شاگرد اول‌های مربیان مطرح لیگ (قسمت اول) / عنایتی عصای دست 3 مربی

شاگرد اول‌های مربیان مطرح لیگ (قسمت اول) / عنایتی عصای دست 3 مربی

14853
18:54
26 آبان 1398
برخی از بازیکنان در موفقیت یک مربی نقش کلیدی ایفا کرده‌اند.

به گزارش وب سایت نود، نقش بازیکنان در موفقیت و ناکامی یک سرمربی غیرقابل کتمان است. برخی مربیان بعضی از شاگردان خود را در تیم‌های مختلف به کار گرفتند. در این مطلب، بهترین بازیکنان، مربیان مطرح تاریخ لیگ برتر مرور شده است.
 

امیر قلعه‌نویی

ژنرال در 7 تیم مختلف مربیگری کرده یکی از عادات این سرمربی آن است که مهره‌های برجسته خود را به تیم‌های دیگر می‌برد. امیرحسین صادقی که در استقلال و تراکتور شاگرد قلعه‌نویی بود 179 بازی زیر نظر این مربی انجام داد. سیاوش اکبرپور هم وضعیت مشابه امیرحسن صادقی دارد و 163 بازی برای پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر انجام داد. مهدی رحمتی هم که در سپاهان و استقلال با قلعه‌نویی کارکرده، 158 مسابقه برای او به میدان رفته و در 4 قهرمانی از 5 قهرمانی این سرمربی را همراهی کرده است،

رضا عنایتی، بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر، مهاجم محبوب قلعه‌نویی است و با 60 گل، بهترین گلزن این سرمربی است. سیاوش اکبرپور با 40 گل و آرش برهانی با 37 گل دیگر گلزنان برتر شاگردان قلعه‌نویی هستند.
 

برانکو ایوانکوویچ

علی علیپور هم بهترین گلزن و هم رکورددار بازی برای برانکو ایوانکوویچ بود. علیپور 119 بازی زیر نظر پروفسور انجام داد و 43 گل به ثمر رساند. کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری 104 و 88 بازی در 4 سال حضور برانکو انجام دادند. مهدی طارمی با 41 گل و کمال کامیابی‌نیا با 15 گل دیگر گلزنان موفق برانکو بودند.
 

حسین فرکی

حسین فرکی با 2 قهرمانی یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ لیگ برتر است این مربی با فولاد و سپاهان قهرمان لیگ شد که اکثر شاگردان برجسته این مربی در این دو تیم شاگرد فرکی بودند. عبدالله کرمی و لوسیانو پریرا که در سپاهان و فولاد در کنار فرکی به قهرمانی رسیده‌اند با 85 و 75 بازی بیشترین مسابقه را برای این مربی انجام دادند. امید خالدی هم با 75 بازی از رکوردداران بازی برای فرکی است. لوسیانو پریرا با 29 گل بهترین گلزن فرکی است. ژوزلی فریرا که در لیگ دهم و یازدهم در نفت، شاگرد فرکی بود 13 گل برای این تیم زد. مهدی شریفی هم که با گلزنی‌های خود نقش به سزایی در قهرمانی سپاهان با فرکی در لیگ چهاردهم داشت 12 گل برای این سرمربی به ثمر رساند.
 

عبدالله ویسی

عبدالله ویسی با استقلال خوزستان شگفتی‌ساز بزرگ تاریخ لیگ برتر شد و بسیاری از شاگردان ممتاز این مربی در استقلال خوزستان همراه ویسی بودند. موسی کولیبالی و عبدالله ویسی نمونه یک استاد و شاگرد هستند که همیشه در کنار هم بودند. کولیبالی به مدت 6 فصل در 3 تیم مختلف برای ویسی بازی کرد و با 116 بازی رکورددار بازی برای او است. بعد از کولیبالی محمد طیبی با 83 بازی و میثم دورقی با 79 بازی بیشترین بازی را برای ویسی انجام دادند. 

رضا عنایتی بین شاگردان ویسی هم ممتاز است و با 18 گل بهترین گلزن این مربی محسوب می‌شود. حسن بیت سعید با 9 گل و مهدی مومنی با 8 گل بهترین گلزن بین شاگردان ویسی بعد از عنایتی هستند.
 

پرویز مظلومی

پرویز مظلومی در 6 تیم سرمربیگری کرده که بیشترین مدت مربیگری در استقلال و مس کرمان بوده است. مهدی رحمتی و فرزاد آشوبی  که در استقلال و مس همراه مظلومی بودند با 92 و 69 بازی در رتبه اول و سوم بیشترین تعداد بازی برای مظلومی هستند و حنیف عمران زاده با 80 بازی دوم است.

آرش برهانی با 23 گل بهترین گلزن بین شاگردان مظلومی است. لوسیانو ادینهو که روزهای فراموش نشدنی را با مظلومی در مس کرمان پشت سرگذاشت، 22 بار دروازه حریفان را باز کرد. فرهاد مجیدی هم که بهترین دوران بازیگری خود را زیر نظر مظلومی در استقلال پشت سر گذاشت 19 گل برای این مربی به ثمر رساند.

 

فرهاد کاظمی

فرهاد کاظمی با سپاهان موفق به تاریخ‌سازی شد و این تیم را تبدیل به اولین تیم غیر تهرانی فاتح لیگ کرد. او به جز سپاهان در 8 تیم دیگر مربیگری کرده است ولی اکثر ترین‌های این مربی به دوران مربیگری در سپاهان بر می‌گردد. رضا حسن زاده، محمود کریمی و سعید رمضانی با 65، 62 و 55 بیشترین مسابقه را برای فرهاد کاظمی انجام دادند. محرم نویدکیا با 22 گل و ادموند بزیک با 21 گل بهترین گلزنان بین شاگردان فرهاد کاظمی هستند. رضا عنایتی هم اولین آقای گلی خود را در ابومسلم با کاظمی تجربه کرد و در ابومسلم و سیاه جامگان 20 گل برای این مربی به ثمر رساند.

60610

نظرات کاربران
حمیدرضا
پرسپولیس همیشه بالا تر از استقلال بوده و هست
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵:۰۰
پاسخ
52
21
Hooman
بابت این آمار و زمانی که براش گذاشتید تا ما درعرض یک دقیقه بخونیمش واقعا ممنونم خدا قوت
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳:۱۳
پاسخ
0
39
سید علی رئوف علیزاده
رضای آقای گل یا ماشین گلزنی
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۳:۰۰
پاسخ
1
33
یوهان کرایوف
به نظرتون توی این عکس عنایتی یکم شبیه خداداد عزیزی نیست؟ چون همون اول که چشمم به عکس افتاد فکر کردم عکس خداداده.
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵:۲۸
پاسخ
6
133
مسیحا.سعید۳۶
درجواب دوستمان بگم که پرسپولیسیها زمان عنایتی وبرهانی داشتن تو اروپا وبایرن مونیخ اقایی میکردن ومدام مردسال فوتبال اسیا میشدن. افتااااااد
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۸:۲۲
پاسخ
116
69
عشقم استقلال
منظورت از آقایی همون بدترین خرید تاریخ باشگاه بایرن رو میگی یا اسطوره استیل آذیل ، عمو جون میشه بگی کدوم بازیکن رو فرستادین اروپا شما ، از پس پس هرکی رفته اول یه دو سه سال امارات یا قطر بازی کرده بعد از اونجا رفته اروپا ، عزیزم کم کم داریم به سالهایی که تو لیگ ایران نیمه دوم جدول بودین و به قول خودت فوتبال اروپا رو دنبال میکردین نزدیک میشیم خخخخخخخخخخخخ ، آقایی تو اروپا خخخخخخخخ
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷:۳۲
12
38
گروهان سرخ
نه داداش...اون موقع فوتبال اروپا را نگاه می کرددید.چون تیمتون توی لیگ درحال سقوط بود
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۵:۰۱
12
25
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
آقایان گل لیگ برهانی و عنایتی هستن همه جا پرسپولیسیا کجان پس؟ تازه ما هم اولین تیم هزار امتیازی هستیم :)
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۸:۲۸
پاسخ
71
133
استقلال کبیر
اینا هی بدوئن هم به ما نمی‌رسن.☺️
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰:۵۱
50
84
kamran
پرسپولیسیا داشتن توی بایرن مونیخ بازی می کردن
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶:۲۱
90
83