شگفتی سازان برگامو در گام آخر؛ لا دئا در جست و جوی صدمین گل

شگفتی سازان برگامو در گام آخر؛ لا دئا در جست و جوی صدمین گل

1403
17:04
25 اردیبهشت 1398
آتالانتا تنها یک گل دیگر برای رسیدن به رکورد صد گل زده فاصله دارند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، امشب و در رقابت فینال کوپا ایتالیا، آتالانتا در ورزشگاه المپیکوی رم به مصاف لاتزیو خواهد رفت.

تیم تحت هدایت جیان‌پیرو گاسپرینی که فصل گذشته با کسب رده هفتم سری آ، صعود به نیمه نهایی کوپا ایتالیا و حضور در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا چشم های بسیاری را به خود خیره کرده بود، در این فصل یک گام فراتر گذاشته و فاصله ای تا کسب اولین جام خود در کوپا ایتالیا در 56 سال گذشته ندارد. 

آتالانتا که بعد از گذشت 36 هفته از سری آ با کسب 66 امتیاز در رده چهارم حضور دارد، فاصله ای 3 امتیازی با میلان رده پنجمی ایجاد کرده و در صورت حفظ روند اخیر (آتالانتا در 4 هفته اخیر سری آ برنده بوده) می‌تواند فصل بعد، نخستین حضور خود در لیگ قهرمانان اروپا را جشن گیرد. اما موضوعی که اصلی ترین نقش را در شگفتی سازی نراتزوری در این فصل داشته، خط حمله آتشین این تیم در تمامی رقابت ها بوده است.

آتالانتا با 73 گل زده در سری آ، بهترین خط حمله این مسابقات را از آن خود کرده و در این زمینه، حتی از یوونتوس قهرمان (69 گل زده) نیز عملکرد بهتری را از خود ارائه داده است.

در کوپا ایتالیا، آتالانتا در مسیر رسیدن به فینال تیم های کالیاری، یوونتوس و فیورنتینا را از پیش رو برداشت و در 4 مسابقه برابر این تیم ها، مجموعا 10 گل به ثمر رساند. (پیروزی های 2-0 مقابل کالیاری، 3-0 مقابل یوونتوس و 5-4 مقابل فیورنتینا در دو بازی رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی) 

لادئا در این فصل نتوانست به مرحله گروهی لیگ اروپا راه یابد اما قبل از حذف شدن، 6 بازی را در مراحل انتخابی و پلی آف پشت سر گذاشت. در دور دوم انتخابی آتالانتا در دو بازی 10-2 اف‌کی سارایوو را شکست داد و در دور سوم نیز در مجموع 2 بازی 6 بار دروازه هاپوئل را گشود. دو تساوی بدون گل مقابل کپنهاگن در پلی آف، با شکست 4-3 تیم ایتالیایی در ضربات پنالتی همراه بود تا لیگ اروپا نتواند میزبان این تیم جذاب باشد. 

با 73 گل در سری آ، 16 گل در لیگ اروپا و 10 گل در کوپا ایتالیا، آتالانتا به آمار 99 گل در 46 مسابقه این فصل دست یافته و فاصله ای تا صدمین گل ندارد. این گل می‌تواند در بازی امشب تضمین کننده دومین قهرمانی این تیم در رقابت های کوپا ایتالیا باشد. اما حتی اگر این گل در دیدار چهارشنبه شب المپیکو هم وارد دروازه لاتزیو نشود، می‌توان انتظار داشت که شاگردان گاسپرینی در دو بازی باقی مانده سری آ به این مرز رسیده و از آن عبور کنند.

7712

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
نمیدونم چرا تا نام‌ اتالانتا میبینم ..یاد زاپاتا و‌ رونالدو و‌ یوونتوس میفتم ..:-) یادتونه ک جام‌حذفی :-)
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶:۳۱
پاسخ
4
3