شفر: وقت‌مان کمتر از آن است که بخواهیم جواب صحبت‌های قلعه‌نویی را بدهیم/ سرمربی سنگال دیوانه است اگر از تیام استفاده نکند

شفر: وقت‌مان کمتر از آن است که بخواهیم جواب صحبت‌های قلعه‌نویی را بدهیم/ سرمربی سنگال دیوانه است اگر از تیام استفاده نکند

41010
23:45
25 اردیبهشت 1397
سرمربی استقلال پس از صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تشبیه گل این بازیکن به گل محمد صلاح به تمجید از مهاجم سنگالی تیمش پرداخت.

وبسایت رسمی برنامه نود -سرمربی استقلال پس از صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تشبیه گل این بازیکن به گل محمد صلاح به تمجید از مهاجم سنگالی تیمش پرداخت.

به گزارش وبسایت نود،وینفرد شفر پس از برتری 3 بر یک تیمش مقابل ذوب‌آهن اصفهان در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: بعد از این بازی من چه چیزی می‌توانم بگویم؟ چیزی که می‌خواهم بگویم، همان است که قبل از بازی، یک ماه پیش، دو ماه پیش زدم. شخصیت تیم من، روحیه تیم من و روح تیمی. من در خیلی باشگاه‌ها کار کرده‌ام، اما چنین چیزی را در هیچ تیمی ندیدم.

وی افزود: متأسفانه دو بازیکن‌مان را از دست دادیم. در جلسه قبل از بازی متوجه قدرت تیم حریف شدم. باید از هواداران‌مان هم تشکر کنم. با داشتن این هواداران سخت است که ببازید، چون آنها به شما قدرت می‌دهند. همینطور از کادر پزشکی‌مان تشکر می‌کنم، چون مشخص نبود که تیام امروز بازی می‌کند یا نه، اما آنها خیلی خوب روز و شب تلاش کردند.

شفر عنوان کرد: درباره تیم ذوب‌آهن هم باید بگویم، آنها خوب بازی کردند و بازی اصلاً راحت نبود. می‌خواهم بگویم همه ما از درون زمین تا روی نیمکت با فکر بازی کردیم و این کار خیلی راحت نیست. ما یک صحنه توپ را بیرون زدیم، اما ذوبی‌ها بازی جوانمردانه را رعایت نکردند و شوت زدند به سمت دروازه ما. منصفانه نبود که آنطور گل بزنند. چه می‌توان گفت؟ اکنون همه خسته هستند و باید بگویم که بازیکنان ما به خانه می‌روند و ملی‌پوشان باید به اردوی تیم ملی بروند، اما من وقت استراحت ندارم و باید برای آینده کار کنم و با باشگاه صحبت خواهم کرد.

سرمربی استقلال در واکنش به این مسئله که شما تیام را به عنوان یک سوپرمن به فوتبال آسیا معرفی کردید، گفت: تیام را می‌گویید؟ من با کامرون قهرمان شدم و در تیم‌های زیادی کار کردم و باید بگویم برای من فقط این کافی نیست که بازیکن خوب بازی کند، بلکه شخصیت تیام هم برای ما خیلی خوب است. همه او را دوست دارند. می‌خواهم به سرمربی سنگال زنگ بزنم تا بگویم جام جهانی بدون تیام، نمی‌شود و اگر این کار را نکند، او یک دیوانه است. گلی که تیام با پای چپ زد، مانند گل محمد صلاح در لیورپول بود که او هم یک بازیکن آفریقایی است. من بازیکنان آفریقایی را خوب می‌شناسم، چون در تیم کامرون بودم. در مقایسه با عملکردی که تیام داشته، سرمایه‌گذاری بسیار کم و اندک بوده است.

شفر ادامه داد: باید در مسیری حرکت کنیم که می‌خواهیم. ما تا به اینجا در مسیری که می‌خواستیم حرکت کردیم و به مرحله بعدی آسیا رسیده‌ایم و اکنون باید ستاره سوم را کسب کنیم. تیام، امید ابراهیمی، وریا، جپاروف و... بازیکنانی هستند که باید بمانند و باشگاه باید شرایط آنها را برای ماندن فراهم کند. ما باید با این بازیکنان به مسیرمان ادامه بدهیم.

شفر در خصوص اینکه اگر قرار باشد به تیام یک نمره جداگانه بدهد و به تیم چه نمره‌ای خواهد داد، گفت: این صحبت درست نیست، چون تیام یک نفره نمی‌تواند بازی کند. هیچ بازیکنی به تنهایی نمی‌تواند بازی کند. تیام گل‌های خود را خیلی خوب زد. ما یک تیم هستیم و یک تیم در زمین تلاش می‌کنیم و شخصیت بزرگی داریم. ما در بازی رفت مقابل ذوب‌آهن هم خوب بازی کردیم و می‌توانستیم برنده شویم، اما گفتم که آنها تیم قدرتمندی هستند. امروز دو تیم از ایران مقابل هم بازی کردند و یک تیم از ایران صعود کرد. چرا این اتفاق برای عربستان یا قطر رخ نداد؟ به نظرم اگر ذوب‌آهن مقابل یک تیم دیگر بازی می‌کرد، اکنون ایران سه نماینده در مرحله بعدی داشت.

سرمربی استقلال با اشاره به عملکرد تیم داوری خاطرنشان کرد: من به تیم داوری که از عمان آمده بود، تبریک می‌گویم. آنها قبلاً مقابل هزار نفر سوت زده بودند، اما امشب مقابل 80 هزار نفر به خوبی سوت زدند.

وی در خصوص صحبت‌های قلعه‌نویی در ارتباط با داوری و متهم کردن استقلال به بازی بحرینی، گفت: ما به اندازه کافی اینجا شاهد داریم. شما همه سرمربی ذوب‌آهن را می‌شناسید و می‌خواهم یک چیز درباره او بگویم. وقت ما کمتر از آن است که بخواهیم به صحبت‌های او پاسخ بدهیم.

سرمربی استقلال در واکنش به این مسئله که تیام با 200 هزار دلار رضایتنامه خود را خواهد گرفت و پیشنهاد خوبی هم از یک تیم عربی دارد، اظهار داشت: من گفته بودم شایعات اینجا زیاد است. در ایران خاویار، فرش، کباب و همه چیز بی نظیر است، اما شایعات هم زیاد است.

شفر در پاسخ به این سؤال که آیا برای فصل آینده برنامه‌ای برای استفاده از تیام خواهد داشت یا نه، گفت: شاید او به یوونتوس و تورین برگردد و یونتوس این بازیکن را از ما پس بگیرد. اینجا شایعات زیاد داریم.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: من درباره سرمایه‌گذاری بازهم می‌خواهم چیزی بگویم. امیدوارم هیئت مدیره باشگاه به مدیرعامل کمک کند. همانطور که گفتم رقم قرارداد بازیکنی مثل تیام نسبت به عملکردش بسیار پایین است و امیدوارم بتوانیم با سرمایه‌گذاری خوب، یکی دو بازیکن خوب دیگر هم به خدمت بگیریم.

 

1004

نظرات کاربران
Abedi
چقدر خوبه این شفر خرید عالی شفر هم عالی جواب داد یه سرمربی ناب با یه خرید ناب امیدوارم جایگزینان قربانی و انصاری هم بهتر از تیام باشن از قبل هم چند نفر میخواستن بگیرن که شیطنت بعضیا نذاشت بیان ایران شفر تجربه کسب کرد میتونه خیلی راحت بازیکنانی در سطح تیام رو جذب کنه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸:۱۱
پاسخ
0
5
علی
اینو داشته باش (چه نقد هوشمندانه‌ای): در ایران خاویار، فرش، کباب و همه چیز بی نظیر است، اما شایعات هم زیاد است.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱:۱۷
پاسخ
0
4
علی
حرفهای شفر بسیار امیدوار کننده است. من استقلالی بوده و هستم ولی در این چند ساله خیلی فوتبال را دنبال نمیکردم. مصاحبه های شفر و انرژی و پالس مثبتی که این بشر میفرسته مرده رو زنده میکنه. بیخود نیست که با کامرون اونقدر موفق بود. به خاطر شفر دوباره عاشق استقلال شدم. امیدوارم باز هم برامون افتخار بیاری مرد.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳:۲۷
پاسخ
0
4
علی
اگر قرار به رفتن کی روش باشه شفر بهترین گزینه است ولی اگر کی روش و شفر هر دو بر مسند تیم ملی و استقلال بمونن به نظرم اتفاقات بسیار بهتری خواهد افتاد.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲:۱۸
پاسخ
0
4
sara
انتقام مصدومیت شجاعیان رو باله کردن ذوب اهن گرفتیم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳:۱۸
پاسخ
0
4
ابوسیف اهواز
یه ضرب المثل داریم. میگه کوه به کوه نمیرسه.ولی آدم به آدم میرسه..اهای استقلال با مربی شانسی .اگه واقعا در حد فوتبال اروپا هستید...از این مرحله یک چهارم نهایی بیایید بالا..عمرا نمیتونید..دوست دارم به الخویا بخورید .همان الدحیل..نه تیام میتونه گل بزنه .نه سوپر منتون..فقط میتونید به دفاع بچسبید...مرسی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴:۴۵
پاسخ
3
1
mame baba Thiam
بهترین و بدترین قرعه برای ما وجود نداره .چون از هیچ تیمی هراس نداریم . تیمهای دیگه باس بترسند با استقلال که پر افتخارترین تیم آسیاست تو جمع ۸ تیم روبرو نشوند شیر همیشه شیره چه قهرمانی هاش واسه چندسال پیش باشه چه تازه باشه . مخصوصا اینکه یه شیر سنگالی خفن هم توش بازی کنه .
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۹:۵۵
پاسخ
0
5
مهسا
تیام مروارید سیاه...عشق این پسر...دم غیرتتون وخون آبیتون گرم...به امید ستاره سوم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷:۴۷
پاسخ
0
5
خواجوئی راوری
بهترین قرعه برای سرخابی ها دربی است هر تیمی از ایران به الدحیل بخوره له میشه الدحیل فراتر از آسیاست تولیگ قطر فقط 3 تساوی داشتند 19 برد متوالی آنها را قهرمان بلامنازع قطر کرده توجام حذفی قطر هم همه را بردند قهرمان شدند تو جام امیر هم همه را بردند توجام باشگاههای اسیا هم همه را رفت و برگشت بردند خط حمله آنها ویرانگره و رفت و برگشت 8 گل به العین قهرمان امارات زدند شاید السد بخاطر بازیهای زیاد و شناخت بتونه آنها را حذف کنه که در اینصورت راه قهرمانی سرخابی ها باز میشود انشالله به امید قهرمانی تیم ایراتی هر رنگ که باشد
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۶:۱۸
پاسخ
1
3
i love you thiam and schefer
امیدوارم سال دیگه هم تیممون این بازیکنای خوبو نگه داره و مث امسال خوب باشه.به نظرم اگه بخاطرجام جهانی بازیهای آسیاتعطیل نمیشدراحت میرفتیم بالا
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۱:۳۶
پاسخ
0
4
محمد
دوباره حسرت فینال آسیا رو دل پرسپولیسیا میمونه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۴:۰۷
پاسخ
1
35
دو ستاره
اینقد داغ دلشونو تازه نکن فینال, نیمه نهایو بگو تا حالا دیدن
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۰:۱۵
0
5
Farshad3setare
تیام برای دور بعد به بیرانوند زل میزنه و میگه چیطوری بیرو خخخ
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۷:۵۵
پاسخ
1
50
امير
اين بازي نشون داد حسيني خيلي بهتر از رحمتيه.مخصوصا رو توپ هاي إرسالي وسانتر.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۵:۵۳
پاسخ
33
8
هواداران ساندویچ دوست
دیروز بعنوان ی استقلالی برد شانسپولیس تبریک گفتم ولی امروز هر چی گفتن جز توهین چیزی نبود این است فرق هوادار ابی و قرمز برادر
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۴:۳۷
پاسخ
1
52
پرطرفدارترین تیم آسیا
شفر واقعا مربی بزرگی هستی...بچه ها خسته نباشید و درود به غیرتتون
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۵:۵۳
پاسخ
1
43