شکست ناپذیر و تشنه گلزنی؛آیا اخراج لوپتگی تصمیم درستی بود؟

شکست ناپذیر و تشنه گلزنی؛آیا اخراج لوپتگی تصمیم درستی بود؟

9588
17:53
23 خرداد 1397
بزرگ ترین شوک جام جهانی 2018، ساعاتی قبل از شروع رقابت ها رقم خورد.

وبسایت رسمی برنامه نود - بزرگ ترین شوک جام جهانی 2018، ساعاتی قبل از شروع رقابت ها رقم خورد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از اومنی اسپورت، جولن لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا تنها 48 ساعت قبل از اولین بازی این تیم در جام جهانی مقابل پرتغال از سمتش برکنار شد. این در حالی است که او تنها 3 هفته قبل قرارداد خود را با این تیم تا سال 2020 تمدید کرده بود.

لوپتگی روز گذشته به عنوان سرمربی بعدی رئال مادرید معرفی شده بود و لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد با توجه به اتفاقات رخ داده، چاره ای به جز اخراج لوپتگی نداشته است. قرار بود لوپتگی بعد از رقابت های جام جهانی در سانتیاگو برنابئو معرفی شود، اما ظاهرا روند پیش رفتن مذاکرات او با مادریدی ها و اعلام این خبر در آستانه شروع بازی ها، خشم روبیالس را به همراه داشته است.

اسپانیا در بازی های دوستانه تیمی قدرتمند نشان داده بود و گفته می‌شود بازیکنان بزرگ تیم هم در جلسه ای با روبیالس خواهان ماندن لوپتگی بوده اند، با این همه آیا روبیالس اشتباه کرده است؟ لوپتگی بعد از رقابت های یورو 2016، به نیمکت تیم ملی اسپانیا رسید و جانشین ویسنته دل بوسکه شد. در ادامه به کمک آمار اوپتا قصد داریم دوران حضور این مربی 51 ساله روی نیمکت لاروخا را بررسی کنیم:

20: لوپتگی در 20 بازی روی نیمکت اسپانیا نشست و در این بازی ها به 14 برد و 6 تساوی رسید. اسپانیای لوپتگی در تمامی این مدت شکست ناپذیر باقی ماند.

25: در بین سرمربیان اسپانیا، تنها لوئیس آراگونس شروعی بهتر نسبت به لوپتگی داشت. آراگونس در 25 بازی اول خود به همراه لاروخا بدون شکست مانده بود.

61: اسپانیا تحت نظر لوپتگی 61 گل وارد دروازه حریفانش کرد و هیچ تیمی موفق نشد در مقابل آن ها دروازه اش را بسته نگه دارد.

13: سرخیو راموس در دوران حضور لوپتگی 13 برد به کارنامه خود در تیم ملی اسپانیا اضافه کرد. هیچ بازیکنی در این دوران به اندازه راموس در بردهای اسپانیا شریک نبود.

11: ایسکو با اثر گذاری مستقیم بر روی 11 گل (9 گل و 2 پاس گل) دومین بازیکن اثر گذار لوپتگی محسوب می‌شد. داوید سیلوا با اثر مستقیم بر روی 17 گل (11 گل و 6 پاس گل) از این نظر در مقام اول قرار داشت.

7: 7 بازیکن از ترکیب فعلی تیم رئال مادرید توسط لوپتگی به تیم ملی اسپانیا دعوت شدند. در بین این 7 بازیکن، تنها خسوس وایخو نتوانست بازی کند.

7712

نظرات کاربران
حمید مسی
رئال مادرید یه تیم مافیایی است اون از لیگ قهرمانان که هر سال شاهد درخشش بهترین بازیکن تیمشون(داور)هستیم و اینم از این "عشق و سلطان قلبم، لیونللللللللللل مسییییییییییی"=بهترین بازیکن جهان و تاریخ رونالدو=پنالفسایدانو=پنالتیانو=دروازه خالی=یه نفر را نمیتونه دریبل کنه و 5 متر با توپ راه بره زمین میافته=آماده خور به تمام معنا=پاس رونالدینیویی و بساط خنده=سایه زن==تازگیا ریباند گل
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۵:۵۳
پاسخ
14
24
Moein
نگرانتم پسر!!!
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۳:۳۱
4
9
AbolFazL
همه چیز مهیای شگفتی سازی شده به امید موفقیت تیم ملی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷:۰۳
پاسخ
5
10
CR 6+4 FCP
تنهها آرزوی فوتبالی باقی مانده ی من صعود پرتغال و ایران. که دور از دسترس نیست.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱:۲۸
پاسخ
14
9
کماندار
قابل توجه بارسلوناهیها بی افتخار مربی بعدی هم رئالی هست دل بوسکه هم که رئالی بود که جام برای اسپانیا آورد
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۰:۱۵
پاسخ
18
6
بارسلونا فراتر از تاریخ ( تاسیس۱۸۹۹ )
استاد اول برو اطلاعات عمومیتو بالا ببر که باعث خنده ملت نشی.خود گواردیولا که بهترین مربی تاریخ اسپانیاست گفته بود که هیچوقت به یک کاتالونی اصیل پیشنهاد مربیگری اسپاتیا رو نمیدن هرچند که ۳ تا قهرمانیشونم صدقه سر بارسلونا و لاماسیا بوده!!! ( ادمین جان شبت بخیر )
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۸:۳۵
0
6
امیر آبی دل
تنها افتخارات اسپانیا با کاتالان ها بدست اومده.... شب بخیر گلم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۱:۴۵
2
6
عشقممم نیمار
به امید موفقیت صعود ایران از گروه مرگ امیدوارم به فینال برسیم و جلو ارژانتین قرار بگیریم و انتقام 4 سال پیش رو ازشون بگیریم و مسی رو گریان راهی خونش کنیم البته بازم ببازه قراره خدافظی کنه و باخت و ناتوانیش رو توجیه کنه پسر خوب
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶:۱۲
پاسخ
39
47
شاهین سرخ
چه توهمات قوی ای ایران بترکونه یه مساوی از مراکش بگیره و تمام
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۹:۰۵
4
7
ایرانی
اگه نتیجه گیری براشون مهم باشه که صددرصد اشتباه کردن وگزینه درستی رو هم انتخاب نکردن به هرحال باید دید اولویت مردم اسپانیا چیه؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷:۲۳
پاسخ
14
25
مستاجر خدا
خیلی هم کار درستی بود مگه الکیه تیم ها صاحب دارن مدیریت محکم و قوی دارن همه چی و فدای صعودو موفقیت نمیکنن بعد جام فرصت کمی تا آسیا داریم و بهترین گزینه کیروش هستن تاسف تاسف تاسف
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۴۳
پاسخ
62
30
روح اله
بله برای اتحاد تیم این کار را کردند بخاطر داریم دودستگی بازیکنان رئال-بارسا چه صدمات جبران ناپذیری به پیکره اسپانیا می زد وبا اتحاد ملی چقدر آنها به قهرمانی جهان نزدیک می شدند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۲۹
پاسخ
8
50
کیومرث
به نظر من درست بود چون اولویتو داد به تیم ملی نه باشگاه حتی اگه پر افتخار ترین باشگاه جهان باشه . قابل توجه بعضی دوستان قرمز و آبی زنده باد ایران درود بر کی روش کبیر همه برای ایران
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰:۲۷
پاسخ
36
105
Ebi
به نظر من حرکت فدراسیون فوتبال اسپانیا خیلی بد ،بی رحمانه ،و تند بود ،،اونم ی سرمربی موفق مثل لوپتگی مطمئنا نظر خیلی از مردم راجع به تیم اسپانیا عوض شد ،، من خودم ازین به بعد دلم میخاد اسپانیا حذف شه
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۷:۲۸
8
5
ایلیا
منم ترجیح میدم اگر خدایی نکرده بازی اول رو روی اشتباهات خط دفاعی باختیم کیروش درجا اخراج شه
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۱:۴۵
14
4
البرز
تو ایران کیروش واسه بهتر شدن و امکانات میجنگه...بهش میگن بی احترامی...میگه زمین تمرین نداریم..میگن داره ایرانو زیر سوال میبره...میگه یک شب نریزید اردوی تیم ملی بازیکنا رو بقاپید.حرکت غیرورزشیه...میگن با سرخابی ها مشکل داره...میگه اقایون لیگ ما کیفیت لیگ اسپانیا و پرتغال رو نداره پس اردوهای طولانی مدت بزارید تا بازیکنا با من کار کنن....میگن نه این به مربی های ایرانی توهین میکنه...طرف میره برنامه تلویزیونی هرچی انگ و تهمته به تیم ملی و کیروش میزنه...جوابشو که میده میگن داره به پیشکسوت ایرانی توهین میکنه
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۰:۳۰
5
15
Hasan
بر عکس باید الگو برداری کنیم ازینا تا به هرقیمتی دنباله حفظ کی روش نباشیم اینا حرکت مربیشون رو بی احترامی تلقی کردند و با وجود نتایج خوبش اونو اخراج کردند ولی ما.....
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۹:۳۳
23
40
بهزاد
برای ما بله، تصمیم بسیار درست و مثبتی بود.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۹:۴۷
پاسخ
3
83
عـلـی ...
همه چیز به نتایج اسپانیا تو جام جهانی بستگی داره .. ولی میتونم بگم که تیمو نابود کردن .. بهتر بود فدراسون اسپانیا یه مقدار سیاست به خرج میداد و خشم خودشو بعد از پایان کار اسپانیا تو جام نشون میداد.. در هر صورت واقعا این خبر بیشتر شبیه به یه شوخی هست تا واقعیت ..
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵:۳۷
10
25