شمسایی: نشان دادیم قدرت اول آسیا هستیم/ باید دنبال موفقیت در جام جهانی ۲۰۲۰ باشیم

شمسایی: نشان دادیم قدرت اول آسیا هستیم/ باید دنبال موفقیت در جام جهانی ۲۰۲۰ باشیم

3592
17:49
22 بهمن 1396
کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال تأکید کرد با برتری پُر گل مقابل ژاپن نشان دادیم قدرت اول آسیا هستیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال تأکید کرد با برتری پُر گل مقابل ژاپن نشان دادیم قدرت اول آسیا هستیم.

به گزارش وبسایت نود، به نقل از تسنیم، وحید شمسایی درباره برتری 4 بر صفر تیم ملی فوتسال ایران مقابل ژاپن و قهرمانی در مسابقات آسیا اظهار داشت: طبیعی بود که بازی در دقایق ابتدایی گره بخورد، چون فینال شرایط خاص خودش را دارد و زمان می‌برد تا بازیکنان در زمین جا بیفتند. در نیمه اول ژاپن تمام تلاش خود را انجام داد تا گل نخورد، اما در نهایت بازی را با چهار گل واگذار کرد.

وی ادامه داد: با افتخار قهرمان آسیا شدیم و نشان دادیم قدرت اول آسیا هستیم. الآن دید ما باید جام جهانی 2020 باشد و به موفقیت در این مسابقات فکر کنیم.

« به نظر می‌رسد تیم ملی ما رشد زیادی کرده و از طرف مقابل تیم‌هایی مانند اسپانیا و روسیه دیگر آن قدرت همیشگی را ندارند، آیا با این وجود می‌شود به موفقیت در جام جهانی امیدوار بود؟» کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال در پاسخ به این پرسش گفت: دقیقاً همینطور است. من بازی‌های جام ملت‌های اروپا و گرندپری برزیل را دنبال کردم. به نظرم اکنون تیم ملی ما به لحاظ نیروی انسانی شرایط فوق‌العاده‌ای دارد. پس از جام جهانی 2016 و سومی در جهان، تحول زیادی در فوتسال ما ایجاد شد و مسیر خیلی خوبی را طی می‌کنیم.

شمسایی در ادامه تصریح کرد: اسپانیا در جام ملت‌های اروپا مقابل تیم فرانسه تازه تأسیس شده و چند تیم دیگر به مشکل خورد و در نهایت هم در فینال مقابل پرتغال شکست خورد، این نشان می‌دهد نسل‌سازی در فوتسال اسپانیا انجام نشده است. در این تیم همان بازیکنانی که در سال‌های 2006 و 2007 بازی می‌کردند هنوز هم بازی می‌کنند. تیم روسیه هم شرایطی مشابه اسپانیا دارد و زمانی که بازیکنان برزیلی آن‌ها اُفت می‌کنند، این تیم هم دچار مشکل می‌شود. به نظرم اکنون فوتسال در دنیا تبدیل به دموکراسی شده است، این رشته قبلاً دیکتاتوری و فقط در اختیار برزیل و اسپانیا قرار داشت. شما نگاه کنید ایتالیا هم در این دوره در مرحله گروهی از مسابقات اروپا حذف شد. به نظرم ما با این توانمندی اگر بتوانیم تیم‌مان را نگه داریم، حتی می‌توانیم نتیجه‌ای بهتر از سومی جهان کسب کنیم.

 

1004

نظرات کاربران