شاهکار نقل و انتقالاتی در فوتبال ترکیه؛ امضای قرارداد با بازیکنی اشتباه به دلیل تشابه اسمی!

شاهکار نقل و انتقالاتی در فوتبال ترکیه؛ امضای قرارداد با بازیکنی اشتباه به دلیل تشابه اسمی!

49626
21:23
28 تیر 1398
باشگاه دسته دومی فوتبال ترکیه مرتکب یک اشتباه عجیب شد.

به گزارش وبسایت نود، بازار نقل و انتقالات دنیای فوتبال همواره داستان های زیادی را به همراه خود دارد. برخی از این داستان ها به دلیل یک پیش بینی عجیب و غریب به وجود آمده و برخی دیگر هم توسط حوادث دیگر شکل گرفته اند.

در سال 1995 وقتی کنی دالگلیش، سرمربی بلکبرن به جک واکر، مالک تیمش تقاضای خرید زین الدین زیدان بازیکن آن روزهای بوردو را داد، با این پاسخ مواحه شد که: وقتی در تیممان تیم شروود را داریم، چه نیازی به زیدان است؟ و البته همگان در سال های آتی متوجه تفاوت زیزو و شروود شدند.

بلکبرن در سال 2010 هم درگیر یکی از عجیب ترین داستان های نقل و انتقالاتی دنیای فوتبال شد. سم آلردایس برای تقویت خط حمله تیمش مهاجمی را در نظر داشت که با لخ پوزنان به قهرمانی لیگ لهستان رسیده و خود نیز آقای گل شده بود. همه چیز مهیا بود اما پرواز این مهاجم به دلیل فوران آتشفشان معروف ایسلندی هرگز پرواز نکرد. چندماه بعد دورتموند با پرداخت 4.5 میلیون یورو به لخ پوزنان این مهاجم را که رابرت لواندوفسکی نام داشت، به خدمت گرفت و او رفته رفته، به یکی از بهترین تمام کننده های دنیای فوتبال تبدیل شد. 

دنیای نقل و انتقالات امروز فوتبال سرشار از نام ها و باشگاه هاست و هر کدام از باشگاه ها برای تحرک، باید حداکثر دقت خود را به خرج دهند تا مرتکب اشتباه نشوند؛ حداقل اشتباهی که به تازگی از سوی یکی از باشگاه های سطح دوم فوتبال ترکیه سر زده است.

باشگاه "منمن‌اسپور" که با قدمتی 77 ساله در ازمیر واقع شده و در فصل 19-2018 موفق شده با قهرمانی در دسته سوم فوتبال ترکیه به سطح دوم فوتبال این کشور برسد، قصد داشته تا برای تقویت تیم خود لامین جالو، وینگر 24 ساله گامبیایی را به خدمت گیرد. 

جالو که تاکنون 10 بازی ملی هم برای گامبیا انجام داده در سال 2014 با کیه‌وو وارد فوتبال اروپا شد و در فصل 17-2016، دو بازی هم برای این تیم در سری آ انجام داد. البته کیه‌وو در طول این سال ها او را به چیتادلا، تراپانی، چزنا و سالرنیتانا قرض داد و نام آخر سرانجام قرارداد خود را با جالو دائمی کرد. این وینگر راست 24 ساله در فصل 19-2018، در 34 مسابقه در سری بی پیراهن سالرنیتانا را به تن کرد و 5 گل هم به ثمر رساند. 

نمایندگان باشگاه تماس ها و مذاکرات اولیه را آغاز کردند و بعد از چند روز، جالو را به حضور در کشور ترکیه ترغیب کردند. اما به نظر می‌رسد که این افراد با افراد اشتباهی در تماس بوده اند، چرا که به جای لامین جالو، یک بازیکن دیگر وارد ترکیه شد. 

نمایندگان باشگاه ترک به جای تماس با مدیربرنامه های "لامین جالو"، با نمایندگان بازیکنی به نام "آلفا جالو" تماس گرفتند. بازیکن 21 ساله گامبیایی که یک مهاجم مرکزی است و سابقه بازی در لیگ هند را هم دارد. جالو بعد از فسخ قرارداد با "آلکوچتنسه" باشگاهی در سطح سوم فوتبال پرتغال بدون تیم بوده که نمایندگانش با چنین تماسی از سوی نمایندگان منمن اسپور مواجه می‌شوند.

نمایندگان این بازیکن که احتمالا خودشان هم از چنین تماسی شگفت زده شده اند، سریعا قرارهای لازم را با باشگاه دسته دومی تنظیم کرده و آلفا جالو را به ترکیه می‌فرستند. جالو تست های پزشکی را پشت سر می‌گذارد، قرارداد را امضا می‌کند و حتی با پیراهن منمن اسپور عکسی هم به یادگار می‌گیرد. بعد از تمامی این اتفاقات، باشگاه ترکیه ای متوجه اشتباهی که در این میان رخ داده می‌شود.

"فورویا اسپورت" گزارش داده که منمن اسپور برای سرپوش گذاشتن بر روی اشتباهش و برای این که بتواند قرارداد "آلفا" جالو را به راحتی فسخ کند، بیانیه ای صادر کرده و از رد شدن جالو در تست های پزشکی سخن به میان آورده است؛ دلیلی که برای فسخ یک طرفه قرارداد کافی به نظر می‌رسد.

اکنون "لامین جالو" به همراه سالرنیتانا در ایتالیا اردوهای آماده سازی پیش فصل را می‌گذراند و "آلفا جالو" نیز بعد از این داستان به دنبال تیمی جدید می‌گردد. باید دید منمن اسپور دوباره برای جذب جالو، این بار همان لامین جالوی مورد نظر، تلاش خواهد کرد یا خیر.

7712

نظرات کاربران
Majid تاجی
باز صد رحمت به لیگ ایران
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۶:۱۴
پاسخ
10
48
مسعود گل باشی
خخخخخخخ احتمالا مالکش یامدیرعاملش ایرانی بوده
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۶:۳۸
پاسخ
11
59
سعید
حالاخوبه که فقط فامیلاشون مثل هم بوده وگرنه اسماشونم مثل هم نیست!!!لامین کجاوالفاکجا،فکرکنم ایناظاهرشونو که شبیه هم بودن اشتباه گرفتن خخخخخخخخخه
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲:۰۷
پاسخ
1
22
حمیدرضا
بعد بازیکنای برتر ایران، دقت کنین برتر ایران، برای پیشرفت میرن این لیگ، دقت کنین برای پیشرفت، امیری، میثم حسینی، رضاییان، شهباززاده، طارمی و...
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱:۲۴
پاسخ
50
184
محمدرضا
لیگ ترکیه قابل مقایسه با لیگ زپرتی ما نیست ... حالا رفتن از دسته دوم یعنی سومین سطح فوتبالشون یه مورد پیدا کردن که بدتر از اونا تو لیگ برتر ما اتفاق میفته
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱:۴۹
3
52
Solo
رو دست طارمی و طاهری بلند شدن
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶:۳۵
پاسخ
40
175
پسر کوردستانی
میشه گفت با فینال جام حذفی در رقابت است
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵:۳۶
پاسخ
12
159
تراختوری زنجان ❤️❤️❤️
مگه میشه؟! یعنی اگه الان اسم من رضاشکاری باشه میتونم خودموبجای رضاشکاری واقعی که رفت تراختوربه تیم پیروزی تهران قالب کنم؟! عجب زمونه ای شده!
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶:۲۹
پاسخ
241
136
علی :)
خیر، شما میتونی خودتو به جای همون رضا شکاری جا بزنی مواقعی که حال نداشت شما به جاش تو تراختور بازی کنی تا اخر فصل بتونید یه جشن نایب قهرمانی باشکوه بگیرید
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰:۲۲
21
56
شهروز
آره قالب کن! البته اوووستاد غالب درسته! چند وقت دیگه مدارس دوباره باز میشه؟؟!
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۵:۴۵
11
37
Essi
نه عزیز دل همون رضا شکاری اصلی رو نخواستیم و شما واسه گرفتنش هلهله کردید حالا جنابعالی که فیک هستی رو جای خودت
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۶:۰۴
15
44
گلادیاتور سرخ
تو خودت رو درگیر نکن عزیزم، برو تو جشن قهرمانی، ده دقیقه بیشتر نمونده.
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹:۱۸
13
39
hamed ss
دقیقاً مثل یارگیری‌های باشگاه‌های ایران در چند سال اخیر بوده.
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱:۲۳
پاسخ
11
110
عباس نادری ولاشجرد
حتما طارمی مسئول نقل و انتقالاتشونه.
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹:۳۴
پاسخ
24
174
مافیای سرخ
من فکر میکردم فقط اینجا ایرانه ...نگو اونجام ایرانه خخخخ
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹:۳۱
پاسخ
21
195
مصطفی
مشابه این اتفاق حدود ده دوازده سال پیش در فوتبال خودمون افتاد. علی پروین بازیکنی به اسم "محمد حسینی" رو میخواست که در اصفهان بازی میکرد. ولی مسئولین پرسپولیس اشتباهی رفتن سراغ محمد حسینی که در فوتبال خراسان شاغل بود و اونو به خدمت گرفتن.....
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰:۳۴
پاسخ
7
136
مهران
جلال حسینی رومیخواست محمدحسینی اومده بودسرتمرین که علی پروین تو تمرین میبینتش ومتوجه میشه وعذرشو میخواد
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۱:۱۳
0
29
محمد
الان یه دلال توی ایران پیدا میشه همین آلفا جالو رو با قیمت نجومی میندازه به استقلال یا پرسپولیس
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷:۱۳
پاسخ
8
197
یاسوج
اینا سردست مسئولان خودمون رو زدن
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵:۱۷
پاسخ
8
94