شجاع چگونه به افزایش عمر فوتبال سیدجلال کمک می‌کند؟

شجاع چگونه به افزایش عمر فوتبال سیدجلال کمک می‌کند؟

15994
14:50
07 شهریور 1398
در اولین بازی فصل جدید، شجاع بیشتر از سه برابر جلال حسینی، عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ، قطع پاس و بلاک ثبت کرد. همچنین خلیل‌زاده بیش از دو برابر جلال حسینی هم نبرد موفق داشت.

به گزارش وبسایت نود، «به نظر من شجاع خلیل‌زاده فراتر از سایر مدافعان بود و انتخاب من برای بهترین مدافع سال شجاع است. من هم تلاش کردم تا عملکرد خوبی از خودم به جای بگذارم هرچند که انتخاب من با نظر کارشناسان متفاوت بود چرا که اگر من قرار بود بهترین مدافع سال را انتخاب کنم به شجاع خلیل‌زاده رای می‌دادم. و شجاع باید عنوان بهترین بازیکن سال را هم کسب می‌کرد».
این صحبت‌های جلال حسینی بعد از مراسم انتخاب بهترین‌های سازمان لیگ بوده است. سیدجلال از عملکرد شجاع خلیل‌زاده تمجید بی حد و مرزی داشت. بازیکنی که در خط دفاع کمک زیادی به جلال حسینی می‌کند و سیدجلال بخشی از کیفیت بالایش در نبردهایش را مدیون او است.
به عنوان نمونه در اولین بازی فصل جدید، شجاع بیشتر از سه برابر جلال حسینی، عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ، قطع پاس و بلاک ثبت کرد. همچنین خلیل‌زاده بیش از دو برابر جلال حسینی هم نبرد موفق داشت. هر چند که هنوز کیفیت نبردهای کاپیتان پرسپولیس افت نکرده و حتی در فصل گذشته درصد موفقیت کاپیتان پرسپولیس از شجاع بیشتر هم بود.

البته بخشی از کیفیت بالای سیدجلال در نبردها هم به خاطر همین حضور پررنگ و فعال شجاع در خط دفاع است. اتفاقی که در طول نود دقیقه به کاپیتان 38 ساله پرسپولیس، فرصت استراحت بیشتری را می‌دهد و باعث می‌شود که حسینی با ذخیره انرژی، کیفیت بالاتری در دوئل‌های یک مقابل یک‌اش داشته باشد. آماری که متریکا از عملکرد فصل قبل این دو بازیکن هم ثبت کرد، بر این ادعا صحه می‌گذارد. در لیگ هجدهم با وجود اینکه شجاع در دو مسابقه کمتر از سیدجلال حضور داشت، ولی مجموعا در 49 نبرد بیشتری شرکت کرد.
کالدرون خوش‌بخت است که دو مدافع مکمل را در کنار هم دارد؛ بازیکنی سخت‌کوش و فعال در کنار کاپیتانی که با وجود بالا رفتن سن، کیفیت‌اش افت نمی‌کند.

14001

نظرات کاربران
Amin.560
واقعا پشتکار داره تو این سن.افرین
۰۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۲:۴۴
پاسخ
2
26
هر چی برانکو بگه
حالا برن هی بازیکن میلیاردی و مربی گرون بخرن ما شجاع و سید با تعصب رو داریم
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰:۲۹
پاسخ
5
51
تاج شکن
جدای کیفیت بالای شجاع در دفاع باید به انگیزه ی بالاش در گلزنی اشاره کنیم که کلی گل حساس و زیبا میزنه واقعا بازیکنیه که هر مربی ارزوی داشتنشو داره
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳:۳۷
پاسخ
2
49
ستارگان سرخ ایران
کمترین حق شجاع تیم ملیه واقعا حیفه که هنوز دعوت نمی شه
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷:۲۰
پاسخ
11
231
کریستو
این شجاع سوتی نبود
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۰۶
34
3
امیر
شجاع واقعا بازیکن هس که نباشه ،نبودش قشنگ حسش میشه پرتحرک ،جنگنده و فعال ولی عیبی ک داره بعضی وقتی سوتی های خیلی بدی میده ک حس میکنم بخاطر اعتماد به نفس بالا هس و یکم جوگیر میشه و یا کمتر عصبی شه ..میتونه کیفیتشو چند لول بالاتر ببره
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷:۱۵
پاسخ
7
176
هوادار پرسپولیس
شجاع واقعا عنوان بهترین مدافع حقش بود که بهش ندادن ولی امیدوارم از حق دعوت شدنش به تیم ملی نگذرن واقعا انگیزه زیادی برای دعوت شدن به تیم ملی داره و لایق هست
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴:۵۷
پاسخ
7
157
پسابرانکو
شجاع قبل همبازی شدن با سید تو سالهای متمادی با سپاهان دفاع کاملی نبود! خیلی اوقات با پاس های پرریسک تو دفاع و بازی کردن زیاد با توپ سوتی منجربه گل میداد ولی از روزی که کنار سیدجلال بازی کرد به بلوغ فوتبالی خودش رسید و بی نقص شد!بنگر هم مث شجاع فقط کنار سید،قابل اتکا بود!
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴:۲۷
پاسخ
5
146
بعضیا بهش میگن پرسپولیس ما بهش میگیم زندگی
خدا جفتشون برا پرسپولیس حفظ کنه. این وسط فقط کیروش حسود به تیم ملی ضربه زد. اگه به جای دفاع به اصطلاح مدرن یکی ازین دو عزیزو میبرد جام ملتها الان قهرمان بودیم.
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷:۰۰
پاسخ
11
141
RED ARMY
شجاع نسبت به گذشته خیلی کم اخطار تر و ارومتر شده که این تاثیر وظیفه سنگین این بازیکن در باشگاه هست ولی نکته ای جالب قدرت نبرد هوایی سید و شجاع هست و تاثیرشون روی گلهای حساس و اسیایی البته تنها نقیصه بزرگ از دید من بازی سازی از دفاع هست به عنوان مثال بازیکنی مثل چشمی که بازی سازیش خوبه ولی از نگاه دفاع فقط خطا رو بلده و زیاد مناسب نیست.... امیدوارم انصاری زودتر برگرده که این نقص رفع بشه
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴:۳۹
پاسخ
25
200
یاسوج
واویلا صخره های نفوذ ناپذیر پرسپولیس کبیر. چندساله که بدجور برادران ژاپنی رو سوزوندیت اوفی
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲:۲۴
پاسخ
29
265
به رنگ خون
واقعا جای شجاع تو خط دفاع تیم ملی خالیه
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱:۵۲
پاسخ
58
216
مهدی
بنظرم امار سید جلال بد نیس.اتفاقا خوبه.ولی این شجاع هستش که عالی بازی میکنه و امارش تو چشم میاد،بدون شک ایران مدافعی مثل شجاع نداشته.بیش از حد با تعصب،بدون ترس،باهوش،متخصص نبردهای هوایی ،روبه جلو هم بازی میکنه کافیه چندتا از پاسای خوشگلش که پشت مدافعای حریف تو بازی اول میداد رو ببینید.شجاع محشره فقط باید عصبانیتش رو کنترل کنه.بدون اغراق چیزی از مدافعای اروپایی کم نداره ،حتی قدرت دریبل بالایی هم داره که توپو از جاهای پر فشار درمیاره.شاید سوتی هم بده ،ولی هر مدافع خوبی سوتیاش بیشتر تو چشم میاد بخاطر همین زیاد بازخود داشته
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲:۵۴
پاسخ
40
188
FarZaDZB
#غیرت
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲:۱۵
پاسخ
34
162
علی 6
حق شجاع فیکس تیم ملیه. واقعا زوج شجاع پورعلی گنجی باید دیدنی باشه. ایشالا تو لباس تیم. ملی و بعدها در لباس پرسپولیس
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱:۲۳
پاسخ
64
195