شفر در سال‌های دوم؛ زشت و زیبا

شفر در سال‌های دوم؛ زشت و زیبا

23925
19:36
13 تیر 1397
در کل بررسی کارنامه شفر نشان می‌دهد که او در هر تیمی که بوده در سال دوم روند فصل‌گذشته‌اش را ادامه داده است

وبسایت رسمی برنامه نود - ماموریت شفر در استقلال، به مرحله دوم رسیده است. سابقه این مربی آلمانی، در فصل دوم چطور است؟

به گزارش وب‌سایت نود، عملکرد شفر در اولین فصل حضورش در استقلال هواداران این تیم را حسابی ذوق‌زده کرده است. هواداران این تیم که بعد از مدت‌ها با مربی آلمانی طعم آرامش را چشیده‌اند چشم‌انتظار آغاز فصل هستند تا در فصل جدید و با ادامه روند فصل گذشته برای حریف سنتی خود خط و نشان کشیده و بتوانند گوی سبقت را بعد از مدت‌ها از آنها بربایند. اما آیا انتظار آنها برآورده خواهد شد؟ شفر می‌تواند در فصل جدید همان عملکردش در فصل گذشته و حتی بهتر از آن را ارائه داده و استقلال را به مقام قهرمانی برساند؟ شاید تنها راهی که به وسیله آن بتوان تا حدودی جواب این سوال را پیدا کرد عملکرد مربی آلمانی در تیم‌های گذشته‌اش است. او در دومین فصل حضورش در تیم‌های قبلی‌اش چه عملکردی داشته است؟ از فصل اول بهتر بوده یا بدتر یا همان روند را ادامه داده و افت کرده است؟

کارلسروهه تیمی است که سال اول با شفر به بوندس‌لیگا راه پیدا کرد. سال دوم حضور در رده پانزدهم در لیگ هیجده تیمی شاید برای هر تیمی عملکرد بدی به حساب بیاید اما برای تیم تازه وارد و با شرایط کارلسروهه کارنامه خوبی محسوب می‌شود. این تیم ماندنش را در اولین فصل حضور قطعی کرد و بدون نیاز به حضور در پلی‌آف در بوندس‌لیگا ماند تا فصل‌های بعد نتایج بهتری هم بدست بیاورد.

بروسیا برلین یکی از تجارب ناموفق شفر در کارنامه‌اش بوده است. این مربی در اولین سال حضورش در این تیم نتایج خوبی نگرفت و در سال دوم نتایجش بدتر هم شد و تیمش رده سیزدهم را بدست آورد. او نه بازی از ده بازی آخر خود را باخت تا از تیمش اخراج شود.

الاهلی امارات بهترین عملکرد شفر در فصول دوم است. شفر مثل استقلال از اواسط فصل به آنها ملحق شد. آنها در آن فصل هفتم شدند اما در فصل بعد توانستند با شفر جام قهرمانی را بالای سر ببرند. تنها باری که شفر، در لیگ باشگاهی به قهرمانی رسید. العین امارات هم از اواسط فصل همکاری‌اش را با شفر آغاز کرد. العین در آن فصل ششم شد و فصل بعد به رتبه سوم دست پیدا کرد. صعودی که در فصل دوم، باعث محبوبیت بیشتر و مستحکم‌تر شدن جایگاه شفر شد. در باکو اما اوضاع فرق می‌کرد. تیم شفر فصل اول چهارم شد و فصل بعد ششم، تا این افت به خروج او از باشگاه منجر شود.

در کل بررسی کارنامه شفر نشان می‌دهد که او در هر تیمی که بوده در سال دوم روند فصل‌گذشته‌اش را ادامه داده است. اگر خوب بوده خوب، اگر بد بوده بد یا اگر متوسط بوده همان روند متوسط را ادامه داده است. این اتفاقی است که می‌تواند نشان دهد که امیدواری هواداران استقلال به فصل بعد خیلی هم بی‌مورد نیست و شروع خوب شفر، می‌تواند به سال دوم بهتری برسد.

 

30388

نظرات کاربران
تا ابد سرخ
امیدوارم که روند صعودی خودشو حفظ کنه و به رتبه دوم برسه امسال ایشالا ما هم براشون آرزوی موفقیت میکنیم با تشکر از ادمین
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۷:۴۸
پاسخ
54
55
استقلال سلحشور
باشه حالا که خیلی اصرار داری رتبه دوم واسه شما شانسی پولیسیها ما فقط قهرمانی میخوایم
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۰:۳۷
18
19
محمد از کرج
ما استقلالی ها سالهاست به تبعیض و ناعدالتی در فوتبال عادت کردیم.. امسال هم هرجوری شده میخان باز تیم شون رو بکشونن بالا و از الان یک جوی ور کشور راه انداختن و میخان تیم سوگلی شون در قهرمانی لیگ هتریک کنه.. جالبه همه تیم ها درگیر مشکلات مالی و حاشیه!ولی پرسپولیسی ها با بازیکنانشون تمدید کردن که هیچ چند تا ستاره رو هم پیش پیش خریدن و رفتن بهترین کمپ در اردوی اکراین و حمید استیلی(مربی امیدها )هم کمال همکاری رو با هاشون داره و امیدهای پرسپولیس رو اجازه داده برن اکراین..!! این قهرمانی های که پشت پرده معلوم نیست چه خبره و پول ورسانه در اختیار باشگاه خاصی قرار میگیره دوزار ارزش نداره.. ادمین جان لطف کن و چاپ کن..رنگی عمل نکن
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴:۰۰
پاسخ
69
66
Oddo
خداوکیلی توی هوچی گری توی دنیا بی نظیر هستید شما شیشتقلالیا...هر ساله کدوم تیم بیشترین خرج و مخارج و هزینه ها رو میکنه؟؟هر ساله کدوم تیم بیشترین بازیکنا رو میخره؟؟پول قرارداد تیام و جپاروف برابر با کل بازیکنای پرسپولیسه...دولت ب شما ارز دولتی میده تیام و جپاروف تمدید کنن ولی ب پرسپولیس نمیده ک ازش کسر امتیاز بشه...تقصیر کسی نیست ک بازیکناتون اول پولشون رو میخان بعد تمدید میکنن...پرسپولیس اینهمه بازیکنا اصلیشو توی 3 سال اخیر از دست داده و تمدید نکردن ولی یکبار هوچی گری نکردیم...
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۴:۴۳
18
17
هادی
امیدوارم از یه جایی به بعد به مشکلات باشگاه و تیمتون هم اشاره کنین و از این فضای اتهام زنی به این و اون خارج بشین.برادر عزیز در چند سال اخیر استقلال جزو تیمهایی بوده که بیشترین نفع رو از داوری برده و پرسپولیس همیشه ضرر بیشتر کرده. خداییش تا حالا خودتون چقدر به این مسئله فکر کردین؟؟؟؟ حالا هنوزم به نظرت پرسپولیس سوگلی فدراسیونه؟؟؟
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۷:۰۵
11
13
امیر ۶×۴=۲۴
برادر خوبی؟ پرسپولیس در کرواسی اردو زده نه اکراین، ملی پوشان امید هم به ایران برگشتند، طارمی، مسلمان، احمدزاده و از همه مهم تر صادق محرمی هم از تیم رفتند، با این وجود من میگم ما قهرمانیم، چون بر خلاف شما دنبال بهانه نمیگردیم، شما هر سال گران نرین تیم لیگ راا میبندین و در آخر هم در حسرت جام میمانید، دلیلش این است که بر اساس نیاز بازیکن نمیخرید، بر اساس چشم و هم چشمی، هر کس را برانکو میخواهد میخرید
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۹:۳۳
11
15
احمدسهرابی
اولا بروپماد ضدسوزش بخر دوما یه کم مطالعه خوبه به خداضررنداره کمپ کرواسی نه اکراین سوما مگه بازیکنان امید پرسپولیس ازکرواسی نیومدن تمرینات تیم ملی امید
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۹:۱۱
13
14
تاج سر فوتبال آسیا
اگه کارشکنیا اجازه بده امسال ستاره سومو میاریم. من که مطمئنم امسال برای ما سال رویایی میشه. البته موفقیت استقلال باعث افتخار برای همه ایرانه. چون اس اس اعتبار فوتبال ایرانه
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۷:۴۴
پاسخ
66
77
**
شفرباتعصب همینه همینه
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳:۴۵
پاسخ
58
62
10-10-3
اگه تیام بیاد شاید بزور و بخاطر محرومیت ما یکاری بکنه اگه تیام نياد امسالم سوم ميشه شاید حذفی رو بتونه بگيره البته
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۰:۵۹
پاسخ
61
59
cr7
گرانترین تیم لیگ رو میبندن اخرشم هیچی نمیشن درست مثل علی منصور پارسال. با این وضع اقتصادی کشور و دلار واسه یک بازیکن 15 میلیارد از بیت المال هزینه میکنن. خب اگه کل فصل رو 15 گلم بزنه میشه هرگل یک میلیارد واقعا جای تاسف داره
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۸:۱۷
پاسخ
80
98
حسین
شما برو یه فکر برا تیمت کن اوکراینی ها یادت که نرفته
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵:۳۳
20
19
!!!!!!!
اگه ما بلد بودیم باشگاه ها رو خصوصی کنیم این وضعیت و دعوا ها پیش نمی اومد.الآن تو لیگ فرانسه به پاریس می گن شما بیت المال مارو دادی نیمار؟ یا تو انگلیس کسی می گه منچستر سیتی داره بیت المال خرج خریدای گوآردیولا می کنه؟
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۹:۳۷
0
29
m0303
یکم فکر کن یه تیمی بود پارسال 100 میلیارد هزینه کرده بود اسمش استقلال نبودا
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۰:۱۱
16
36
ایرانی
رقم گلهای منشاهم قابل توجهه
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۳:۰۷
24
23
رائول
خخخخخ... شفر هم که کلا توی عمرش فقط ی قهرمانی داشته !!!!
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۷:۳۱
پاسخ
85
111
کینگ شفر
و یه قهرمانی درگه هم داره که تا صد سال دیگه پرفسور قلابیتون به دستش نمیاره. جام ملت های افریقا
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۷:۱۴
25
22
....
العین یکیش،تیم ملی یه کشور آفریقایی تو جام ملت ها هم دومی.همین که حرفت رد شد کافیه بقیشو نمی شمارم.
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۶:۴۶
20
19
M48
عزیزم شفر داره خودشو برا بازی با رآل مادرید جام باشگاه ها آماده میکنه
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۹:۰۸
27
20
Hamed
کلا عادت کردین به بی منطق بودن داره میگه داخل لیگ یک بار قهرمان شده((البته چندین سال حضور در یکی از معتبرترین لیگ های دنیا خودش کم از قهرماني نداره)) قهرمان آفریقا((با این همه تیم سرشناس)) برانکو چی کار کرده 2 بار با جعل یا بدون جعل ((خدا میدونه))قهرمان لیگ با کیفیت ایران شده یه بارم کرواسی والبته با تیم ایران هم مقابل آنگولا مساوی کرده خخخ
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۴:۰۶
37
24
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
پیش بسوی گلباران حریفان و کسب سه گانه... و الان که ١٠ جام بیشتر داریم از جعلپولیس... اگه سه جام بیاریم میشه ١٣ جام بیشتر تلبته سوپر جام رو میدیم به اونا تا بشه اختلاف ١٢ جام... اگر دربی ها رو هم‌ببریم میشه ٧ برد بیشتر... پرافتخارترین بودیم... و فاصله رو بازهم بیشتر میکنیم... شاید امثال اولین تیم ١٠٠٠ امتیازی لیگ بشیم... اوه... چه کیفی داره طرفدار استقلال بودن.... بعضی ها هم هستن افتخارشون فقط اون ۶ تا گل و داشتن هوادار بیشتره :))
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۴:۵۰
پاسخ
130
120
تاجی دو ستاره **
Oddo شما چند سالتونه؟ به خیال خودت داری تاریخو تحریف میکنی؟ :) قبل از مسابقات لیگ کشوری لیگ تهران برگزار میشد که اعتبارش خیلی بیشتر از لیگ کشوری بود که کلا 7تیم توش بود و شیشپولیس قهرمان شد! استقلال توی لیگ تهران 14 قهرمانی و در حذفی تهران 4 قهرمانی و در سوپرجام 1 قهرمانی داره :) حالا حساب کن با 7 قهرمانی جام حذفی و 8 لیگ سراسری و 2 قهرمانی آسیا میشه 36 قهرمانی :) استقلال دو ستاره افتخار فوتبال ایران!
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۱:۳۷
35
26
هادی
چی باعث میشه به خودت اجازه بدی اسم یه باشگاه پرطرفدار رو اینجوری تلفظ کنی؟؟از نوع حرف زدنت در مورد سوپرجام هم معلومه که روحیتو باختی و از الان استقلال رو بازنده دربی میدونی.تو رو با کیف طرفدار استقلال بودن و البته نگاه کردن به صدر جدول تنها میذارم...(چی کشیدین تو این چند سال)
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۱:۰۹
24
48
Oddo
خداروشکر هرکی کامنتهای تورو میخونه میفهمه در چ حدی هست اطلاعات و آمارت,واسه همین هیچوقت نخاستم جوابتو بدم...ولی یکبار واسه همیشه میشه بگید ده تا قهرمانی بیشتر رو از کجا اوردی؟؟توی لیگ ک ما 11 تا داریم شما 8 تا...توی اسیا شما 2 تا داری و ما یکی جام در جام...توی حذفی شما 2 قهرمانی بیشتر دارید...توی سوپرکاپ هم ما یک جام داریم و شما هیچی...حالا میشه بگید ده تا جام اضافه از کجا اومد؟
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۸:۵۵
30
58
ایمون زاید
خب دیگه پس مشخصه این فصلم نهایت همون سوم میشه
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۲:۱۸
پاسخ
136
167
کردهای تاجی **
شفر بهترین مربی خارجی 20 سال اخیر! برای قهرمان شدن نه نیازی به حمایت وزیر داره :) نه نیازی به جعل قرار داد داره! :) نه نیازی به داوری مشکوک داره :) نه نیازی به ناهار دادن داره!!!! :) نه نیازی به اغوای بازیکنای حریف داره! :) نه نیازی به بهم زدن آرامش تیم ملی ایران داره! با تمام مشکلات و سنگ اندازی ها در عرض 8 ماه توی جام حذفی قهرمان شد که آقای پر ادعا برانکو فینالشم ندیده و حتی به قشقاییم باخته :) زنده باد شفر عزیز! زنده باد کیروش کبیر!
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۵:۰۷
66
57
استقلال سلحشور
خوشم میاد همش تو پستهای مربوط به استقلال میپلکید
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۹:۴۱
58
58
سیانور
شما مثل اینکه متن رو نخوندی همینطور نظر دادی،منظورش اینه که شفر اگه پارسال از ابتدا بود الان شما پشت سر بوق میزدی
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۲:۳۴
68
57
دبل.۶:::::::۶+۶
پس بگو ..هر روز یه بهونه میاره....امسال سال نتیجه نگرفتنش .
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۲:۵۴
45
71