شوک به لیگ برتر هفدهم/ بازی نفت – سپیدرود در آستانه لغو شدن!

شوک به لیگ برتر هفدهم/ بازی نفت – سپیدرود در آستانه لغو شدن!

52675
20:17
04 مرداد 1396
هنوز قرارداد هیچ کدام از بازیکنان و مربیان نفت تهران در سازمان لیگ ثبت نشده و به همین دلیل احتمال برگزار نشدن بازی نفت تهران – سپیدرود رشت وجود دارد. حیدر بهاروند در گفت و گو با سایت نود این خبر را تایید کرد.

وب سایت رسمی برنامه نود- مشکلات و بدهی های سنگین باشگاه نفت، آغاز لیگ برتر هفدهم را با چالش روبرو کرده است.

به گزارش سایت نود، هنوز قرارداد هیچ کدام از بازیکنان و مربیان نفت تهران در سازمان لیگ ثبت نشده و به همین دلیل احتمال برگزار نشدن بازی نفت تهران – سپیدرود رشت وجود دارد.

حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ برتر در این باره به سایت نود گفت: امروز نامه محمدرضا ساکت سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ رسانه ای شد. در رسانه ها مطرح کردند که چرا سازمان لیگ از دستور ساکت پیروی نکرده و به بازیکنان نفت تهران مجوز بازی داده اند. اولا که بازی سوپرجام مربوط به فصل پیش است و به فصل جدید مرتبط نیست. تا این لحظه هم هیچ کدام از بازیکنان و کادرفنی باشگاه نفت به سازمان لیگ نیامده اند تا کارت بازی برایشان صادر شود. ظاهرا طبق دستور کمیته انضباطی باید بین 10 تا 15 درصد از بدهی های باشگاه نفت و کلیه باشگاهها پرداخت شود تا دبیرکل به سازمان لیگ نامه بزند و کارت بازی برای بازیکنان و مربیان صادر شود.

بهاروند در پاسخ به این سوال که آیا امکان لغو بازی نفت تهران – سپیدرود وجود دارد گفت: تا این لحظه قراردادهای فصل 96-97 تیم نفت تهران ثبت نشده است. همانطور که گفتم تا از طرف دبیرکل نامه ای به سازمان لیگ مبنی بر پرداخت 10 تا 15 درصد بدهی های باشگاه نفت به سازمان لیگ نرسد، کارت بازی برای بازیکنان و مربیان نفت صادر نمی شود و بالطبع بازی هم نمی تواند برگزار شود. تا این لحظه هم یک بازیکن از نفت تهران در سازمان لیگ قرارداد ثبت نکرده اند. البته این قانون برای همه تیمهاست و همه تیم ها بدهی دارند. سازمان لیگ هم فردا در قبال اتفاقات غیرمنتظره ای نظیر لغو بازی، مسئولیتی ندارد و به قانون تمکین می کند.

رئیس سازمان لیگ در پایان در باره حجم بدهکاری باشگاهها و مشکلات صدور مجوز حرفه ای گفت: متاسفانه باشگاهها حجم زیادی بدهی دارند که باید عدد آن دقیق برآورد شود. با این روند در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد به مشکل می خوریم و ممکن است با این روند هیچ نماینده ای نداشته باشیم. در سالهای گذشته در مورد صدور مجوز حرفه ای هم اقداماتی انجام شده که باید بررسی و بازنگری شوند و البته از زمانی که من رئیس سازمان لیگ شده ام در این باره سخت گیریهای زیادی داشته ایم.

بازی نفت تهران - سپیدرود رشت قرار است طبق برنامه اعلام شده سازمان لیگ، ساعت 21 فرداشب در ورزشگاه تختی تهران برگزار شود. البته اگر نفتی ها بتوانند از سرپرستی دبیرکلی فدراسیون فوتبال نامه تاییدیه را بگیرند و به سازمان لیگ بدهند!

نظرات کاربران
Kourosh
ماشاء ا... تخلفات ارکان فدراسیون فوتبال کم نیست. بشماریم؟ تخلف اول : جناب محمود زاده برای باز بودن غیرقانونی بازه نقل و انتقالات بعد از شروع مسابقات فصل جدید شما به ماده ۱۷ آیین نامه نقل و انتقالات که صرفا تعریف دوره نقل و انتقالات است استناد کردید که عنوان کرده مدت زمان دوره اول نباید بیشتر از دوازده هفته باشد. اولا گفته نباید از ۱۲ هفته بیشتر باشد ولی نگفته می تواند در هرشرایطی ۱۲ هفته باشد! ثانیا : این فقط یک تعریف است و در مفاد بند ۲ و ۵ ماده ۱۳ و بند ۱ ماده ۳۰ آیین ۹۳ و در بند ۲ ماده ۹ آیین نامه جدید ، نحوه و شرایط به صراحت تاکید می کند که باید قبل از شروع مسابقات پایان پذیرد و ۱۲ هفته برای زمانی است که از شروع نقل و انتقال تا شروع مسابقات فصل جدید بیشتر از ۱۲ هفته باشد که در این شرایط استثنایی ، بازه زمانی نقل و انتقالات از شروع تا نهایتا ۱۲ هفته بعد است و نباید از این ۱۲ هفته تجاوز کند حتی اگر از پایان این ۱۲ هفته تا شروع مسابقات صد هفته باقی مانده باشد. استاد گرامی به مجرد شروع مسابقات از پنجشنبه ، هر روز که پنجره نقل و انتقالات باز باشد ، یک روز در تخلف سازمان لیگ محسوب است. اگر سیستم مکانیزه ثبت قراردادها پیغام خطا ندهد ، سطل زباله دفترتان جای مناسبی برای آن است. تخلف دوم : هر قانون یا بخشنامه یا دستورالعملی از زمان ابلاغ و انتشار آن لازم الاجراست مگر در قانون ترتیب دیگری تعیین شده باشد لذا مهم نیست سوپرجام مال چه دوره ای بوده ، مهم آنست که برگزاری آن پس از ابلاغ دستورالعمل بوده و می بایست براساس دستورالعمل اخیر انجام می شد نه دستورالعمل قبلی و به همین لحاظ ثبت ۲۴ ساعته قراردادهای نفت در عین ۱۰ میلیارد بدهی مالیاتی و ۱۵ میلیون چک بدهی حال شده و صدور کارت بازی اگرچه بواسطه سرعت عمل بی سابقه تان قابل تقدیر است ، ولی تخلف محسوب می شود. بدتر از آن اینست که برای توجیه تخلف به وضعیت پرسپولیس اشاره می کنیدو تخلف را با تخلف توجیه می کنید که عذر بدتر از گناه است. ما که از خدایمان بود تا تعیین تکلیف هردو تیم توأما ، سوپرجام برگزار نشود و پول ژوزه را از دربی آلمان درآوریم. اصلا می فرمودید ما خودمان را گروهی به مریضی واگیردار متصل می کردیم. تخلف سوم : در وجود قانون ، دستور تلفنی ساکت از ارزش قانونی برخوردار نیست. ایشان در پست جدید تازه کارند و سفارشی ، شما هم ؟ تخلف چهارم : سخن شما ثابت می کند که سیستم شما با ثبت موقت ، مجوز بازی صادر می کند! درصورتی که اصولا در ثبت نهایی است که پیعام های خطا ظاهر می شود. مجددا ارجاع می دهیم به همان ماجرای سطل زباله!
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۹:۴۹
پاسخ
0
0
مسعود
این تیم باید لغو بشه هوادار هم که اصلا نداره تیم های پر هوادار باید تو لیگ باشند
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵:۱۱
پاسخ
0
0
TiTireza
این نفت هم مسخرشو در اورده بابا ................. باید درشو تخته بکنن
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹:۴۲
پاسخ
0
0
محمدرضا
متاسفم که تیم بی در و پیکری مثل نفت نماینده ایران تو جام باشگاه های آسیاست. بهتر این فوتبال رو با فدراسیونش تخته کنند.
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵:۳۱
پاسخ
0
0
آبی آبی
این دوستانی که میفرماین تیم نفت رو جمع کنین بره دقت کردن که اکثر بازیکنای پرسپولیس از نفت اومدن دیگه این همه میگین پرسپولیس پرسپولیس یکم دقت کنین میبینین اکثر بازیکنانتون از این تیم اومدن شما که خودتون بلد نیستسن بازیکن پرورش بدین
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲:۴۲
پاسخ
1
0
مسعود گل باشی
عجب فوتبالی داریم ما
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۹:۰۸
پاسخ
3
3
سپیدرود رشت
ینی چی آخه گیر اوردن خودشونو تا کی بی نظمی
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۴:۱۳
پاسخ
1
9
هادی
اگر مشکلنفت حل نشه مشکل تیم مقابلش نیست و بجای لغو، بازی باید سه بر صفر به سود سپیدرود اعلام بشه
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۶:۱۷
پاسخ
2
8
جواد سپیدرودی
سپیدرودم امید شهر رشته... نفس من ب نفسش بنده... نمیزارم تورو اینجا تنها... با تو هستیم تا اخر دنیا... ایران سپیدرود
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۱:۳۷
پاسخ
4
10
نگین سبز ایران
ایول اینجوری دوباره یه تیم مثل استقلال خوزستان نمیره آسیا و به جاش ذوب آهن میره
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۳:۲۶
پاسخ
3
4
سپیدرود عشق بی پایان
بیست و اندی ساله ما منتظر بازی سپیدرود تو لیگ اصلی کشور هستیم ! چرا باید از تماشای این بازی محروم بشیم ؟ ما رو از لذت تماشای تیممون محروم نکنید
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۵:۲۳
پاسخ
3
13
★فاطی پرسپولیسی★
ماشالله لیگ ایران همه چی توش دیدی میشه غیر حرفه ای ترینه
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۶:۰۱
پاسخ
0
9
سپیدرود
یه سوال. الان اگه بازی لغو بشه (بخاطر کوتاهیه تیم نفت) ، بازی 3_0 اعلام نمیشه؟ میشه؟
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۱:۰۹
پاسخ
1
11
مهیار
شما خوب باشید برای دیگران نیازی نیست هواداران سپیدرود رو با ملوان مقایسه کنید شما راه خودتو برو برای این و اون خط و نشان نکش
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶:۴۳
1
3
تیم ملی 99
باید بازی 3 بر صفر به نفع سپید رود اعلام بشه اما اگر شما سپیدرودی ها هم بخواهید عین تماشاگرای ملوان در ورزشگاه اون حرکات رو بکنید هم باید حسابی جریمه بشید تا از همین اول اون راه رو نرید البته گفتم اگر و امیدوارم که تماشاگرای خوبی باشید مثل ملوان نباشید
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰:۴۹
4
2
سپیدرود
الان از رشت حرکت کنیم بیایم یا نه واقعا متاسفم واسه فوتبال ایران
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۰:۱۰
پاسخ
2
14
پژمان
چرا لغو ؟؟؟؟ تیمی که تا زمان بازی نتونه مشکلاتش رو برطرف کنه و سر بازی حاظر بشه باید بازنده اعلام بشه. اینم یکی دیگه از اتفاق های جالب تو فوتبال کشورمون. من فقط موندم که این تیم چطور میخواد تو لیگ قهرمانان آسیا جلوی اون تیم ها بازی کنه ؟؟؟؟ اصلا میتونه بازی کنه ؟؟؟ یعنی هزینه رفت و آمد ها و ... تو لیگ قهرمانان رو دارن ؟؟؟؟ فدراسیون فوتبال باید یه قانونی بزاره که باشگاه هایی که بدهکار هستن یا وضعیت مالی بدی رو دارن ، واسه مسابقات آسیایی نرن.
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۸:۵۸
پاسخ
1
11