صحبت های تند علی عسکر لعلی بر علیه کادر فنی تیم ملی افغانستان

صحبت های تند علی عسکر لعلی بر علیه کادر فنی تیم ملی افغانستان

1539
15:28
07 شهریور 1396
علی عسکر لعلی مدیر عمومی تیم های ملی فوتبال افغانستان در گفتگو با خبرنگار بخش افغانستان وب سایت ۹۰ میگوید، به دلیل پیدا کردن اختلاف با کادر فنی تیم ملی، از همراهی تیم ملی در کشورهای عمان و اردن ابا ورزیده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - علی عسکر لعلی مدیر عمومی تیم های ملی فوتبال افغانستان در گفتگو با خبرنگار بخش افغانستان وب سایت ۹۰ میگوید، به دلیل پیدا کردن اختلاف با کادر فنی تیم ملی، از همراهی تیم ملی در کشورهای عمان و اردن ابا ورزیده است.

لعلی با انتقاد از عملکرد کادر فنی تیم ملی در خصوص انتخاب و گزینش بازیکنان گفت: با طرز کار مربیان موافق نیستم، چون آنها حاضر نیستند تغییری در طرز گزینش بازیکن و رهبری تیم بیاورند. کار آنها به از هم پاشی تیم و شکست تیم محکوم است.
 
لعلی تاکید میکند که گزینش بازیکنان تیم ملی بر مبنای رفاقت، فشار و تطمیع است. او گفته این کار باعث ایجاد دسته های مختلف در تیم ملی شده است که این در روند نتیجه گیری تیم نیز تاثیر دارد.
 
کمک مربی سابق تیم ملی در خصوص عدم حضورش در کنار تیم در دو مسابقه پیش رو نیز گفت: چون این مسابقه برای تیم ما حیاتی است، نمی خواستم که موجودیتم در تیم و مخالفتم با طرز کار مربیان، باعث ایجاد تشنج در تیم شود. طوری که آخرین شانس برای صعود به جام ملت های آسیا را از دست بدهیم.
 
وی با بیان که قرار بود در لیست جدید تیم ملی شاهد تغییرات باشیم، گفت : مربی شعارش این بود، بازیکنی که باشگاه نداشته باشد و در تیمش بازی نکرده باشد را به تیم ملی دعوت نخواهم کرد، اما امروز همه چیز بر عکس صحبت هایش است.
 
لعلی با اشاره به بازیکنان تازه دعوت به تیم ملی از جمله اسلام الدین امیری نیز گفت: من به مربی در خصوص وضعیت اسلام الدین امیری هشدار دادم که او قبلا به خاطر ایجاد مشکل و تفرقه از تیم ملی اخراج شده است. او در طی ۴ ماه سه بازی انجام داده و وضعیت تاکتیکی مناسبی برای حضور در تیم ملی ندارد. از همه مهم تر این که تعداد زیادی از بازیکنان با حضور او در تیم مخالفت هست که این مسئله باعث از هم پاشیدگی تیم میشود.
 
لعلی در خصوص قیس شایسته نیز گفت: او و چند بازیکن دیگر اصلا توانایی بازی در تیم ملی را ندارند ولی شانس حضور در میدان را پیدا میکنند. وی در ادامه گفت: قرار بود در اردوی عمان و اردن از 18 بازیکن برتر دعوت شود و از دعوت سیاهی لشکر خود داری شود، اما متاسفانه باز هم شاهد دعوت ها و گزینش های خودسرانه و بر اساس رفاقت بودیم که این مسئله برایم قابل تحمل نبوده و نیست.
وی در پایان با اشاره به ادامه همکاری با اوتو فیستر و تمدید قرار داد با وی گفت: فدراسیون فوتبال همیشه به فکر پیشرفت و نتیجه گیری تیم ملی خواهد بود. من و فدراسیون فوتبال نیز این هدف را فراموش نخواهیم کرد. من به فیستر در خصوص ادامه کار هشدار داده ام، اما با توجه به این که ما با وی یک ساله قرار داد داریم، اخراج فیستر تا قبل از نوروز امکان پذیر نیست و کمی هم مشکل است.
 
اما به کادر فنی ضرب العجل داده شده است و آنها نیز برای کسب نتایج مطلوب فرصت خواسته اند. فدراسیون فوتبال در ادامه نمیتواند شاهد کسب نتایج ضعیف تیم ملی باشد.
 
نظرات کاربران
ابراهیم
اسلام امیری بازیکن عالی هست.اما بازیکنان دیگری مثل قیس شایسته دعوت شدن ب تیم ملی ندارد. با باقی نظرات آقای لعلی موافقم تیم وضعیت خیلی بدی دارد.
۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰:۲۷
پاسخ
0
7