صربستان 3 - 1 ایران  / تلاش بی سرانجام برای کسب امتیاز

صربستان 3 - 1 ایران / تلاش بی سرانجام برای کسب امتیاز

32587
23:37
05 تیر 1395
ملی‌پوشان والیبال ایران هفته دوم از مسابقات لیگ جهانی والیبال را با شکست مقابل صربستان پشت سر گذاشتند.

وبسایت رسمی برنامه نود -  ملی‌پوشان والیبال ایران هفته دوم از مسابقات لیگ جهانی والیبال را با شکست مقابل صربستان پشت سر گذاشتند.

به گزارش وبسایت نود ، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در هفته دوم مسابقات لیگ جهانی والیبال شنبه شب در سالن پایونیر شهر بلگراد به مصاف تیم صربستان رفت و با نتیجه 3 بر یک تن به شکست داد تا این هفته با دو شکست و یک پیروزی برای شاگردان رائول لوزانو به اتمام برسد.

تیم ایران در ست نخست آخرین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی والیبال مقابل صربستان با نتیجه 25 بر 19 مغلوب شد. سرمربی آرژانتینی تیم ایران برای شروع این بازی نیز مانند بازی گذشته از سعید معروف، شهرام محمودی، عادل غلامی، سیدمحمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، جواد معنوی‌نژاد و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد. دریافت اول، مشکل بزرگ ایران در شروع بازی بود و صرب‌ها با زدن سرویس‌های خوب توانستند از این نقطه، برتری خود را به حریف دیکته کنند. اشتباهات بازیکنان ایران هم مزید بر علت شد تا صرب‌ها 25 بر 19 برنده ست اول بازی شوند.

تیم ایران در ست نخست، 9 امتیاز از اسپک، چهار امتیاز از دفاع و شش امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم صربستان هم 11 امتیاز از اسپک، سه امتیاز از دفاع، سه امتیاز از سرویس و هفت امتیاز از اشتباهات تیم ایران به‌دست آورد.

ست دوم برای تیم ایران بر خلاف ست نخست، بسیار کم‌اشتباه بود و همین عامل باعث شد تا شاگردان لوزانو، تیم برتر میدان باشند. در این ست، دریافت اول به‌خوبی به دست سعید معروف رسید و او توانست با استفاده از پاس‌های متنوع، مهاجمان ایران را تغذیه کند. ست دوم با نتیجه 26 بر 24 به سود ایران تمام شد. دفاع و سرویس خوب سعید معروف در دو امتیاز آخر بازی، نقش مهمی در پیروزی ایران داشت.

تیم ایران در پایان ست دوم، 23 امتیاز از اسپک، پنج امتیاز از دفاع، سه پوئن مستقیم سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم صربستان هم 28 امتیاز از اسپک، شش امتیاز از دفاع، چهار امتیاز از سرویس و 11 امتیاز از اشتباهات تیم ایران به‌دست آورد.

صرب‌ها در ست سوم به قدرت حملات خود در حالی اضافه کردند که الکساندر آتاناسیویچ، بهترین بازیکن خود را از ابتدای بازی در اختیار نداشتند. سرویس‌های آنها هم مزید بر علت شد تا دریافت‌های نخست به‌خوبی به دست سعید معروف و در بعضی دقایق به دست علی بهبودی نرسد. لوزانو از تعویض‌های خود هم حداکثر استفاده را کرد، اما اختلاف امتیازاتی که صربستان برای خود ایجاد کرده بود، بیشتر از تلاش بازیکنان ایران بود. ست سوم بازی با حساب 25 بر 18 به سود شاگردان نیکولا گربیچ تمام شد.

تیم ایران در پایان ست سوم، 32 امتیاز از اسپک، هشت امتیاز از دفاع، چهار پوئن مستقیم سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم صربستان هم 44 امتیاز از اسپک، شش امتیاز از دفاع، هفت امتیاز از سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات تیم ایران به‌دست آورد.

نخستین وقت استراحت فنی ست چهارم در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران به‌دست آمد. معروف، محمودی، شریفات، فلاح، زرینی، مباشری و مرندی (لیبرو) بازیکنان شروع‌کننده ایران در این ست بودند. هر دو تیم پا به پای هم امتیاز گرفتند و در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران برای وقت استراحت فنی دوم نزد مربیان خود رفتند. حمزه زرینی یکی از بازیکنان مؤثر ایران در این ست و در این بازی بود. صرب‌ها در این بازی با اصرار بر سرویس‌های قدرتی و حمایت تماشاگران سالن پایونیر شهر بلگراد 25 بر 21 برنده این ست و 3 بر یک برنده بازی شدند تا همچنان تیم بدون شکست و صدرنشین لیگ جهانی باشند.

تیم ایران در پایان این بازی، 46 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع، چهار پوئن مستقیم سرویس و 25 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم صربستان هم 59 امتیاز از اسپک، هشت امتیاز از دفاع، هشت امتیاز از سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات تیم ایران به‌دست آورد.

تیم ایران در هفته سوم لیگ جهانی والیبال روزهای 11، 12 و 13 تیر ماه از ساعت 21 به ترتیب میزبان صربستان، ایتالیا و آرژانتین خواهد بود.

 

2020

نظرات کاربران
حامد
والا از وقتی لوزانو اومده چیز خواسی ندیدم از تیم بازم خدایی کواچ بهتر بود عملکردش
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۸:۴۳
پاسخ
1
1
milad
انگار بعضی از دوستان بازی رو ندیدن و نظر میدن ایران به عبادی پور و آقای لوزانو باخت همین!
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۸:۴۳
پاسخ
2
13
حسین بارساپولیس
حیف شد
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۰:۲۸
پاسخ
0
21
آبی همیشه قهرمان
این تیم ملی والیبال هم شده مثل شانسپولیس همیشه میبازه
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۳:۴۰
پاسخ
22
11
Alireza(تیم ملی پرتغال)
از این افتضاح تر دیگه نمیشد هرچی میکشی از این میلاد عبادی پور و زرینی هستش بقیه تیم که دیگه چه عرض کنیم اون شادابی دوره ولاسکو رو نداریم و لیگ جهانی برا ما تموم شده هستش به نظر من اقای لوزانو از الان باید بیشتر رو کارای تاکتیکی و استفاده بهتر از ضربات برگشتی وروحیه بچه ها کار بکنه تا تو المپیک زنگ تفریح نشیم
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۳:۳۳
پاسخ
6
14
یک ایرانی
قرار نیست ی تیم همیشه تو اوج باشه همینطور قرارم نیس که فقط تو روزای اوج والیبال طرفدارش باشیمو بعدشم رهاش کنیم اصلا تو این موقعیته که باید از تیممون حمایت کنیم تازشم سه تا بازی فقط تو تهران داریم ... ما میتونیم ناامید نباشید لطفا...
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۰:۱۴
پاسخ
12
19
بابک
من نمیدونم تیمی که دریافت اول مشکل داره چرا باید فرهاد نظری افشار خوش ساعد حذف بشه
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۵:۳۶
پاسخ
0
12
ایران
غفور وقائمی خیلی نقش مهمی توتیم داستن .بانبودشون بدجورتودردسرمیفتیم.قائمی دریافتاوسرویسای خوبوتضمین میکنه وغفورم وقتی محمودی خسته شه هست.انرژیشونم خیلی کمک میکنه.انشاالله زودتربرسن ونجاتمون بدن
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۱:۵۱
پاسخ
0
16
behnam
هر وقت یک امتیاز عقب میفتیم کلا انگیزه همه نابود میشه یهو 3 - 4 امتیاز فاصله می گیریم. این تیم دیگه تیم درستی نمیشه انگیزه بازی کردن ندارن واسشون مهم نیست ببازیم
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۰:۱۹
پاسخ
1
16
محمد رضا
بازیکنایی مثل فرهاد قائمی و ظریف و... بیان تیم خوب میشه
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۶:۵۸
پاسخ
2
14
محمد جواد
جیکار دارن میکنن اینا.همش باخت. اینا اثرات غروه غررررررررررررررررررررررررررررور انقد فوتبال رو مسخره کردن که اینجوری شد
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۵:۰۷
پاسخ
5
23
کارشناس والیبال
1 توپ برگشتی اصلا درست استفاده نمیشه 2 عبادی پور خیلی ضعیف شده 3 سرویس پرشی هم که اصلا نمیتونن بزنن تبدیل به امیاز بشه برخلاف صربستان 4 به جای فلاح باید بازارگرم یا پوریا فیاضی میومد 5 روحیه جنگندگی ندارن دیگه 6 نبود قائمی و غفور هم کاملا تیم ایرانو به هم ریخت 7 حالا هم تو ایران سه تا بازی رو هم ببریم دیگه فاییده ای نداره 8 ایران باید خودشو دیگه واسه المپیک اماده کنه و سه تا بازی دیگه به جوونا بازی بده
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۰:۵۰
پاسخ
3
22
فولادین
هیچ شانسی برای صعود وجود نداره اگه المپیکم اینطور باشن زنگ تفریحیم
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۰:۰۹
پاسخ
3
17
REZA
مباشری اصلا خوب نبود.. .اگر غفور بود حداقلش سه بر دو میبردیم
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۷:۰۷
پاسخ
3
16
سردار
نبود قايمی و غفور خیلی به تیم صدمه زده هم تو دریافت وهم تو اسپک وحمله ، همین طور که فرهاد تو سرویس هم خیلی خوب بود ومیتونست کمک زبادی به ما بکنه ، معنوی نژاداز نظر دفاع ، اسپک ، سرویس از بقیه بهتر بود ولی چون دریافت کننده خوبی نبود به خاطر همین عبادی پور اون رو پوشش میداد که همین پوشش سبب اوفت عبادی پور شده بود چون وظایف بیشتری داشت . من فکر میکنم با حضور قایمی و غفور در حمله و دریافت بهتر میشیم و با حضور قایمی در دریافت اسوده تریم و امیدوارم لوزانو دوباره به جوونی مثل معنوی نژاد اعتماد کنه ودر تهران ازش استفاده کنه.
۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۵:۴۰
پاسخ
3
23