شجاع خلیل‌زاده: تیم ما هیچ نفعی از داوری نبرده است

شجاع خلیل‌زاده: تیم ما هیچ نفعی از داوری نبرده است

4352
16:25
14 آذر 1397
مدافع گلزن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: فشردگی بازی‌ها رمقی برای ما نگذاشته و واقعا در این شرایط پرسپولیس خسته است و امیدوارم بازیکنان جدید به ما کمک کنند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، شجاع خلیل‌زاده در خصوص برد تیم پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن، بازی با سپاهان، اعتراضات برانکو به داوری‌های بازی‌های پرسپولیس و عدم دعوت به تیم ملی صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

بازی سنگینی را مقابل ذوب‌آهن به برتری رسیدید.

قبل از هر چیز به هوادارانمان خسته نباشید می‌گویم که در هر شرایطی از ما حمایت کردند و پشت ما را خالی نکردند. با حضور هواداران احساس تنهایی نداریم و با همه وجود به زمین می‌رویم. بازی با ذوب‌آهن فوق‌العاده بازی حساسی بود؛ چراکه ما به ۳ امتیاز این بازی نیاز داشتیم تا در کورس قهرمانی باقی بمانیم و خوشحالیم که بازی را بردیم و برای بردن در سایر بازی‌ها آماده می‌شویم.

هواداران پرسپولیس دیروز به تو لقب شجاع سرطلایی را دادند که این لقب پیش از این به مرحوم همایون بهزادی گفته می‌شد.

دادن این لقب به من برایم افتخار بسیار بزرگی است؛ چراکه مرحوم آقای بهزادی نام بسیار بزرگی در فوتبال ماست که من در حد و اندازه او نیستم. همان لقب شجاع را به من بدهند برایم کافی است. ما با جان و دل برای هواداران بازی می‌کنیم و می‌خواهیم در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم تا هواداران از ما راضی باشند.

این هفته با سپاهان بازی دارید. این بازی را چطور می‌بینی؟

سپاهان نیازی به تعریف ندارد؛ چراکه این تیم همیشه از تیم‌های خوب ایران است که در سال‌های اخیر عملکرد خیلی خوبی داشته است. سپاهان باشگاه خوبی است که از بازیکنان و مربیان خوبی هم بهره می‌برد و الان هم می‌بینید که در صدر جدول است و مطمئنا تیمی که صدرنشین می‌شود تیم خیلی خوبی است. می‌دانیم که با حریف بزرگی بازی داریم اما پرسپولیس هم تیم بسیار بزرگی است که برای گرفتن ۳ امتیاز به اصفهان خواهد رفت. در هر شرایطی که شده باید این بازی را ببریم تا در بالای جدول باقی بمانیم.

به نظرت برد مقابل سپاهان در اصفهان شدنی است؟

در پرسپولیس کار غیر شدنی نداریم.

اما صحبت‌های دیروز و امروز برانکو نشان از این می‌داد که مسائلی مثل داوری به پرسپولیس بیش از اندازه فشار آورده و این موضوع شاید کار شما را سخت کند.

شما تا به حال دیده‌اید آقای برانکو درباره داوری صحبت کند؟ حتماً او چیزی دیده که این حرف‌ها را زده؛ چراکه هیچ گاه علیه داوری صحبت نمی‌کند اما حالا صدای برانکو هم درآمده. خیلی از تیم‌ها از داوری سود بردند اما تیم ما هیچ نفعی از داوری نبرده است.

همین موضوع شاید باعث نگرانی هواداران پرسپولیس شده باشد.

امروز آقای برانکو با بازیکنان صحبت کرد و به ما گفت که باید با همه چیز بجنگیم. باید با مشکلات زیادی که وجود دارد بجنگیم تا دوباره قهرمان شویم و این خواسته آقای برانکو از بازیکنان بوده است.

یکشنبه در اصفهان بازی دارید. به عنوان بازیکنی که سابقه بازی در سپاهان را داری نظرت را در خصوص این بازی بگو.

من خاطرات خیلی خوبی از سپاهان دارم و سال‌های خوبی را آنجا سپری کردم. صادقانه می‌گویم که از هواداران سپاهان چیزی جز خوبی ندیدم، اما به هر حال برخی‌ به دنبال حاشیه‌سازی هستند که صحبت کردن در مورد آنها روی خوشی ندارد و من هم نمی‌خواهم در خصوص آنها حرفی بزنم، اما چیزی که هست این است که من قلبا هواداران سپاهان را دوست دارم.

سید جلال حسینی هم که از تیم ملی خداحافظی کرد تا بعد از ۱۲ سال خودش را در عرصه ملی بازنشسته کند. نظر تو در این خصوص چیست؟

همه نظر من را در مورد سید جلال حسینی می‌دانند و حتی متنی را برای او در صفحه شخصی‌ام نوشتم. به نظر من سید جلال حسینی از خیلی از بازیکنان فعلی تیم ملی آماده‌تر و بهتر است و حقش بود کماکان در تیم ملی باقی بماند. من هر روز با سید جلال هستم و کنار او تمرین و بازی می‌کنم و می‌دانم از نظر فنی و شخصیتی چه فرد قدرتمندی است که از هر نظر می‌تواند یک فرمانده و کاپیتان باشد. به هر حال او از فوتبال ملی خداحافظی کرد و خاطرات خوبی برای ما به جا گذاشت اما نمی‌توانیم به مربیان  تیم ملی خرده بگیریم؛ چراکه هر مربی یک سلیقه و نظری دارد. به نظر من سن در فوتبال فقط یک عدد است و برای سید جلال زود بود که با این آمادگی از تیم ملی خداحافظی کند؛ چراکه همین حالا به اندازه دو بازیکن جوان تمرین می‌کند و ما از بازی کردن در کنارش لذت می‌بریم. امیدوارم او در بقیه مراحل زندگی‌اش موفق باشد و باز هم در پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر ببرد و افتخارآفرینی کند تا در عرصه باشگاهی هم درخشش بی‌نظیری داشته باشد.

با وجود رسیدن به روزهای پایانی نیم‌فصل اول می‌بینیم که بازیکنان پرسپولیس مصدوم و خسته هستند.

به نکته درستی اشاره کردید. واقعا پرسپولیس خسته است و دیگر جانی در بدن نداریم؛ چراکه فشردگی بازی‌ها و کمبود بازیکنان باعث شده تا هر بازیکن چند برابر توانش بازی کند. امیدوارم با اضافه شدن سروش رفیعی، مهدی ترابی، مهدی شریفی و مهدی شیری خون تازه‌ای در پرسپولیس تزریق شود و بازیکنان جدید بتوانند به ما کمک کنند تا بتوانیم باز هم قهرمانی به دست بیاوریم.

1870

نظرات کاربران
Sepahan
هه چرا محروم شدین؟ کشورهای دیگه تیمها رو محروم میکنن که سختی بکشن اینا انتظار دارن که چون محروم هستن بهشون کمک کنن. پس نگرفتن جام قهرمانیتون این وسط چی میگه؟ جالبه برانکو میگه اگه میخوان ما قهرمان نشیم به باشگاه نامه بزنن!! توی این دو سال به باشگاههای دیگه نامه زده بودن که شما قهرمان شدین؟؟ اگه این اعترازات برای ترس از باخت مقابل سپاهان نیست پس چیه؟ سپاهان کم از داوری ضرر کرده؟ همه میدونن دیگه! نمیدونن؟ **لطفا قشنگ بخونین برد 3 0 مقابل پارس رو با مساوی 2 2 عوض کردن داور جلوی ماشین سازی زود سوت میزنه که سپاهان گل نزنه! جلوی ذوب 2 تا پنالتی رو نگرفتن در صورتی که شما مدعی هستین در طول فصل فقط سه تا پنالتی براتون نگرفتن! پنالتی اشتباه برای سپیدرود اخراج نشدن دروازه بانشون همین بازی سپاهان میتونست یه رکورد بزنه. اخراج نشدن دفاع پیکان دقیقه ی 18 اگه اون بازیکن اخراج میشد سپاهان 0 0 میکرد آیا؟ اخراج نکردن یه بازیکن دقیقه ی 37 و نگرفتن دوتا پنالتی جلوی ذوب این بازی میتونست بدون گل خورده و با اختلاف گل خوب برای سپاهان تموم بشه. نگرفتن پنالتی جلوی تراکتور با یک اشتباه دیگه و نگرفتن پنالتی دقیقه 50 سپاهان برد این تیم با مساوی عوض شد. تبدیل بازی 3 0 به مساوی 2 2 گل اول پارس قبلش روی بازیکن سپاهان خطا شده بود, مردود اعلان کردن گل سالم سپاهان و گرفتن یه پنالتی اشتباه برای تیم حریف. مقابل تیم نفت هم یه پنالتی نگرفتن. توی بازی ماشین سازی نگرفتن پنالتی و اخراج نکردن بازیکنشون. اون بازیکنی که از بازی اخراج شد همه میگن اشتباه بوده ولی قبلش باید اخراج میشد. توی جام حذفی هم پنالتی اشتباه مقابل شهرداری. پنالتی نگرفتن برای سپاهان جلوی نساجی آقای برانکو اگه برای شما اینطوری قضاوت میکردن الان شما سوم نبودین, بلکه الآن جایگاهتون دو رقمی بود. هشت امتیاز فقط من یادمه که با اشتباهات داوری از سپاهان گرفته شد. شما میگین گل سایپا اشتباه بوده, باشه قبول ولی بجاش برد مقابل پیکان رو یادتون بیارین! درسته میگین با اشتباهات داوری نهایتا بازی سپاهان مساوی شده, ولی به این توجه داشته باشین که سپاهان قوی بوده که تونسته از داور مساوی بگیره وگرنه بازی 2 0 سپاهان مقابل پارس در دقیقه ی آخر سپاهان گل زد که تونست بازی رو 3 0 کنه تا داور یک امتیاز بهش بده! مثلا اگه سپاهان اون بازی رو 2 0 میبرد بازی 2 1 بسود تیم پارس میشد, چون یک گل سپاهان رو مردود اعلان میکردن دو گل الکی هم برای پارس با کمک داور به ثمر رسید. ادمین جان لطفا
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶:۵۴
پاسخ
1
3
کیروش
از سه گلی که قراره روز یکشنبه سپاهان از پرسپولیس بخوره یکیشو شجاع با سر میزنه .
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۴۰
پاسخ
30
32
سینا
خاطره انگیز ترین بازی سپاهان پرسپولیس بازی بود که سپاهان نه نفره ۴ به ۱ بازی را برد و انشاءالله تکرار میشه
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰:۱۷
14
25
بیطرف
بله منم معتقدم 4-3 سپاهان میبره و سه تاشا استنلی میزنه و یکیش را هم شجاع گل به خودی میزنه
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵:۱۰
24
30
دائما یکسان نباشد حال دوران...
چرا میخای همه چیو عادی جلوه بدی
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰:۲۴
پاسخ
8
21
محمدرضا
عوضش تا دلتون بخواد ارای کمیته انظباطی به نفع تان بود خصوصا بازی با سایپا .بجای محرومیت چند جلسه ای .فقط جریمه مالی می کنند ولی با محرومیت کیانی تراکتور فصل قبل را زمین گیر می کنند
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷:۲۵
پاسخ
14
32
مافیای سرخ
پرسپولیس پارسال ۱۷ هفته دو فصل قبل ۱۹ هفته از داوری ها سود برده و تقریبا این قهرمانی هایشان آبکی است...تعطیل کنید لیگ رو دیگر بس است...!!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰:۰۲
پاسخ
18
24
کاج کبیر
تو که راست میگی ولی.......
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷:۱۰
10
3
ابر وباد و مه خودشید وفلک برای پرسپولیس در کارن..
آقای خلیل شما روی سنگ رو سفید کردید..فقط شما باید بخاطر رفتار های ناجوانمردانه تون حداقل چند جلسه اخراج میشدید..!!!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸:۳۷
پاسخ
15
29
سیا 4 آبی
این یک تاکتیکه که از طرف برانکو برای بازیکنها تشریح شده، دلیلش هم اینه که موج نارضایتی اکثر تیمها از حمایت های همه جانبه از پس پس رو با این اعتراضات به داوری کمرنگ کنه و با مظلوم نمایی خودشونو پاک نشون بدن، ادمین لطفا بچاپ
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱:۴۵
پاسخ
16
24
پرسپولیس قهرمان
نه اشتباه می کنی شجاع جان.ما از داوری سود بردیم سود ما از داوری پنالتی سوخته تو دربی گل سالم به ماشین سازی کارت زرد های عشقی تو هر بازی سود بهتر از این؟
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹:۵۷
پاسخ
17
14
وحید
استقلالی های عزیز .شما نگران نباشید پرسپولیس بعد اصلا..شما جام آسیا مواظب السد باشید ..جوری نباشه السد برای خنده یکیم بزنه به خودش ..
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳:۵۹
پاسخ
18
9
مرتضی استقلالی
شما انقدر بدبختین ک تو جام حذفی هم روبرو تیمی ک تاحالا توی ازادی بازی نکرده باید داور کمکتون کنه
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶:۳۷
پاسخ
13
30
احمد
توجه کردید به ژست مشابه طلبکارانه بازیکناشون بعد از دایوهاشون؟ انگار کارگردان و نویسنده شون همگی یکی بوده
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۰:۲۲
پاسخ
46
65
سیامک
نویسنده و کارگردان برانکو ایوانکوویچ! متخصص زیرآبی
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۳:۳۸
8
17
سبحان
شما نگران نباش..فکر جام آسیا باشید دوبارها السد دوباره سه تا ..السد کم زیاد کنه دوباره سرور آبی ها هست انتقام بگیره
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۷:۱۱
16
10
اشکان
یه گل دیگه با سر به سپاهان بزنی شجاع سر طلائی ما میشی شیر پسر مازنی خوش چهره
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۳:۳۷
پاسخ
58
58
امید
گل تراکتور چی بود پس؟!
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸:۵۵
پاسخ
64
112
گروهان سرخ
باخت پدیده با گل علیپور اخراج نشده؟ پنالتی ماشین سازی؟ اخراج نشدن خودت در لااقل 4 بازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶:۰۶
11
28
علیرضا م.
اینا به نظرم اینایی رو که ما بهش میگیم اشتباه داوری به نفع پرسپولیس بهش میگن حقشون!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶:۳۰
29
59
نادر
به نظر می رسه این عزیزان در دنیای موازی دارن زندگی می کنن.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۲:۰۷
پاسخ
34
94
پدرام
شجاع خلیل‌زاده: تیم ما هیچ نفعی از داوری نبرده است . مرد شجاع و متعصب ، پرسپولیس هرگز و هیچوقت طالب سود از داوریها نیست ، پرسپولیس صداقت ، جوانمردی ، انصاف و عدالت را از مجموعه فدراسیون میخواهد، نه هر ۴/۵ روز یک بازی بجای پاداش حفظ آبروی فوتبال ایران در عرصه آسیا!!
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹:۱۷
پاسخ
125
90
خطاب به تاج آفرین
ولی نه اندازه شما!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۷:۴۴
12
8
به نام خداوند تاج افرین
خیلی پر رویید
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۰۱
33
60
Majid تاجی
همونقدی که خلیل زاده تا حالا چندتا کارت قرمز نگرفته و علیرغم اجرای فنون متنوع کاراته و کنگ فو اخراج و محروم نشده، خودش نشان از لطف داوران به جعلپولیس داره
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۵:۳۴
58
107
یاشاسین تراختور
مخصوصا جلوی تیم های تبریزی! اینقدر داوری به نفعتون بوده که به داوری خوب دیروز ایراد میگیرین
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴:۵۶
56
105