شاهرخ پاسخ شاهین را داد: مشخص بود در ورزشگاه چه کسی تشویق می‌شد و چه کسی فحش می‌خورد

شاهرخ پاسخ شاهین را داد: مشخص بود در ورزشگاه چه کسی تشویق می‌شد و چه کسی فحش می‌خورد

13982
14:11
03 مهر 1397
شاهرخ بیانی بازیکن پیشین استقلال در واکنش به اظهارات برادرش شاهین گفت که او دروغ می‌گوید و حرف‌هایش درست نیست.

وبسایت رسمی برنامه نود - شاهرخ بیانی بازیکن پیشین استقلال در واکنش به اظهارات برادرش شاهین گفت که او دروغ می‌گوید و حرف‌هایش درست نیست.

به گزارش وب سایت نود، شاهرخ بیانی، درباره دربی 88، شرایط استقلال، اظهارات برادرش شاهین و ... صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

* پیش‌بینی‌تان از دربی روز پنجشنبه چیست؟

پیش‌بینی دربی کار سختی است. این بازی به خاطر هواداران، جذابیت بالایی دارد. هر تیمی که به لحاظ روحی خوب بوده و از موقعیت‌هایش استفاده کند، برنده دربی خواهد بود. شاید بگویند شرایط پرسپولیس بهتر از استقلال بوده و روی کاغذ برنده است، اما دربی ارتباطی به شرایط تیم‌ها ندارد. بارها اتفاق افتاده تیمی که شرایط خوبی نداشته، برنده شده است. امیدوارم دربی روز پنجشنبه جذاب باشد و همانند برخی از بازی‌ها، شاهد درگیری و خطای زیاد نباشیم.

* چه خاطره‌ای از دربی دارید که کمتر به آن اشاره کرده‌اید؟

خاطراتم از دربی زیاد است، اما یک بازی را به خاطر دارم که مدام حمله می‌کردیم، ولی بازی مساوی شد. یک سال هم به پرسپولیس رفتم، اما گلی که پرویز مظلومی در دربی سال 62 زد، هنوز در ذهنم باقیمانده است. دیداری که 120 هزار نفر برای تماشای آن به ورزشگاه آزادی آمده بودند و دیگر چنین بازی تکراری نمی‌شود. تماشاگران روی دکل‌های برق هم نشسته بودند، اما هیچ اتفاقی نیفتاد و خون از بینی کسی نیامد. امیدوارم با توجه به مشکلات اقتصادی که مردم دارند، دربی بازی جذابی شود و اتفاق بدی نیفتد.

* شاهین برادر شما در گفت‌وگویی، گفته که به خاطر پول به پرسپولیس رفتید. او مدعی شده که زمین و 160 هزار تومان پول از پرسپولیس گرفتید که حتی علی پروین هم از آن خبر نداشت.

او (شاهین) زیاد حرف می‌زند. آنقدر دروغ گفته که خنده‌ام می‌گیرد. یک‌بار گفته من پرسپولیسی‌ام، الان هم مدعی شده من پول گرفتم. او می‌خواهد من را خراب کند، اما مردم همه چیز را بهتر می‌دانند. دوست ندارم در رابطه با او خیلی صحبت کنم.

* ادعای او درست است که مادرتان از امیر قلعه‌نویی خواست سند خانه را برگردانید اما شما آن خانه را فروخته و راهی ترکیه شدید؟

اصلا چنین چیزی نیست.

 * اما برادرتان گفته مشکلاتی برای خودش و خانواده به وجود آوردید که باعث شد دیگر نتوانستید در ایران بمانید.

من از ترکیه به ایران می‌آیم و می‌روم. این حرف‌ها را می‌زند که مجبور می‌شوم پاسخ بدهم.

* شاهین گفته اختلافش با شما از زمانی شروع شد که هیئت مدیره تصمیم گرفت بازوبند کاپیتانی استقلال را به او بدهد...

اصلا این حرف‌ها نبود. شاهین یک سال کاپیتان استقلال در جام باشگاه‌های آسیا شد و پس از آن باز هم من کاپیتان بودم. شما تاریخ استقلال را نگاه کنید. او به خاطر برخی شرایط کاپیتان استقلال شد. در پرسپولیس هم کاپیتان شدم.

* در قبال اینکه گفته در صفحات مجازی مشخص است که از میان او و شما چه کسی نزد هواداران محبوب است، چه واکنشی دارید؟

طرفداران می‌دانند چه کسی محبوب است. وقتی وارد استادیوم می‌شدیم، مشخص بود چه کسی تشویق می‌شود، چه کسی فحش می‌خورد! شاهین پس از 35 سال حرف‌هایی برای خودش می‌زند. بگذارید آنقدر این کار را بکند تا خسته شود. الان با هم به ورزشگاه برویم تا ببیند چه کسی بیشتر تشویق می‌شود. من دوران بازیگری محبوبیت داشتم و همیشه به طرفداران احترام می‌گذاشتم. به خاطر اختلافی که با یک بازیکن داشتم، باشگاه استقلال از من خواست بروم. به باشگاه گفتم یا جای من در استقلال است یا این بازیکن. من هم به خاطر دوستانی که داشتم، به پرسپولیس رفتم.

* یعنی پرسپولیسی نبودید؟

اگر پرسپولیسی بودم که در همان تیم می‌ماندم، چه مشکلی داشتم که نمانم؟ اصلا چرا دوباره به استقلال برگشتم؟ بروید از خود پروین سؤال کنید. او می‌داند شاهرخ استقلالی است یا پرسپولیسی.

 * شاید زدن دو گل با پیراهن پرسپولیس به استقلال شائبه پرسپولیسی‌ بودن‌تان را بیشتر کرد.

من فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کردم. در استقلال هم بازی می‌کردم، به پرسپولیس گل زدم. از دوران کودکی طرفدار استقلال بودم و هر چه دارم از این تیم است. بگذارید شاهین هر چه دلش می‌خواهد بگوید. طرفداران استقلال می‌دانند چه کسی زحمت کشید. بگذارید موضوعی را برای‌تان تعریف کنم، پس از دومین قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا، فصل بعدِ این رقابت‌ها، مقابل یک تیم قطری، داور دقیقه 90 به من کارت زرد داد و فینال را از دست دادم. اگر فینال بازی می‌کردم، الان استقلال سه ستاره بود. بگذارید شاهین هر چه دلش می‌خواهد، بگوید. او سنش بالا رفته و کمی مشکل دارد!

* بحث بعدی، ادعایی است که برادرتان درباره دربی سال 71 مطرح کرده و گفته پس از اینکه استقلال دو گل جلو افتاد، علی پروین بین دو نیمه با دو بازیکن استقلال خوش و بش کرد و از آنها خواست که آرام‌تر کار کنند...

به خدا درست نیست. چه کسی گفته باید آرام بازی کنیم؟ مگر می‌شود بازیکن استقلال یا پرسپولیس در دربی آرام بازی کند؟ همه آرزوی زدن گل در دربی را دارند تا معروف شوند. به من بگویند آرام بازی کن، به صمد (مرفاوی) هم می‌توانستند این حرف را بزنند؟ آیا می‌توان سانتر ارسالی را گل نکرد؟ به دو بازیکن گفته باشند آرام باز کنید، سایر بازیکنان چطور؟

* ... و پیش‌بینی‌تان از نتیجه دربی 88؟

گفتم که پیش بینی سخت است، اما دوست دارم استقلال برنده دربی باشد.

 

2051

نظرات کاربران
سونامی قرمز
دعوا بین خودتونه.این وسط با اسم مقدس پرسپولیس بازار گرمی نکنین.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸:۱۷
پاسخ
19
27
مسعود گل باشی
مقدس؟ خخخخخ.معنی مقدسم فهمیدیم
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۴:۰۷
4
2
سنندجی
مقدس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شیث ونصرتی .
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴:۵۸
6
4
سنندجی
آقای شاهرخ خان بیانی هر طرفدار استقلال که رفتن شما به پرسپولیس را به یاد داشته باشد .میداند که پروین با یک قطعه زمین شما را به پرسپولیس برد . وبدترین لحظات زندگی ام سال 64 رقم خورد که پشت ضربه پنالتی ایستادی وبعد از گل کردن برای مرحوم ناصر خان مشتهایت را گره کردی وشادی وصف ناپذیری از خود نشان دادی .
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۶:۱۶
پاسخ
9
15
حسام
سال 65
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۰:۲۷
1
3
افشین
اتفاقا تواون بازی که البته قریب به اتفاق استقلالیها بدبودند،فقط نامجو مطلق جوان وشاهین خوب بازی کردندوشاهین غیرتی ترین بازیکن استقلال تواون بازی بود......
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹:۰۴
0
6
شاهد عینی
مکتب تاج از این مسائل خیلی داره پشت سر اونایی که مرحوم شدن نباید حرفی زذ ولی به صورت محرمانه وخیلی سری از امثال مظلومی که قدیمی هستن بپرسید که در اون بازی شیشتاییا چه اتفاقی اقتاد که رشیدی با وجود بیماری بازی کرد ولی مرحوم حجازی در کمال امادگی ذخیره بود
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۲۵
پاسخ
2
18
ali
من البته طرفدار هیچ یک از تیمهای پایتخت نیستم و حق قضاوت در موضوعات شخصی را هم درمورد انها ندارم اما از بعد فوتبال چون برای تماشاچی ها بازی می کنند بدون غرض وتعصب شاهرخ بازیکن فوق العاده ای بود تو زمینهای بسیار نامساعد بعد انقلاب تو شرایط جنگی وبی پولی فوتبال عالی بازی می کرد شاهین بازیکن بدی نبود اما در پست شاهین هم قبل وهم بعد خودش بازیکنان بهتری آمدند اما جای شاهرخ تو فوتبال ما هنوز پر نشده یه چیزی مثل ترکیب استیلی باقری والبته تکنیکی تر شاید اغراق آمیز نیست
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶:۴۵
پاسخ
7
30
حسام
من یاد ندارم شاهرخ یه بازی بد انجام داده باشه.در تمام طول عمر فوتبالیش همیشه عالی بازی کرد.برد یک هیچ کره جنوبی مقتدر اون روز که حرکت قشنگی با درخشان انجام دادن پاس شاهرخ و گل حمید درخشان.گل چهل متری به کره شمالی تو نود پکن. یه هافبک تهاجمی کامل بود که بازی گره می خورد بازی را در میاورد.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۳:۳۲
0
4
کاج کبیر
این مکتب کاج کبیره: برادر به برادر رحم نمیکند
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰:۲۶
پاسخ
18
49
مسعود گل باشی
دعوای دوتا داداشم تقصیر استقلاله؟ خداییش شماها فکرم میکنین؟ لابد بابای منم با عموم مشکل دارن تقصیر باشگاه استقلاله.جان مادرتون یکم از عقلتون استفاده کنین
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۳۹
24
17
ا.ک
مکتب تاج نیست،تاثیراون یه فصلیه که شاهرخ تو پرسپولیس بوده.....
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳:۱۵
23
17
مجید تک
خدیا ما کجا میریم .نگا نگا دوتا داداش افتادن به جون هم بابا این دنیا به هیچکس نمونده
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳:۰۹
پاسخ
2
51
سونامی قرمز
دوستان اسطوره های ابی را فقط ببینید.دوتا برادر دشمن خونی.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۹:۴۰
پاسخ
26
118
....
سونامی قرمز چند سالته؟مثلا منم بگم اسطوره های قرمز رو ببینید.کریمی و دایی(البته کریمی که اسطوره ی تیمهای لیگ هست تا پیروزی).خب این یعنی چی؟دو آدم هستند با هم اختلاف دارن.یکم سطح ذهن و شعور رو ارتقا بده
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳:۵۰
35
18
مسعود گل باشی
اسطوره شما علی داییم میبینیم و بقیه اسطوره هاتون شیث رضایی و دوستان
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰:۴۸
44
20
alireza
وا......... عجب دو تا داداشی...
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۱۴
پاسخ
1
99
شازده آبی
"پس از دومین قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا، فصل بعدِ این رقابت‌ها، مقابل یک تیم قطری، داور دقیقه ۹۰ به من کارت زرد داد و فینال را از دست دادم. اگر فینال بازی می‌کردم، الان استقلال ""ســـــه ســـــتاره"" بود" همین کافیه؟؟؟؟ سرویس برای عزیمت به غار موجود می باشد.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴:۱۱
پاسخ
127
44
kamran
مگه داور بوده که نتیجه بازی رو براتون مشخص کنه؟ منم میگم اگر علیپور تیم ملی بود امسال قهرمان جام جهانی میشدیم ادعا که آسونه سوزتقلالی در ضمن چطوری روت میشه هنوز نظر بدی با این فجایعی که بار میارین! مدیرتون هم که از ترس پر نشدن ورزشگاه گفت 50-50 باشه ظرفیت ورزشگاه
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴:۵۱
13
57
Asad
به غار نشینی تون مسافر کشی به غارم اضافه شد؟ قابل توجه بازیکنای استقلال و سایر هوادارا دیگه نیاز به پیاده روی ندارین.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۴۱
13
48
فرهاددد4
اینم اسطوره‌های ما :(( اونا علی پروین و علی کریمی و علی دایی و صفر ایرانپاک و همایون بهزادی و حسین کلانی و مهدی مهدوی‌کیا و ... دارن، ما هم شاهرخ بیانی و شاهین بیانی و فرهاد مجیدی و دو تا ستاره.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۴۶
پاسخ
46
180
خطاب به ۹ پولیسیا
اسطوره های تاج : علی جباری، حسن روشن، مرحوم حجازی، مرحوم پور حیدری، برادران مظلومی، اندرانیک اسکندریان، وووووووو
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲:۳۲
12
15
..
عزیزم تو که مشخصه پرسپولیسی هستی حداقل اسم کسی رو میذاشتی که زیاد اذیتتون نکرده باشه.فرهاد 4 هههه.خیلی داغونی عمو
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱:۱۵
52
30
مسعود گل باشی
اونا همه اسطوره پس پسن؟ از کی تا حالا با یکسال بازی کردن شدن اسطوره؟ خخخ
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰:۱۸
48
23
farhad777
متاسفم برای اونای حاظرن خودشون بخاطر این چیزا خراب کوچیک کنن اسطوره ما ناصر خان منصور خانه ...
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶:۲۱
35
31
جواد**لیوانغربی**
** شاهرخ خان : ما هواداران استقلال کبیر ؛ شما را بعنوان یک از اسطوره های بزرگ باشگاه دوست داریم...
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸:۵۱
پاسخ
96
47
محسن
مکتب شیشتقلالو ببین......
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸:۳۳
پاسخ
55
162
الهلال 6-5 الغرافه
مکتب چوبله ها هم از این موارد کم نداره
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۸:۰۶
126
56
کینگ شفر
اقای بیانی اگه شما بیای تایید کنی که تبانی حقیقت داشته که خودت رو بدنام کردی. پس همه با هم یه دروغ رو میگید میرید جلو. طبق روال باشگاه پیروزی. شما هم جزوشونی به هر حال
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶:۵۶
پاسخ
170
44
kamran
باهوش اگر همچین چیزی باشه همه استقلالی ها زیر سوالن پس بفهم چقدر این دروغ بزرگه
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۱:۴۱
17
62
چوبله سال 90
مرتضی فنونی زاده هم تایید کرد در دربی سال 71 بین دو نیمه اقای پروین دو بازیکن استقلال را صدا کرد خواست بازی ارامتر دنبال شودتا پرسپولیس بیشتر گل نخورد
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲:۰۴
پاسخ
221
82
اشکان
و تاریخ هم تایید کرد که استقلال متخصص در شیش تایی شدن هست....
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶:۲۴
45
93
ایمان۰۴
این به کنار فیلم بازی هم هست وقتی نیمه اول تموم شد شاهرخ بیانی مهدی فنونی زاده یه بازیکن دیگه رفتن سمت پروین و ازش دلجویی کردن که چرا دروازه پرسپولیس به توپ بسته شده... بعد از خیانت افتخاری و توفیقی شاهرخ بیانی بزرگترین خیانت رو به استقلال کرد اونم در سه مقطع و سال ۵۲ جواد الله وردی
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲:۱۵
64
41
سارا اس اسی
دقیقا ویدیو فنونی زاده هست که گفت من خودم شنیدم که علی پروین به استقلالی ها داشت میگفت کمتر گل بزنید. فکر کنم دقیقه 15 نتیجه 2-0 بوده.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰:۲۰
70
46
Mshh
من فکر میکردم از کم کاری فتاحی هست که نود ده برگذار نمیشه ولی دیشب فهمیدم که همش زیر سر فتحی هست.اگر نتیجه نگیره استقلال فقط و فقط به خاطر تصمیم فتحی هست.الان واقعا نیاز بود نود درصد تماشاگر واسه استقلال.بازم داستان تکراری مدیران بی کفایت
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹:۵۸
پاسخ
32
181