طعنه‌ی آقاجانیان به پرسپولیس

طعنه‌ی آقاجانیان به پرسپولیس

27728
13:20
20 تیر 1397
مربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید با نمایشی که این تیم در جام جهانی ارائه کرد باید احترام بیشتری برای آن قائل شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید با نمایشی که این تیم در جام جهانی ارائه کرد باید احترام بیشتری برای آن قائل شد.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مارکار آقاجانیان با ابراز تشکر و قدردانی از مقام معظم رهبری اظهار کرد: جا دارد به عنوان عضوی از تیم ملی فوتبال از ایشان تشکر خاص داشته باشم که با پیامهای محبت آمیزشان انرژی مثبت بیشتری را به اعضای تیم ملی دادند و در آینده هم مطمئنا اعضای تیم با روحیه و توان مضاعفی برای سربلندی پرچم ایران عزیز خواهند جنگید.

آقاجانیان با بیان اینکه پیش از شروع رقابتها گروهی خاص مسائلی را درباره تیم ملی مطرح کردند و حتی برای تیم ملی جوک ساختند، گفت: این گروه تیم ملی را به پراید تشبیه کردند و حریفان به فراری تشبیه شدند اما واقعیت این است بعد از قرعه‌کشی با برنامه‌ریزی که آقای کی‌روش انجام دادند تیم ملی تمرینات 2 روزه ریکاوری بدنی و کارهای ذهنی را آغاز کرد. از همان روز نخست کل گروه تیم ملی به کارش اعتقاد داشت و آرام آرام خودمان را به هدفمان نزدیکتر کردیم. البته هدف نهایی گروه صعود به دور دوم رقابتها بود و در حالی که خیلی‌ها پیش از جام جهانی فکر این موضوع را هم نمی‌کردند اما تیم ملی با همین هدف وارد مسابقات شد و اگر کمی خوش شانس بودیم یا از نگاه فنی، اگر اردوی اولیه‌مان با حضور تمامی بازیکنان برگزار می‌شود و بعضی از بازی‌های تیم ملی لغو نمی‌شد، می‌توانستیم به غیر از کسب بهترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران به مرحله حذفی هم صعود کنیم

مربی تیم ملی به ستایش رسانه‌های بزرگ دنیا و کارشناسان مطرح فوتبال جهان از نمایش تیم ملی در جام جهانی اشاره کرد و گفت: بخش اعظم هواداران فوتبال ایران از عملکرد تیم ملی در روسیه رضایت دارند و این مهر تاییدی بر عملکرد تیم ملی در جام جهانی است. درباره نقش آقای کی‌روش در این عملکرد هم نیازی به توضیح نیست چرا که هیچ کس نمی‌تواند منکر نقش اصلی ایشان در این عملکرد باشد و نقش‌شان به طور کامل مشخص است.

آقاجانیان به برخی نقل قول‌ها درباره تقسیم عملکرد بازیکنان تیم ملی به داخلی و لژیونر اشاره داشت وافزود: بعضی افراد این تبعیض در عملکرد را مطرح کردند اما جا دارد توضیح دهم که کادر فنی، پزشکی و کل گروه تیم ملی چطور تلاش کردند تا بازیکن مصدومی مثل مجید حسینی دو ماه به صورت اختصاصی در تیم ملی تمرین کند و به مسابقات برسد. این را هم خود بازیکن و هم باشگاه استقلال می‌توانند شهادت دهند که چطور این بازیکن به درمان، ریکاوری و فیزیوتراپی در تیم ملی پرداخت و به تدریج خودش را به وضعیت ایده ال رساند تا بتواند در بالاترین سطح فوتبال دنیا بازی کند.

وی افزود: امید ابراهیمی هم بازیکنی بود که در آخرین بازی استقلال در فصل بازی نکرد و با مصدومیت به تیم ملی آمد و کادر تیم ملی تلاش بسیار زیادی انجام داد تا این بازیکن به شرایط بازی برسد. او حتی در بازی برابر ترکیه هم در وضعیت 50 درصد بود اما با کارهایی که از سوی کادر تیم ملی انجام گرفت توانست به سطح بازی در جام جهانی برسد. وحید امیری هم هفته‌ای دو تا سه روز به پک می‌آمد تا مشکل کتفش برطرف شود و همیشه زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی بود تا آماده جام جهانی شود. پِژمان منتظری، روزبه چشمی و خیلی دیگر از بازیکنان در تیم ملی از این خدمات که البته وظیفه کادر فنی بود، بهره بردند.

مربی تیم ملی فوتبال افزود: تمام حرف آقای کی‌روش در این مدت این بود که بازیکنان را با تجهیز مجموعه پک به آخرین حد آمادگی جسمانی و ذهنی برسانیم. به طور مثال قبل از جام جهانی برخی بر روی علیرضا بیرانوند حساب باز نمی‌کردند اما دیدید که در جام جهانی چه اتفاقی افتاد. بیرانوند همان بیرانوند بود اما با کارهای اصولی‌تری که از لحاظ ذهنی و تمرینی روی او انجام گرفت به شرایط بسیار بهتری رسید. بقیه بازیکنان نیز چنین شرایطی داشتند. رامین رضاییان، مهدی طارمی، مرتضی پورعلی گنجی و در مجموع همه بازیکنان با تمرینات سخت به بالاترین سطح رسیدند و کادر فنی و در راس آن آقای کی‌روش تمام وقت برای بازیکنان زحمت کشیدند و مطمئنا هیچ کس نمی‌تواند بین این گروه مشکلی ایجاد کند.
او در پاسخ به این سوال که پس از صعود ژاپن از مرحله گروهی فضای دو قطبی در برخی رسانه‌ها ایجاد شد و بسیاری بین ایران و ژاپن به مقایسه پرداختند، گفت: برای پاسخ به این سوال باید این واقعیت را بگوییم که ژاپن و کره جنوبی از لحاظ سیستماتیک، سخت افزاری و برنامه ریزی برای تیم‌های پایه و همچنین آینده نگری چشم انداز سی ساله داشته و دارند. برای درک بهتر این موضوع یک مثال می‌زنم. ژاپن و کره‌جنوبی 16 سال قبل میزبانی جام جهانی را بر عهده داشتند و توانستند یک رویداد بزرگ را برگزار کنند. بر اساس همین واقعیت شما می‌توانید متوجه شوید که آنها از چند سال قبل جام جهانی 2002 کار سیستماتیک خود را آغاز کردهند؛ برنامه‌ای که همچنان تداوم دارد.

مربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که پس از پایان جام برای ایران مهمترین دستاورد فوتبال ایران از این رقابتها را چه می‌دانید، گفت: حضور در جام جهانی دستاوردهای زیادی برای فوتبال ایران داشت که یکی از این دستاوردهای مهم این بود که آینده فوتبال ما حداقل برای 10 سال با توجه به بازیکنان جوانی که در تیم ملی بازی کردند، تامین شد و این برای آینده فوتبال ایران بسیار مهم است. این بازیکنان نشان دادند با حمایتهای بیشتر می‌توانند کارهای بزرگتری انجام دهند. ضمن اینکه شخصیت و نگاه فوتبال دنیا نسبت به فوتبال ایران تغییر پیدا کرد و اکنون همه رسانه‌های بزرگ دنیا با احترام فراوانی درباره فوتبال ایران صحبت می‌کنند.

او در پاسخ به برخی انتقادها از نمایش دفاعی ایران برابر اسپانیا اظهار کرد: هیچ تیمی مقابل اسپانیا تهاجمی بازی نمی‌کند چون نوع فوتبال این تیم چنین اجازه‌ای را به رقبا نمی‌دهد. برای مثال بازی روسیه و اسپانیا را نگاه کنید. روسیه به عنوان تیمی که چهار سال بدون فشار مسابقات انتخابی جام جهانی، خودش را برای حضور در جام جهانی آماده می‌کرد و بهترین بازیهای دوستانه را پشت سر گذاشت و از امتیاز تماشاگر و میزبانی برخوردار بود برابر اسپانیا 120 دقیقه دفاع کرد و مالکیت 21 به 79 داشت و توانست با نمایشی کاملا تدافعی بعد از وقتهای اضافی در ضربات پنالتی اسپانیا را شکست دهد.

1870

نظرات کاربران
افسوس
بقول دوستمون مارکار آقاجانیان کیه؟اون موقع که کیروش تمام دستیاران ایرانیش رو اخراج تو چرا موندی تیم ملی؟البته چراش رو هم خودت می دونی هم ملت فوتبال شناس درمورد ایران هم ما هیچ عملکرد مثبتی تو جام جهانی نداشتیم پس الکی عملکرد خودتون رو خوب جلوه ندید جلوی یک غول چه خوب مبارزه کنی آخرش بمیری میگن مرد و چه بد مبارزه کنی میگن مرد در اصل قضیه هیچ تغییری ایجاد نمی کنه شما با دفاع اتوبوسی حذف شدید عربستان هم با فوتبال منطقی حذف شد استرلیا و کره به همین شکل حالا نوع نگرش اونا چطور بود نگرش ما چطور بود این مهمه استقبال کره جنوبی که دیدید با چه وضعیتی ازشون استقبال شد استرلیا و عربستان هم بال و پر الکی ندادن به حذفشون تو آسیا مثل شما. بس کنید خواهشا ما هیچی نبودیم و هیچی نیستیم و هیچی نخواهیم شد تا زمانی که با این سطح فکری بخواهیم ادامه بدیم بقول روانشناس بزرگ اگر می خوای مثل یک قهرمان باشی مثل یک قهرمان زندگی کن مثل یک قهرمان تمرین کن مثل یک قهرمان دنبال هدف باش تیم ما مثل یک قهرمان دفاع کرد(کدوم قهرمان دفاع می کنه)و... خواهشا حذف با این افتضاح رو یک افتخار ندونید من خودم این حذف از جام جهانی رو فقط یک افتضاح میدونم نه افتخار
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۶:۰۴
پاسخ
3
10
وحید ۴×۶
مراکشم دفاعی بازی کرد ۲ تا زد بهشون؟ما جلوی تمام تیما حتی تیمای درجه سه دنیا دقاعی بازی میکنیم.ما آقای گل لیگ هلند رو داشتیم تو تیممون ولی از ترس فقط دفاع کردیم
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳:۵۱
پاسخ
4
10
دکتر مثبت
کامنتا رو که خوندم متوجه منطق طرفدارای پرسپولیسی شدم. در واقع اصلا منطقی براشون وجود نداره. اونا فقط تیم خودشونو دوست دارن و اگه برانکو بگه ماست سیاهه اونا هم تاییدش میکنن. جا داره تیم ملی فعلی رو هم با تیم ملی برانکو مقایسه کنن و بعد نظر بدن. گرچه همه اینها نیاز به داشتن دانش فوتبالی داره! گاهی کمی تامل بد نیست!!
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷:۳۱
پاسخ
12
3
kamran
پس به این نتیجه می رسیم که کیروش خیلی کارش درسته و میتونه 90 روزه از یک بازیکن معمولی رونالدو بسازه ولی بهش وقت نمیدن!!!!! برو جمع کن این بساط رو... چی فرض کردی ما رو؟؟؟
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴:۰۲
پاسخ
3
10
ناصر نظری
برانکو مدیرییتش را در آلمان نشان داده.
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲:۱۶
پاسخ
7
3
فقط پرسپولیس
شما با این مصاحبه تا زمانی که کیروش هست شما هم هستی.فقط شما میگید کسی روی بیرانوند حساب نمیکرد،چطور دعوتش کردید تیم ملی؟پس عملکردش مثبت بوده.چرا همه بازیکن ها که تو پک میومدن تو جام جهانی حتی یه دقیقه بازی نکردن.همین مظاهری هم مثل بیرانوند میومدن برای ریکاوری.یا ترابی،قلی زاده،خانزاده چرا تو پک نتونستن آمادگی یه دقیقه بازی کردن رو پیدا کنن؟چرا فقط بازیکن های پرسپولیس و استقلال تو پک آماده شدن؟دلیلش هم این بود که دوتا مربی کاربلد بالا سرشون بوده.شما جوری میگی انگار لشگر مصدوم ها رو بردی جام جهانی همه رو شما رو فرم آوردی.پس کادر پزشکی پرسپولیس و استقلال کشک بودن؟چرا دژاگه که تیم نداشت نتونستین تو پک آماده اش کنید؟چرا حرفهایی میزنید که انگار مردم ما از فوتبال چیزی متوجه نمیشن؟در ضمن بازیکن ها چون تو همین سه تا بازی کل دنیا میبیننشون تموم انرژی و انگیزه رو گذاشتن
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۱۲
پاسخ
8
68
قرمز
آقاجانیان دیگه کیه؟ .:))
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳:۱۸
پاسخ
10
51
مرصاد
جهانبخش هم آقای گل لیگ هلند بود خوب به سطح مسابقات نزدیک ش کردید! قدوس هم ...
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶:۱۶
پاسخ
8
54
حمید
به کیروش گفتن ساکت باشه و مصاحبه نکنه نگفتن دستیاراشم حرف نزنند. ولی مصاحبه اقای آقاجانیان یه گل به خودی بود چون اولین کسی که بحث بازیکن لیگی و لژیونر مطرح کرد خود آقای کیروش بود
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۴۹
پاسخ
9
57
رائول
هیچ تیم مقابل اسپانیا هجومی بازی نمی کنه!!! یا فوتبل نمی بینی ، یا خودت رو زدی به اون راه...
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵:۳۷
پاسخ
12
53
666666
نکته جالب در مورد کی روش اینه که تا قبل از جام جهانی همه رو از اسپانیا و پرتغال میترسوند تا خواسته هاشو به کرسی بشونه. الانم از موفقیت ژاپن سریع به نفع خودش استفاده کرده و ژاپن رو غول کرده و میگه با تمرینات ۱۵ روزه نمیشه با ژاپن مقابله کرد. داداش گلم مگه تو تا دیروز نمیگفتی دستاوردم این بوده که چندین ساله بهترین تیم آسیائیم؟؟؟!!!! حالا ژاپن برات شد غول؟؟؟؟ البته در کیفیت ژاپن هیچ شکی نیست. ولی نکته استفاده ی کی روش از شرایط موجود به نفع خودشه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۲:۴۳
پاسخ
9
69
siavash
در مورد بیرانوند صحبت میکنی ولی در مورد جهانبخش و قدوس و باقی بازیکنای خارج لیگ که نتوستن 50 درصد بازی واقعی خودشونو به خاطر سیستم دفاعی نشون بدن صحبتی نمیکنی،اول جملتونوم معلوم بود آخر جملت چیه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱:۴۸
پاسخ
9
67
آرتین
حرف حق رو زدی
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱:۱۹
3
9
شاکی
به کامنت های ملت همیشه در صحنه و سطح آنالیز و سواد فوتبالیشون که نگاه کنید می فهمید حق ایران نیست که فوتبال به این خوبی ارائه بده و در جام جهانی ۴ امتیاز بگیره. باید با همون یه امتیاز زوری حذف می‌شدیم.
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱:۳۸
پاسخ
66
9
تا ابد قرمز
داداچ حرف های تحقیر آمیز کیروش رو بازیکنان داخلی تاثیر گذاشت و باغيرت و آخر توان بازی کردن تا کی روش و شرمنده کنن از حرفی که زد وگرنه از لحاظ بدنی قبل جام جهانی هم برانکو گفت امیری بالای ده کیلومتر دوندگی داره،،، حالا کی روش حداقل باید یه معذرت خواهی میکرد،نکرد،،،، کیروش هفت سال با بازیکنا بوده حالا تو این 18روز کاری کرده بازیکن های داخلی آماده بشن نه عزیزم بازیکنای داخلی باغيرت بازی کردن تا به کیروش بگن حرفش اشتباه بوده
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۲۸
پاسخ
8
71
روحیه
خدائیش بیرانوند برانکوی پرسپولیس و با اون بازیهای ضعیف در این اواخر و علی الخصوص بازیهای آسیایی که همه خواستار کنار گذاشتن اون بودند کجا و بیرانوند کی روش تیم ملی
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۴۹
پاسخ
158
29
amasa23
داداش شما مشکلتون چیز دیگست ایستادن یه پرسپولیسی درون دروازه تیم ملی خیلی ناراحت کنندست که حاضری حقیقت رو نگی
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳:۳۴
10
88
ایمون زاید هستم همون ۳تا
خداییش پرسپولیس به خاطر تواناییهای بیرانوند هست که ۲ سال هست قهرمان ایرانه، با کلین شیتهای فراوان؛ عزیزم؛ اگه بیرانوند ۲روز در هفته در اختیار کیروش بود، ۵روز هفته در اختیار برانکو بود، اگه اواخر لیگ داخلی ، بیرانوندِ برانکو گل میخورد به دلیل بی انگیزگی بازیکنان پرسپولیس در دور برگشت بود، و اگه بیرانوندِ کیروش، کم گل خورد، به خاطر ۱۰دفاعی بود که جلوش بودند و صددرصد باانگیزه تمام، دفاع می‌کردند؛ بنابراین لطف کنید، دیگه نگید بیرانوندِ کیروش؟!؟!؟!؟ درعوض، حواستون رو بدید به آسیا، لااقل آسیا، آبروریزی نشه، البته لطفا.
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸:۲۰
14
86