شفر:تمرینات و نحوه آماده‌سازی استقلال را تغییردادم/ایران صاحب فرهنگی غنی است و غذاهای خوبی دارد

شفر:تمرینات و نحوه آماده‌سازی استقلال را تغییردادم/ایران صاحب فرهنگی غنی است و غذاهای خوبی دارد

15997
13:56
14 خرداد 1397
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت:وقتی کارم را در ایران شروع کردم، کوشیدم نحوه تمرینات و آماده‌سازی جسمانی تیمم را تغییر دهم.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت:وقتی کارم را در ایران شروع کردم، کوشیدم نحوه تمرینات و آماده‌سازی جسمانی تیمم را تغییر دهم.

به گزارش وب سایت نود، وینفرد شفر در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی SWR در مورد تیم ملی آلمان و همچنین استقلال صحبت کرد. وی در این مصاحبه تلویزیونی ابتدا به تحلیل عملکرد تیم ملی کشورش بعد از بازی با اتریش پرداخت و برای بینندگان توضیحاتی در مورد تیم تحت امر یواخیم لو داد.

اما در ادامه این گفت‌وگو در مورد استقلال و فعالیتی که در مدت نزدیک به ۹ ماه نزد آبی‌پوشان انجام داد، نیز صحبت کرد.

  *همکاری با استقلال

شفر در بخش نخست صحبت‌هایش در مورد تیم پرطرفدار استقلال از روزهای ابتدایی حضورش گفت. او عنوان کرد: موقعی که به ایران آمدم، زمین های تمرین را دیدم و با بازیکنان صحبت‌هایی داشتم. تلاش کردم با شرایط آنجا آشنا شوم. مشاهده کردم بازیکنان آماده نیستند و آماده‌سازی خوبی نداشته‌اند. تیم از نظر تاکتیکی همچنین دچار مشکل بود. 

او ادامه داد: ما تلاش کردیم فوری شکل تمرینات را عوض کنیم. بعد از آن روی تاکتیک، کارهای تمرینی انجام دادیم. همینطور کوشیدیم از نظر جسمانی تیم آماده شود. دسته‌های ۴ نفره در نقاط مختلف تشکیل شد و در پایان این گروه ها را به هم متصل کردیم.

  *صحبت با بازیکنان

وی در مورد ارتباط کلامی با بازیکنانش نیز عنوان کرد: تیم در کنار بازیکنان بومی، یک بازیکن از برزیل و یک بازیکن از ازبکستان دارد. صحبت‌ها از طریق مترجم به زبان انگلیسی و فارسی انجام می‌‌شود. بازیکنان بعد از صحبت‌هایی که کردم، به مرور متوجه شدند چه خواسته‌ای از آنها دارم. این مساله ظرف ۲ هفته انجام گرفت. بازی اول را باختیم و بعد برنده شدیم. بعد هم حرفه‌ای عمل کردیم و آنالیزهای بازی‌ها را در اختیار آنها گذاشتیم و بازیکنان هم به چیزهای تازه توجه کردند و این کارها در مدت ۳ هفته انجام گرفت.

بازیکنان در نهایت متوجه شدند ما می‌توانیم به خیلی چیزها دست پیدا کنیم. در نهایت صداقت، وقتی برایشان توضیح داده شد، متوجه شدند در تمرینات یا بازی چه کارها را باید بهتر انجام دهند.

مربی ۶۸ ساله که هم اکنون برای تعطیلات در کشورش بسر می برد، افزود: به این ترتیب در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۳ بازی خارق‌العاده با حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر مقابل العین، الریان و یک تیم از ایران داشتیم و خوب نتیجه گرفتیم و صعود کردیم.

  *تعریف از فرهنگ، آب‌وهوا و تغذیه ایرانیان

در ادامه این مصاحبه شفر توضیحاتی در مورد مسائلی دیگر داد و از فرهنگ، شرایط آب و هوایی و نیز تغذیه در کشورمان به نیکی یاد کرد: ایران صاحب فرهنگی غنی و بزرگ است که در همه جا به چشم می‌خورد. آب و هوای خوبی هم دارد. از نظر تغذیه هم عالی است و باید از کباب، کباب و باز کباب در آنجا‌ گفت. اما غذاهای فوق‌العاده دیگری هم آنجا هست که در میهمانی‌های شخصی دیده می‌شوند و مردم با میهمان‌نوازی و مهربانی تعارف می‌کنند. باورکنید چیزهایی که در مطبوعات آلمان و اروپا خواندم، درست نبوده و در آنجا ندیدم.

 

2051

نظرات کاربران
مهران
خطاب به مستاجر خدا: مثل اینکه یادت رفته روزی رو که آقای برانکو مهمان برنامه دورهمی بود و گفت که فرهنگ و تمدن کرواسی یک جورایی ریشه نیاکانش از تمدن ایران بوده ؟؟؟؟؟!!!!! حیف اون اینترنتی که روشن میکنی و بی منطق ترین کامنت هارو زیر پستهای این نرم افزار خوب میزاری.
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۱:۴۹
پاسخ
3
11
بایرن
دمت گرم شفر.قدر ادمای خارجی روبدونید و با اونها خوب برخورد کنید تا ایران رو تورسانه های خارجی خوب جلوه یدن
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴:۳۶
پاسخ
1
12
محمد
دیدین جهان داره در مورد آقای شفر و استقلال حرف می زنه ؟؟؟ آقای سوررررررپرایز کجایی ؟؟ دقیقا کجایی؟ خخخخخ
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹:۳۹
پاسخ
8
45
....
اون موقع هنوز فرش نشده بودن استاد شفر. فصول قبل شیشتقلالیا میگفتن خوب بدنسازی نکرده بودیم با منصوریان. این فصل دیگه در اختیار شما تمرینات پیش فصل و بمبای شبانه از یه طرف، پنجره بسته پرسپولیسم یه طرف. دیگه نباید بهونه ای داشته باشید همه چی رو واسه قهرمانی شما فراهم کردن. سهم پرسپولیسم که اسپانسر داره واستون خرج میکنه. اما از هفته ششم حیا کن و رها کن شروع ميشه شفر جان. قهرمانی واسه پرسپولیسه شما فقط واسه نایب قهرمانی تلاش کنید
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۳۵
پاسخ
41
6
سرخ
انفاقا برعکس گفتی..... با شروع افت پرسپولیس در لیگ امسال اون برانکوی لجباز هست که به نیم فصل نمیرسه و باید برگرده خونه اش.....
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۴:۵۳
2
13
رفرش تو بشکه
آره غذاهای خوبی داره ، پولم خوب میدن...باهاشونم میشه قراردادهایی رو بست که جای دیگه حتی نمیشه فکرشو کرد....کافیه یه شال بندازی گردنت بری سمت طرفدارا و کف بزنی....ولی شفر جون آپشن‌های قراردادت هواییت کرده ...حواست باشه بعد ۲ الی ۳ باخت یا تساوی ته دیگ های چرب و روغنی ما رو هم میبینی.....
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۴:۳۷
پاسخ
48
6
خطاب به بالایی
بقول بزرگان تیم تون طارمی و بیرانوند: هیس!!!! ادمین لازم بود
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۵:۵۶
1
13
تاجی دو ستاره **
برانکو 2 میلیون دلار :) شفر 600 هزار دلار :) التماس خرد! نه میخوای پولو بریزن تو جیب مربی که وقتی بهش میگی مالیات بده از ایران فرار میکنه :) و جلو تیمای عربی به تعداد موهای سرش تحقیر میشه :)
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۷:۳۳
1
14
سارا اس اسی
مرسی شفر. تبلیغ خیلی مثبتی از ایران و ایرانی ها کردی. اینها میتونه نظر چند هزار نفر بیننده یه برنامه تلویزیونی زنده رو نسبت به کشورمون عوض کنه.
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۵۰
پاسخ
1
43
هدایت
یک جنتلمن واقعی
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۰۶
پاسخ
2
41
فرزام تاجی
یک جنتل من واقعی. با شخصیتی کاریزماتیک و آروم
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰:۴۱
پاسخ
2
45
Saeed taji
هم شما رو دوست داریم هم کشور آلمان رو امیدوارم همیشه با استقلال بزرگ موفق باشید
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۲:۱۷
پاسخ
2
45
Crown
مشخصه تو آلمان شفر یه برند هست چون تو این مدت بارها کیکر و مجلات و شبکه های آلمانی گزارش گرفتن ازش.اومدن شفر به ایران بهترین اتفاق برای هر دو طرف بود.هم استقلال از شر مربیان لمپن ایرانی راحت شد هم شفر آخرای دوران حرفه ایش سوت و کور بدون افتخار نبود.
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۱۷
پاسخ
2
58
ممد
دمش گرم خیلی مرده
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۱۱
پاسخ
2
40
همیشه سرخ
امسال محکت معلوم میشه که چند مرده حلاجی
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸:۳۲
پاسخ
46
4
نبی استقلالی تراکتوری
درج عادل مثلا میخواستی بنویسه محکت معلوم میکنه؟؟؟!!! خب که چی یه نفرو تحقیرمیکنی؟؟؟ داداش گلم دانش الزاما به سن نیست به ذات انسانه بعدشم گیریم که بی سواده یعنی بی سوادی جرمه؟ یامعیارانسانیته؟؟؟ خیلیارومیشناسم که ازته سوادندارن ولی ازماهاکه سوادداریم صدبرابرانسانترند. داداش ببخشیدابااین لحن حرف زدم ولی خواستم بگم تحقیرکردن اصلاخوب نیست
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۷:۱۹
7
4
عادل
محک معلوم کننده است نه معلوم شونده استاد... کلاس چندمی تو؟؟ محک هم نگی نمیگیم بی سوادی
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳:۲۵
2
27
ساوالان
خاویار زعفران و قالی ابریشم یادت رفت؟
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹:۲۶
پاسخ
37
7
6
خطاب به بالایی مگه از صنایع دستی ازش پرسیده? انقدر مو شکافی نکنید.... دمت گرم شفر خان خیلی مردی.....
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲:۰۰
1
16
blue man
مگه اونجا چی میگن در مورد ایران؟ این چندمین باره میگه چیزایی که رسانه های غربی میگن دروغه
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲:۲۱
پاسخ
1
50
شیش در چهار
این چرا اینقد خودپسنده حالا خوبه رفته تو هر تیمی اون تیمو نابود کرده واقعا ک بی جنبس
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰:۵۴
پاسخ
70
3
تاجی دو ستاره **
بله کالسرو نابود کرد :) تیمی که تو بوندسلیگای دو دست و پا میزد آورد تا نیمه نهایی یورو لیگ :) کامرون طلایی رو برانکو ساخت :) جامئیکارو برانکو قهرمان کرد :) و برزیل کهکشانی رو هم برانکو شکست داد! :)
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۵:۱۰
1
15
مسعود گل باشی
تورتیمی رفته اونو نابود کرده؟ عمویی بهتره یه سر به گوگل بزنی ببینی برانکو نابود کرده یا شفر
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۶:۱۶
3
38
Abedi
شما یا نمیدونی جنبه چیه یا اینقدر سوختی که نمیدونی چطوری خودتو باید آروم کنی شفر چه خوب و چه بد اینجا عالی حرف زده و به قول خودش که گفت من سفیر ایران میشم تو دونیا داره عمل میکنه تو همه جای دنیا مارو مردم افسوس و ناراحت میدونن و فکر میکنن همیشه تو ایران درگیری هست ولی ایشون سفیر و صلح و دوستی ایران شده
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵:۳۴
1
38