان ابتدا دو گل میزدیم و این همه فحش و ناسزا نمی خوردم. مگر من کار خارق العاده ای کرده ام که می گویند پورموسوی جادوگر است. تیم من 7 امتیاز دارد و در رده پنجم جدول است این کجایش جادوگری است. اگر من مثل آقایان 10 بازی پشت سرهم برد می آوردم می گفتند پورموسوی از هندوستان مرتاض هندی آورده است. این حرف ها اصلا به من نمی چسبد.

 *این شبه ها زمانی قوت می گیرد که پورموسوی در همه بازی ها با پیراهن مشکی دکمه سفید در کنار زمین حضور دارد و این کار بدین معنی است که پورموسوی به اینجور خرافات اعتقاد دارد.

-من همیشه و همه جا با تیپ مشکی ام و ست کامل تیپم مشکی است، حتی ساعتم. تمام این صحبت ها بخاطر این است که می گویند پورموسوی آنالیزور جادوگر آورده است ! اگر کنار من جادوگر است چرا در مقابل پرسپولیس تیم ما را نجات نداد. چرا مقابل نفت مسجدسلیمان پیروز نشدیم. در برنامه نود جادوگر را روی خط آوردند و گفت من این بازی را برای این مربی در آوردم آنوقت مربی را به کمیته اخلاق بردند و نتوانستند چیزی ثابت کنند. آن را رها کردند اما در خوزستان من را رها نمی کنند و می‌گویند پورموسوی جادوگر دارد.

*این حرف ها از کجا آب میخورد ؟ چرا فقط اسم کسی خاصی برده می شود؟

-این آقا خیلی به من کمک کرده است از فصل قبل با من همکاری می کرد این فصل بصورت رسمی کنارم است. قبلا داور بوده، جزو استعداد یاب‌ها و دوست من است، من میدانم این صحبت ها از کجاست، از شب قبل از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان که من به هتل نرفتم و میدانستم چه اتفاقای می خواهد رخ بدهد. این حرف ها از آنجاست و می خواهند پاپوش درست کنند . چون میدانستم چه برنامه ای برای تیم من دارند تیم را روز بازی به هتل مسجدسلیمان بردم و این برای آنان ناراحت کنند بود.

*در هتل مسجدسلیمان چه خبر بود ؟ چرا حاضر نشدید به هتل آنجا بروید؟

-چون ما به هتل نرفتیم این همه دردسر برای من درست کردند، فردی در جایی صحبتی کرده بود، به او گفتم اگر حرفی بزنی و نتوانی ثابت کنی من به همه می گویم چه بلایی سرتیم ها در هتل می آورید که بعد از آن دیگر حرفی نزد.

*اینکه شنیده می شود بعضی بازیکنان با دلالی وارد تیم فولاد شده اند ، صحت دارد؟

-من این فصل چند بازیکن گرفته ام؟ میثم دروقی و مهدی زبیدی شاگردان خودم بودند، رضا میرزایی که از شاگردان محمدسعید اخباری در تیم ملی دانشجویان بود، شیمبا که نیاز به دلال نداشت و از چهرهای شناخته شده بود، تارتا و سالاری را که شناخت داشتم . هیچکدام از خرید هایمان نیاز به دلال نداشته است. عده ای می خواهند با نسبت دادن دلال به تیم شیطنت کنند و نمی خواهند من نتیجه بگیرم. در هر مقطعی برایم یه موضوع درست می کردند. در خصوص میرزایی بازهم می گویم بازیکن خود آقای اخباری بوده است. 

*از این موضوعات خارج شویم در خصوص بازی با استقلال و دوباره حاشیه های سکوها همانند بازی با پرسپولیس شکل می گیرد؟

-در جایی به من گفتند در بازی پرسپولیس باتوجه با اتفاقات سکوها از حق خوزستان دفاع نکردی! بقول مادرم زندگی ام روی تیزی چاقو است و این را گفتم اگر در تهران که هیج در هرجای دنیا بخواهند به خوزستان و همشهری‌هایم فحاشی کنند فوتبال تعطیل می کنم و بیرون می آیم . در آن بازی هیچ فحاشی نشد و آن صحبت‌ها و صداهایی که در فضای مجازی بود اصلا صحت نداشت. مطمئن باشید اگر این اتفاقات می افتاد تیم را بیرون می کشیدم و در کنفرانس بعد بازی اعتراض می کردم. در آبادان داشتند حق هوادارنمان را ضایع می کردند و من ایستادم گفتم سه بر صفر که هیچ اگر سی بر صفر شود کوتاه نمی آیم.

*حرف پایانی...

-شرایط در حال حاضر در ورزشگاه مساعد نیست و از این اتفاقات دارند سواستفاده می کنند. پسرم را یکسال به ورزشگاه نیاوردم چون جو و امنیت مناسبی ندارد و جایی که پسرم حضور دارد من فحش بخورم درست نیست. دعا می کنم هر چه زودتر این مشکل در ورزشگاه ها و هواداران حل شود.

نظرات کاربران
پارسا
من نمیدونم این اقایان کین و کجا هستن.هر کسی هر چیزی میشه میگن اقایان ..خب معرفیشون کنین بدونیم کیا هستن
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۳:۱۰
پاسخ
0
0
فولاد خوزستان
پورموسوی در حد تیم بزرگ فولاد نیست .ایشان مربی پایه هستند نه بزرگسالان .فولاد دوساله که این اقا تیم رو گرفته اصلا فوتبال بازی نمی کنه
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۵۳
پاسخ
10
8
442
میخوان بیرونش کنند.اولین بار نیست که این چیزا رو میبینیم.معلوم نیست چی به چیه.فرکی رو یه سال با سنگ میزدن اخر سال قهرمانشون کرد.این چیزا رو وقتی علی دایی تو پرسپولیس بود یا قلعه نوعی و مظلومی تو استقلال بودن هم دیدیم.....عدی شده دیگ. متاسفانه
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۸:۴۹
پاسخ
1
17
لیورپول خوزستان
اگه می بینید گاه گاهی ما به سیروس جان خورده می گیریم بخاطر مسائل فنی است وگرنه هر که این آقا رو بشناسه میدونه چقدر آدم پاک و خوش اخلاقیه پارسال رفته بود کربلا که تارتاراین تهمت های بی خود رو بهش نسبت داد من به عنوان یک فولادی دو آتیشه اگه تیمم ببازه دیگه مثل قبل به مربی و بازیکنان بخصوص وسطای فصل هیچ اعتراضی نمی کنم و از بقیه هواداران هم می خوام به تیم فرصت بدن تا آماده بشه مطمئنا هدف ما و خواسته هواداران چیزی جز قهرمانی نخواهد بود فقط از هواداران می خواهم این فصل رو فقط و فقط حمایت کنیم اگه موفق به قهرمانی شدیم که هیچ اما اگه نشدیم اونوقت اعتراض کنیم نه به مربی فحش و بد و بی راه بگیم ان شا الله با برد در آزادی همه چیز به شرایط عادی بر می گردد
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۷:۴۲
پاسخ
8
29
M.hazard
خدا خیرت بده که حقیقت رو گفتی فقط نمیدونم چرا هیچکس زودتر نمیگفت اون فیلم فضای مجازی جعلی بوده.... انقدر وایسادن تا تو خوزستان فحش و سنگ بخورن پرسپولیسیا بعد اصل مطلب رو گفتن....نکنید زشته...هیچ کجای دنیا واسه حسودی و زمین زدن یه تیم از این کارا نمیکنن اگر مرد هستید تو زمین بازی و جوانمردانه ببرید اونموقع نوش جونتون اما اینجور کارا فقط مردم رو از فوتبال زده میکنه
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۶:۳۱
پاسخ
13
21
میلانی اصیل
قابل توجه استقلالیا!هیچ فحاشی نشده تو بازی با پرسپولیس!متاسفم برا اون عده استقلالی که باهرقیمتی میخوان حاشیه درست کنن برا پرسپولیس!وگرنه مطمعنن استقلالیهای با منطق و با معرفت فراوانن!هیچوقت ندیدم قلعه نوعی یا مرفاوی یا حتی مظلومی به پرسپولیس بی احترامی کنن!ولی ازوقتی منصوریان و اطرافیانش اومدن بی احترامی ها اوج گرفت و دیگه حرمت ها شکسته شد!الانم یه عده از همون ادما کنار شفر هستن که شیطنت میکنن!وگرنه شفر هم قابل احترامه!
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲:۴۳
پاسخ
28
64
Aliiii
باز این پرسپولیسیا شروع کردن، استقلالیا گفتن یا کاپیتان اول و دوم تیمتون، بعد بازی استقلال خوزستان ما بودیم که تو رختکن دادو بیداد میکردیم که لیدرامون باعث این اوضاع هستن، والا به خدا همون قدر که هوادار بودن خوبه، وجدانم چیز خوبه.
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۰:۵۳
27
29
هادی
سیروس خان این حرفها رو فقط کسایی باور میکنن که شما رو خوب نمیشناسن !
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲:۵۱
پاسخ
26
32
mori titan
قابل توجه هوچیگرانی که آویزون تیم های دیگه هستن: "در جایی به من گفتند در بازی پرسپولیس باتوجه با اتفاقات سکوها از حق خوزستان دفاع نکردی! بقول مادرم زندگی ام روی تیزی چاقو است و این را گفتم اگر در تهران که هیج در هرجای دنیا بخواهند به خوزستان و همشهری‌هایم فحاشی کنند فوتبال تعطیل می کنم و بیرون می آیم . در آن بازی هیچ فحاشی نشد و آن صحبت‌ها و صداهایی که در فضای مجازی بود اصلا صحت نداشت. مطمئن باشید اگر این اتفاقات می افتاد تیم را بیرون می کشیدم و در کنفرانس بعد بازی اعتراض می کردم."
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۹:۲۰
پاسخ
30
65
تیم ملی
پس کاپیتاناتون که میگفتند تقصیر لیدرهای پیروزی هست که فحش دادند چی میگفتند اونم انکار میکنید ؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰:۵۸
6
5
محمدرضا
چقدر شما رو دارید هولیگان های اوکراینی روی شمارو داشتن جایزه بازی جوانمردانه فیفا رو طلب میکردن.
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲:۱۵
5
11
حامد سپاهان
عزیزم اینو نگه چی بگه آخه ؟ بگه توهین کردن و من نگاه کردم . فیلمش براحتی در دسترس هست چطور فیلم به این واضحی رو انگار میکنید شما دیگه اعجوبه اید
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴:۱۳
44
23
مهدی79
آقای پورموسوی از مربی های خوب فوتبال ایرانه.نباید اینطوری باهاش رفتار بشه. نتایجش هم خوبه.همه ی حرف هاش هم درسته
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲:۰۶
پاسخ
20
90
3⭐⭐4
شما یا نمیدونی فولاد چقدر بازیکن داره یا کلا درک درستی از فوتبال نداری
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۹:۳۳
60
24