شش بازی کلیدی در تعیین قهرمان لیگ برتر انگلیس

شش بازی کلیدی در تعیین قهرمان لیگ برتر انگلیس

6687
02:30
19 بهمن 1397
در مسیر قهرمانی لیگ برتر انگلیس، شش بازی سرنوشت ساز جلوه می کنند.

به گزارش وبسایت نود، لیگ برتر به ماه های پایانی خود نزدیک می شود و تقریباً یک سوم از فصل جاری باقیمانده است، فصلی که رقابت قهرمانی داغ و فشرده به نظر می رسد. نتایج این هفته طوری رقم خورد که اکنون سیتی با یک بازی بیشتر هم امتیاز با لیورپول است و تاتنهام نیز فقط با 5 امتیاز اختلاف دو تیم مدعی صدر جدول را تعقیب می کند. در نتیجه کورس رقابتی دو تیمه در صدر جدول ممکن است به سه تیم افزایش یابد.

به همین بهانه نگاهی داریم به شش بازی کلیدی که می تواند در سرنوشت قهرمان لیگ برتر در این فصل نقش ایفا کند.

منچستریونایتد - لیورپول 24 فوریه

سیتی بازی هفته 26 خود را مقابل اورتون زودتر انجام داد تا در فینال جام اتحادیه به مصاف چلسی برود. لیورپول در هفته های پیش رو کار آسانی ندارد. آنها در روزی که سیتی در فینال اتحادیه به میدان می رود، در دیدار حیثیتی و حساس خود به مصاف رقیب دیرینه می روند. لیورپول که برای ماندن در صدر جدول نیاز به حداکثر امتیازات دارد، از مارچ 2014 نتوانسته در الدترافورد پیروز شود. در عین حال تیمی که در دسامبر مقابل لیورپول در آنفیلد 3-1 شکست خورد با تیم کنونی یونایتد تفاوت زیادی دارد. اوله گونار در ده بازی روی نیمکت یونایتد نه برد کسب کرده است و حالا آنها اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری دارند. ضمن اینکه یونایتد اصلاً دلش نمی خواهد لیورپول برای اولین بار از سال 1990 بتواند قهرمان لیگ برتر شود، بنابراین تمام تلاش خود را برای متوقف کردن رقیب دیرینه به کار خواهد گرفت.

اورتون - لیورپول  سوم مارچ

گل ثانیه پایانی دیووک اوریگی در بازی رفت دو تیم در آنفیلد، بدل به نقطه عطفی در نیم فصل اول برای لیورپول شد. آنها با همان گل روحیه و جان تازه ای گرفتند و توانستند در ماه دسامبر سیتی را در صدر جدول کنار بگذارند. اورتون که به دنبال انتقام آن شکست است، فعلاً شرایط خوبی را تجربه نمی کند و در هفته های اخیر از فرم مناسب به دور بوده است، هرچند تا آن مسابقه قطعاً امکان تغییر وجود دارد. اما در هر حال اورتون آمار خیلی خوبی هم مقابل لیورپول ندارد. لیورپول از اکتبر 2010 در گودیسون پارک شکست نخورده است. در واقع 18 بازی است که آنها مقابل رقیب همشهری نباخته اند. سیتی این هفته موفق شد 2-0 اورتون را شکست دهد و بعید به نظر می رسد لیورپول هم کار خیلی سختی برای شکست دادن اورتون داشته باشد.

منچستریونایتد - منچسترسیتی 16 مارچ

اگرچه یونایتد خود در این فصل شانسی برای قهرمانی ندارد، اما مقابل دو تیم مدعی این فصل، دو مسابقه حساس را در خانه پیش رو دارد. یونایتد در هر دو بازی رفت در خارج از خانه مقابل این دو تیم رقیب، 3-1 شکست خورد و اگرچه در خانه آمار خوبی مقابل لیورپول در لیگ برتر دارد ولی برعکس در مقابل سیتی در سالهای اخیر شرایط خوبی نداشته است. در دو فصل اخیر و با حضور پپ در سیتی، یونایتد در لیگ برتر در خانه مقابل رقیب همشهری بازنده بوده است و در طی هشت فصل اخیر نیز سیتی پنج بار در الدترافورد پیروز بوده است. البته اوله گونار قطعاً انگیزه های زیادی برای برد در این دیدار دارد، چرا که پیروزی بر پپ می تواند شایستگی های وی را بیشتر بروز دهد. هرچند این مسابقه ممکن است به دلیل برگزاری جام حذفی، به تعویق بیفتد.

لیورپول - تاتنهام 31 مارچ

اگر تاتنهام تا اواخر مارچ همچنان در کورس قهرمانی باشد، آنوقت مسابقه با لیورپول در آنفیلد بدل به جدالی فوق العاده حساس در تعیین قهرمان خواهد شد. یاران پوچتینو اگرچه در طی ماه های اخیر فراز و نشیب زیادی را پشت سر گذاشته‌اند ولی در هر صورت هنوز هم در کورس قهرمانی حضور دارند و بالاتر از چلسی، آرسنال و یونایتد به صدر نزدیک هستند. نکته امیدوارکننده برای اسپرز این است که احتمالاً تا زمان برگزاری این دیدار، تاتنهام دله الی و هری کین را هم در ترکیب خود خواهد داشت. فصل گذشته جدال دو تیم در آنفیلد، یک مسابقه جذاب با پایانی دراماتیک بود و حالا این فصل بازنده این مسابقه احتمالاً باید دور قهرمانی را خط بکشد.

لیورپول - چلسی 13 آپریل

دوباره چلسی و دوباره لیورپول. 5 سال قبل، در فصل 2013-2014 لیورپول در شرایطی مشابه، نزدیکترین از هر زمان دیگری به قهرمانی لیگ برتر بود. آنها مقابل چلسی در آنفیلد قرار گرفتند و در نهایت با قبول شکست 2-0، از قهرمانی دور شدند. حالا احتمال دارد این فصل نیز شرایطی مشابه برای قرمزها رقم بخورد و قهرمانی شان در گرو دیدار با چلسی باشد. شاید مهمترین نکته برای این مسابقه، تحت کنترل در آوردن جو ورزشگاه باشد. لیورپول هر زمان این جو مثبت بوده، همچون شب های اروپایی متعدد، لیورپولی ها موفق بوده اند، اما هر زمان جو ورزشگاه فشاری روی دوش بازیکنان قرار داده، انها به توفیق نرسیده اند. در عین حال نباید فراموش کرد تیم ساری نیز بی انگیزه پای به آنفیلد نمی گذارد. آنها که در جام اتحادیه موفق شدند لیورپول را در آنفیلد شکست دهند، برای کسب امتیاز و حضور در لیگ قهرمانان به امتیازات این مسابقه چشم می دوزند.

منچسترسیتی - تاتنهام 20 آپریل

یک مسابقه سرنوشت ساز برای تعیین قهرمان یا یک مسابقه برای خیزش سیتی به سوی قهرمانی؟ هنوز برای قضاوت در این باره سخت است، اما اگر تاتنهام شانس هایش را تا آن زمان از لیگ حفظ کند و دله الی، هری کین و دیگر ستارگان این تیم مصدوم نبوده و روی فرم خوب خود باشند، می توانند با امید به قهرمانی برای اولین بار از سال 1961 به اتحاد سفر کنند. اما آمار تاتنهام در اتحاد سالهای اخیر اصلاً خوب نبوده است و تنها برد آنها در طی سال های گذشته می 2010 رقم خورد. ولی اگر پوچتینو و یارانش می خواهند تاریخ سازی کنند، باید در این مسابقه هم دست به کار بزرگی بزنند. احتمالاً شرایط دو تیم در رقابت های اروپایی تا آن زمان روی این مسابقه نیز اثرگذار خواهد بود. عوامل دیگری مثل خستگی، مصدومیت و فشردگی بازی ها، می تواند وضعیت این مسابقه را با تغییر روبرو سازد.

1878

نظرات کاربران
محمود
ای بابا چرا این تیمهای انگلیسی قهرمان اروپا نمیتونن بشن یا لیگ اروپا تا کی باید قهرمان اروپا و لیگ اروپا از لالیگا باشه
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹:۰۶
پاسخ
2
28
hadi
اینجورکه پیداس امسالم سیتی قهرمانه لیورپول نتونس ازفرصت به دست امده استفاده کنه تیمی مثل سیتب انقدنمیبازه که لیورپول قهرمان شه
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸:۵۰
پاسخ
9
23
امیرزند
نه داداش . یونایتدیم ولی بازیای سیتی سخت تره
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰:۱۵
1
4
....
در صورت قهرمان لیورپول پس از چیزی حدود ۲۷ سال مجسمه ی کلوپ فراموش نشه! بسازید بزارید جلو آنفیلد.
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹:۰۸
پاسخ
5
40
فرهام ضد سردار
منچستر سیتی قهرمان میشه.کلوپ شخصیت قهرمانی نداره.فقط احساسی مربیگری میکنه .تیم دوست داشتنی کلوپ قهرمان نمیشه.
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵:۳۶
پاسخ
32
39
مجتبی
لیورپول افت کرده بازیهاشم سخته بنظرم سیتی قهرمان میشه
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴:۱۱
پاسخ
19
33
آبی همیشه قهرمان
به نظر من سیتیزن ها این فصل هم قهرمان لیگ برتر میشن و لیورپول علیرغم شروع فوق العاده اش افت می کنه . البته یونایتدها هم به نظر من نایب قهرمان میشن . چون مربی جدید شاگرد مکتب فرگوسن بوده و از ده مسابقه ۹ برد کسب کرده ... جذابیتی که لیگ برتر داره همینه که همیشه چند تا تیم مدعی قهرمانی هستن ...
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۱:۲۷
پاسخ
40
13
سرخ
من طرفدار یونایتدم ولی احتمال ورود به سه تیم بالای جدول برای تیم مون تقریبا صفره. اختلاف امتیازات خیلی زیاده. باید برای چهارمی بجنگه تا فصل بعد بتونه وارد لیگ قهرمانان بشه
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱:۱۵
3
48