صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم های مدعی کسب قهرمانی

صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم های مدعی کسب قهرمانی

8673
23:04
06 فروردین 1398
ذوب آهن با تساوی برابر سپاهان به روند کسب نتایج خوبش ادامه داد و فرصت صدرنشینی را هم از تیم همشهری اش گرفت تا علی منصور نشان دهد که راه متوقف کردن تیم های مدعی را خوب بلد است.

به گزارش اختصاصی وبسایت نود، شاگردان علی منصوریان در دقایق پایانی توانستند دروازه زردپوشان دیار زاینده رود را باز کنند و مانع صدرنشینی آنها در جدول رده بندی شوند. علیرضا منصوریان که هفته های شروع کارش در اصفهان با نتایج بسیار ضعیفی همراه بود، شاگردان همبازی و مربی سابقش در استقلال را متوقف کرد تا بار دیگر یک تیم مدعی را در راه کسب عنوان قهرمانی متوقف کند. در ادامه عملکرد منصوریان در متوقف کردن تیم های مدعی قهرمانی را مرور می کنیم.


تراکتورسازی (لیگ برتر چهاردهم)
دو تیم از مثلث قهرمانی در هفته پایانی در تبریز مقابل هم صف آرایی کردند؛ تراکتورسازی بسیار امیدوار بود تا با حمایت هوادارانش اولین قهرمانی در لیگ برتر را همراه با مربی محبوب جشن بگیرند. نفت و علی منصور هم نمی خواستند بهترین فرصت برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر از دست بدهند، اما گل زود هنگام شاگردان منصوریان، با پاسخ محکمی از سوی میزبان تبریزی همراه شد و قرمزپوشان تراکتور تا دقیقه 60 با نتیجه سه بر یک پیش افتادند و جام قهرمانی را در دستان خود حس می کردند. به دنبال اخراج آندو تیموریان کاپیتان تراکتورسازی و حضور ارسلان مطهری در ترکیب نفت در نیمه دوم، ناگهان همه چیز به سود نفتی ها تغییر کرد. آنها توانستند دو گل را جبران کنند و بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. همه مدعیان، چه در تبریز و چه در اصفهان، جشن قهرمانی به پا کردند اما دیری نگذشت که تونی و بازیکنانش متوجه واقعیت شدند و اصفهان بر بام فوتبال ایران نشست. منصوریان در حالی مانع قهرمانی تراکتورسازی شد که خودش هم نتوانست به افتخار تاریخی دست یابد.


استقلال (لیگ برتر پانزدهم)
تیم مظلومی باز هم لیگ را بسیار خوب شروع کرد و هفته های زیادی بر صدر جدول تکیه زده بود؛ در چند دیدار آخر، مرد محبوب هواداران که برای حضورش روی نیمکت استقلال لحظه شماری می کردند، چپ و راست استقلال را شکست داد و مغلوب کرد. در دیدار برگشت دو تیم در هفته بیستم، نفت منصوریان صدرنشین لیگ برتر را شکست داد تا آبی های خوزستان از این فرصت نهایت استفاده را برده و جای تهرانی ها را در صدر گرفتند. این اولین هشدار جدی و شوک به شاگردان مظلومی در راه کسب عنوان قهرمانی بود؛ شکستی که صدر جدول را از سیطره شاگردان مظلومی در آورد و پایانی تلخ را برای این فصل رقم زد. پس از پایان بازی، منصوریان در مصاحبه ای گفت هواداران استقلال مطمئن باشند که یک روز این سه امتیاز را به آنها بر می گردانم و به خاطر ناراحتی از این شکست، آنها را خوشحال خواهم کرد.
پرسپولیس (لیگ برتر پانزدهم)
علی منصوریان انگار طاقت ناراحتی هواداران تیم محبوبش را نداشت و دلش می خواست خیلی زود وعده خود را برای آنها عملی کند. فصل دراماتیک پرسپولیس به روزهای آخر نزدیک شد و این تیم پس از برد شیرین در دربی، حالا مدعی اول قهرمانی بود. سرنوشت قهرمانی پرسپولیسی ها به دست خودشان بود و با پیروزی در دو سه هفته آخر، بدون توجه به نتایج دو تعقیب کننده آبی پوش، جشن قهرمانی به پا می کرد. هفته بیست و هشتم، منصوریان و نفت به مصاف پرسپولیس برانکو رفتند. هشتاد هزار هواداری که آزادی را کاملاً به رنگ قرمز درآوردند، شاهد یکی از بدترین شکست های پرسپولیس در دوران حضور پروفسور کروات بودند. در فاصله 8 دقیقه به پایان، وحید امیری با ظرافت خاصی توپ را به کنج دروازه سوشا مکانی فرستاد؛ بازیکنان پرسپولیس برای جبران این گل همه کار کردند، اما مجتبی حقدوست با فرار عالی و شلیک دقیق، کار پرسپولیس را پیش از پایان فصل تمام کرد. منصوریان به وعده خود عمل کرد، اما استقلال مظلومی بارها و بارها با صدای بلند فریاد کشیده بود که قهرمانی را دوست ندارد.

پرسپولیس (لیگ برتر شانزدهم)
در این فصل، گذر منصوریان و پرسپولیس در دربی پایتخت به هم افتاد؛ گرچه هفته بیست و یکم برای تشخیص تیم قهرمان خیلی زود بود، اما فاصله پرسپولیس برانکو با تیم های تعقیب کننده آنقدر زیاد بود که شاید خود تراکتورسازی و استقلال هم قهرمانی ارتش سرخ را پذیرفته بودند. منصوریان با جوانانی که در نیم فصل دوم خوش درخشیدند و عملکرد خوبی داشتند، به مصاف پرسپولیسی رفت که 9 امتیاز بیشتر از تراکتورسازی قلعه نویی داشت و هفته های طولانی از آخرین گل خورده آنها در ورزشگاه آزادی می گذشت. سروش رفیعی در همان ابتدای کار دروازه آبیها را باز کرد تا هواداران پرسپولیس به یک پیروزی دلچسب دیگر در دربی بسیار امیدوار باشند. در همان نیمه نخست که پرسپولیس می توانست باز هم دروازه کاپیتان رحمتی را باز کند، دقایق عجیبی بر برانکو گذشت و اوضاع برای منصوریان رؤیایی پیش رفت. دو گل در کمتر از دو دقیقه، باعث بهت برانکو شد؛ گل کاوه رضایی هم کار پرسپولیس را برای فرار از شکست بسیار سخت و دشوار کرد که در نهایت هم این امر محقق نشد. تراکتورسازی هم در این هفته پیروز شد تا فاصله با صدر به شش امتیاز کاهش یابد و امیدهای ژنرال و تیمش برای جبران فاصله با پرسپولیس بیشتر و بیشتر شود.
منصوریان در دیدار امروز ذوب آهن اصفهان و سپاهان باز هم توانست یک تیم مدعی دیگر را متوقف کند تا نشان دهد صرفنظر از شرایط تیمش و جایگاه آنها در جدول رده بندی، راه مقابله و متوقف کردن تیم های مدعی را به خوبی می داند. اگر سپاهان در ادامه راه به دردسر بیفتد و قهرمانی را تقدیم رقبا کند، بدون شک یکی از عوامل اصلی آن، از دست رفتن 3 امتیاز بازی برابر ذوب آهن خواهد بود.

1004

نظرات کاربران
پرسپولیس ایران
داچ علی رو هم به زودی میبینیمش.که درسته دردسر سازه ولی نه جلو یه مربیه با تدبیر که السد میاد تو ازادی یه تیم رو له میکنه بعد ما میریم تو زمینش اره.الدحیل اینجور یه تیم رو اره.خب خوبید که
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶:۱۸
پاسخ
13
4
پرسپولیس یونایتد
جلو تیم محبوبش ک ۲.۳تا خورد
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۹:۵۴
پاسخ
11
6
تاج آسیا
استاد کامبک تازه کارش شروع شده، اول پس پس بعدش تراختور. داش علی منصور یکی از عوامل موثر قهرمانی این فصل استقلال با هالیجناب شفر هس، مطمئن باشین. ب امید درخشش تیم دومم ذوب آهن تو لیگ و آسیا.
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۲:۴۸
پاسخ
9
11
استقلال
تیم بعدی نوبت به پرسپولیس می رسه
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۵:۱۷
پاسخ
5
13
تراکتور و یوونتوس
تراکتور رو منصوریان متوقف نکرد اقای فغانی متوقف کرد با پنالتی دقیقه اخر که نگرفت برای ما،همه هم دیدن که پنالتی واضح بود و خطای رو فرید بهزادی کریمی کاملا پنالتی بود
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۶:۵۴
پاسخ
137
56
ز گهواره تا گور پرسپولیسم بد جور
هنوز داغ قهرمانی پنج دقیقه ای تازه است نه :)
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲:۰۴
10
9
ssasan
آره سد راه تیم های مدعی هست بجز یکیشون که ازش سه تا خورد
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷:۲۸
4
4
علی
حالا دربی تهرانم مساوی میشه تراختورم سه تا به استقلال خوزستان میزنه میره صدر
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۴:۳۰
پاسخ
166
64
محمد تی تی
فک کنم سال 93 بود یه قهرمانی رو از ما گرفت فقط بلده نزاره یه تیم قهرمان بشه مگر نه خودش زیاد به قهرمانی علاقه نداره
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۴:۱۶
پاسخ
36
88
بادران
دمت گرمممم علیمنصور عزیز امسال قدر هدیه تو میدونیم و بام ایران رو آبی می کنیم
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷:۴۵
پاسخ
89
92
عشقممم نیمار
تیم بعدی تراکتور و‌ بعد شیش_پولیس ک علی منصور جون ..از کورس قهرمانی خارجشون‌ کنه :-) تنها تیمی ک علی منصور شد قهرمانیش نیس ..فقط عشق_تقلاله .. چرا ؟؟ چون عشق_تقلال خیلی قویه و‌ حریفش نمیشه :-)
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۳۴
پاسخ
126
59
پرویز
فعلا" که برای پرسپولیس خیلی خوب چسبید
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹:۲۸
پاسخ
45
86
Nima
علی منصور نماد غیرت.........
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳:۳۸
پاسخ
57
73