صربستان 1-2 سوئیس؛ شیرینیِ بازگشت و گلزنی در دقیقه 90

صربستان 1-2 سوئیس؛ شیرینیِ بازگشت و گلزنی در دقیقه 90

6711
00:19
02 تیر 1397
سوئیس در لحظات پایانی به لطف گلزنی شقیری، موفق شد صربستان را از پیش رو بردارد و 4 امتیازی شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - سوئیس در لحظات پایانی به لطف گلزنی شقیری، موفق شد صربستان را از پیش رو بردارد و 4 امتیازی شود.

به گزارش وبسایت نود، تیم های صربستان و سوئیس در تلاش برای صعود از گروه پنجم، جمعه شب در ورزشگاه Kaliningrad به مصاف هم رفتند. قضاوت این مسابقه به عهده فلیکس بریش از آلمان بود.

صربستان نسبت به بازی نخست خود که مقابل کاستاریکا 1-0 پیروز شد، فقط یک تغییر داشت که کاستیچ در ترکیب اصلی قرار گرفته بود. در آن سمت سوئیس بدون تغییر نسبت به بازی برزیل در این مسابقه ترکیب خود را چیده بود.

صربستان: استویکوویچ، ایوانوویچ، میلنکوویچ، توشیچ، کولاروف، ماتیچ، میلیوویویچ، تادیچ، ساویچ، کاستیچ، میتروویچ

سوئیس: زومر، لیشاشتاینر، شار، آکانجی، رودریگوئز، بهرامی، ژاکا، شقیری، جمائیلی، زوبر، سفروویچ

 

سوئیس که در بازی نخست، دفاع باصلابتی از خود نشان داد در مسابقه دوم خود خیلی زود دروازه اش را بازشده دید. بعد از مهار ضربه سر اول بازیکنان صربستان، دقیقه 5 بود که صرب ها در حمله دوم شان به گل رسیدند.

سانتر عالی توشیچ از سمت راست با ضربه سر دیدنی میتروویچ همراه شد و صربستان به گلی زودهنگام و روحیه بخش رسید تا نوید یک بازی زیبا داده شود.

بعد از گل اول، باز هم این صربستان بود که میل بیشتری نسبت به حریف برای گلزنی داشت ولی قرمزها در زدن گل دوم به توفیق نرسیدند، در آن سمت سوئیس نتوانست موقعیت خاصی روی دروازه حریف خلق کند تا مسابقه همچنان در نیمه نخست 1-0 بماند و دو تیم با همین نتیجه به رختکن بروند.

اما بر خلاف نیمه اول، در نیمه دوم سوئیس بود که شروع خیلی خوبی داشت. آن ها خیلی زود هم به گل تساوی بخش رسیدند. در دقیقه 52 بود که ضربه ژاکا به شکلی دیدنی وارد دروازه حریف شد. ابتدا شوت شقیری روانه دروازه حریف شد، اما ضربه او بلاک شد، روی توپ دوم بود که ضربه ژاکا در گوشه دروازه آرام گرفت.

چند دقیقه بعد، فشار سوئیس ادامه داشت و این بار ضربه کات دار شقیری می توانست به گل تبدیل شود که توپ او با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد و بازی 1-1 ماند.

نیمه دوم را باید از آن سوئیس دانست، آن ها به خوبی بازی را در دست داشتند و از نظر خلق موقعیت نسبت به حریف برتر بودند، شاید بتوان گفت جز یک فرصت در نیمه دوم، صربستان موقعیت دیگری برای گلزنی نداشت، در آن سمت اما سوئیس فرصت های خوبی را به دست آورد و چندین بار دروازه حریف را تهدید کرد تا اینکه در نهایت به گل برتری رسید.

در دقیقه اول از وقت های اضافه بود که پاس در عمق به شقیری رسید، او در فاصله 60 یاردی دروازه حریف، فقط توشیچ و دروازه بان حریف را روبروی خود می دید و از این فرصت نهایت استفاده را برد و با یک بغل پا، بازی را 2-1 کرد.

به این ترتیب سوئیس که در این مسابقه ابتدا گل خورد، با عملکرد خوبش در نیمه دوم، ورق را برگرداند و حالا هم امتیاز با برزیل امتیازی، در صدر قرار دارد.

 

1878

نظرات کاربران
میکی
اه شکیری خیلی بد موقع زد ۱۰ امتیاز از دستم پرید
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۶:۰۷
پاسخ
1
2
۶
انشالله برزیل و صربستان هر دو صعود می کنند به مرحله بعد.... سوییس هم حذف میشه...
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۰:۰۶
پاسخ
28
5
خطاب به احمد رضا
المان هم جنگ جهانی دوم را راه انداخت که میلیون ها نفر کشته و اواره شدند پس حالا باید با تیم المان هم لج و دشمن باشیم؟؟؟!!!! چقدر نظرات تون سطحیه....
۰۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳:۳۲
0
1
سرخ
خطاب به بالایی چه ربطی داره؟اینجا بحث فوتبالی نه جنگ و سیاست.....
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱:۱۱
1
2
ahmadreza
اگه بدونی صربا چه بلای داشتن سر یوگوسلاوی میاوردن : )
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۹:۳۷
1
16
حسن بایرنی
مرسی سوییس عالی بازی کرد وحقش بیشتر از ایناست
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۶:۵۹
پاسخ
3
24
toti
بازی بدی نبود از تعداد کامنتای این خبر معلومه واسه خیلی ها این بازی جذاب نبوده
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۲۱
پاسخ
1
34
حسام
ولی نیجه اش خیلی تاثیرگذار خواهد بود.حساسیت رقابت به روز اخر کشید . دوتا چهار امتیازی یه تیم سه امتیازی.خب کاستاریکا هم حذف شد.و این یعنی چقدر خوبیم ما
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۹:۲۸
1
22
ایمون زاید
اگه شکیری اون استارت لعنی رو نمیزد پیش بینی من درست در میومد
۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۷:۵۴
پاسخ
27
15