شفر: کسی ادعا نکند لیگ روسیه برتر از لیگ ایران است

شفر: کسی ادعا نکند لیگ روسیه برتر از لیگ ایران است

58527
23:31
19 مرداد 1397
وینفرد شفر بعد از پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی پاسخگوی خبرنگاران بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - وینفرد شفر بعد از پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی پاسخگوی خبرنگاران بود. 

به گزارش وبسایت نود، مشروح صحبت‌های او به شرح زیر است:

یک تبریک بزرگ به تیم خودم می گویم. از دقیقه اول بازی را کنترل کردیم و فوتبال خوبی انجام دادیم. گل اولی که به ثمر رساندیم بعد از برخورد به پای بازیکن تراکتورسازی بود و طبیعی است که وقتی تیم را تحت فشار قرار می دهید، آنها اشتباه کنند. همه کارهایی که در تمرینات و جلسات آنالیز انجام داده بودیم و صحبت هایی که با بازیکنان داشتیم تا درباره 3-5-2 چه کاری انجام دهیم، به زمین آوردیم و توانستیم برنده باشیم. دو گل به ثمر رساندیم که بعد از پرس تیم حریف بود. گل مرتضی تبریزی و گل فرشید اسماعیلی به این دلیل بود که ما ساماندهی خوبی در زمین داشتیم که بهتر از بازی با ذوب آهن و پیکان بود. تعریف و تبریک بزرگی برای تیم و همه بازیکنانم دارم. خیلی خوشحالم که بازیکنانم نظم و تاکتیکی که می خواستم را به زمین آوردم. این سومین دیدار ما با تیم جدیدی بود که در اختیار داریم. تراکتورسازی بازیکنان بسیار بزرگی در اختیار داشت اما مهم تر از همه چیز، روحیه و کار تیمی بود که ما به خوبی انجام دادیم. من وریا را تعویض کردم. او یک مقدار آسیب دیدگی داشت. اسماعیلی امروز خیلی خیلی خوب بازی کرد اما به دلیل بازی بعدی او را تعویض کردم و همچنین می‌خواستم نویمایر و گرو را در زمین تماشا کنم.

او افزود: روح الله باقری بازی به بازی بهتر می‌شود. امروز خیلی خوب جنگید و تلاش کرد و برای مدافعان حریف مزاحمت ایجاد کرد و همین موضوع باعث شد برای مدافعان حریف مشکل ایجاد شود. یکی از دلایل تعویض ها این بود که می‌خواستم بازیکنان جدید را در شرایط مسابقه ببینم. ما بازیکنان بسیار خوب و زیادی داریم. جام حذفی، لیگ قهرمانان و بازی های لیگ را در پیش داریم که مسابقات زیادی است و بازیکنان لازم است بعد از 60 دقیقه تعویض شوند. برای ما همه بازیکنان مهم هستند و تنها بازیکنان اصلی اهمیت ندارند. بازیکنانی مانند آذری، آقایی و دیگر جوانان نیز مهم هستند. یک مربی همیشه خوشحال می‌شود وقتی ببیند بازی قبلی تیم او خوب بازی نکرده اما با کارهایی که در تمرین و جلسات آنالیز انجام داده، تیم او بهتر می شود. ما بازی قبلی دو گل روی ضربات کرنر دریافت کردیم اما امروز هیچ فرصتی به حریف ندادیم.

سرمربی استقلال در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: در بازی با ذوب ‌آهن یک خبرنگار باهوش به من گفت که برای اولین بار 7 شوت داخل دروازه استقلال زده شد. ما در تمرین کار کردیم و بازیکنان خوب کار کردند و امروز دیدید که تنها یک شوت داخل چار چوب ما بود. دیشب در اتاقم جلسه ای با مدافعان و هافبک ها داشتیم و به آنها گفتم که روی ضد حملات برابر ذوب آهن فضای زیادی به حریف دادیم و این خیلی خوب است که ما روی آن کار می کنیم و امروز خیلی خوب بودیم. من همیشه درباره تیم خودم مثبت صحبت می کنم و اعتقاد دارم باید بهتر و بهتر شویم اما هیچ وقت راضی نیستیم. باید بازی به بازی بهتر شویم و از سال گذشته بهتر بازی کنیم. نمی توانیم اکنون بگوییم 3 بر صفر برنده شدیم و کار ما تمام شده است و فردا باید تمرین کنیم و ریکاوری داریم و باید بازی به بازی بهتر شویم.

شفر درباره وضعیت گرو و نویمایر و این موضوع که آیا این دو بازیکن تا بازی با السد به آمادگی کامل خواهند رسید، گفت: نه فقط این دو بازیکن بلکه همه تیم ما به آمادگی کامل می رسند. امیدوارم پس فردا فیلیپ از آلمان می آید و این برای ما خیلی مهم است و نمی شود که استقلال بی بدنساز باشد. گرو فصل گذشته در لیگ بازی کرده اما مارکوس به تمرینات بدنسازی بیشتری نیاز دارد زیرا 3 ماه است بازی رسمی نداشته است. قدم به قدم این بازیکنان را برای مسابقات آماده می کنیم.گرو باید سیستم تیمی ما را بشناسد. گرو در سمت راست به جای وریا غفوری به میدان آمد. او در پست اصلی خود به میدان نرفت اما جانشین وریا شد و بازی خوبی به نمایش گذاشت و سپس به پست اصلی خود رفت. من مطمئن هستم که بازیکنان جدید ما، تبریزی و همام از عراق می توانند به ما کمک کنند. نکته مهم برای من این است که بازیکنان جدید نباید تنها یک فوتبالیست خوب باشد و باید از نظر شخصیتی نیز به ما کمک کند.

او درباره نقش هواداران در برد استقلال تصریح کرد: امروز یا فردا پنجاهمین سالگرد فوتبال حرفه ای من است و هیچگاه شبیه آنها را ندیدم. هواداران هر زمان به آنها نیاز داریم به کمک ما می آیند. خوشحالم وقتی بازی ها به پایان می رسد هواداران بدون مشکل ورزشگاه را ترک می کنند اما در یونان یک مسابقه تعطیل شد. این سه امتیاز را نه فقط به هواداران بلکه به پادوانی تقدیم می‌کنم که امروز کنار ما بود. در دوران جام جهانی نیز گفتم که لیگ ایران لیگ بسیار خوبی است و هرگز نمی پذیرم کسی بگوید لیگ ایران خوب نیست. پرسپولیس در بازی اول حریف خوبی داشت. نمی خواهم بگویم فقط دو مربی آلمانی و کرواسی مربیان خوبی هستند اما مربیان داخلی نیز مربیان خوبی هستند. من لیگ های روسیه و بلژیک را می شناسم و کسی نمی تواند بگوید به جز چهار تیم برتر لیگ روسیه، کیفیت این لیگ بالاتر از لیگ ما است.

شفر در ادامه صحبت های خود در واکنش به اینکه از عملکرد داوری انتقاد کرده بود، بیان کرد: هیچگاه از داور عصبانی نشدم. صحنه اول بازی ما مقابل پیکان را به یاد دارید که اگر چند درصد زاویه فرق می کرد، پای آقایی می شکست و من نیز امروز بابت تکرار این موضوع ناراحت شدم زیرا سلامت بازیکنان مهم تر از سه امتیاز است.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم بگوییم استقلال با ترکیبی که دارد شانس اول قهرمانی است، بیان کرد: قبلا هم گفتم که در اردوی پیش فصل ما بازیکنان جوانی داشتیم. چند بازیکن جدید نیز داشتیم. اردوی تدارکاتی برای تیم ساختن است. کریمی به ما دیر اضافه شد. گرو و تبریزی در پیش فصل نبودند و اکنون یک هفته است که همه بازیکنان را داریم. همواره در تمرین با بازیکنان صحبت می کنم و وقتی لازم است تمرین را نگه می دارم تا درباره عملکرد بازیکنان صحبت کنم. بابت عملکرد امروز تیمم خوشحال هستم. تیم ساختن این نیست که من بگویم هر بازیکن شماره 6، رهبر تیم من است. بازیکنان روز به روز خود را بیشتر پیدا می کنند و من به عملکرد انها نگاه می کنم. چند بازیکن قبلی تیم من شاید در تیمی بودند که سبک متفاوتی با فوتبال ما داشت و این راحت نیست که سبک بازی ما را یاد بگیرند و به زمان نیاز دارند. همه آنهایی که ایجاد هستند، دوست داشتند در تیم ما باشند و برای یک پیشنهاد نیامدند. نمی توانم بگویم تیم خوبی نیستیم و دیوانه نیستم این حرف را بزنم. من همیشه به تیمم اعتماد به نفس می دهم و بازیکنان می دانند به آنها اعتماد دارم. ما برای موفقیت می جنگیم و نمی خواهم بگویم قهرمان نمی شویم و اگر پنجم شویم، به خانه می روم.

 

1004

نظرات کاربران
امیر
باز ایشون یه بازی یه تیم ضعیفو نا امادرو بردن میخوادخودشو رقیب اصلیه کیروش نشون بده که اگه کیروش رفت همهنگاها برا جانشینیش به ایشون باشه مطمعن باشید بعد از کیروش یا برانکو یا شفر میشه سرمربی تیم ملی شفر از الان داره منتقدای کیروشو با این حرفاش میخره
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۴:۰۴
پاسخ
34
7
محمد آبی دل از اندیمشک
آقای شفر عزیز؛متشکریم برای نبوغ فنی ات و نیز شخصیت بسیار بالا و اخلاق حرفه ایت. امیدوارم سالیان سال از وجود شما در کنار تیم محبوبم بهره مند بشیم.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۱:۳۳
پاسخ
0
22
مسعود گل باشی
شفر خیلی مردی دمت گرم بازیکنای مصدوم هم برسن و همچینن همام رحم نمیکنیم دمت گرم شفر.تبریزی و اسماعیلی عالی بودن
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۹:۴۷
پاسخ
1
24
Personal
به عنوان یه پرسپولیسی شفر رو خیلی دوست دارم. با اخلاق و مؤدب از پیروزی قاطعانه مقابل تراکتور هم لذت بردم. Admin please
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۵:۰۱
پاسخ
2
26
حمید از مشهد
کاری ندارم شفر زود جوگیر میشه یه چیزایی تو مایه های بگوویچ پرسپولیس هست اما موافقم که لیگ روسیه برتر از لیگ ایران نیست .. حتی من اضافه کنم لیگ ایران از نظر استعداد با لیگهای بلژیک و یونان ترکیه برابری نکنه حداقل چیزی کم نداره .. دلیلم هم درخشش لیگ برتریهامون در جام جهانینسبت به لژییونرهامون هست ..اما بازم کی روش با تحقیر لیگ ایران به همه گوشزد میکنه لژیونر بشن و در کمال تعجب باز به تفکرات خودش هم اعتقادی نداره و مثلا استفاده درستی از قدوس گوچی و دژاگه نکرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۸:۴۶
پاسخ
22
9
بینام
چشم جناب کینگ
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۶:۵۹
پاسخ
2
19
Milad
آقای شفر اگه فکر میکنید با خرید 21 بازیکن و خرج چند ده میلیارد از بیت المال و شکستن متوالی رکروردهای نقل و انتقالات هنوزم مدعی قهرمانی نیستید میخاید به هواداراتون بگین برن در فدراسیون و وزارت ورزش شعار وزیر پرسپولیسی بدن شاید فرجی براتون شد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۲:۴۲
پاسخ
36
9
آبی خالص
از الان باید برای آسیا آماده بشیم چون السد به ضعیفی تراکتور نیست اونا ژاوی و گابی رو دارند و اصلا نمیشه اونارو با دژاگه و شجاعی مقایسه کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۰:۴۲
پاسخ
2
31
یاشار
بنظرم قرارداد خیلی خوبی با اقای شفر بستند و ایشون مبلغی خوبی را دریافت کرده چون این جمله که لیگ روسیه و بلژیک از لیگ ایران بهتر نیست را فقط از روی شکم سیری میشه گفت. تیمهای ایرانی جلوی تیمهای عربی میبازن فوری میان میگن اونها فلان بازیکن میلیاردی داشتند بعد الان لیگ روسیه یا بلژیک از لیگ ایران بهتر نیست؟ ایشون میزان توهم جابجا کردند. من طرفدار تراکتورم ولی واقعا اگه طرفدار هر تیمی باشی این جمله بنظرت مسخره میاد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۶:۳۶
پاسخ
36
8
Perspolis
با اینکه پرسپولیسیم ولی با تمام وجود شفر رو دوست دارم. سپاس که تراکتور رو بردی.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۰:۲۸
پاسخ
2
32
*SS*
ممنون جناب شیر شفر
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۶:۴۲
پاسخ
0
27
اس اس نایب قهرمان
هر سال با کلی ریخت و پاش آخرش نایب قهرمان میشید. و این پروسه ادامه داره.....
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۸:۳۲
پاسخ
34
6
￵ارش
این بازی استقلال و این نتیجه کاملا ثابت کرد به چهارچرخ با خرج میلیاردی نمیشه نتیجه گرفته ولی تیم شون بهتر میشه حالبه هوادارا تراکتور ادعا میکنن حامی تیم شون هستند و صبر میکنن واسه تیم شون تا لهتر شه ولی دقیقه ۷۵ جایگاهشون خالی میشه.شفر واقعا مربی عالی هست
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۷:۳۹
پاسخ
2
32
SS
یعنی تو شخصیت ، دانش، اخلاق تو همه چی تکی. پرفسور واقعی تویی بقیه اداتو در میارن. فوتبال ایران باید به وجود شفر افتخار کنه.....
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۷:۲۵
پاسخ
3
31
ss
سلطان خودتی شیر نمیتونە اداتو هم در بیاره!
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۶:۳۲
پاسخ
2
27