شب خاص رئال در پاریس؛ آغاز پنجاهمین ماجراجویی اروپایی

شب خاص رئال در پاریس؛ آغاز پنجاهمین ماجراجویی اروپایی

1917
21:01
27 شهریور 1398
فصل 20-2019 لیگ قهرمانان برای رئالی ها بسیار خاص خواهد بود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه رئال مادرید، چهارشنبه شب و در حساس ترین مسابقه هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان، رئال مادرید در ورزشگاه پارک دو پرنس مهمان پاریسن‌ژرمن خواهد بود. حضور در این مسابقه، آغازگر فصلی خاص برای رئال در رقابت های اروپایی خواهد بود.

فصل 20-2019، پنجاهمین حضور رئال مادرید در رقابت های لیگ قهرمانان/جام باشگاه های اروپاست که استارت آن از پاریس و ورزشگاه پارک دو پرنس خواهد بود. رئال که با 13 قهرمانی با اختلاف زیادی نسبت به نزدیک ترین تعقیب کننده اش (میلان، 7 قهرمانی) پرافتخارترین باشگاه این مسابقات است، با 50 دوره حضور بادوام ترین تیم این مسابقات هم محسوب می‌شود و در این زمینه نیز فاصله زیادی با دیگر رقبا دارد. 

در رده دوم این فهرست بنفیکا با 39 حضور، 11 فصل کمتر از رئال در مسابقات حضور داشته است. بعد از تیم پرتغالی که در اولین مسابقه فصل جدید در خانه 2-1 مغلوب لایپزیش شد، بایرن مونیخ، آژاکس و دینامو کیف با 36 حضور در رده های بعدی حضور دارند و آندرلخت،یوونتوس، پورتو و سلتیک هم در 34 فصل حضور داشته اند. المپیاکوس نیز با 32 حضور، آخرین تیم در جدول 10 تیم برتر از نظر تعداد فصل های حضور در لیگ قهرمانان است.

نکته جالب آن که بارسلونا پنجمین تیم پرافتخار تاریخ لیگ قهرمانان اروپا (با 5 قهرمانی و 3 نایب قهرمانی) با 30 فصل حضور جایی در بین 10 تیم نخست ندارد و در کنار رنجرز اسکاتلند، در رده یازدهم جدول باسابقه ها دیده می‌شود. 

رئال از دوره نخست این رقابت ها در فصل 56-1955 (اولین قهرمانی) در این مسابقات حضور داشته و تا پایان فصل 70-1969 در 15 فصل متوالی در این مسابقات حاضر بوده است. بعد از دو فصل غیبت، رئال در فصل 73-1972 هم حضور یافت و باز هم برای دو فصل غیبت کرد. در فصل های 76-1975 تا 81-1980، رئال برای 5 فصل متوالی در مسابقات حضور داشت و در بهترین نتیجه خود در این سال ها، به فینال دوره 81-1980 رسید که در آن مسابقه با یک گل مغلوب لیورپول شد.

عملکرد نه چندان جالب رئال در رقابت های داخلی در نیمه اول دهه 80، موجب غیبت 5 دوره ای رئال در این برهه شد و کهکشانی ها در فصل 87-1986، حضوری دوباره در جام باشگاه های اروپا داشتند. این حضور برای 5 فصل تداوم داشت و رئال به جز حضور در نیمه نهایی در 3 فصل نخست، نتوانست دستاورد خاصی از این مسابقات داشته باشد. 

رئال مادرید که یکی از مهم ترین عوامل شکل گیری رقابت های جام باشگاه های اروپا در سال های میانی دهه 50 بود، غایب بزرگ ورژن جدید این مسابقات، لیگ قهرمانان اروپا، در اوایل دهه 90 لقب گرفت و در سه فصل نخست برگزاری این مسابقات جایی نداشت. رئال در فصل 96-1995 در نخستین فصل حضور خود در لیگ قهرمانان، تا یک چهارم نهایی پیش رفت و در این مرحله مغلوب یوونتوس شد. 

بعد از یک دوره غیبت، رئال در فصل 98-1997 به لیگ قهرمانان بازگشت و از آن زمان تاکنون، حضوری ثابت در این مسابقات داشته است. حضوری که با 7 قهرمانی همراه بوده است. جالب آن که رئال رکورد 100 درصدی در فینال های لیگ قهرمانان اروپا دارد و هر زمان به فینال ورژن جدید مسابقات رسیده، با دست پر از مسابقه خارج شده است.

پیش از بازی در مقابل پاریسن‌ژرمن، رئال در 431 مسابقه در جام باشگاه ها/لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته و 259 برد، 74 تساوی و 98 شکست در کارنامه خود ثبت کرده است. رئال 957 بار دروازه رقبای خود را باز کرده و 468 گل نیز دریافت کرده است. رئال در پنجاهمین فصل اروپایی خود چه نتیجه ای کسب خواهد کرد؟

7712

نظرات کاربران
hosein
Hala madrid
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۲:۴۴
پاسخ
19
2
Wien
البته سالهای زیادی از تاریخ چمپیونز لیگ قانون اینجوری بود که فقط قهرمان لیگ،مجوز حضور میگرفت و مثل الان نبود که از پنج لیگ برتر اروپا از هر کشور چهار،پنج تیم جواز حضور بگیرن و مثلا تعداد حضور کمتر بارسا مربوط به همان دوران ژنرال فرانکو دیکتاتور سابق اسپانیا بود که بشدت طرفدار رئال بود و همانقدر هم از بارسا نفرت داشت و خیلی از قهرمانیها و نتایج رئال در آنزمانها واقعا تحت تاثیر همین علاقه فرانکو به رئال بود و البته از نظر مالی رئال واقعا فاصله زیادی با بقیه تیمها داشت و بهترین و بزرگترین بازیکنان آنموقع را هم براحتی جذب میکرد، وگرنه همانموقع هم بارسا اگه قهرمان نمیشد،دوم یا سوم میشد و اگه قوانین مثل الان بودند و از هر لیگ چند تیم جواز حضور میگرفتن،الان تعداد حضور بارسا هم خیلی بیشتر بود.
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷:۱۰
پاسخ
5
27
mohammad
یه تیمی هست این وسط که تو کل تاریخشون پنج بار بیشتر قهرمان نشده که از این پنج تا چهارتاشو یه بازیکن براشون گرفته بعد میان برای ما کری خونی می کنند حالا همین تیم تا 2050 خودشو بکشه هم نمی تونه 13 لیگ قهرمانان بگیره . ایشالا که امسال با زیدان میریم واسه سیزده به در
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶:۲۸
پاسخ
31
10
فوتبال پاک
یه تیمی هم هست کلا تو تاریخ فوتبال یه 3 گانه نداره و توی 10 سال فقط 2 تا لالیگا گرفته بعد میاد برای بارسا کری میخونه ایشالا که امسال با زیدان میرید واسه سهمیه لیگ اروپا
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸:۱۰
3
17