صخره ای که به قله پرافتخارترین ها رسید؛ بهترین مدافع لیگ، سلطان دفاع از عنوان قهرمانی

صخره ای که به قله پرافتخارترین ها رسید؛ بهترین مدافع لیگ، سلطان دفاع از عنوان قهرمانی

17920
12:59
19 فروردین 1397
پرسپولیس با غلبه بر پدیده مشهد تکلیف قهرمانی لیگ برتر هفدهم را مشخص کرد و برای دومین سال متوالی قهرمان رقابت های لیگ برتر ایران شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس با غلبه بر پدیده مشهد تکلیف قهرمانی لیگ برتر هفدهم را مشخص کرد و برای دومین سال متوالی قهرمان رقابت های لیگ برتر ایران شد.

به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس به عنوان دومین تیم تاریخ لیگ برتر لقب گرفت که از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد؛ پیش از این سپاهان اصفهان در دوره های نهم، دهم و یازدهم برای سه سال متوالی قهرمان این رقابتها شد. اما در تاریخ رقابت های فوتبال باشگاهی در ایران، پرسپولیس از نظر دفاع از عنوان قهرمانی رکورددار شناخته می شود. سرخپوشان پایتخت با 3 بار دفاع از عنوان قهرمانی بالاتر از سایر تیمها قرار داشته و از این نظر رکورددار شناخته می شوند.

اولین بار این اتفاق در سال 1375 رخ داد؛ استانکو سرمربی پرسپولیس پس از کسب قهرمانی در سال 1374، در فصل بعد هم هدایت سرخپوشان را بر عهده داشت و با ارائه بازی های زیبا و کسب نتایج درخشان، تیمش را بار دیگر به عنوان قهرمانی رساند تا اولین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس شناخته شود که از عنوان قهرمانی سرخپوشان دفاع می کند.

علی پروین هم دفاع از عنوان قهرمانی را همراه با پرسپولیس تجربه کرد؛ او در سال های 1377 و 1378 توانست پرسپولیس را به عنوان قهرمانی جام آزادگان برساند و برای دومین بار در تاریخ این باشگاه، این تیم از عنوان قهرمانی خود در لیگ دفاع کرد.

و در فصل جاری برانکو ایوانکوویچ تیم فوق العاده هماهنگ و منسجمی را روانه مسابقات لیگ برتر کرده و بدون آنکه تیمی را رقیب جدی خود ببیند، پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر هفدهم کرد و عنوان قهرمانی در این باشگاه حفظ کرد.

اما قهرمانی پرسپولیس یک دستاورد شخصی هم برای یکی از مدافعان این تیم داشت؛ سیدجلال حسینی مدافع ملی پوش پرسپولیس روز گذشته ششمین قهرمانی خود در رقابت های لیگ برتر ایران را جشن گرفت. سیدجلال حسینی تنها بازیکنی است که دفاع از عنوان قهرمانی را در سه سال و در دو باشگاه مختلف تجربه کرده است. حالا دیگر سیدجلال حسینی که تا این عنوان را به طور مشترک با محرم نویدکیا در اختیار داشت، به تنهایی عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ برتر را به دست آورده و بالاتر از بازیکنانی چون محرم نویدکیا (5 قهرمانی)، حسین پاپی، مهدی رحمتی، هاشم بیگ زاده و رحمان احمدی (4 قهرمانی)، قرار گرفته است.

سیدجلال حسینی اولین بازی در لیگ برتر را با پیراهن ملوان انزلی انجام داد، و سپس به سایپا پیوست. در ششمین دوره لیگ برتر اولین قهرمانی را همراه با نارنجی پوشان جشن گرفت؛ حسینی پس از جدایی از سایپا، به تیم سپاهان اصفهان پیوست و عضوی از تیم تاریخ ساز سپاهان بود که سال های طلایی را برای این باشگاه رقم زد. کسب سه عنوان قهرمانی به طور متوالی اوج درخشش زردپوشان اصفهانی بود که سیدجلال حسینی هم در این سه سال از مهره های اصلی و کلیدی سپاهان به حساب می آمد. و سرانجام در دومین مقطع حضورش در پرسپولیس، در دو فصل اخیر موفق به کسب دو عنوان قهرمانی زیر نظر برانکو ایوانکوویچ شد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت، کیفیت برتر و بالاتر قهرمانی های پرسپولیس نسبت به دیگر تیم های قهرمان در لیگ برتر ایران است. پرسپولیس در دو فصل اخیر نه تنها قهرمانی را به دست آورد، بلکه بسیاری از رکوردهای تاریخی، باشگاهی و انفرادی را هم ارتقا بخشیده و یکی از بهترین خطوط دفاعی تیم های باشگاهی در تاریخ این رقابتها در ایران را رهبری می کرد.

سیدجلال درست مثل سنگ است؛ محکم و نفوذناپذیر و البته بدون حاشیه و آرام. به نیکی مدافع ملی پوش و باتجربه فوتبال کشورمان را صخره خطاب می کنند زیرا همواره کابوس مهاجمان بوده و غیبتش در هر بازی آرزوی آنها.

 

2081

 

نظرات کاربران
محمدعلي
سلام مطمئن باشيد كه گرچه پرسپوليس از جذب بازيكن محروم است اما حتي با تمام ناداوريهايي كه صورت خواهد گرفت ليگ هجدهم را هم فتح خواهد كرد . با وجود بازيكناني چون سيد جلال . آقاي پرسپوليس فعلي و آقاي فوتبال ما
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۳:۰۶
پاسخ
1
14
ارتش سرخ
بعضیا اسطورشون تعداد قهرمانیاش دوتاست سید تو هم 6تاشدی میگیم 6عدد مقدسیه باورتون نمیشه و تعداد قهرمانیامون به عدد 4رسید حالا به عدد جعلیتون بنازید
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۷:۳۷
پاسخ
0
18
عمو سعیــــــد
صخره؟؟؟!!!! کی؟؟؟؟!!!! سیدجلال؟؟؟؟ آها همونکه مهاجم استقلال پودرش کرد و به بیرانوند گل زد؟؟؟؟ خب بگو دیگه بابا
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۳:۰۳
پاسخ
45
5
سیم خاردار
من نمیدونم با وجود همچین مدافع اماده ای کیروش چرا از پژمان سوتی درتیم ملی استفاده میکنه!!!!!!!
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۳۷
پاسخ
2
32
تو دنیا فقط یه کینگ وجود داره
اگه لیگ پونزدهم میومد پرسپولیس قطعا قهرمان میشدیم بی برو برگرد .
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۱۵
پاسخ
2
34
فرزان
قهرمانی پرسپولیس محبوب ما رو تبریک میگم به پرسپولیسی های عزیز.به امید درخشش بیشتر سید جلال و سرداران قرمزپوش در بازیهای آتی آسیایی و سربلندی ایران
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۵:۵۲
پاسخ
5
59
CR 6+4 FCP
یک فرمانده ای هم هست که جز پنالتی مهم خراب کردن و لایی خوردن کار دیگه ای بلد نیست.
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۵:۰۴
پاسخ
8
58
amir.arak
خیلی دوستت داریم کاپیتان شخصیت فوق العاده ای داری خیلی مردی کاپیتان یه فرمانده بزرگ که تو زمین همه بازیکنا ازش حساب میبرن کوه غیرت وجودش تو پرسپولیس غنیمته .عاشقش هستیم میلیون ها هوادار عاشقانه سیدجلال رو دوست داریم ..سید عزیزمون دوست داریم فصل بعد هم با غیرت و تعصبت هتریک کنید برامون تو قهرمانی .سید حلال همه میدونیم که خودت هم عاشق پرسپولیس هستی و جزو اسطورهای ارتش سرخ هستی اما ازت خواهش داریم تا زمان خداحافظی از فوتبال تو پیرهن پرسپولیس بمونی بهترین و عزیزترین و محبوب ترین هستی برا ما هوادارا دمدگرم سید با تعصب یه کاپیتان خاص و تک هستی عشقی عشق..دوستت دارم سیدجلال دوستت دارم پرسپولیس به امید بالا بردن کاپ قهرمانی با دست های زحمتکش سیدجلال تو آسیا که ایران رو برا اولین بار صاحب عنوان قهرمانی کنه تو جام باشگهای اسیا
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۳۰
پاسخ
3
64
ایران پر افتخار
یه یادی هم کنیم از جناب پرفسور که راضی نبود سیدجلال به پرسپولیس بیاد و سر اومدن سید جلال به پرسپولیس با باشگاه قهر کرده بود.
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۴۵
پاسخ
161
45
مهدی ش
اگه اینجور که میگی بود الان دو فصل بهش بازی نمیداد حتادیروز تو کنفرانس بعد بازی فقط از سید تشکر کرد کاملا معلومه طرفدار کدوم تیمی و از چی میسوزی برادر
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳:۰۹
8
82
mohammad
سیدجلال درست مثل سنگ است؛ محکم و نفوذناپذیر و البته بدون حاشیه و آرام. به نیکی مدافع ملی پوش و باتجربه فوتبال کشورمان را صخره خطاب می کنند زیرا همواره کابوس مهاجمان بوده و غیبتش در هر بازی آرزوی آنها.
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۵۲
پاسخ
9
182
سمــیعـی . بوشهـــر
ایول آقای فیروزی بسیار صحبت جالبی بود بدجور به دل مانشست...
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴:۱۵
پاسخ
11
162
محسن
دمت گرم سید جلال
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۲:۵۶
پاسخ
9
214
پرسپولیس عشقمه جونمه
واقعا با وجود سید جلال دو ساله پرسپولیس بهترین خط دفاعی رو داره صخره خودتی بعضی ها میان تو 3 ثانیه پنالتی میدن
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴:۲۳
پاسخ
13
255
محمدفیروزی
انشالا بعد سید،پورعلی گنجی رو میاریم واسه صخره شدن
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲:۲۰
پاسخ
15
329
M75A
اگر پورعلی گنجی بیاد پرسپولیس عالی میشه
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰:۲۵
6
70
عشقم برانکوووو
پورعلی گنجی کنار سعد ناطق چه شود
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵:۵۵
6
81
عماد
ایران همیشه مدافعان با کیفیتی داشته ولی سید جلال یه چیز دیگه س
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶:۱۴
پاسخ
16
367