شفر: بازیکنی که نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند!

شفر: بازیکنی که نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند!

30947
15:55
18 بهمن 1396
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فوتبال یک ورزش تیمی است، وقتی یک بازیکن نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فوتبال یک ورزش تیمی است، وقتی یک بازیکن نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند.

به گزارش وب سایت نود، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار استقلال مقابل سپیدرود رشت در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر اظهار داشت: من امروز چند دقیقه زودتر آمده‌ام و می‌خواهم در مورد بازی قبل صحبت کنم. بعضی وقت‌ها در رابطه با چیزهایی که درباره من می‌گویند، فقط لبخند می‌زنم. بعد از شش دقیقه حریف سه کرنر، دو ضربه ایستگاهی و دو اوت روی دروازه ما ارسال کرد. به نظرم مشکل ما در این بازی این بود که به حریف اجازه دادیم فکر کند می‌تواند بازی را تغییر دهد. پس از اینکه بازی یک - یک شد ما توانستیم دوباره به بازی برگردیم، به همین دلیل داریوش شجاعیان را به سمت چپ بردیم و به خاطر توپ‌های بلند ذوب‌آهن لئوناردو پادوانی را به زمین فرستادیم. وقتی شما برنامه‌های آنالیز ما را نگاه کنید می‌بینید که سه الی چهار شانس خوب گلزنی برای علی قربانی داشتیم و داریوش شجاعیان هم دو شانس خیلی خوب داشت.

وی با بیان اینکه زمان ورود پادوانی به زمین خیلی خوب بوده است، افزود: زمانی که من به استقلال آمدم این تیم در رتبه‌های پایین جدول بود، اما الان این شانس را داریم که به رتبه دوم یا سوم جدول برسیم. ضمن اینکه در فینال جام حذفی هم حضور داریم. دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بوده است. ما بازیکنان‌مان را عوض نکردیم و چهار بازیکن هم از جمع ما خارج شدند. ما با همان تیم و با همان بازیکنان به بالای جدول آمدیم و به فینال جام حذفی رسیدیم، اما الان ممکن است بعضی‌ها بگویند ما خوب نیستیم، شاید برخی از بازیکنانی که از جمع ما جدا شدند مثل سجاد شهباززاده، مجتبی جباری و یعقوب کریمی در آن زمان برای تیم ما آماده نبودند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین تصریح کرد: من تازه سه ماه است به استقلال آمده‌ام و همان بازیکنان سابق هم در این تیم بازی می‌کنند. همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام لیگ ایران بسیار بهتر از قبل شده است. خیلی از تیم‌ها با همان سبک و روشی که تیم ما بازی می‌کند، بازی می‌کنند. به نظرم ما باید الان خوشحال باشیم که سطح فوتبال خیلی بهتر شده است و کی‌روش هم باید خوشحال باشد که تیم‌ها نسبت به قبل پیشرفت کرده‌اند. شاید کسی که آن آنالیز را انجام داده بیشتر به کشتی آشنا بوده تا فوتبال. در هر صورت ما فردا بازی آسانی نداریم. شنیده‌ام علی کریمی سرمربی تیم سپیدرود، حریف فردای ماست. خیلی خوشحالم او را می‌بینم. کریمی در دوبی بازیکن من بود، او در تیم‌های بزرگی مثل بایرن مونیخ و شالکه بازی کرده است. فکر می‌کنم کریمی یک مقدار دیر از فوتبال امارات به فوتبال آلمان رفت، چون فاصله فوتبال آلمان و امارات بسیار زیاد است. وقتی شما در 25-26 سالگی به فوتبال آلمان می‌روید دیر است. فیلیکس ماگات مربی بزرگی بود که خیلی روی مسائل بدنی تمرکز داشت. شنیده‌ام در آن زمان علی کریمی شش کیلو از وزنش کم کرده بود. به طور کلی او خیلی بازیکن خوبی بود.

شفر ادامه داد: به بازیکنانم گفتم که بازی فردا فینال است، چون هفته بعد برابر الریان قطر بازی داریم. ما می‌خواهیم از بازی قبل برگشت خوبی داشته باشیم و مانند نیمه اول دیدار با ذوب‌آهن باشیم. می‌خواهیم تمرکزمان بیشتر باشد. پنالتی که به ذوب‌آهن دادیم تقصیر سیدمجید حسینی نبود و باید همکاری دفاع چپ و هافبک چپ بیشتر می‌شد، بازیکنانم باید همه چیزهایی را که قبل از بازی در مورد آن صحبت می‌کردیم، رعایت می‌کردند.

وی در مورد اضافه شدن دو بازیکن خارجی به تیمش عنوان کرد: دنیای فوتبال بسیار کوچک است. صبح امروز پژمان منتظری می‌گفت با تیم ملی ایران مقابل تیم ملی مقدونیه که بویان در آن بازی می‌کرد، بازی کردیم. تیام هم بازیکن خوبی است و می‌تواند به ما کمک کند. بازیکنانی که آزاد هستند به دلیل اینکه قراردادی با باشگاه خود نداشتند از شرایط مسابقه دور بودند و باید بیشتر کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند. اضافه شدن بازیکنان کار بسیار طولانی و سختی بود و با خیلی از بازیکنان که توافق می‌کردیم تماس می‌گرفتند و می‌گفتند ایران کشوری است که مشکل دارد، ولی این دو بازیکن گفتند که می‌خواهیم به استقلال بیاییم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: هایلات و دی‌وی‌دی بازی‌های این دو بازیکن را مدیرعامل باشگاه دید و برای جذب آنها چراغ سبز نشان داد، سپس با خود بازیکنان و ایجینت‌های‌شان صحبت کردیم تا به جمع ما اضافه شوند، وقتی که بویان وارد ایران شد پندار توفیقی (معاون ورزشی باشگاه) در فرودگاه بود و ساعت دوی بامداد ایجنت بازیکن با من تماس می‌گرفت یا پسرم به ایجنت بازیکن زنگ می‌زد. تقریباً سه بامداد بود که خیال‌مان راحت و کارها انجام شد. این کاری گروهی بود که از طرف مدیرعامل، مربیان و پندار توفیقی صورت گرفت. به بازیکنان و مدیربرنامه‌های آنها گفتم که فکر می‌کنید چرا من ایران هستم؟ اینجا فوتبالیست‌های خوب دارد، که شما هم می‌توانید اینجا بیایید، ما تا سه بامداد در حال صحبت کردن بودیم. نه تنها برای مربیان و من بلکه همه بازیکنان خوشحال هستند که اینها به تیم ما اضافه شدند. وقتی بازیکن بیشتری داشته باشید می‌توانید بیشتر بازی‌ها را ببرید.

شفر در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا علت بازی ندادن فرشید باقری در دیدارهای اخیر جریمه‌ کردن این بازیکن است یا خیر، گفت: ما یک تیم داریم و نگاه می‌کنیم در مقایسه با حریف‌مان کدام بازیکن بهتر است بازی کند. در بازی نیمه نهایی جام حذفی حریف‌مان یک بازیکن عراقی (کرارجاسم) قرار داشت که قبلاً هم در استقلال بازی می‌کرد. ما اگر این بازیکن را مهار می‌کردیم شانس حریف برای گلزنی 30 درصد کمتر می‌شد. به همین دلیل ما بازیکنی نیاز داشتیم که بتواند او را بدون خطا مهار کند. این بازیکن حریف در زدن ضربه‌های ایستگاهی هم بسیار خوب عمل می‌کند و در بازی ما هم چند ضربه فوق‌العاده به سمت دروازه ما زد که دروازه‌بان ما مهار کرد، نکته دوم اینکه در آبادان فضا و اتمسفری که در ورزشگاه وجود داشت به نحوی بود که همه بازیکنان تجربه بازی را در این وضعیت را نداشتند، اما روزبه چشمی بازیکنی ملی است و تجربه حضور در چنین میادینی را دارد. در هر صورت به این نتیجه رسیدیم که او در کنار امید ابراهیمی بازی کند بهتر است، شما دیدید تصمیم ما هم درست بود و به فینال جام حذفی صعود کردیم، فرشید باقری هم می‌تواند در فینال بازی کند. بازی در فینال جام حذفی فقط برای 11 بازیکنی که در نیمه نهایی حضور داشتند نیست، بلکه برای همه تیم است.

وی در ادامه تصریح کرد: شما الان به نیمکت پاریس‌سن‌ژرمن نگاه کنید. یکی از بهترین بازیکنان آلمان (دراکسلر) با وجود اینکه 40 میلیون یورو بابت او پول داده‌اند روی نیمکت نشسته است، آیا شما شنیده‌اید کسی اعتراض کند؟ فوتبال یک ورزش تیمی است، وقتی یک بازیکن نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند، چون آنجا یک در مقابل یک بازی می‌کند، اما اینجا یک تیم است، ضمن اینکه تصمیم‌گیرنده نهایی هم من هستم و ممکن است در یک بازی روزبه چشمی را کنار امید ابراهیمی بازی دهم و یک بازی هم فرشید باقری را بازی دهم. همین اتفاق در فینال جام جهانی و در بازی آلمان و آرژانتین هم رخ داد. ماریو گوتسه در همه بازی‌های جام جهانی برای آلمان بازی کرد، اما در فینال یواخیم لو او را روی نیمکت قرار داد. آیا شنیدید این بازیکن مشکلی ایجاد کند؟ در نهایت هم او در 20 دقیقه پایانی وارد زمین شد و گل برتری تیمش را زد. در مورد فرشید باقری باید بگویم نه، جریمه‌ای در کار نبوده است. من قبل از بازی هم با او صحبت کردم. در همان بازی، قبل از مسابقه هم به همه بازیکنان گفتم که شما بازیکنان مفیدی هستید و باید به تیم کمک کنید تا پیروز شود. شما نگاه کنید امید نورافکن، به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و در جناح چپ بازی کرد که خوشبختانه خیلی هم خوب ظاهر شد، او نیامد بگوید که چرا من فیکس نبودم و زمانی هم که به زمین رفت خیلی مفید بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به سوال خبرنگاری که از او پرسید آیا با وجود فینالیست شدن در جام حذفی به فکر قهرمانی در لیگ برتر هم هستند یا خیر، گفت: من شاید یک مقدار دیر به استقلال آمدم وقتی آمدم این تیم در پایین جدول بود.

شفر در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه بازگشت روزبه چشمی به خط هافبک باعث شده که استقلال در چند دیدار گذشته چهار بار دروازه‌اش باز شود، گفت: مشکل بازی قبل روزبه و خط هافبک ما نبودند. در موقعیت گل دوم حریف وقتی بازیکنان آنها در محوطه جریمه‌شان توپ را گرفت، بازیکن ما عقب ایستاد و پرس نکرد. همان توپ در ادامه تبدیل به ضربه ایستگاهی و توپ بلند شد. بنابراین مشکل روزبه و هافبک‌ها نبودند، بلکه مهاجمان ما باید پرس می‌کردند، در نیمه نخست شش توپ بلند روی دروازه ما فرستاده شد، مهاجمان ما باید در همان جلو پرس می‌کردند.

وی ادامه داد: وقتی پادوانی به داخل زمین آمد، جلوی مهاجمان بلندقامت آنها قرار گرفت و خیلی از توپ‌ها را زد. قبل از گل دوم روی فرشید اسماعیلی خطا صورت گرفت، اما خطا اعلام نشد و همان توپ وارد دروازه استقلال شد. البته بعد از آن چیزی نگفتیم. پژمان منتظری هم بازی خوبی انجام داد و نیمه نخست بهترین بازیکن ما بود. ما می‌توانستیم گل دوم را هم بزنیم. شاید توپی که دروازه‌بان آنها از روی خط برگرداند گل شده باشد! ما در نیمه دوم خوب بازی نکردیم و بازیکنان ما می‌دانستند که چرا حریف از توپ‌های بلند استفاده می‌کند. داریوش شجاعیان دقیقه 88 موقعیت خوبی برای گلزنی داشت، اما با بدشانسی توپش وارد دروازه نشد، آنها توپ‌های بلندی را برای مهاجم شماره 99 خود می‌فرستادند و مهاجمان ما باید می‌دانستند که آنها از توپ‌های بلند استفاده می‌کنند که در خط جلو پرس کنند.

 

2051

نظرات کاربران
پرسپولیسی
بنظرم اقای شفر یا فکر میکنن ایرانیا هیچی از فوتبال نمیفهمن یا مثل منصوریان اهل شو‌ بازی هستن ، برای بار سوم یا چهارمه که میگه من سطح لیگ ایران رو‌ بالا بردم من باعث شدم همه تیمای ایرانی پیشرفت کنن و جک باحالش اینه که میگه همه میخوان مثل ما بازی کنن در جوابتون اقای شفر باید عرض کنم تیم ملی ایران سالهاست بهترین تیم اسیاست باشگاهای ایرانیم به هیچ تیم اسیایی که لژیونر میلیون دلاری و چند ده میلیون دلاری نداشته باشن حریف تیمای اول تا چهارم ایرانی نمیشه در ضمن اقای شفر استقلال بازیکنای فوق العاده ای در هر پستی داره و ایرادش بدنسازی بسیار غیرعلمی منصوریان بود که جباری هم بهش اشاره کرد و‌این بدنسازی باعث میشد اول فصل نتیجه نگیرن اما از اواخر نیم فصل اول مثل پارسال دوباره تیمش رو میومد و مثل‌ پارسال نایب قهرمان میشد منصوریان پارسالم همینجوری شروع کرد اما اخرش نایب قهرمان شد ببینیم شما میتونید همین نایب قهرمان بشید بنظرم شخصیت دوست داشتنی نیستید ، نسل جدید فوتبال ایران رو کیروش هفت سال پیش تغییر داد سطح لیگ هم اگر به یک تیم میتونست وابسته باشه برانکو سه ساله که تغییر داده این هفت هشت بازی که شما کردین برانکو بسیار بهترش رو سه ساله پیاده کرده پس لطفا از توهم‌اینکه شما روی سطح لیگ تاثیر گذاشتین بیرون بیا ، قلعه نویی بسیار عالی نیمه مربیان شمارو شکست داد در حالی که بازیکنان ضعیفتری نسبت به شما داشت ، مطمئن باش مطمئن باش کمترین تاثیری روی سطح لیگ نگذاشتی و اگر هفت هشت ده بازی هستش که تیما با تمام قوا میخوان تیم تورو شکست بدن این قضیه برای پرسپولیس سه ساله داره تکرار میشه تکرار میکنم از توهم اینکه با چهارتا برد شما سطح لیگ ایران رو بالا بردی بیرون بیایید لطفا ، ادمین خواهش میکنم چاپ کن هوادارای استقلال ببینن نظرم رو‌، شفر سه چهار بار این حرف رو زده
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹:۱۵
پاسخ
5
5
استقلال قهرمان حهان
انصافا علی کریمی جلوی اوبوهت شفر هیچی نیست !! بدون تعصب میگم شفر بهترین مربی تاریخ کل دنیاست.. حتی گواردیولا هم این دانش فوتبالی رو نداره به نظر من.. شما هم کمی تامل کنید به همین نتیجه میرسید ادمین جان تشکر
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷:۳۰
پاسخ
6
1
عمرتاجی
به امیدبردمقابل سپیدرود.وباتمام کاستی ها موفقیت درآسیاراه سختیست امثال امیدبه خداوشیران شفر
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹:۵۴
پاسخ
13
16
عشق آبی
چقدر متین و باکلاس ممنون شفر بر عکسِ یه مربیه حسود
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶:۰۳
پاسخ
18
17
بهاررر...
همون بازیکنانی هم که میتونن رو نیمکت بشینن بهتره برن تنیس بازی کنن ادمین درود
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹:۳۶
پاسخ
13
13
احسان
فرشید باقری بازیکنه خوبیه به نظرم باید فیکس باشه با این حال شفر به عنوان سرمربی استقلال بهترین تصمیم رو میگیره وباید بهش احترام گذاشت
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۰:۱۴
پاسخ
10
17
solo
مرسی شفر
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۴:۱۸
پاسخ
10
19
sina6+4
حالا شوفر خان هي دليل و برهان بيار پيرمرد ب ذوب اهن باختي تمام علتشم اين بود ك داور ناداور نبود برخلاف بازي با صنعت
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲:۰۱
پاسخ
24
28
اهواز سرخ
استاد سفسطه شوفر شومنی بیش نیست
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴:۵۰
پاسخ
24
23
مسعود گل باشی
اهواز سرخ؟ از نام کاربریت مشخصه بچه ای چه برسه به نظرت
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۶:۱۸
5
5
3☆☆4
هیییییچ مربی نمیتونست طی شیش ماه روند تیم رو ب کلی تغییر بده و تفکر بازیکنا رو حرفه‌ای کنه! شاید اگه فاتح تریم هم میومد استقلال بیشتر در بحران فرو میرفت چون مربی به بزرگی فاتح تریم به راحتی نمیتونه با امکانات کم ایران کنار بیاد... واقعا شفر با اینکه هییییچ شناختی از فوتبال ایران و حواشی اون نداشت تا اینجا عالی کار کرده و حالا ک تیم تقویت شده بهتر هم خواهد شد وظیفه‌ی اصلی هوادارا اینه تیم رو در هر شرایطی و با هر سرمربی حمایت کنن و تحت تاثیر مصاحبه‌ی پیشکسوتا قرار نگیرن...یادمون باشه انتقاد کردن رو همه بلدن و اصلا کار سختی نیست ک بخوایم انتقاد کنیم امیدوارم فردا استادیوم به رنگ آبی در بیاد ما خوزستانیها هم واسه بازی با فولاد سنگ تموم میزاریممممم
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲:۱۴
پاسخ
17
24
تی
شفر تازه 3 ماهه که اومده و تیم را هم خودش نبسته... مهاجم کاربلد هم نداشته با اینحال تاثیر چشمگیری تو استقلال و روند رو به رشد بازی اش دارشته ... اینده خوبی داره با تیم.... شک نکنید...
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵:۰۳
3
3
حسام
مشکل اصلی اون بازی عدم شناخت کافی از تیم ذوب اهن بود.شما اقای شفر نهایت فیلم چندتا بازی از ذوب اهن در این قصل را دیده باشید ولی بازی قاسم حدادیفر را قطعا درست و حسابی ندیدید!چون تازه به شرایط مسابقه بازگشته.درست از زمانیکه این بازیکن -حدود دقیقه 34/35-به بازی اومد روند بازی به نفع ذوب اهن شذ.شما برای از کار انداختن حدادیفر برنامه ای نداشتید که اگر این کار انجام میشد نتیجه به نفع استقلال بود.اینجا نقش دستیار ایرانی شما پررنگ است.ایشان بایستی با شناخت از خصوصیات حدادیفر مشاوره لازم را به شما می داد تا با یارگیری مستقیم ایشان از جریان بازی خارج می کردید آن وقت نه تنها گل نمی خوردیم گل دوم را هم می زدیم...یادتان بیاید زمان انتخاب دستیار ایرانی ما هوادار چقدر حرص خوردیم.این روزها را می دیدیم.تنها مشکل تاکتیکی ما در اون بازی همین نکته بود.
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۴:۱۷
پاسخ
3
22
محمد
شفر بهترین و سیاست مدار ترین سرمربی لیگ هستش و بعضی خارجی ها باید اونو الگوی خودشون قرار بدن .... مدیونی اگه فکر کنی منظورم برانکو بوده ....
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۲:۱۳
پاسخ
23
23
همیشه قرمززز
البته آقای شفر نباید نقش پررنگ آقای فغانی در برد شما مقابل صنعت نفتو نادیده بگیرید اگه به این رتبه رسیدین مدیون داوری هستین
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰:۰۱
پاسخ
60
79
M
شما که هر جور استقلال ببره عوامله دیگه ای رو تو برد استقلال شریک میدونید چرا هیچ وقت به ناداوریها علیه استقلال توجه نمیکنین پنالتی ای که رو قربانی با استقلال خوزستان گرفته نشد گلی که ابراهیمی از رو نقطه پنالتی زد و گل رو داور نگرفت .... دیگه جز این بهونه ی تکراری چیز دیگه ای بلد نیستید انصافن عاقلانه رفتار کنید هر چن هر چی به شما ها ادم بگه نمیفهمید
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۰:۳۱
10
10
ahmadddd
مرسی امپراطورکه هستی به امیدستاره سوم
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲:۱۷
پاسخ
48
49
میلانی اصیل
سطح لیگ امارات از آلمان پایینه خیلیم پایینه!فکر کنم جواب خیلیا رو داد که یه نفرو که لیگ امارات سطح اخر فوتبالش بوده رو اسطوره میدونن!مجیدی کیه?کجاست?
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۵:۱۳
پاسخ
34
73
amir
طبيعيه از كسى كه ازش خاطره بد دارى خوشت نياد ولى ديگه نميتونى سرتو بكنى زير برف و منكر واقعيت بشى، على كريمى شكى نيست كه خيلى خوب بود ولى در سطح آسيا ستاره بود هرچند ميتونست بهترم باشه كه نشد. فرهاد اصلا سبك بازيش متفاوت بود، مقايسه كردنشون اشتباهه.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۸:۳۶
11
7
طارمی اسطوره پرسپولیس
به 9 پولیسیا اصلا ربطی نداره..... بقول بزرگ تیمتون: هیس !!!!!
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵:۲۵
14
8