شفر: باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم/ امیدوارم نتیجه خوبی را کسب کنیم

شفر: باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم/ امیدوارم نتیجه خوبی را کسب کنیم

10523
18:13
13 آبان 1397
سرمربی تیم فوتبال استقلال به این نکته اذعان کرد که تیمش در دیدار فردا ماشین‌سازی تبریز کار دشواری خواهد داشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال به این نکته اذعان کرد که تیمش در دیدار فردا ماشین‌سازی تبریز کار دشواری خواهد داشت.

به گزارش وبسایت نود، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: در ابتدا به همه دوستان سلام می‌کنم. ما فردا با تیم بسیار خوبی بازی داریم و باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم. بدون شک کار راحتی نداریم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم.

مشکلات ما را همه می‌دانند
وی ادامه داد: از میهمان‌نوازی تبریزی‌ها تشکر می‌کنم. ما بازی‌های آخر ماشین‌سازی را دیدیم. آنها فوتبال خوبی بازی می‌کنند و دنبال ارائه فوتبال خوبی هستند. مشکلات ما را همه می‌دانند. پنج شش نفر از ما جدا شدند و باید شناخت خوبی نسبت به نفرات جدیدی که اضافه شدند، پیدا کنیم. وقتی بازیکنان جدید به تیمی مثل استقلال می‌آیند کار برای آنها سخت است و باید با اعتمادبه‌نفس بیشتری در استقلال کار کنند. به طور مثال بازیکنی در تیمی دیگر بازی می‌کند و 500 فالوور دارد، ولی وقتی به استقلال می‌آید تعداد فالوور‌هایش 150 هزار نفر می‌شود. همان‌طور که در آلمان بازیکنی که در تیمی مثل فرایبورگ بازی می‌کند مشکلی ندارد، ولی وقتی به بایرن مونیخ می‌رود شرایطش متفاوت می‌شود.

برای بازی فردا باید بهترین‌ها را پیدا کنیم و به زمین بفرستیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین خاطر نشان کرد: من همیشه به بازیکنان کمک و راهنمایی می‌کنم که چه کاری انجام دهند. البته نه فقط به عنوان مربی، بلکه به عنوان یک معلم. برای بازی‌های ما مقابل پرسپولیس، السد و سایر بازی‌های بین‌المللی‌مان نزدیک به 100 هزار نفر به ورزشگاه آمدند. در فوتبال ایران بازیکنی که به استقلال می‌آید، مثل بازیکنی که از یک تیم کوچک‌تر به بارسلونا می‌رود نیاز به زمان دارد و شاید لازم است که گاهی استراحت کند. برای بازی فردا ما باید بهترین‌ها را پیدا کنیم که به زمین بفرستیم. دوباره می‌گویم حریف فردای ما تیم خیلی خوبی است.

اگر کسی در بیرون زمین نظم را رعایت نکند در زمین هم نمی‌تواند رعایت کند
شفر در پاسخ به این سؤال که «آیا بازیکنان در تیم استقلال با اعتراض فیکس می‌شوند؟»، عنوان کرد: من شنیده بودم تبریز به خاطر فرش‌های خوبی که دارد، مشهور است. من قبلاً هم گفتم ایران به خاطر نفت، فرش و خاویار و شایعات زیادی که دارد، معروف است. شایعات مهم نیست. ما یکی از مهمترین مسائلی که با آن روبه‌رو می‌شویم، همین شایعات است، اما چیزی که من می‌گویم واقعیت دارد. فصل قبل مهمترین دلیلی که باعث موفقیت‌مان شد کار تیمی و نظم تیمی بود. همه اشتباه می‌کنند، ولی اشکالی ندارد، نظم در تیم ما مهم است. همه ما مثل خانواده هستیم و اگر کسی در بیرون زمین نظم را رعایت نکند در زمین هم نمی‌تواند رعایت کند.

حسینی قبل از حضور در ترکیب اصلی از همه عذرخواهی کرد
وی همچنین خاطر نشان کرد: اگر همه ما در یک مسیر نباشیم و به سمت یک هدف حرکت نکنیم نمی‌توانیم به آن چیزی که می‌خواهیم برسیم. درباره حسین حسینی من می‌دانم که چطور شد بازی کرد. ما همه مثل خانواده هستیم، شما وقتی مشکلی در خانواده‌تان به وجود می‌آید به بیرون از خانه منتقل نمی‌کنید. من می‌توانم بگویم که حسینی در داخل تیم با همه صحبت کرد و از همه عذرخواهی کرد. این نکته بسیار مهمی است. سایر بازیکنان هم وقتی نظم نداشته باشند طبیعی است که از تیم خارج باشند. من به عنوان سرمربی استقلال حرف می‌زنم. استقلال یک باشگاه معمولی نیست و همه باید در یک مسیر باشند و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند.

تیم ملی ایران بزرگ‌ترین شانس را برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دارد
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره ضعف و قوت تیم‌های ایرانی گفت: فکر می‌کنم که لیگ از سال گذشته که من به اینجا آمدم، خیلی بهتر شده است. خیلی از تیم‌ها سیستم بازی‌شان را عوض کردند و پرسینگ بهتری انجام می‌دهند و خیلی از تیم‌ها شرایط تمرینات‌شان در اردوی پیش‌فصل تغییر کرده است. چیزی که می‌گویم شاید خیلی‌ها خوش‌شان نیاید و آن هم این است که گاهی اوقات رفتار خشنی است که از برخی هواداران می‌بینیم. همه باید دست به دست هم بدهیم که این موضوع را حل کنیم. در مورد تیم ملی فوتبال ایران باید بگویم، وقتی پرسپولیس و استقلال به نیمه نهایی می‌رسند این برای فوتبال ایران بسیار خوب است و شاید اگر ذوب‌آهن به استقلال نمی‌خورد سه تیم از چهار تیم ‌نهایی غرب آسیا ایرانی می‌شدند. با این شرایط فکر می‌کنم ما شانس شماره یک و بزرگ‌ترین شانس برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را داریم.

بازیکنان ایرانی نیاز به الگویی مانند امید ابراهیمی دارند نه مسی و رونالدو
شفر ادامه داد: بازیکنان هم قدم به قدم دارند بهتر می‌شوند. شما در جام جهانی بازیکنانی مثل امید ابراهیمی، مجید حسینی و بیرانوند را دیدید که از خیلی از لژیونر‌ها بهتر بودند. خیلی از بازیکنان ایرانی نیز نیاز به الگوی ایرانی دارند، نه مسی و رونالدو بلکه نیازی به الگویی مانند ابراهیمی است. ما شانس خوبی داریم و باید این شانس را با حضور بازیکنان داخلی حفظ کنیم. ما برابر السد نیز بعد از اینکه گل دوم را زدیم، مدیر السد کاملاً عصبی بود و اگر 10 نفره نمی‌شدیم، می‌توانستیم برنده باشیم. السد هر چند در خانه بازی می‌کرد و بازیکنان نامداری مثل ژاوی و گابی داشت، اما بهتر از ما نبود. فوتبال از سال گذشته در ایران بهتر است و همه تیم‌های حاضر در لیگ بهتر شدند.

در تیم ما همه باید نظم تیمی را رعایت کنند
وی در ادامه صحبت‌های خود در واکنش به عدم حضور چشمی و اسماعیلی در لیست سفر استقلال به تبریز، گفت: من درباره نظم تیمی صحبت کردم و این سؤال نیز درباره نظم تیمی است. ما در تمرین 26-27 بازیکن شامل بازیکن جوان، امید و ملی‌پوش داریم که همه باید نظم تیمی را رعایت کنند.

در تیم ما مانند یک خانواده نظم شماره یک است
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان در پاسخ به این سؤال که مشکل آنها انضباطی است، عنوان کرد: بله، این موضوع مربوط به نظم تیمی است. در گذشته نیز چنین مسائلی مانند قضیه نورافکن و قائدی داشتیم و یکی از آنها به اروپا رفت و دیگری وضعیت خوبی دارد. قبل‌تر نیز من اتوئو را داشتم، اما او بعداً پیشرفت کرد. در آلمان نیز این موضوع را داشتم. در تیم ما، مانند یک خانواده نظم شماره یک است و موفقیت نیز شرایطی به دست می‌آید که همه باهم، باهم و باهم باشند.

20441

نظرات کاربران
مصطفی
ایشون کجا سیر میکنه همش حرف از بارسلون و بایرن و تیمای درجه یک دنیا میزنه ! یکی بهش بگه با ماشین سازی بازی داریا ! تا اخر فصلم هم میگه بازیکنان جدیدن باید هماهنگ بشن! این مربی نشون داده مرد بازی های بزرگ نیست موفقیتی در استقلال نخواهد داشت سال دیگه قشنگ اینو میفهمید
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۹:۳۶
پاسخ
15
34
لر
موفق باشی شیرشفر المانی به امید خدا تیم استقلال فردا برنده میشه ...
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹:۱۰
پاسخ
33
26
ARYOBARZAN
اگه بازی فردا رو نبردی باید بری
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰:۰۶
پاسخ
14
37
مهران
این هنوز گیر اون پنج تا بازیکنیه که از استقلال رفتن !! آی عمو نیم فصل رسید هنوز میگی بازیکن جدید ؟؟؟ دنبال یه بهونه بهتر باش . یه جوری مدام میگه بازیکن مون رفته بازیکن مون رفته که انگار برای اولین بار تو تاریخ فوتبال از یه تیم 5 تا بازیکن رفتن !! این که دیگه تکرار نداره از بین 15 تیم دیگه جدول کدوم تیم بوده که بازیکنی از دست نداده باشه ؟ مهم اینه که بازیکنی از دست دادی با برنامه و شناخت قبلی بازیکن جدید بگیری اگه با برنامه و شناخت قبلی بازیکن گرفته بودین نیازی مبود تا نیم فصل بگین هنوز هماهنگ نشدیم !!! اما اونموقعی که استقلال باید دنبال بازیکن گرفتن و تمرینات پیش فصل بود جناب شفر داشت واسه مبلغ قراردادش چونه میزد و عملا هیچکاری با استقلال نداشت . جناب شفر این تیم رو خود شما بستی اگر بازیکنها هنوز هماهنگ نشدن اگر بازیکنهای جدید هنوز جانیفتادن و اگر بازیکنهای جدید و قدیمی با هم مچ نشدن اگر و اگر و ..... همه مسولیت شما بوده
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸:۱۲
پاسخ
16
60
کی روش
حرفای شما کاملا درست است اما رئال مادرید هم فقط رونالدو را از دست داده و وضعیتش این شده است به نظرم استقلال نه مشکلش نبود تیام است و نه جباروف است به نظرم بعضی از بازیکن ها مسئولیتی فراتر از بازی کردن دارند مشکل فقط رفتن ابراهیمی است چون تیم رهبر ندارد و هرکس ساز خودش را کوک میکنه
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵:۲۹
5
39
....
به نظرم برخلاف نظر حامد مسی این شخص نمی تونه مستاجر سابق باشه چون اون در این حد منطق نداشت.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱:۴۷
2
24
Majid تاجی
شفر‌مربی باشخصیت و بادانشی است و چقدر هم خوبه که زیاد وارد مسایل حاشیه ای نمیشود.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸:۱۴
پاسخ
37
22
....
فصل پیش پدیده منصوریان رو برد لب تیغ و در نهایت اخراج شد.ماشین سازی اگه بتونه از استقلال ۳ امتیاز یا حداقل مساوی بگیره بازم پدیده شفر رو می بره روی تیغ.فقط امیدوارم شفر هم اندازه منصوریان مسئولیت پذیر باشه و تمام بازیکن های فعلی رو بزاره واسه مربی بعدی و همرو فراری نده که مربی بعدی دستش خالی تر از خالی بشه.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷:۰۲
پاسخ
16
45
من
خخخخ،موندم‌چجوری میخواید پدیده رو‌ببرید!؟ دوتا پارسال خوردید،دوتام ایندفعه باز میشید چارتاایی! البته اگ به ترکیه نگریزید
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸:۵۹
پاسخ
44
84
دختر پرسپوليسي
اره اميدوار باش البته تو خواااب خخخخ شنبه قهرماني ارتش سرخ و ميبينيد
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸:۴۹
پاسخ
69
80
مرتضي
شما ها كه حسرت فينال رو داريد از حسرت حرف مي زنيد چهار جانبه تموم شد
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۴:۱۷
22
44
مسعود گل باشی
داداش 43 ساله ؟ 57 ساله میشه 43 سال کجاس؟
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۵۷
40
23
مسعود گل باشی
شما برو فکر بازی بگرشت باش عمویی
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۳۹
39
23
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
شنبه گریه ها و اشکهاتونو میبینیم و حسرتی که ۴۳ ساله خواهد شد
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱:۱۶
84
53
استقلال
ایمان دارم میبری شفر عزیزم
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۵۴
پاسخ
77
45
صادق
دوستان حرفام تند ولی به عنوان یه استقلالی مینویسم فاتحه تیمی که مدیر عاملش میاد با بازیکنا راجب به مساعل فنی صحبت میکنه رو باید خوند ینی چی فتحی میاد در مورد بد بازی کردن بازیکنا باهاشون صحبت میکنه ینی از شفر بیشتر میفهمه بیچاره شفر که با همچین ادمای اماتوری سر میکنه از هوادارای استقلال خواهش میکنم دشمن اصلی شون رو بشناسن یعنی اقای فتحی این اقا به فکر استقلال نیس بابا فقط به فکر خودشه که اینهمه تو رسانه هست
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۵۸
پاسخ
21
98
....
خود شفر پشتش به همین مدیر گرمه وگرنه الآن رو لبه ی تیغ بود.وقتی مربی فقط به فکر اینستاگرامشه مدیر باید بیاد با بازیکن صحبت کنه دیگه.نیم فصل شد،کی تیم می خواد هماهنگ بشه؟خوبه هرچی بازیکن خارجی شفر می خواست گرفتن.قشنگ معلومه تیم اصلا تمرین نداره و از هیچ تاکتیکی پیروی نمی کنن.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۲:۰۷
19
78
Abedi
آقای شفر ولی ابراهیمی الگوی خوبی واسه ایرانی ها نیست کسی که تعصبی به تیم نداره الگوی خوبی نیست این یه حقیقته کسانی مثل ابراهیمی سروش رفیعی و امیری و خیلی از بازیکنای دیگه که به خاطر دلار تیم خودشونو ترک میکنن و باعث ضربه زدن میشن الگوی خوبی نیستن الگو باید کسی باشه مثل صادقی سایپا مثل مهدی رجب زاده مثل علی پروین مثل ناصر حجازی مثل پور حیدری اینکه خوب بازی کنی دلیل به الگو برداری نیست الگو علاوه بر خوب بازی کردن باید اخلاق و تعصب هم داشته باشه شما گفتی مثل معلم به بازیکنا کمک میکنی ولی این پیشنهادت خیلی زشت بود معلم شفر
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۴۲
پاسخ
22
121
10.10.3
حرفت رو قبول دارم ولی مقایسه خوبی نبود گفتی صادقی سایپا ولی اون پیشنهاد چشم گیری اگر داشت قطعا میرقت مجیدی که می گوئید این همه تعصب داشت چند بار تیم استقلال رو وسط فصل ترک کرد رفت نمونه اش کریم انصاری فرد زمانی که دایی سرمربی پرسپولیس شد این آقا می خداست بره اروپا رفت کلی کشور هیچ کس نخواستش آخر هم دایی گفت نمی خواهمش رفت تراکتور حجازی وپروین هم اون زمان اگر پول خوب بود اونها هم قطعا میرفتن
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۴۳
10
42
Taj
ب نظر من نظم تو فوتبال از همه چی مهم تره ب خاطر بی نظمی از آسیا کنار رفتیم شاید اگه اقای روزبه چشمی اون اعتراض مسخررو نمیکرد الان ما فینال بودیم
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۳۷
پاسخ
29
142
مهدی
یه سری از بازیکن ها یاید بدونن یاقی گری تو تیمهای استقلال و پرسپولیس عاقبتش چیه؟؟؟ حتی بازیکنی که ضعیف هم باشه باید کنار گذاشته بشه اگه استقلال نبود که تا همین ۳سال پیش هم کسی اسماعیلی و چشمی رو نمیشناخت
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸:۲۴
پاسخ
7
151
تا ابد ابی
به کمک داور و تیر دروازه میبریم ار تو غار درمی اییم ولی اگه ببازیم تا آذر تو غار سرما چی بکشیم
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶:۳۳
پاسخ
61
143
امین
خدا پرسپولیس رو برامون گذاشته که واسه باختش حالمون بهتر شه یه افتخار تو آسیا حسرت پسپولیسیا
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۰:۱۱
77
58
Erfan.
قشنگ تمرکز کن ببین به این تیم چطوری میتونی ببازی البت اگه دارو خودتون بود شاید مساوی کنین با تیم 10 نفره :/
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹:۱۷
پاسخ
64
129